0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #320 -: Юни 03, 2013, 14:22:21 pm »
В момента съм на Фраксипарин 0,3 и Аспирин протект - всеки ден и двете. Те оказват ли влияние върху NK-клетките?
По-скоро подпомагат доброто кръвоснабдяване , доколкото съм наясно.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #321 -: Юни 13, 2013, 18:34:23 pm »
Имам въпрос- може ли да се пие кафе преди имунологично излседване?
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #322 -: Юни 13, 2013, 21:15:04 pm »
Да, може :)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #323 -: Юли 04, 2013, 12:27:09 pm »
Момичета,
Всички пишете за повишени стойности на НК клетките.
Има ли някой със занижени?
Моят резултат е:
Субпопулация NK-клетки:3.39%, реф:9-15% :balk_145:
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #324 -: Юли 04, 2013, 22:53:14 pm »
A, как тълкува резултата имунологът?
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #325 -: Юли 05, 2013, 00:03:07 am »
Писах й, но все още отговор няма.Поради това пиша из форуми!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #326 -: Юли 05, 2013, 11:45:58 am »
Излязoха ми резултатите за хуморалният имунитет.IgA,IgG и IgM са в норма. :drunk:
Очаквам становището на доц.Конова.
Тя обяснява ли в мейлите какви са възможните причини за завишен или занижен показател или когато дойде тук на място ще се дискутира това? newsm78 newsm78
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #327 -: Юли 07, 2013, 01:36:52 am »
Не съм била пациентка на доц. Конова, но доколкото знам навремето даваше обяснения относно изследванията по мейла.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #328 -: Юли 08, 2013, 22:04:42 pm »
Обяснава някои неща по мейл, но най-добър си е личния разговор.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #329 -: Юли 09, 2013, 13:43:42 pm »
Аз й изпратих резултатите си още в петък,но до момента нямам абсолютно никакъв отговор:(
Това неведение ме съсипва!Мисля си какви ли не глупости :oops:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #330 -: Юли 09, 2013, 13:47:26 pm »
Аз й изпратих резултатите си още в петък,но до момента нямам абсолютно никакъв отговор:(
Това неведение ме съсипва!Мисля си какви ли не глупости :oops:

Доколкото разбрах от др форум (бгмамма) доц Конова е в отпуска и най-вероятно затова не отговаря по имейли сега :lol:
Също така разбрах, че можело да се свържете с Даниела Гонкова и да я попитате за резултати си тя, съдействала за контакта с доцентката :wink:


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #331 -: Юли 09, 2013, 14:51:05 pm »
Предполагам,че си чела пак моя пост в бг-мама :lol: :lol:аз пиша и на двете места,но съм с различен ник!
Не ми е удобно да я безпокоя пак....Ще изчакам до утре и тогава ще звънна!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #332 -: Юли 09, 2013, 20:06:34 pm »
Предполагам,че си чела пак моя пост в бг-мама :lol: :lol:аз пиша и на двете места,но съм с различен ник!
Не ми е удобно да я безпокоя пак....Ще изчакам до утре и тогава ще звънна!

Ахахха ами явно  :lol:


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #333 -: Юли 09, 2013, 21:06:25 pm »
Момичетаааа,получих отговор от доц.Конова.Ето го и него:От направеното имунологично изследване по повод на анамнестични данни за атипична пневмония, персистираща суха кашлица и положителен CRP, се установява:

1/ Общи серумни имуноглобулини: в границите на референтните стойности.
2/ Имунофенотипизиране на левкоцити: повишени общи CD3+Т-лимфоцити, понижени NK-лимфоцити.
3/ 25-hydroxyvitamin D: значително понижен.
Препоръки:
1/ Изследване на Mycoplasma pneumoniae IgG и  IgA антитела, както и Квантиферонов тест за туберкулоза.
2/ Повторна консултация с пулмолог, с готовите резултати.
3/ Провеждане на имуностимулираща терапия по схема (общо пет месеца, с редуване и застъпване на препаратите):
1. Broncho-vaxom caps. 7 mg
2. Engystol tabl.
3. Doppel herz aktiv (Mg, Ca, D3, Cu, Mn)
4. Антиоксидант Стронг (Walmark)
5. Isoprinosin, tabl.
6. Biozin tabl.
7. Doppel herz aktiv Имуноактив табл.
Терапията не се прекъсва, дори в случай на инфекция, температура или прием на антибиотици.
Терапията може да се провежда при планиране на бременност, но се прекратява при положителен тест за бременност, независимо от етапа, до който е провеждана. 
Контролно изследване и повторна консултация – след приключване на терапията, в рамките на един месец след последния прием.
Доста лекарства са ми изписали,но тези дни се мятам....няма как!
На някого прилагана ли му е подобна схема???
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #334 -: Юли 12, 2013, 07:28:18 am »
Христина, не искам да те притеснявам, но ниски нива на витамин Д в комбинация с високи нива на CRP понякога може да са индикация за автоимунно заболяване. И за капак в комбинация с повтарящи се помятания и ниски НК клетки. А някои от тях имат и пулмонарни симптоми.  По стимулантите които ти е предписала аз не разбирам тя мисли, че си пометнала от слаб имунитет ли или това си е просто понеже е слаб,но няма връзка с помятанията?
Освен антифосфолипидните антитела, правили ли са ти анти-нуклеарни антитела (АНА)? RF ( предполагам, че да, след като си че била на ревматолог)?

Казваш, че си ходила по много видове лекари? Само заради CRPто ли и това в гърлото ли или има някакъв друг проблем? Наприемр защо си ходила на невролог? Имаш ли някакви  проблеми с мускулите, слабост, проблеми с преглъшането ( ама не от секрет) или проблеми с кожата (не видях дали на дерматолог си била)- зачервени бузи или примерно суха кожа,ей такива неща. Оптивам се да разбера какво ти е имало, че си ходила по толкова много лекари.
Някой опита ли се да провери дали пък аджеба нямаш алергия,след като не е рефлукс, за това нещо в гърлото, дето изчезва както се махнеш от Варна? Вторият ми баща години храчеше, мислеше, че е от цигарите и накрая се оказа, че е вид алергия. Мъжът ми сега е вечно така с ръмжене, пак от алергия. Правила ли си си тестове за алергия? Или поне общи IgE?

П.П. И да кажа, не съм лекар, но нито едно от тези не е лекарство, освен може би ако сметнем витамините. 
« Последна редакция: Юли 12, 2013, 07:56:54 am от Bobbie »


  
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #335 -: Юли 12, 2013, 09:26:13 am »
Bobbie,Много ти благодаря за детайлният отговор:)
Причината,поради която ходих на много лекари беше,че всички казваха да се търси причината за високото CRP.Не трябвало да се оставят така нещата.Невролога специално го посетих и защото имах болки в кръста.Откриха ми мини дискова херния.
Тестове за алергия никога не са ми правени.Никой не ме е и насочвал.И аз си мислех,че това е възможна причина.
Вчера бях и на скенер на главата,тъй като имам болка в основата на носа,към челото,както и в самият хрущял.Остри и пронизващи болки.Скенера беше някакъв много нов,но...абсолютно нищо ми няма нито на синусите,нито на главата.
На дерматолог не съм ходила,макар че имам адски суха кожа от много,много малка.Направо...все едно сега съм излязла от кола маска или пък съм настръхнала.Таква е кожата обаче само на ръцете ми и е така поне от 7-8 годишна възраст.Бузите ми не са червени,нямала съм и проблеми с мускулите,слабост-не.По-скоро напоследък имам чувството,че ще припадна,но пък кръвното ми не е ниско.
На ревматолог ходих за всеки случай,защото след една гимнастика,понеже съм си повечко килца и ме заболяха коленете.Направо не можех да изкачвам стълби.
Аз четах доста,че ниското ниво на ВИт Д води до прееклампсия.Аз доста вдигах кръвно като забременея,а след като направих спонтанният аборт зя 24ч отслабнах 3кги изхвърлих адски много течности.

