0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #40 -: Декември 17, 2009, 09:41:34 am »
аз освен високи НК-клетки 28%, МАТ>600, имам и генната мутация 4g/4g, т.е. освен генетичен, имам и имунологичен проблем,затова те попитах, а за имунологичния не съм му казвала изобщо,защото това го разбрах преди 14 дни.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #41 -: Декември 17, 2009, 13:43:06 pm »
dexamethasone 0,5mg, на фирма GALEN.

лекарят се казва Würfel и е в Мюнхен. не съм чувала обаче да се дава кортизон при генна мутация, той просто подтиска имун. система, както са обяснили по-горе момичетата.

би ли ми казала лекарят гинеколог ли е или имунолог, извини ме, за любопитството, но искам да знам към какъв лекар да се насоча.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #42 -: Декември 17, 2009, 21:56:46 pm »
"gallardo" днес се разрових в сайта ИАЛ, сестра ми работи там и ме подсети, че там има изписани имената на всички лекарства на с бълг. наименование и международното им наименование и листовките на лекарствата и какво прочетох, българското име на лекарството е Prednisolon F, а международното му найменование е Dexamethasone.
*
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #44 -: Декември 19, 2009, 09:43:21 am »
Здравейте, имам вливане на интралипид назначено от доц.Конова на 5-6 ден / 1-2 чист ден / .Възможно ли е вливането да се отложи за 7-8 ден ,защото чак 8 ден ще ми е чист.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #45 -: Декември 19, 2009, 12:54:42 pm »
Здравейте, имам вливане на интралипид назначено от доц.Конова на 5-6 ден / 1-2 чист ден / .Възможно ли е вливането да се отложи за 7-8 ден ,защото чак 8 ден ще ми е чист.
аз бих се обадила в Плевен, там ще ти кажат най-добре
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #46 -: Декември 20, 2009, 14:51:50 pm »
Здравейте, имам вливане на интралипид назначено от доц.Конова на 5-6 ден / 1-2 чист ден / .Възможно ли е вливането да се отложи за 7-8 ден ,защото чак 8 ден ще ми е чист.
аз бих се обадила в Плевен, там ще ти кажат най-добре
Консултирай се с доц. Конова , ако е възможно , но по принцип вливането на 7 -8 ден не е проблем. Аз доколкото зная трябва да е около седмица преди овулацията.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #47 -: Декември 21, 2009, 12:24:14 pm »
@ di-ch:

професорьт е специалист по репродуктивна медицина и работи в клиника по стерилитет. само гинеколог или имунолог мисля че не вьрши работа, трябва специалист, който да има глобален поглед :wink:

това за дексаметазона и преднизолона не го знаех - аз това го прочетох мисля че в уикипедия, че са различни лекарства. в смисьл че действащата сьставка е подобна, но не идентична и че дексаметазона е много по мощен и прчистен препарат, сравнението беше мисля, че 1мг дексаметазон отговаря на 5-6 мг преднизолон...не знам дали разликата е само в дозировката. факт е обаче, че аз нямах никакви странични ефекти, ама съвсем никакви, а чета тук много често, че момичетата се оплакват от преднизолона...та в този ред на мисли, бях убедена че са различни препарати :oops:
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #48 -: Декември 21, 2009, 12:51:36 pm »
@ di-ch:

професорьт е специалист по репродуктивна медицина и работи в клиника по стерилитет. само гинеколог или имунолог мисля че не вьрши работа, трябва специалист, който да има глобален поглед :wink:

това за дексаметазона и преднизолона не го знаех - аз това го прочетох мисля че в уикипедия, че са различни лекарства. в смисьл че действащата сьставка е подобна, но не идентична и че дексаметазона е много по мощен и прчистен препарат, сравнението беше мисля, че 1мг дексаметазон отговаря на 5-6 мг преднизолон...не знам дали разликата е само в дозировката. факт е обаче, че аз нямах никакви странични ефекти, ама съвсем никакви, а чета тук много често, че момичетата се оплакват от преднизолона...та в този ред на мисли, бях убедена че са различни препарати :oops:
да, може би технологията на производство е различна, и аз съм чувала доста лоши неща за страничните ефекти на преднизолона. Благодаря ти за инфото за лекарите
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #49 -: Януари 16, 2010, 23:01:25 pm »
Здравейте момичета! Миналата година по това време започнахме опитите за второ дете. Имам син на 6 години. Забременях веднага и направих спонтанен аборт в 7 седмица. Лятото забременях пак и се повтори същото, даже не се наложи да ходя до болницата. Направих си изследвания при доц. Конова и се оказа, че имам завишен процент НК клетки. Предписа ми терапия почти еднаква с това което е предписала на повечето от вас. Сега се готвим за трети опит. Предстоят ми вливания с имуновенин - 40 амп. Някой може ли да ми каже каква е цената на това вливане. Много се измъчвам и не искам да преживея това трети път. Не съм влизала тук отдавна и затова сега чета повече отколкото пиша. Желая успех на всички!
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #50 -: Януари 17, 2010, 01:25:11 am »
Здравейте момичета! Миналата година по това време започнахме опитите за второ дете. Имам син на 6 години. Забременях веднага и направих спонтанен аборт в 7 седмица. Лятото забременях пак и се повтори същото, даже не се наложи да ходя до болницата. Направих си изследвания при доц. Конова и се оказа, че имам завишен процент НК клетки. Предписа ми терапия почти еднаква с това което е предписала на повечето от вас. Сега се готвим за трети опит. Предстоят ми вливания с имуновенин - 40 амп. Някой може ли да ми каже каква е цената на това вливане. Много се измъчвам и не искам да преживея това трети път. Не съм влизала тук отдавна и затова сега чета повече отколкото пиша. Желая успех на всички!
Доколкото аз си спомням една ампула е около 12.00лв , а вливането 50.00лв. Така че по груби сметки можеби ще ти излезе към 500.00лв.Успех!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #51 -: Януари 18, 2010, 08:32:06 am »
Здравей optimist,мисля че с теб имаме много общи неща.Аз съм на 30г ,имам син на 5г и два missed през 2009г.След направени имунол. и генет. изсл.резултата е 14% нк клетки и намалена Т популация.Изследванията са правени в "Надежда".Предписано ми е да пия Izoprenozin по схема,а при евентуално забременяване вливане(не сме говорили какво ще вливаме).Имам и Хашимото,начално без изменения на жлезата ,TSH 1,46 и Anti -Tg 212(до120).След месец имаме зелена светлина за забременяване,честно казано страх ме е  ,а вече много искаме бебче. :bori_003: :bori_003:
аделинк
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #52 -: Януари 20, 2010, 10:25:30 am »
момичета може ли да попитам дали леко повишени НК клетки могат да се дължат и на цервицит? При мен събитията са следните: април 2009 цитонамазка с диагноза "хроничен обострен цервицит" - лекувах го и със силни антигъбични и с широкоспектърен антибиотик Авелокс - всичко беше наред. Имала съм и предходна цитонамазка, която беше добре (не че съм забременявала).
На 08.01.2010 пускам НК клетки, чиито резултат е 12,68% при референтни 2-11%
На 16.01.2010 правя посткоитален тест - отрицателен - неподвижни сперматозоиди
Един ден по-късно при мен и при мъжът ми се появява страхотно парене и дискомфорт. Имам час чак за петък. Но така като гледам изследванията и хронологията е възможно просто да не съм успяла да излекувам напълно цервицита. Възможно ли е повишените НК клетки да са свързани с неизлекуван цервицит?
Другият възможен вариант е да се е получило някакво замърсяване след посткоиталния тест, вързва се с появата на симптомите, а НК клетките да са нещо отделно?
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 10:28:57 am от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #53 -: Януари 20, 2010, 11:23:11 am »
Възможно ли е повишените НК клетки да са свързани с неизлекуван цервицит?


Мисля, че да - една от причините за завишени НК - клетки може да бъде някакво възпаление в организма, настинка и т.н.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #54 -: Януари 31, 2010, 12:06:13 pm »
Здравей optimist,мисля че с теб имаме много общи неща.Аз съм на 30г ,имам син на 5г и два missed през 2009г.След направени имунол. и генет. изсл.резултата е 14% нк клетки и намалена Т популация.Изследванията са правени в "Надежда".Предписано ми е да пия Izoprenozin по схема,а при евентуално забременяване вливане(не сме говорили какво ще вливаме).Имам и Хашимото,начално без изменения на жлезата ,TSH 1,46 и Anti -Tg 212(до120).След месец имаме зелена светлина за забременяване,честно казано страх ме е  ,а вече много искаме бебче. :bori_003: :bori_003:
Наистина имаме много общи неща. Аз много съжалявам, защо не сме се решили по-рано на тази стъпка, така или иначе си бяхме планували второ дете, защо ни трябваше да чакаме толкова време. Не зная... Сега сестра ми е бременна, разбра миналата седмица. Много се радвам, но и много ме е страх и за нея. Направо съм се наплашила. Надявам се и ние да се задействаме до месец - два. Забавянето ни е по финансови причини, но това са временни проблеми - ние да сме здрави. Ако човек иска да постигне нещо трябва да е силен за да издържи. Желая на всички момичета в нашето положение кураж и сила.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #55 -: Януари 31, 2010, 18:49:22 pm »
При втория ми опит бях 13% НК клетки при допустими 12%.Вливаха ми интралипид.Опита беше неуспешен.Моя приятелка беше с 14% и нищо не и вливаха.Опита и беше успешен.
Някой ще ми обясни ли защо се получава така.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #56 -: Февруари 01, 2010, 16:57:08 pm »
isho75, на теб само НК клетките ли са ти леко повишени? Имаш ли някакви други изследвания, които показват нещо друго да е извън нормата?  А на твоята приятелка, чийто опит е успешен, лекарите препоръчват ли вливане сега, след положителния тест?
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #57 -: Февруари 03, 2010, 12:26:56 pm »
isho75, на теб само НК клетките ли са ти леко повишени? Имаш ли някакви други изследвания, които показват нещо друго да е извън нормата?  А на твоята приятелка, чийто опит е успешен, лекарите препоръчват ли вливане сега, след положителния тест?
По изследвания за сега всичко ми е в норма.Имат съмнение да не би да се е образувал хидросалпингс в дясната тръба(лява нямам).Преди втория опит не ми направиха ЦС,но преди третия без снимка решиха да изолираме и дясната тръба за по сигурно.Просто не намират къде другаде може да е проблема.А за приятелката ми.При нея всичко се развива много добре и ако питаш да ли при положителния резултат са и назначили някакви вливания-НЕ не са.Само продължава с Фраксипарина понеже има тромбофлибит.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #58 -: Февруари 26, 2010, 21:20:00 pm »
Момичета , бихте ли коментирали следните резултати?
NK клетки -25% / реф. 8 - 24%/
CD16+CD56+NK клетки - 22% / реф. по-малко или равно на 12%/
NKT клетки 6% / реф. 2- 10%/
 Изследването е правено в Клинична имунология в Александровска болница. Благодаря предварително
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #59 -: Февруари 26, 2010, 22:17:11 pm »
Момичета , бихте ли коментирали следните резултати?
NK клетки -25% / реф. 8 - 24%/
CD16+CD56+NK клетки - 22% / реф. по-малко или равно на 12%/
NKT клетки 6% / реф. 2- 10%/
 Изследването е правено в Клинична имунология в Александровска болница. Благодаря предварително
CD16+CD56+NK клетки - 22% / реф. по-малко или равно на 12%/
означава, че НК-клетките са ти завишени, както пише 22%, а трябва да са под 12% за да са в норма. По принцип се правят вливания на имуновенин или интралипид,за да се намали % на НК-Клетките, но като цяло въпроса с тези клетки е мъгла.  Има момичета, които се повлияват от вливания , други не, съветвам те да се обърнеш към някой специалист имунолог, той ще ти назначи евентуална терапия, а такива специалисти има в клиниките по стерилитет.