0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #140 -: Октомври 08, 2010, 22:28:00 pm »
от 10 до 18 ч.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #141 -: Октомври 09, 2010, 00:35:50 am »
Брагодаря Мира:)

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #142 -: Октомври 09, 2010, 10:38:37 am »
До колко часа работи лабораторията за да знам до кога мога да дам кръв за двата хормона преди биопсия.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #143 -: Октомври 09, 2010, 14:51:59 pm »
pepssi, мечето беше писала в друга тема, че работят до 18 часа.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #144 -: Октомври 09, 2010, 23:09:27 pm »
Днес ще вливам Киовиг, но нещо не се чувствам добре. Главата ми се мае, отпаднало ми е. Дали това е проблем?
Да си отговоря на въпроса  :D Не пречи, но моите симптоми се засилиха- главоболие, гадене.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #145 -: Октомври 19, 2010, 17:16:03 pm »
Момичета, как понесохте вливането с киовиг, разбрах, че е по-пречистен и хубав препарат спрямо имуновенина. Търсих информация да прочета, за жалост не успях да намеря... Има ли някакви странични ефекти?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #146 -: Октомври 19, 2010, 20:05:50 pm »
Deep ,за KIOVIG единствената информация която аз съм намерила е листовката.Не съм вливала имуновенин и не знам , какво се случва по -време на вливането не мога да ги сравня.Но от опита ми с KIOVIG / 6 вливания х 5 гр. / мога да ти кажа че не съм се чуствала зле , усеща се едно приятно затопляне и ако няма други момичета да си говорим такъв сън пада ...Вливането става значително по -бързо това казват всички които са вливали преди това имуновенин.При мен първия път 3 часа всички следващи по 2.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #147 -: Октомври 19, 2010, 20:48:24 pm »
Благодаря mimec, звучи добре.

До сега съм вливала само имуновенин и винаги съм имала физически дискомфорт - втрисане, треперене, завишаване на телесна температура.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #148 -: Октомври 19, 2010, 23:53:49 pm »
Здравей, Deep! Аз вливах киовиг два пъти по 5гр. това лято. Не съм имала никакви странични реакции. Тъй като не съм от София пътувам с кола, като аз си я карам. И двата пъти нямах никакви проблеми. Имуновенин не съм вливала и не знам как е. Бъди спокойна за вливките с киовиг - всичко ще мине добре. Успех :))
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #149 -: Октомври 20, 2010, 13:04:54 pm »
Alice, благодаря!  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #150 -: Октомври 22, 2010, 01:08:40 am »
здравейте и от мен. подготвям се за инвитро и поради завишени НКТ клетки ще правя 2х5г вливания на Киовиг. Днес беше първато вливане. Мина като по вода - 3 часа. Бях си взела и интересна книжка и изобщо не усетих как мина времето, предполагам, че и утре ще е така. никакви странични ефекти. Мира, благодаря за куража!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #151 -: Октомври 26, 2010, 21:46:32 pm »
Момичета,от това, което съм прочела във форума си мисля,че двете разлики между терапиите при имунологични проблеми (освен биопсиите,разбира се) се свежда до:
1.В Плевен иследват тромбоцитно-левкоцитни агрегати и ако са завишени се изписва фраксипарин или фракси/аспирин,дори и ако няма положителни стойности на АФА. Сами по себе си ТПЛ могат да доведат до аборт. В "Малинов" не обърнаха никакво внимание на този показател. Какво следва ако АфА е в норма, изписва ли се профилактично фраксипарин?
2. В Плевен изследват само НК клетки и в зависимост от стойността назначават вливане на имуновенин/киовиг. В София,дори и НК да са в норма,ако другите популации не са в граници се назначава вливане.
Правилни ли са размисли?


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #152 -: Октомври 27, 2010, 18:23:04 pm »
godgift, според мен (без да претендирам за достоверност на информацията ми), в Плевен предписват фраксипарин или фракси/аспирин ако има доказани генетични мутации свързани с тромбофилия (може просто да са отрицателни АФА-та при някое момиче, но да са положителни тези мутации и за това да ги изписват).
Мисля, че като цяло правилно си се ориентирала. Аз не знаех, че и в Плевен изписват Киовиг, мислех, че само от Малинов го изписват.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #153 -: Октомври 28, 2010, 08:52:56 am »
Без да имам завишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати, нямам и тромбофилия, и въпреки това в Плевен ми назначиха Фракси и Аспирин. Там мисля, че ги назначават на всички, без значение от резултатите. Въпреки това опита ми беше неуспешен. Търсеха причината за неуспеха не където трябва :x

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #154 -: Ноември 08, 2010, 17:13:20 pm »
Здравейте!
А знаете ле къде във Варна мога да си пусна НК клетки, че не мога да отида до Плевен скоро, а трябва тази седмица да си направя контрола?
07.10.2009
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #155 -: Ноември 08, 2010, 20:28:53 pm »
power, можеш да пратиш кръв по куриер - в сайта на плевенската клиника е обяснено какво трябва да направиш (виж > ДИАГНОСТИКА > Дистанционно изследване)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #156 -: Ноември 08, 2010, 20:35:38 pm »
Power, можеш да си пуснеш НК клетките в Терапията на 2 ет. в генетичната лаборатория ( ако не се лъжа беше 215 кабинет). През централата телефонът и е 30-28-51(до 59) вътр. 1649 или директен 978649. Лятото ходих на генетична консултация и ми казаха, че изпращат кръв за НК клетките до Плевен. Надявам се и сега да процедират по този начин.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #157 -: Ноември 09, 2010, 16:14:00 pm »
Благодаря ви за бързите отговори,момичета!  :D
07.10.2009
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #158 -: Ноември 29, 2010, 11:12:40 am »
Момичета, до коя седмица от бременността правихте вливания?

Днес разбрах, че се правят до края на бременността като се контролират с изследвания?
Учудих се, защото до скоро се коментираше, че  се правят до 12 гест. седмица.

Кажете как сте процедирали!
« Последна редакция: Ноември 29, 2010, 14:32:54 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #159 -: Ноември 29, 2010, 16:42:42 pm »
Д-р Сигридов ми обясни, че са най-важни до 12 гс - увреждат ембриончето. Не е зле да се правят до 24 гс, защото в този период се формира плацентата и НК увреждат нея. След тази седмица ползата е минимална и не компенсира вредата (все пак е намеса в имунитета и е кръвен продукт.

Аз спирам с вливанията. Последното беше в 19 гс, като се има предвид, че ефектът трае 4-6 седмици ми е предостатъчно.