0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #160 -: Ноември 29, 2010, 17:41:31 pm »
А освен Имуновенин или Киовиг вливате ли Итралипид или Липовеноз?
Достатъчно ли е само Имуновенина?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #161 -: Ноември 29, 2010, 17:49:38 pm »
Не съм вливала  Итралипид или Липовеноз , май няма смисъл. Д-р Сигридов  каза, че предимството на кръвните продукти е, че съдържат антитела.


 :lol: сега си виждам поста  :lol: Добавих липсващото  :)
« Последна редакция: Ноември 29, 2010, 19:33:15 pm от mira_mimi »
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #162 -: Ноември 29, 2010, 18:32:36 pm »
Момичета, до коя седмица от бременността правихте вливания?

Днес разбрах, че се правят до края на бременността като се контролират с изследвания?
Учудих се, защото до скоро се коментираше, че  се правят до 12 гест. седмица.

Кажете как сте процедирали!

При 1-вата бременност вливах до 32г.с. По преценка на имунолозите. НК-клетките ми въобще не паднаха, напротив, по едно време бяха стигнали 46%.
При сегашната нищо не вливах, даже не изследвах НК-клетки. Но тази бременност е спонтанна, а 1-вата беше от ин витро.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #163 -: Ноември 29, 2010, 18:57:00 pm »
Благодаря за споделения опит.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #164 -: Ноември 29, 2010, 20:20:34 pm »
zeituni а ти какво точно влива по време на първата бременност?
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #165 -: Ноември 29, 2010, 22:50:51 pm »
Имуновенин. Преди 3 години имаше само имуновенин и интралипид.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #166 -: Ноември 29, 2010, 23:31:54 pm »
 kartiche, ако изборът при теб е между имуновенин и киовиг моя съвет е киовиг. Най-вече заради неприятните странични ефекти от вливането с имуновенин и то с 30 ампули. Сега като гледам такова количество не се изписва, смята се, че е нищожно.
 При мен винаги се получаваха силни мускулни болки, фибрилно състояние и треперене няколко часа след вливането. Ужасно неприятно. Сега  правих вливане с 10гр киовиг, което се равнява на по-голяма доза според тази на имуновенина и нямах никакви неприятни усещания.



Друг факт, който ме озадачава, че при едни и същи показатели се изписват различни дози киовиг или имуновенин. Преди няколко години за същите процентни показатели на НК Т клетки ми назначиха 30 ампули имуновенин а сега 48 ампули или 10гр киовиг.
За 13% и 15% - но завишение, отново 10 гр. киовиг а на други пациенти за същите 15% на същите НК Т клетки 5гр. киовиг.

Не мога да се ориентирам какъв е критерия за определяне на дозата.
« Последна редакция: Ноември 29, 2010, 23:34:24 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #167 -: Ноември 29, 2010, 23:45:52 pm »
deep , аз попитах имуноложките в Малинов какъв им е критерия за определяне на дозите.  Отговора беше килограмите ми, но не съм питала за подробности, дали е някаква формула или на око. Това се отнасяше за имуновенина, за киовиг не знам дали не е нещо друго.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #168 -: Ноември 30, 2010, 11:09:37 am »
pop40, зная за тази зависимост но сега не я отчитам, защото преди време, когато ми беше назначено вливане от 30 ампули имуновенин за еднакво процентно завишение на НК Т клетки бях с 2-3 килограма по-тежка от сега, като за същата ситуация ми назначиха 48 апмули имуновенин.
« Последна редакция: Ноември 30, 2010, 12:46:59 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #169 -: Ноември 30, 2010, 13:32:27 pm »
На мен ми казаха, че Имуновенина се предписва според кг и не се намаля бр. на амп. Кипвигът бил друга работа, с друга активност и можел да се намалява и увеличава като грамаж.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #170 -: Декември 02, 2010, 18:01:00 pm »
Ако може някой да коментира.
Преди около 2 месеца правих имунологични изследвания и NK клетките ми бяха 15 %, а B-клетките - 17 %. Последва лечение с агапурин и оксибор форте. Контрола и резултат - NK клетки 12 %, но B-клетките - 21 %. Продължавам лечението с агапурин, но оксибора отпадна и на негово място започнах респистим плюс. Пак контрола непосредствено преди трансфер.
Малко съм притеснена от покачването на B-клетките. На какво може да се дължи?


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #171 -: Декември 03, 2010, 11:04:35 am »
Понеже трудно се намира описание на kiovig в нета а вчера попаднах на него го качвам тук.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #172 -: Декември 03, 2010, 21:17:28 pm »
Дийп, много благодаря!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #173 -: Декември 09, 2010, 10:03:33 am »
Здравейте и от мен. Прочетох всичко по въпроса, но ... изследванията са ми от вчера и почти нищо не разбрах. На мен в изследването пише: "Повишен релативен брой на 16+56+ NK-клетъчна субпопулация. Серумни нива на АФА – в референтни граници.
 Препоръчва се агапурин SR  1 таблеткa от 400мг дневно Контрол след 45 дни." и
CD16+56+NK cells са 15 % при норма под 12 %. Все още не съм говорила с лекарката,  с която правихме икси-то /неуспешното икси/, но съм притеснена от нещата, които прочетох за агапурина. Надявам се, тези които са го пили по-рано да се похвалят с успех.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #174 -: Декември 09, 2010, 10:11:17 am »
meduna1 , аз бях на агапурин, лечението ми продължи 3 месеца, като още на втория показателите влязоха в норма. моите нк клетки също бяха 15 %. по време на иксито след това бях на поддържаща терапия, клетките не се качиха над граничните стойности и сега от 2 месеца се радваме на едим сладък Гоги. нре съм имала някакви проблеми, докато пиех агапурина, а и след това. пожелавам ти много късмет при следващия опит!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #175 -: Декември 09, 2010, 11:00:24 am »
Благодаря за бъзия отговор ElyG. Сега по-спокойно ще чакам до следващото икси.  :D Да ви е жив и здрав сина ... и много да го слушате.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #176 -: Декември 15, 2010, 15:03:45 pm »
Поради завишени НК клетки имах назначено лечение с Агапурин и Оксибор форте,които приемах три месеца и после почивка 20 дни,както ми казаха имунолозите. След почивката пак започнах да ги пия,но забравих докога трябва. Момичета знаете ли докога се пият?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #177 -: Декември 15, 2010, 16:20:26 pm »
pepssi, най-добре коментирай с лекуващия лекар. Едва ли ще откажат да те консултират по телефона.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #178 -: Декември 15, 2010, 18:03:48 pm »
Трябва да звънна на имунолозите в Малинов,но мисля че май ми казаха да ги пия до започването на опита,но ако започваме февруари и какво....ще звъня.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #179 -: Декември 20, 2010, 11:48:45 am »
Цитат
Поради завишени НК клетки имах назначено лечение с Агапурин и Оксибор форте,които приемах три месеца и после почивка 20 дни,както ми казаха имунолозите. След почивката пак започнах да ги пия,но забравих докога трябва. Момичета знаете ли докога се пият?
pepssi, аз също пих Агапурин - 2х1 т. и Оксибор форте - х1 т. 55 дни, след което напрвих контролни изследвания. НК клетките вече са в норма, но ми оставиха да приемам Агапурина х 1 т. дневно до започване на процедурата, замениха ми Оксибора с Респистим плюс. На 10-януари съм на преглед и ако всичко е нормално, ще стартирам замразен трансфер.