0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #80 -: Април 19, 2010, 11:28:49 am »
мерси за отговора
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #81 -: Април 29, 2010, 19:18:17 pm »
Здравейте, имам назначени от доц.Конова имуновенин след визуализиране на плоден сак.,поне 3 вливания през 25-30 дни, комбинирани с интралипид същия ден, в случай на повишени НК клетки.За първото вливане не са необходими контролни резултати.Правилно ли разбирам, че първото вливане трябва да е и имуновенин и интралипид?
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #82 -: Май 04, 2010, 17:38:47 pm »
desihg, незнам дали ще ти помогна много, но при мен в началото на бременноста д-р Конова ми назначи имуновенин и интралепид наведнъж еднократно.След това вливане на интралепид през 28-30 дена.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #83 -: Май 27, 2010, 20:38:35 pm »
Направих контролно изследване на НК клетки. Не ми казаха колко процента, само ми прочетоха  предписанието: Препоръчва се вливане 2 пъти по 5 мл. Киовиг. Сега се чудя имаше ли желания ефект пиенето толкова месеци на Омега 3 и Оксибор Форте  :?. Чудя се и колко ще ми струва това вливане, с имуновелина се ориентирам по броя на ампулите, с Киовига нямам ориентир колко струва. Ако знаете пишете! Дано да не е много, че с тези биопсии доста ни се стопиха спестяванията.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #84 -: Май 27, 2010, 20:59:17 pm »
Здравей, mira_mimi.
Киовиг-а 5мл. е около 560 лв. и 50 лв вливането.
 
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #85 -: Май 27, 2010, 21:33:36 pm »
 8O абсурд, не мога да си го позволя  :?, дано да се намери Имуновелин.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #86 -: Май 27, 2010, 21:41:18 pm »
Мире,настоявай да разбереш резултата на НК клетките. Още повече си пила хранителни добавки по предписание с цел намаляване именно на НК клетките.
Доц.Конова никога не ми е препоръчвала да приемам Омега 3. Достатъчно било вливането на интралипид при опитите (поне така твърдеше миналата година).
Няма ли да ти осигурят имуновенин в клиниката, ако решиш там да вливаш?


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #87 -: Май 27, 2010, 22:35:46 pm »
Силно се надявам да имат и имуновелин, бях чела че вече трудно се намирал на пазара и не знам защо реших, че затова са ми предписали Киовиг. Дано моите предположения да са грешни!
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #88 -: Май 27, 2010, 22:41:26 pm »
Вливах Киовиг през м. Октомври 2009 в "Малинов". За 1 вливка 5 гр. тогава платих 654 лв. Опита ми беше неуспешен (но имах само 1 трансфериран ембрион). НК клетките ми първоначално бяха около 17%, след прием на Омега 3 и Агапурин влязоха в норма, но точно преди опита отново бяха скочили и за това ми препоръчаха вливането.
Предостои ми нов опит следващия месец - мисля да не правя повече контроли (освен ако д-рите не настояват).
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #89 -: Май 27, 2010, 23:43:24 pm »
Силно се надявам да имат и имуновелин, бях чела че вече трудно се намирал на пазара и не знам защо реших, че затова са ми предписали Киовиг. Дано моите предположения да са грешни!
при мен положението е същотото, но причината за мен е - цената - предписват по-скъпото по-често  :(

*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #90 -: Май 28, 2010, 07:04:56 am »
Освен по-скък, Киовига е и доста по-качествен. След вливане на имуновенин, често се наблюдавата негативни реакции, докато след вливане на Киовиг не съм чела да има такива. При мен вливането го направиха доста бързо (за около 2 часа) т.к. бързах (както винаги) за автобуса на обратно,  и абсолютно нищо особено не почувствах - главоболие, гадене и т.н. Докато има цяла тема за негативни реакции след вливане на Имуновенин.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #91 -: Юни 04, 2010, 14:26:37 pm »
desihg, виждам че много въпроси те вълнуват относно терапията на Конова.Тя винаги изписва едно и също,но най важното е някой да те следи постоянно през цяата бременност.На мен ми правиха вливания на Имуновенин и Интралипид до 8м,по преценка на наблюдаващия ме лекар.Изследвания за коагулация ми пускаха всяка седмица и в зависомост от резултата всеки път бях на различна доза фраксипарин като понякога стигаше до 0,9!Имам позната която биеше 0,9 по два пъти дневно заради сгъстяване на кръвта.Наблюдавайте се отблизо,спазвайте терапията и всичко ще е наред! И най важното-като ви кажат да спрете фраксито и аспирина 1 седмица преди раждането-ЗАДЪЛЖИТЕЛНОС СЛЕДЕТЕ ПОКАЗАТЕЛИТЕ.Аз така влязох да раждам по спешност,заради повишен фибриноген.Успех
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #92 -: Юни 17, 2010, 16:52:23 pm »
Момичета на мен биопсията ми е добра, но NK клетките са ми високи 24 %, сега пия хапчета и ми вляха липовеноз 20%. доктор Стаменов ми каза, че преди инвитрото ще ми сложат нещо в тръбите /лекарство ли/ не го разбрах добре и това нещо действало много малко време за тези високи НК клетки.На някой случвало ли му се е такова нещо, защото на мен не ми е ясно въобще.знаете ли кога ще са на работа д-рите след конгреса кога е първия работен ден?Благодаря ви.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #93 -: Юни 23, 2010, 16:59:16 pm »
момичета имам предписано вливане на 2 пъти по 5 гр. Киовиг заради завишени НК клетки. Интересува ме в последователни дни ли се прави, защото преди трансфера имах само еднократно 5 гр.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #94 -: Юни 23, 2010, 17:02:37 pm »



   
   

Момичета, включвам се и аз в темата с една питанка..Може ли да ми кажете от къде си купувате Киовиг? Предстои ми инсеминация  ,а не мога да го намеря.Аз съм от Пловдив ,обиколила съм целият град и дори със заявка не могат да ми го доставят.  То е ясно ,че ще се ходи пак до Сф ,но поне като отида  да го търся да не се лутам от аптека  в аптека.Благодаря ви!УСПЕХ НА ВСИЧКИ!
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #95 -: Юни 23, 2010, 18:49:06 pm »
момичета имам предписано вливане на 2 пъти по 5 гр. Киовиг заради завишени НК клетки. Интересува ме в последователни дни ли се прави, защото преди трансфера имах само еднократно 5 гр.
Аз имах назначено вливане на Киовиг 2х5гр-да,това означава в два последователни дни.Аз ги влях ги в един ден и се чувствах добре.Преди това няколко пъти съм вливала Имуновенин-2х24амп.10гр Киовиг може да се влее и в един ден,но обокновено ги назначават в два последователни дни по 5гр.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #96 -: Юни 23, 2010, 18:59:16 pm »
pavka  :hug2:
аз също добре го понесох миналото вливане, но беше само веднъж, сега след теста ми препоръчват тези 2 вливания, малко ми е притеснено, но ще ги направя, защото миналата година заради високи НК клетки имах мисед. Иска ми се да направя всички предписания, пък каквото е рекъл Господ, дано да имам щастието да износя бременността си до края.

*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #97 -: Юни 23, 2010, 19:44:13 pm »
Beauty,колко са ти НК-клетките-преди и след теста?УСПЕХ!
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #98 -: Юни 23, 2010, 20:04:00 pm »
преди теста, т.е. преди трансфера още - 15%, след положителния тест - 13%, а антифосфолипидните тела са точно на горната граница - 10 U/ml
преди да спаднат на 15 при по-преден тест НК бяха 18%
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 20:06:54 pm от beauty »

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #99 -: Юли 07, 2010, 15:30:49 pm »
Имам интралипид, мога да го дам на някой, ако търси и не може да си намери. Съхраняван е в хладилник, а срокът на годност му изтича през август. Аз съм от София. Пишете ми на лични!