0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #220 -: Септември 16, 2011, 09:57:37 am »
Пий си лекарствата и не се пиртнеснявай излишно. Всичко ще бъде наред. С подобна терапия /без товето второ лекарство/ моите намаляха от 15 на 12 % за два месеца.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #221 -: Септември 16, 2011, 13:22:47 pm »
emilia_k, не се притеснявай излишно. Пий си лекарствата, както ти е казала и hope-love. Стойностите не са ти много завишени. Аз също пих агапурин и оксибор форте и  НК-клетките ми влязоха много бързо в норма. Не съм правила вливания, въпреки че ми предлагаха на няколко пъти. Аз си имам собствено мнение, относно вливанията и не искам да го натрапвам, но резултата и без тях скоро ще се появи.
Успех!


*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #222 -: Септември 27, 2011, 15:28:43 pm »
Момичета аз също имам завишени NK клетки 15% при реферетна стойност 12% доц.Балтаджиева ми назначи Агапурин SR400 и Оксибор форте до процедурата,Ideos,Омега3 форте ,а KIOVIG 7.5g 10дни преди ЕТ.
Моята лекарка каза да ги пия всичките , много ми стана чудно :ask:,явно е че при всички е различно ,защото не видях някои от вас да е вземал няколко лекарства.
Надявам се всико да е наред след лечението ,макар че % не е толкова висок

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #223 -: Септември 27, 2011, 16:55:44 pm »
А имаш ли правена биопсия на матката. Ако да - да не би там да са лоши резултатите и лечението да е комплексно. Другото за което се сещам - множество предишни неуспешни процедури? Но това разбира се са само мои догадки. Попитай самата доц. Балтаджиева, за да не си блъскаш излишно главата. Успех!
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 17:07:56 pm от hope-love »
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #224 -: Септември 27, 2011, 17:06:48 pm »
нямам правена биопсия на матката ,а и това ще ми е първа процедура.
Благодаря ти!

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #225 -: Декември 03, 2011, 07:15:54 am »
Моля за коментар. Това е резултата от имунологията:

"Повишен титър на  анти -SS-A антитела в серума.
Препоръчва се имуномодулираща терапия преди АРТ с Prednisolon Cortico 10 мг/дн  и инфузия с 60 амп. Immunovenin intact ( 2x 30) или  10g KIOVIG 10 дни преди овулацията 1 МЦ преди ЕТ и 10 дни преди ЕТ.
Контрол при (+) тест за бременност."


Кортизон и вливки - звучи ми адски страшно. Кой решава дали ще е Имуновенин или Киовиг, от къде се набавят, аз ли си ги купувам или ги имат в клиниката? Чета, че много момичета получават обриви, вдигат температура и пр. от Имуновенина, но е по-евтин затова е по-предпочитан. Все още съм много объркана, вчера получих резултатите, не съм се консултирала с лекар, имам час за вторник, тогава ще разбера подробности, но ще се радвам да споделите вашето мнение относно изписаната терапия.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #226 -: Декември 03, 2011, 10:14:48 am »
На мен преливаха Киовиг 7.5г за около 1 час,после малко пребледнях и ме позаболя главата,но ми мина бързо,аз имах повишени NK клетки,но за тези анти -SS-A антитела в серума,не мога да кажа,нека някой друг да си искаже мнение

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #227 -: Декември 07, 2011, 07:20:38 am »
От днес започвам Преднизолон Кортико /Кортизон/ 2х1табл. от 5мг. или общо 10 мг. на ден. Страхувам се от страничните ефекти, да оставим на страна само напълняването, но тези:
- то него се повишава кръвното налягане,
- възможно е да се развият психични нарушения,
- подтиснатост, тревожност, липса на мотивация, безсъние,
- киселини, гадене, подуване на корема, окосмяване, покачване на теглото, повишен апетит и мн.др.

Моля тези, които го ползват да споделят при тях какви симптоми са се появили.  osi_1
На мен ми казаха да го пия 2 месеца преди АРТ. Вчера докторката ми каза да ги започвам защото м. Януари 2012г. ще правим опит с лека стимулация.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #228 -: Декември 07, 2011, 11:44:22 am »
papa2011, не се притеснявай. По-тежките странични ефекти се проявяват при по-продължителен прием на кортикостероидите. В началото ще забележиш само естетични промени - леко напълняване (при това не при всеки ) и потъмняване и увеличаване на окосмяването по тялото, което след спирането им се оправя. Допустими жертви в името на каузата :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #229 -: Декември 07, 2011, 14:05:14 pm »
papa11, аз съм ползвала Преднизолон кортико около 2 месеца. Не съм имала никакви странични ефекти, а и аз много се притесних от изброеното в листовката. Дори забелязах някои положителни неща - понеже имам разни алергии, те определено намаляха и това ми харесваше. Например вече можех да се гримирам с каквото пожелаех и нямах никакви сърбежи  :P
Не съм чула и някой друг да се оплаква от преднизолона. Така че не се задълбочавай много в листовката. Успех!





Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #230 -: Декември 22, 2011, 10:11:26 am »
И аз съм пила преднизолон (но заради надбъбречна хиперплазия, за да смъкна високите нива на тестостерона). На мен ми се появяваше сърцебиене, но това е просто защото моят организъм не може да си произвежда сам кортизол в необходимите количества.
Много добре ми се отрази: поизглади ми се лицето (намаляха по-широките пори), придобих по-женски форми (но не е точно напълняване).
Само се чудя защо в такава доза: 2 * 1 = 10 мг... И за колко време?
Внимавайте с преднизолона, особенно при спирането му: спира се постепенно по схема, а не изведнъж, рязко!!! Важно е да се спре по схема после.

papa2011, извинявай за въпроса, но пускала ли си всички хормони: 17-OH progestereone, DHEA-S, androstendione и т.н.

Защо ти е предписан преднизолон?

Много внимателската трябва да се действа с кортикостероидите, защот бъркат в механизма на обратната връзка между надбъбречни жлези и хипофиза.
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 10:39:14 am от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #231 -: Декември 23, 2011, 08:06:25 am »
papa2011, извинявай за въпроса, но пускала ли си всички хормони: 17-OH progestereone, DHEA-S, androstendione и т.н.

Защо ти е предписан преднизолон?

Имуноложката ми го предписа заради повишен титър на  анти-SS-A антитела в серума.
Не съм пускала тези хормони 17-OH progestereone, DHEA-S, androstendione, може би ако лекарите преценят ще ме накарат да ги изследвам  :roll:
От 07.12 започнах прием на преднизолон кортико и от тогава вече почти 15 дни нямам никакви странични ефекти или аз не забелязвам нищо.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #232 -: Декември 23, 2011, 09:55:07 am »
papa2011, супер е това, че нямаш странични реакции. Това е страхотна новина. Той организмът сам си "казва" ако има нещо нередно в лекарството :) След като нямаш странични ефекти - СУПЕР :)

Само питай за схемата за спирането му после - не може да се спре изведнъж!
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #233 -: Декември 25, 2011, 14:24:03 pm »
Здравейте,момичета!Искам малко помощ,за разяснение на резултатите ми от изследваният на НК клетките.

НК клетки %  резултат 17% референтни стойности 5.6-31

НК клетки абс.брой  резултат 484 брой клетки референтни стойности 90-430

Благодаря ви предварително!
Весела Коледа на всички,и много сбъднати мечти.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #234 -: Декември 25, 2011, 23:20:10 pm »
zizana79,

най-добре обсъди резултатите с лекуващия лекар, той ще ти назначи лечение ако се налага при АРТ.

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #235 -: Април 28, 2012, 14:22:42 pm »
Здравейте, имам назачени Агапурин, оксибор форте и омега 3 от имунолозите в Надежда, а преди това аспирин протект заради тромбофилия. Мога ли да пия едновременно агапурин и аспирин? При последното посещение уж питах, ама.... не съм сигурна какво ми отговориха. :oops:
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #236 -: Май 04, 2012, 14:34:17 pm »
Спирате ли оксибор и агапурин по време на стимулацията или ги пиете до трансфера. Озадачих се, че при предишното ин-витро, което беше на естествен цикъл, ми казаха да ги пия до трансфера. А сегапри стимулирания опит потитах имунолозите по телефона - отговорът беше да ги спра, щом съм започнала стимулация. Нещо се обърках и не мохах да отреагирам веднага
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #237 -: Май 04, 2012, 15:36:36 pm »
Спирате ли оксибор и агапурин по време на стимулацията или ги пиете до трансфера. Озадачих се, че при предишното ин-витро, което беше на естествен цикъл, ми казаха да ги пия до трансфера. А сегапри стимулирания опит потитах имунолозите по телефона - отговорът беше да ги спра, щом съм започнала стимулация. Нещо се обърках и не мохах да отреагирам веднага
Спрях Агапурина в деня преди първата инжекция на стимулацията. Така ми казаха имунолозите.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #238 -: Май 04, 2012, 18:22:50 pm »
Аз също в деня преди първата инжекция спрях всички те ми предписани лекарства за NK клетките.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #239 -: Май 05, 2012, 12:05:58 pm »
Здравейте, на мен ми препоръчаха контрола преди почване на процедура, НК клетките бяха стопирали на 17%,имах вливания на 50 ампули имуновенин.От 4 ден след трансфера почвам клексан. Няма проблем да се пие аспирин и агапурин :)Знам че е добре няколко дни преди пункция да се спре агапурина, защото действа съдоразширяващо.