Това е в общи линии.
Сега мисля да направя и изследванията за микоплазма пневмония и туберкулоза.

Това е в общи линии!
Хубав ден и благодаря!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #336 -: Юли 12, 2013, 13:47:01 pm »
Не каза за АНА( анти нуклеарни антитела) или RF дали са ти правили.
Според мен е добре да си ги направиш, че да ти е мирна главата или поне само АНА, това е важно да го знаеш. То си е кръвен тест, пусни си го като ходиш да си правиш другите неща, ако ти е въможно.
ПКК предполагам си правиш редовно щом знаеш СУЕто т.е. знаеш, че ти е нормален хемоглобина и нямаш анемия ( понеже казваш, че имаш чувството, че ще припаднеш, а скенера ти е нормален,  затова питам).

Под скенер предполагам имаш предвид ЯМР. Знаеш ли със сигурност, че са ти правили на цялата глава освен на синусите?

Ти си от Варна, така ли? Ми стой повечеко на слънце заради това витамин Д, Тя и лекарката ти е изписала някави витамини в които също има витамин Д„ но  ако са обикновените 400 единици ( нямам представа колко са ти дали), ,може да не са ти достатъчни. Затова си стой и на слънце, няма да ти навреди, ако не изгаряш. Казват, че дори 15 минути на ден са достатъчни . Но ако си със  силен слънцезащитен крем, не приемаш витамин Д.

И за гърлото, виж да не е алергия все пак.
« Последна редакция: Юли 12, 2013, 13:58:55 pm от Bobbie »


  
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #337 -: Юли 12, 2013, 14:24:43 pm »
Bobbie,когато ходих на ревматолог ми назначиха пак някакви изследвания,които не бяха евтини.Всичко ми беше в норма освен пикочната киселина в кръвта,която беше на горна граница и ревматолога каза да огранича месото и това е.Нищо друго!Нямала съм проблеми!
Кръвна картина пускам на 2-3 месеца,но СУЕ-то не е вкл. в нея.Плащам си го допълнително.Факт е,че вече 2г. варира-30-35-32-30-35-30.Нещо такова.радва ме факта,че не вървят на горе,Слава Богу,а С реактивният даже ми беше около 20 и сега,при абразиото ми пуснаха пак.Беше 11.
Хемоглубинът ми е перфектен.Преди спонтанният аборт беше около 160,а след абразиото-138.
На слънце стоя не малко.Детето тренира на открит басейн и 3 пъти в седмицата го водя.Докато го чакам стоя на слънце.Отделно уикендите ходим на плаж винаги за по 2-3-4 часа.Ползвам плажно олио с фактор 6.Не мисля,че не се излагам достатъчно на слънчеви лъчи.Защо обаче ми е толкова ниско нивото на Вит.Д,не знам!!!
Вече се чудя какво да правя.И все пак,явно проблема ще се окаже от белите дробове,колкото и да не ми харесва това. :? :?
Все си мисля,че ако причината за кашлицата ми е алергия,едва ли утайката и С протеина щяха да са толкова високи.Струва ми се,че има нещо .....
Ако се реша в понеделник да направя теста за туберкулоза и микоплазмена пневмония,до петък ще знаем повече....
Иначе скенера ми е направен на цялата глава.Имаше реклама на уреда.Пишеше скенер,ЯМР мисля,че беше на ФИЛИПС.Модерен,по-малко облъчвал....Пишеше за мозъка,за синусите,май за околоносните кухини-всичко е ОК.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #338 -: Юли 12, 2013, 14:29:51 pm »
Голяма глупост съм написала за скенера:)
Ето го:
http://www.cityclinic.bg/wp/?ptype=treatmentdetail&center=bregalnitsa&did=7
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #339 -: Юли 12, 2013, 17:07:57 pm »
Увеличена пикочна киселина е подагра. Подаграта е вид възпалителен артрит,  от там може да е увеличеното CRP и СУЕ.  Това на лекарката казала ли си го? Вероятно ше те проверят дали не ти е минало границата.