0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #60 -: Февруари 27, 2010, 10:01:25 am »
Мен по-скоро не ми е ясно какво значат трите отделни показателя сами по себе си.Иначе мен специалист ми ги назначи НК клетките,ама не знаех, че са три вида
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #61 -: Февруари 27, 2010, 11:27:14 am »
Здравейте :DПри първото ми икси НК клетките ми бяха леко завишени 12%.Сега като си пуснах ново изследване почти година след първото,то показа НК клетки- 5,2%
Въпросът ми е- при това положение дали отново ще се приложи терапия при следваща процедура?Имам предвид вливания и инжекции фраксипарин след процедурата.
Питам най-вече заради фраксипарина, който ми поставяха след процедурата,понеже все си мисля че не ми повлия много добре :(
Ще се радвам да чуя мнението ви момичета.Благодаря ви предварително :D
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #62 -: Февруари 27, 2010, 12:17:22 pm »
Мен по-скоро не ми е ясно какво значат трите отделни показателя сами по себе си.Иначе мен специалист ми ги назначи НК клетките,ама не знаех, че са три вида
Ще се опитам с 2 думи да разкажа, какво съм чела, но разбира се не съм лекар.
НК-Клетките са т.нар. клетки убийци, защото те приемат бебето за чуждо тяло в организма на майката и започват да го атакуват. NKT-са активните клетки, което както виждам при теб е добре, различават се по строежа си разбира се NKT/CD3+CD56+/; NK/CD56+CD3-/. Мисля, че това е по-важното, че активните клетки са ти в норма иначе NK, NKT клетките не са постоянна величина, те може да се активират от всякаква инфекция в организма /болен зъб, хрема, синузит/,като цяло НК клетките са разновидност на Т-лимфоцитите.

Както и dgina написала, в момента са и 5,2%, а преди 12% и аз смятам, че ако преди следващата процедура си направи изследване и са под 12% няма смисъл от вливания. А фраксипарина на мен ми е изписан за друго, защото имам генна мутация свързана с тромбофилия, за НК-клетките е имуноглоболиновата терапия, т.е. вливания на имуновенин и интралипид/ в момента доколкото знам, не се произвежда и вливат липовенос/Колкото до новия продукт не съм запозната, но прочетох листовката му и не смятам да си го вливам, преди изрично да говоря с доц.Конова, защото пише да не се влива по време на бременност от 1-3 месец,защото липсват достатъчно данни при такива пациентки и трябва да се прецини съотношението от полза и вреда при такива пациентки,а чета из форумите, че момичетата си го вливат, явно е въпрос на лично решение.

Но по принцип досега имам 2 аборта и съм забременявала по естествен начин, не съм запозната с терапиите при инвитро, та не знам дали терапиите са съвсем единтични :ask:

КАКВО Е ИМУННА СИСТЕМА?

Имунната система е съвкупност от голям брой жлези, органи
и произвежданите от тях клетки и белтъци. Основната им функция е разпознаването и неутрализирането на всички чужди за организма вещества (антигени), които могат да представляват заплаха за организма. С други думи казано, имунната защита действа на принципа предпазване на „своето” и унищожаване на „чуждото”. Особено важно за целта е разпознаването – прецизна функция, без която имунната система може да нападне собствените ни клетки. За щастие природата е измислила мъдър метод, чрез който да извърши това. Този метод е свързан с химическите маркери, наречени антигени, които всяка клетка съдържа. Тези антигени могат да се сравнят с лични документи. Ако имунната система „забележи” подозрителен субект (чужд антиген на вирус), тя първо „иска личните му документи”, за да се разбере въпросната клетка дали е собствена или „нашественик”.

В имунната система участват тимусната жлеза, далакът, костният мозък, лимфните възли, а също и клетките непосредствени участници в имунната защита – макрофагите, В- и Т-лимфоцитите, NK-клетките и други, както и антитела с белтъчна основа – имуноглобулини, цитокини, лимфокини и други. Когато организмът на здрав човек е нападнат от чужди антитела целта на белите кръвни телца е да ги неутрализират. Най-активни в това отношение са В- и Т-лимфоцитите, които произвеждат имуноглобулините.

По сложност имунната ни система може да се сравни с нервната система, с която тя е в тясна взаимовръзка. Имунната система не само произвежда антитела срещу различните болестотворни микроорганизми, но и може да запамети как се произвеждат тези антитела години наред т.е. създава имунитет срещу тях.

Имунната система осъществява също регулация на имунния отговор до оптимално за организма ниво. Но различни фактори могат както да отслабят, така и да заслилят имунната система. И тъй като в съвременния начин на живот първите преобладават, трябва от една страна да ги сведем до минимум, а от друга – да подсилим имунната си система.
Успех!
 
