0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #100 -: Юли 08, 2010, 16:17:18 pm »
Момичета, ще ви помоля за съвет.
При първите ми имунологични изследвания имах завишени NK клетки 14 %
По време на опита ми вляха 48 ампули имуновенин.
Оказа се за съжаление неуспешен. Преди 3 месеца пуснах контролни имунологични и NK клетките бяха 13%. Имуноложката ми изписа Агапурин, Омега 3 и Биоактив Селен+ Цинк.
Миналата седмица в понеделник повръщах и бях вдигнала температура 38,4. Пих течен аналгин и парацетамол и на другия ден бях ок. Обаче същата седмица в събота пуснах нова контрола и NK клетките бяха 15%. Предполагам, че е заради високата температура от понеделника. Имуноложката ми каза да спра всичко без Омега 3 и в крайна сметка пак ще ми се наложи вливане, тъй като другата седмица се глася за нов опит.
Та питането ми е според вас има ли смисъл тази седмица да пусна нова контрола или директно да вливам.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #101 -: Юли 12, 2010, 11:44:42 am »
Посъветваха ме да пусна контрола при стартиране на хормоналната стимулация. А агапурина не е трябвало да го спирам. Започнах го пак.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #102 -: Юли 12, 2010, 11:54:55 am »
deni_one лекарите посочиха ли евентуална причина за неуспеха,въпреки направеното вливане? Агапуринът за какво точно го изписват?За НК клетки?
Пожелавам ти следващият опит да е последен,успешен!


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #103 -: Юли 13, 2010, 21:45:20 pm »
Аз имах завишени NK клетки - 13% и B клетки - 15%. Знам, че агапуринът разрежда кръвта. Точно как влияе на клетките не знам, но го изписват. Това, което се откри след неуспешния опит е лоша имплантация при мен и влошени показатели на спермограмата при мъжа ми. Подобрили сме нещата и се надявам този път да е успешен. Затова ми се иска и имунологията да я вкарам в норми.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #104 -: Юли 15, 2010, 20:15:37 pm »
И аз ще правя вливане. От изследването на НК клетките първите 2 популации са си добре по 5%, но третата е 12% (горна граница 10%) Беше ми много странно защо ще вливам 2 пъти по 5 мл Киовиг и говорих с имунолозите. Обясниха ми, че завишените НК клетки са индикатор за латентен възпалителен процес- при мен това е Хашимото. Възможно е ако не влея да се отключи имунна реакция и това да спомогне за отхвърлянето на ембриона. За съжаление не мога да си позволя Киовиг и ще вливаме 48 амп. Имуновелин, дано да го понеса добре.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #105 -: Юли 22, 2010, 21:27:34 pm »
Аз направих имунологичните си изследвания в Плевен при доц. Конова, NK клетките са ми 19,36. Само да поясня, че имам два мисед аборта, като имунологичните изследвания ги направихме 2,5 месеца след втория. Въпроса ми е: възможно ли е от това да са ми толкова високи NK клетките ?
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #106 -: Август 03, 2010, 15:08:48 pm »
Момичета, здравейте. Имам питанка. Колко време след началото на приема на агапурин доц. Балтаджиева ви каза да направите контролен тест  за НК - клетките? Аз забравих да питам.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #107 -: Август 03, 2010, 15:22:11 pm »
Обиклновено след 45 дни се прави контрола.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #108 -: Август 03, 2010, 15:24:10 pm »
Момичета, здравейте. Имам питанка. Колко време след началото на приема на агапурин доц. Балтаджиева ви каза да направите контролен тест  за НК - клетките? Аз забравих да питам.
45 дни.
Може и малко повече :lol:Ако си близо до Шумен,може да се обърнеш към д-р Димов. Поне така ми каза д-р Стаменов. Ще изпратим кръв по куриер. Какво точно ще изследваме и аз не съобразих да питам.Доста показатели не бяха в норма и нямам представа кои точно ще повтаряме и колко парички ще струва.
Агапуринът ми беше изписан 2x1, но д-р Стаменов го намали на 1 табл. дневно,защото се чувствам зле.
Моите НК са 30% и не очаквам кой знае каква промяна, даже никаква, но д-р Стаменов настоя да пия и аз послушно изпълнявам. :oops:


*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #109 -: Август 03, 2010, 16:11:24 pm »
Благодаря ви за бързите отговори. Дени, би ли казала по какви показатели ти бе отсъдено , че имаш проблеми при имплантацията, след като преди опита си вкарала НК- клетките в норма. Кои други фактори са отговорни за добра имплантация.
Възможно ли е само с Агапурин, Омега -3 мастни киселини да сваля НК- клетките,при наличие на Хашимото? НК са 15, а ТSH съм го вкарала в норма - 2,4.Предполагам, че всичко е строго индивидуално,но се надявам да не се налага вливане.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #110 -: Август 03, 2010, 16:35:57 pm »
Ето тук pop4o и Liteto какво ми отговориха за агапурина в темата за клиника "Малинов":
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43073.msg735688#msg735688


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #111 -: Август 04, 2010, 12:55:31 pm »
Здравейте момичета, аз отдавна не съм писала по темата, но при мен нямаше новини, сега за 10 дни съм в българия и като почнах да се преглеждам, да не ви разказвам... няма край. От клиника Малинов ми правиха имунологични изследвания, при което се оказа, че НК-клетките ми са спаднали значително, м.декември бяха 28% и освен аспирин протект и 1 месец пих омега-3 нищо друго не съм приемала, сега  нещо не мога да си обясня резултатите, според доц. Балтаджиева вече нямам завишени НК-клетки, според ендокриноложката ми д-р К.Тодорова, са завишени :?
Имунофенотипизиране на лимфоцити
Клетъчна популация                    резултат    Реф.гр.

Tcells/CD3+/                                        68        61-85%               
Supressor/cytotoxicT cells/CD3+CD8+/                25        19-36%
Helper T cells                                      42        34-59%
B cells /CD 19+/                                    14        6-15%

Total NK cells /CD-CD16+56+/                         16       7-26%
CD16+CD56+ NK cells                                  8        0-12%
NKT cells /CD3+CD16+56+/                             8        0-12%

общи имуноглобулини:
Серумен IgA /rid/                                    1,45      0,80-2,85 g/l

Моля, за коментар!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #112 -: Август 04, 2010, 13:07:41 pm »
Пиша нов пост, че нещо предишния стана много дълъг, имам питане и относно д-р Стаменов, след дълго чакане ме прегледа и той/ преглед силно казано/ толкова набързо мина консултацията и прегледа,не повече от 10 минути, че даже нямаше време и да питам някои неща. Каза ми, че яйчниците са добре, лигавицата ми била малко тънка, но според него като съм вкарала ТСХ хормона в норма 1,003 / имам хашимото/ всичко щяло да се оправи, на 16 ден от м.цикъл имах фоликул 20мм и това бше, нищо ме ми предписа, каза като забременея веднага да му се обадя. Щом ми е тънка лигавицата, не трябва ли да приемам някакъв медикамент се питам? При вас как протичат прегледите?

Другия проблем, който възникна е, че ми откриха инсулинова резистентност и сега ще приемам Метфогамма 500мг 3х1/2т. на ден, чудех се трябва ли да го уведомя за тази резистентност? Според Д--р Тодорова инсулиновата резистентност в комбинация с  генната мутация pai 4g/4g, която имам също води до спонтанни аборти, а аз имам 2 миналата година.
« Последна редакция: Август 04, 2010, 13:16:30 pm от dianach »
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #113 -: Август 05, 2010, 17:43:34 pm »
Цитат
ТSH съм го вкарала в норма - 2,4
ikar, както виждам, ТСХ-то не си го вкарала в норма,  при забременяване се препоръчва да е 1-1,5 т.е под 2, не че е невъзможно да се забременее, но не е хубаво за плода, после може да имаш услежнения.
« Последна редакция: Август 05, 2010, 17:47:52 pm от dianach »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #114 -: Август 23, 2010, 09:30:20 am »
момичета ,приятелка без достъп до нет помоли да попитам :

тези които  скоро са вливали имуновенин / киовиг откъде са го купували и  на каква цена-за София пита.

Благодаря ви .Ако искате пишете  на лични .


*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #115 -: Септември 09, 2010, 23:15:25 pm »

Момичета, здравейте! Да ви споделя. Близо два месеца пих Агапурин(1 табл. дневно),Оксибор- форте (1 табл.дневно)и Омега 3 (3табл. дневно)по предписание на Доц.Балтаджиева за завишени НК -клетки(15%).Уви, смъкнах ги само с един процент. Днес цял ден съм разстроена, надявах се , че няма да има повече спънки, но ...Сега ми назначават 10g KIOVIG. Преди срещата ми с Доц. Балтаджиева, бихте ли ми казали, това количество наведнъж ли се влива или на няколко, колко ще ми струва,аз ли трябва да търся лекарството  или от клиниката го предоставят? Благодаря ви предварително.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #116 -: Септември 09, 2010, 23:19:30 pm »

Момичета, здравейте! Да ви споделя. Близо два месеца пих Агапурин(1 табл. дневно),Оксибор- форте (1 табл.дневно)и Омега 3 (3табл. дневно)по предписание на Доц.Балтаджиева за завишени НК -клетки(15%).Уви, смъкнах ги само с един процент. Днес цял ден съм разстроена, надявах се , че няма да има повече спънки, но ...Сега ми назначават 10g KIOVIG. Преди срещата ми с Доц. Балтаджиева, бихте ли ми казали, това количество наведнъж ли се влива или на няколко, колко ще ми струва,аз ли трябва да търся лекарството  или от клиниката го предоставят? Благодаря ви предварително.
Дианче, ТСХ - то вече ми е 1,2.Е, сега  вече е  в норма.
Момичета, имате ли опит. Повлияват ли се НК- клетките съществено от вливанията ?
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #117 -: Септември 10, 2010, 15:28:34 pm »
Момичета, здравейте! Да ви споделя. Близо два месеца пих Агапурин(1 табл. дневно),Оксибор- форте (1 табл.дневно)и Омега 3 (3табл. дневно)по предписание на Доц.Балтаджиева за завишени НК -клетки(15%).Уви, смъкнах ги само с един процент. Днес цял ден съм разстроена, надявах се , че няма да има повече спънки, но ...Сега ми назначават 10g KIOVIG. Преди срещата ми с Доц. Балтаджиева, бихте ли ми казали, това количество наведнъж ли се влива или на няколко, колко ще ми струва,аз ли трябва да търся лекарството  или от клиниката го предоставят? Благодаря ви предварително.

на 2 пъти ще ти го влеят, не се притеснявай, аз бях като теб, предишните ми терапии с какви ли не лекарства не ми повлияха много, сега обаче ги смъкнах НК от 19% на 14%
успех  :)

*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #118 -: Септември 10, 2010, 19:30:21 pm »
ikar, поздравявам те за ТСХ-то  :D
За вливанията нищо не мога да кажа,и аз имам назначени, но още се ослушвам. Искам да те попитам, дали скоро си ходила на зъболекар? Декември  2009 имах НК -Клетки 28% и лимфни възелчета на щитовидната железа, тагава ме наболяваше един умъртвен зъб, но не обърнах внимание, януари ми създаде много главоболия и се оказа, че имам възпален корен и сега в юли месец изследвах НК-Клетки отново и според д-р Балтаджиева са в норма, даже тук съм публикувала резултата, нищо не съм пила освен омега-3,  1-2 месеца и аспирин протект, но той е по друг повод. Моите завишени клетки се оказаха от възпален зъб.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #119 -: Септември 10, 2010, 20:46:43 pm »
b]Сега ми назначават 10g KIOVIG. Преди срещата ми с Доц. Балтаджиева, бихте ли ми казали, това количество наведнъж ли се влива или на няколко, колко ще ми струва,аз ли трябва да търся лекарството  или от клиниката го предоставят? [/b] Благодаря ви предварително.
5 грама Киовиг струва 498 лв., 10 гр. се вливат  в 2 последователни дни, има го в наличност в Клиниката. Записваш си час, в деня на вливането плащаш. Вливането е около 2.5-3 часа.

Аз правих контрола на НК клетките, ето резултатите:
Тotal NK cells (CD3-CD16+56+)  5 /7-26%/ старо 5%
CD16+CD56+ NK cells                 3 /0-12%/ старо 5%
NKT cells (CD3+CD16+56+)       14 /2-19%/ старо 12%


Имам предписание за вливане на 2 по 24 амп. Имуновелин или 5 грама Киовиг. Този път ми беше по-изгодно да влея Киовиг.
Та въпросът ми е тези първите НК за какво отговарят?
« Последна редакция: Септември 10, 2010, 21:46:13 pm от mira_mimi »