0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #240 -: Май 07, 2012, 10:11:25 am »
Благодаря на всчики за отговорите. Вече съм по-оринетирана. Спрях ги и аз. Препоръчана ми е контрола на НК клетките едва при полжителен тест /дай боже/, тъй като при последното изследване за радост бяха влезли в норма 11% при долна граница 12%, но ми бе предписано продължава на терапията до процедура. Беше ми малко неясен въпроса какво значи това, но след разговара с доктора и споделения опит от вас, вече съм наясно.
« Последна редакция: Май 07, 2012, 10:13:16 am от hope-love »
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #241 -: Юни 15, 2012, 09:30:57 am »
Някой вливал ли е Октагам? Знаете ли колко струва и къде го има?
Баща ми е с автоимунно заболяване и влива 100 амп. имуновени през 2 месеца, търся алтернатива.
листовка http://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/38101s.pdf
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 09:37:55 am от mira_mimi »
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #242 -: Юли 01, 2012, 17:58:04 pm »
Привет момичета bouquet
След неуспешно ин-витро ми назначиха микоплазма, токсоплазмоза, хламидия  и имунофенотипизиране. Резултата е отрицателни микоплазма,токсоплазмоза, хламидия и NK клетки 18%. Лекуващия ми лекар след консултация с имунолог ми назначи Агапурин за 45 дни. След това контрола на NK клетките. Някоя от вас провеждала ли е такава терапия и има ли ефект от нея? Иначе яйцеклетките и съответно ембрионите според ембриолозите са добри.
Аз имам и Хашимото - ако има отношение към NK клетките. За него пия Еутироксин 50 мкг.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #243 -: Юли 02, 2012, 22:07:32 pm »
... NK клетки 18%. Лекуващия ми лекар след консултация с имунолог ми назначи Агапурин за 45 дни. След това контрола на NK клетките. Някоя от вас провеждала ли е такава терапия и има ли ефект от нея?
Аз имам и Хашимото - ако има отношение към NK клетките. За него пия Еутироксин 50 мкг.
Здравей, Иле, аз бях на терапия с Агапурин SR 400, за около 3 месеца. Свалих НК клетките от 19 на 17%, по-надолу не мръднаха и в началото на стимулацията имах вливания на 50 ампули Имуновенин. Мисля, че Хашимотото няма връзка с НК клетките и аз съм с такова.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #244 -: Юли 04, 2012, 16:57:19 pm »
Момичета пиша ви с една молба за помощ да отговорите на няколко въпроса. Нямам достъп до интернет и не мога да прочета достатъчно дълго за да намеря отговор на въпросите си. А те са:
Под кой код се минават НК клетките за да мина по здравна каса?
Джипи или гинеколог трябва да ми даде направлението? Необходим ли е зелен талон? Вобще някой може ли да ми каже с две изречения какво трябва да направя за да мина НК клетките по здравна каса?
Много ви благодаря за разбирането и извинявайте, че задавам на отговорени вече някъде въпроси.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #245 -: Юли 04, 2012, 17:07:34 pm »
Според мен НК клетките не можеш да ги пуснеш по здравна каса,а дори и да има начин лекарите не искат да дават направления,защото лимита им все не стига.Аз този месец ще ги изследвам отново и ще си платя 150 лв за контрола на НК клетките.Успех!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #246 -: Юли 05, 2012, 17:46:56 pm »
Emi, shte moga da namerq napravlenie. Molq te kaji mi!!!(Izvini me za latinicata)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #247 -: Юли 05, 2012, 21:22:31 pm »
Не си ме разбрала,не знам дали може въобще по здравна каса.Това,че вероятно е скъпо за лекарите,ако въобще има някакъв начин да ти дадат направление го четах в стара тема от 2007 год от други момичета.Най-добре разпитай джипито си,но не се настройвай,че може да стане по здравна каса.Ако досега можеше предполагам отдавна другите момичета биха писали.Съжалявам,че не можах да ти помогна,а и ти дадох напразна надежда.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #248 -: Юли 09, 2012, 09:41:18 am »
Момичета,моля Ви помагайте.Днес се събуждам с болки в гърлото,запушен нос и зъб ме боли:)Въпроса ми е ще правя контрола на НК клетките след 2 дни,дали тези болежки ще повлияят на резултата?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #249 -: Юли 09, 2012, 17:17:36 pm »
emilia_k, най-добре коментирай с имунолозите в клиниката, която ще правиш.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #250 -: Юли 13, 2012, 22:09:33 pm »
Здравейте момичета.Излезе ми контролата на НК клетките и е 15 %повлияване нямам от Агапурина.На този етап ми предложиха вливания на 48 ампули Имуновен,но аз отказах прекалено ми е скъпо и тогава да продълга с Агапурин,Оксибор форте,Омега 3 фортекс и Вигантол.Не знам колко ще ми повлияят тези лекарства,като вече ми сложиха блокиращата инжекция на 11.07.Много ми е притеснено и си мисля дали оказва Щитовидната жлеза над Нк клетките,защото заради нея пия Л-тироксин 75.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #251 -: Юли 18, 2012, 15:21:01 pm »
emilia_k,  вече сте стартирали процедура, забрани си  да се притесняваш !