« Последна редакция: Февруари 27, 2010, 12:21:23 pm от di-ch »
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #63 -: Февруари 27, 2010, 12:57:33 pm »
Много ти благодаря за изчерпателния отговор :thankyousign: :D
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #64 -: Февруари 27, 2010, 13:09:33 pm »
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=42
тук също има кратки обяснения, това е сайта на клиниката в Плевен
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #65 -: Февруари 27, 2010, 13:21:59 pm »
Много пъти съм се ровила там, но някак си ,когато става дума за мен и за конкретни стойности някак не мога да се ориентирам,затова толкова разпитвам :)
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #66 -: Февруари 27, 2010, 15:02:17 pm »
Здравейте момичета!
Според вас, високите стойности на МАТ могат ли да доведат до повишаване на НК клетките, като отговор на организма?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #67 -: Март 02, 2010, 02:11:54 am »
Дано всички успеем да преборим тия НК клетки,макар че започвам да се съмнявам ,че имат толкова голямо значение.Нали имунологичният стерилитет е малък процент от стерилитета като цяло,а толкова много момичета са със завишени НК клетки.

osi_9


  
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #68 -: Март 06, 2010, 22:04:18 pm »
А може ли да се влива Имуновенин, ако не си напълно здрав?
Питам, защото трябва да вливам другата седмица, а ме е лепнал грип  :(
И дали Имуновенина взаимодейств по някакъв начин с Изопренизон и с Ремантидин, които са някакъв вид имуностимулатори?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #69 -: Март 06, 2010, 22:38:18 pm »
Розали, сериозни въпроси  :?, ще ми е интересно да разбера отговорите им! На теб желая бързо оздравяване!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #70 -: Април 11, 2010, 11:05:50 am »
здравейте!Виждам че отдавна не е писано тук, но ако някой може да ми отговори!Правени са ми имунологични и генетични изследвания!На имунологичните има заключение че НК клетките са ми завишени. чакам назначение за лечение,н оспоред генеколожкта ми ще се наложи вливания.  :(Та въпроса ми е какво преставлява това вливания, колко горе долу струва това лечение!
Благодаря предварително :)
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #71 -: Април 11, 2010, 11:17:28 am »
Зависи с какво ще те вливат.Самото е вливанее венозно,включват те на система.Ако е с Имуновенин излиза 14лв. плюс 50 лв. за вливането на анпула.Зависи колко анпули ще ти вливат.Ако с Киувик мисля,че така се казваше излиза около 800лв.Най евтино излиза с Интралипид само 50лв.Желая ти късмет.Първите две се вливат много бовно около 6-8часа.Само последното е на бърза капка.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #72 -: Април 11, 2010, 11:26:40 am »
isho75q благодаря за разяснението, това всичкото ми беше като мъгла, а иначе незнам какво ми е лечение, както казах чакам си игенетичните изследвания заедно със назначаване на терапия. А ако не се направят тези вливания пак ли оказват влияние върху задържане на плода?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #73 -: Април 11, 2010, 11:31:26 am »
Ами по принцип да,но зависи до какво степен са ти завишени НК клетките.Моита са съвсем малко над нормата при дапустими до 12% моите са 13% и моето вливане беше с Интралипид,но опита ми пак беше неуспешен.Моя приятелкя беше с 14% и нямаше никакво вливане и е бременна в момента.Много не ми е ясно и на мен,но говори най-добре с лекаря.елая ти късмет.Ако сега ти вливат при положителен резултат вливнето ще продължи да шестия месец.Всеки месец ще правиш изследвания за НК клетки ако забременееш и ако се налага и вливания съответно.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #74 -: Април 11, 2010, 11:39:10 am »
Ами моите са 18.77% , виждам че са над нормата и то доста ,от 2 - 11% ми пише в изследванията са референтни стойности. Аз питам, тъй като вече 2 бремености са неуспешни /първата бе кухо яйце/ :(.
Ще видим, чакам си резултатите.
И благодаря още веднъж за пояснението
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #75 -: Април 11, 2010, 20:18:43 pm »
Момичета, а може ли някой да ми отговори каква е разликата между NK клетки и NKT клетки?

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #76 -: Април 12, 2010, 16:31:40 pm »
И аз имам въпрос - ако някоя от вас е при имунолозите в Надежда, може ли да ми кажете дали вливанията се правят на място в Малинов?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #77 -: Април 12, 2010, 17:22:23 pm »
peaches, можеш да ги направиш при тях или на друго място ако на теб ти е удобно.
Душе, не знам каква е разликата  :(
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #78 -: Април 18, 2010, 20:17:24 pm »
Здравейте,относно вливанията!Миналата година ми се наложи два пъти да си вливам интралипид и понеже имах затруднения със записването на ден и час в "Панталеймон"някъде до НДК случайно разбрах,че може и в спешното на "Токуда".Много съм доволна от там.А плащането зависи от времето,което ти е опредено вливането.И дали си носиш система(ако не-си я плащаш)Е,естествено самия интралипид и разтвора си ги купуваш предварително.Смятам,че там излиза дори по-ефтино и се чувсваш важен,а не както почти навсякъде половин човек.Надявам се да съм полезна на някоя от вас!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #79 -: Април 19, 2010, 09:38:02 am »
здравейте!Виждам че отдавна не е писано тук, но ако някой може да ми отговори!Правени са ми имунологични и генетични изследвания!На имунологичните има заключение че НК клетките са ми завишени. чакам назначение за лечение,н оспоред генеколожкта ми ще се наложи вливания.  :(Та въпроса ми е какво преставлява това вливания, колко горе долу струва това лечение!
Благодаря предварително :)
Вливането с имуновенин е по 12лв на ампула плюс 50лв за вливането-таксата за вливането не зависи от бр. ампули. С Киовиг излиза двойно-като цена на препарата
[/url]