0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #180 -: Декември 20, 2010, 14:22:07 pm »
Май и на мен така ми казаха-да ги пия до започване на опита,но кога ще е това незнам...освен да си ги пия пак три месеца пък дано до тогава да се започне. :?
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #181 -: Декември 29, 2010, 13:12:35 pm »
Чета, чета и се сбърквам все повече и повече :)... на мен ми изписаха само агапурин. На pepssi и Оксибор форте.. Смятах да звъня в клиниката на Малинов да питам дали да го пия и аз /въпреки че ще прозвучи много обидно въпроса ми:  :D Да не сте случайно забравили да ми изпишете Оксибор форте?/. Оказа се, че всички в клиниката са отпуск до началото на януари, така че реших да си пия това, което са ми изписали. Някой да знае, ако взема да си го самоназнача ще объркам ли нещо?
Не знам дали това е подходящото място за питане, но така и не можах да реша какви витамини да пия... Док. каза: пии си витамините., а аз въобще не загрях да питам кои. В момента пия вит.С и фолиевата киселина. Проверих няколко комбинирани вит., но се оказа, че всички съдържат и фолиева к-на, доколкото знам не е добре да се предозира ...
Някой да е правил контролно изследване в клиниката на Малинов само на NK клетки? Интересува ме колко струва. Първият път, когато платих имаше изследване и на антитела и не разбрах кое колко струва...
Pepssi, пускала ли си контролни изследвания след като са минали първите 3 месеца? или всичко ти беше изписано /имам впредвид и почивката от 20 дни/ още при първите?
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #182 -: Декември 29, 2010, 13:43:57 pm »
meduna1 , различни неща изписват на различни хора. Щом са ти казали агапурин значи само него. Само НК клетките са половината от цената която си платила първия път, аз като изследвах пълния пакет беше 260лв, само клетките 130лв, сега не знам дали няма промяна.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #183 -: Декември 29, 2010, 15:58:25 pm »
meduna1, Аз трябваше да правя контролни изследвания след 45 дни, но ги направих на 55-тия ден и заплатих 190 лв. Може би цената зависи от това, какво точно ще се изследва на контролата. При мен бяха 3 показателя. Не се притеснявай излишно, следвай инструкциите на докторите и се наслаждавай на празниците.


*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #184 -: Декември 29, 2010, 16:49:43 pm »
Pepssi, пускала ли си контролни изследвания след като са минали първите 3 месеца? или всичко ти беше изписано /имам впредвид и почивката от 20 дни/ още при първите?
[/quote]Не се притеснявай излишно миличка,щом са ти казали да пиеш само агапурин значи така трябва. Може би не се налага при теб друго. Аз ги пих три месеца,но правих контрола на 45-ия ден,тъй като така ми казаха и след това ми назначиха имуновенин по време на опита. Не съм правила контрола след третия месец. Спрях да ги пия за 20 дни и ги започнах пак,пия си ги и сега и така до опита,който незнам кога ще започваме,тъй като ми предстоят промивки и сигурно контролни биопсии.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #185 -: Януари 03, 2011, 17:44:58 pm »
За ваша информация в Кандиларов са почнали да изследват НК клетки. Пращат ги в лаборатория в Германия. Цената е 40 лв. До скоро не беше обявена в ценоразписа им.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #186 -: Януари 03, 2011, 21:39:33 pm »
За ваша информация в Кандиларов са почнали да изследват НК клетки. Пращат ги в лаборатория в Германия. Цената е 40 лв. До скоро не беше обявена в ценоразписа им.
8O пратени в Германия и само 40 лв!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #187 -: Януари 26, 2011, 19:14:42 pm »
Признавам си, и на мен ми се стори съмнително. Не съм го проверявала по-нататък. Факт е обаче, че цената на това изследване варира в доста широки граници.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #188 -: Януари 26, 2011, 22:24:41 pm »
Запис и от мен! Изчетох всичко в темата и горе долу за НК ми се изясни.
Питането ми е за Б -клетките.
Ще копирам резултатите от моите изследвания и ще съм благодарна ако някоя от вас момичета се включи.
Иначе съм на коментар в понеделник, ама ми се ще да съм подготвена. Благодаря предварително,

В cells (CD19+)      3 %   реф. 6-15 %
Тotal NK cells  (CD3-CD16+56+)    15 %   реф. 7-26 %
CD16+56+   NK cells    12 %   реф.< 12 %
NKT cells (CD3+CD16+56+)     7 %   реф.2-10 %

Повишен релативен брой на 16+56+ NK-клетъчна субпопулация и понижени на В клетките. Останалите изследвани показатели са в референтни граници.
Препоръчва се агапурин retard  1 таблеткa от 400мг дневно и с Респистим плюс по 1 таблеткa дневно.
Контрол на B/NK клетките непосредствено преди стартиране на процедурата.


Благодаря предварително!!!
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 22:26:35 pm от Дианче »
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #189 -: Февруари 03, 2011, 15:41:51 pm »
Дианче , и аз бях на същата терапия и НК-клетките ми влязоха в абсолютна норма. Но В-клетките ми бяха завишени, така си и останаха. До няколко дни ще направя трансфер. Така че, това лечение при мен даде резултат.
Успех и на теб! 


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #190 -: Март 11, 2011, 17:08:51 pm »
здравейте,

имам вече 2 неуспешни опита за ин витро, засега единствения проблем който са ми казали е повишени NKT клетки (19%). Възможно ли е само това да е причината ? На какво могат да се дължат тези увеличени клетки ? Моля Ви за мнение..
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #191 -: Март 14, 2011, 22:10:19 pm »
Дианче , и аз бях на същата терапия и НК-клетките ми влязоха в абсолютна норма. Но В-клетките ми бяха завишени, така си и останаха. До няколко дни ще направя трансфер. Така че, това лечение при мен даде резултат.
Успех и на теб! 

Mgstra, първо се извинявам , че толкова късно ще ти благодаря за отговора
и второ се надявам да ме сполети твоето щастие. Сега чинно си пия лекарствата и живот и здраве края на Март ще стартираме. Много ми се гади от тези лекарств, не знам точно от кое, но ще ги издържа още малко. Успех на всички  :wink:
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #192 -: Март 21, 2011, 11:58:49 am »
НК клетките едно и също ли е с Т-килъри? Питам, защото приемам Л аргинин, който е добър за половата с-ма, но на листовката пише, че "увеличава количеството на т.нар. "Т-килъри" - бели кръвни клетки, които по естествен начин убиват увредените и раковите клетки в тялото ни."
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #193 -: Април 26, 2011, 00:44:23 am »
Момичета заради завишени НК-клетки може ли да не се стигне до инплантация на бебо,и да има + тест за бременност и в последстви бебо да се загуби???Къде и как се изследват тези НК-клетки...???  8O Каква е цената...Много ви моля да ме посъветвате освен тях друго какво имунологично или генетично би могло да окаже влияние за неинплантиране на ембриона....
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #194 -: Април 26, 2011, 09:30:39 am »
Момичета заради завишени НК-клетки може ли да не се стигне до инплантация на бебо,и да има + тест за бременност и в последстви бебо да се загуби???Къде и как се изследват тези НК-клетки...???  8O Каква е цената...Много ви моля да ме посъветвате освен тях друго какво имунологично или генетично би могло да окаже влияние за неинплантиране на ембриона....

http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m7

Ако живееш в София, можеш да направиш консултация с  д-р Балтаджиева, "к-ка Малинов", цената на пакета е около 250лв.

Ако си в Пловдив в "Надежда Репродуктив" можеш да пуснеш изследвания. http://www.invitro-plovdiv.com/

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #195 -: Април 26, 2011, 12:16:08 pm »
Благодаря deep...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #196 -: Април 27, 2011, 08:40:04 am »
НК клетките едно и също ли е с Т-килъри? Питам, защото приемам Л аргинин, който е добър за половата с-ма, но на листовката пише, че "увеличава количеството на т.нар. "Т-килъри" - бели кръвни клетки, които по естествен начин убиват увредените и раковите клетки в тялото ни."

Не е едно и също.


  
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #197 -: Май 02, 2011, 16:49:02 pm »
За ваша информация в Кандиларов са почнали да изследват НК клетки. Пращат ги в лаборатория в Германия. Цената е 40 лв. До скоро не беше обявена в ценоразписа им.

Момичета,
някой правил ли си е изследвания на НК клетките в Кандиларов, аз не видях цена в ценоразписа им?
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #198 -: Юни 09, 2011, 11:18:31 am »
Момичета, трябва да си направя имунологични изследвания.Преди два дни приключих лечение на хламидия с антибиотици и ще правя контрола след месец.Как мислите да си пусна ли имунологичните сега или да изчакам след контролата за хламидии?Мисля,че бях чела,че инфекциите влиаят на нк-клетките.Ще съм благодарна ако ми отговорите и споделите ако някой от вас е имал подобен проблем.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #199 -: Юни 09, 2011, 12:32:35 pm »
Аз преди да пусна моите ми казаха да са минали поне 10 дни след последния прием на антибиотици. Дано са хубави резултатите!