 Моите НК Т клетки така и не влязоха в норма, при всички трансфери съм правила вливания с имуновенин, на последната реших да не си причинявам това и ... точно тогава се успях...

Предполагам следиш хормоните на щитовидната жлеза, ако имаш въпроси ги обсъждай с ендокринолога си.

Успех! :cloud9:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #252 -: Юли 18, 2012, 15:48:20 pm »
Моите NK клетки също като при тем emilia_k бяха 15%, и също така като резултат излязоха между блокажа и началото на стимулацията (също по дълъг протокол). Имуноложката в клиниката ми препоръча вливане на имуновенин. Доктора (при който съм за АРТ)обаче сякаш не обърна внимание на тези стойности и нищо не ми каза. След проведен разговор с професор по имунология, вярно е че не обвързан с клиника по репродукция но все пак е специалист. Та въпросната професорка ми каза, че напоследък стойност 15% се приема за горна граница на норма. Освен това, едно такова леко завишение може да се дължи на моментно състояние на организма - в случая март месец - вируси, настинки , както и сега с тези климатици. Опитах се да се свържа с имуноложката на Плевенския, но както предполагах така по телефона не можах да коментирам (права си е пък жената). Пих агапурин, вигантол и омега 3 фортекс, но за кратко.Не знам, не споря. Тогава реших, че при положителен резултат ще му мисля (първи опит ИКСИ - неуспешен). На коментара след това доки не спомена като причина за неуспеха нивата на тези клетки. Реших и да не се ровя и да се опитвам да си разяснявам каква точно е ролята на тези NK клетки и при колко завишени стойности вляят и как точно влияят. Само споделям. И до колкото виждам еднозначно мнение по въпроса няма. Особено за едно такова леко завишение. Скоро пак ще влизам в "играта" и това все пак си ми стои като въпросителна.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #253 -: Юли 18, 2012, 17:06:39 pm »
Благодаря Ви момичета за отговорите.Следя хормоните на щитовидната жлеза и резултати ми от преди 3 дни е 0.88,мислч си че тя би ми направила по-голчм проблем отколкото НК клетките.Поне на мен така ми се иска пък е и по-евтино самото поддържане на щитовидната жлеза.Четох много за НК клетките има много момичета забременели и износили бебенцата си с тези стойности,но страх лозе пази.Така,че ако живот и здраве забременея ще вливам,че след миналогодишния ми мисед аборт ме е страх.Макар,че тогава ми откриха проблема със щитовидната жлеза и вече 1 година следя хормона.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #254 -: Юли 26, 2012, 18:08:46 pm »
Здравейте момичета ,в понеделник и аз правих контрола на  НК клетките,защото ми бяха завишени миналия път и сега пак са завишени даже повече ,как така като пиех сума хапчета и вливахме и Киовиг не знам .Сега ще взимам Вигантол , Агапурин SR 400 мг, Омега 3 фортекс за  45 дена ,и преди процедура пак контрола на тези тъпи клетки .Явно няма отърване от тях.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #255 -: Септември 19, 2012, 19:23:22 pm »
Здравейте,имам въпрос към родилите момичета, които са имали проблеми с NK-клетките.
Интересува ме до кой месец сте правили контроли и вливания.Днес и утре правя четвърто вливане на Имуновенин откакто съм бременна, сега съм в началото на 6 месец. До края ли се налагат тези вливания?
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #256 -: Септември 24, 2012, 14:46:56 pm »
Колко време преди процедура икси е добре да се направят контролни НК клетки??
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #257 -: Септември 24, 2012, 14:54:42 pm »
Колко време преди процедура икси е добре да се направят контролни НК клетки??
Аз понеже съм на терапия, ще направя контролата непосредствено преди процедурата- така ми казаха имунолозите.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #258 -: Септември 24, 2012, 15:23:09 pm »
Благодаря Дейзи83 !
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #259 -: Септември 24, 2012, 17:37:18 pm »
Здравейте,имам въпрос към родилите момичета, които са имали проблеми с NK-клетките.
Интересува ме до кой месец сте правили контроли и вливания.Днес и утре правя четвърто вливане на Имуновенин откакто съм бременна, сега съм в началото на 6 месец. До края ли се налагат тези вливания?
didoni, според имунолозите се правят до края на бременността, аз лично правих вливания до 17-18  гест. седм. като преди ЕТ пропуснах.

« Последна редакция: Септември 25, 2012, 13:38:54 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън