0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #360 -: Септември 24, 2013, 15:20:49 pm »
Доообре :) Ще видиш ти колко е споко  :D
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #361 -: Септември 24, 2013, 15:29:14 pm »
Доообре :) Ще видиш ти колко е споко  :D
:bighug: :bighug:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #362 -: Септември 24, 2013, 18:24:47 pm »
Тихичко " Честито Мома!" Дано всичко е наред и след 9 месеца да гушкаш здраво, сладко бебче!  :D :babyflips:

Сори за спам-а, не се стърпях...точно снощи четох дневника ти.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #363 -: Септември 24, 2013, 18:48:09 pm »
Благодаря, късмет на всички ни  :bighug:
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #364 -: Януари 06, 2014, 19:22:40 pm »
Здравейте момичета!

За много години!
Бъдете живи и здрави!
Много усмихнати и нека желанията ви се сбъдват все повече!
Мир в душата и любов в сърцата!!!


След направено изследване за НК клетки, резултата е:

Субпопулация NK-клетки CD3-CD16+56+       резултат:  20.7      реф. ст-ст: 2 - 13
Субпопулация NK-клетки CD3-CD16-56+        резултат:  18.1      реф. ст-ст: 3 - 16

NK клетъчна активност (NKa)                          резултат:   11.8     реф. ст-ст: N < 10%

т.е. над нормата съм доста. доц. Русев ми препоръча вливане на интралипид веднага след цикъл и преди овулация. И това ще ме държи 2 цикъла. Ако в този период забременеем, веднага след втори положителен тест правим още една вливка. А заради хетерозиготното носителство в пакета с тромбофилии ще съм на аспирин протект и мета фолиева киселина.

Направих вливка с интралипид на предишния цикъл. Сега ми е втори цикъл. Ако и след него няма бременност, лекаря препоръчва следваща вливка, може би след контрола на нивата на НК клетките.
ОБАЧЕ... След много четене и размишляване ми възникна следния "еретичен" въпрос:

ЗАЩО ТРЯБВА ДА СЕ прави вливка за имуносупресия?!?!

Прости разсъждения довеждат до извода, че щом тези клетки са в повече и са по-активни от нормата, значи в организма има някакви агенти, някакъв може би възпалителен процес, който провокира имунната система!!! Нали така?!
Тогава ако пресираме имунотелата изкуствено, без да сме открили и отстранили причинителя какво се случва по-нататък?! Според мен последиците ще са меко казано катастрофични... Разбира се това ми изплува месец, след като направих вливката. Е, не е фатално, тези вливки действат около 2 месеца ;-).... т. е. действието на интралипида ще се "изпари". Но остава въпроса с възпалителните процеси.
Нали не си мислим, че интралипид лекува каквито и да били инфекции, паразити и вируси!

Тааааа на някоя друга кандидат-мама дали не са й хрумвали подобни мисли. Моля да ги споделите с мен!

« Последна редакция: Януари 06, 2014, 19:27:40 pm от healthy »
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #365 -: Януари 06, 2014, 20:10:15 pm »
Момичета, до коя г.с. вливахте имуновенин/октагам/киовиг?


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #366 -: Януари 07, 2014, 11:46:46 am »
Аз до 22. Имах предписание да вливам и още, но отказах след разговор с д-р Сигридов. Той ми обясни, че е най-важно да вливам до 12 гс или за по-сигурно до 24 сг.

Сега отказах да правя контрола на НК и да вливам.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #367 -: Януари 17, 2014, 19:53:11 pm »
Момичета, помагайте. Направих изследване на НК клетки в св. Иван Рилски и резултатът е следния:
Нк клетки в % 17% (реф 8-21)
Нк клетки абс брой 349 (реф 100-321)
Т лимфоцити % 64% (реф 59-85)
Т лимфоцити абсол.брой 1315 (720-2330)
Назначи ми ги др. Тодорова и ме предупреди, че в Ив.Рилски, нормата е до 21, но да не обръщам внимание, каза, че резултат над 12% е проблем и да вливам интралипид, колкото процента над нормата, толкова вливания, т.е. излиза, че аз 5 мес. Трябва да вливам :-( и сега съм в чуденка. Много ли е зле този резултат 17%, мога ли с лекарства да му повлияя, а не с вливания, и какво друго да изследвам, все пак трябва да има някаква причина да са завишени. А и навсякъде пише, че се изследват cd3-cd16+56 и други такива, от които нищо не разбирам. Това при мен някакво обобщено изледване ли е и сега трябва ли да пускам друго разширено с другите показатели? Оф тъмна индия са ми тия нк клетки.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #368 -: Януари 17, 2014, 21:30:30 pm »
Момичета, помагайте. .... Оф тъмна индия са ми тия нк клетки.
За съжаление тъмна индия са и на тези, на които трябва да им е светло!

Аз вече се убедих, че НЕ НК клетките са проблем, а причинителите за високия процент и активност. И този интралипид съвсем не решава проблема... Да вливаме нещо и да пресираме имунната защита е все едно на границата ни да има конфликт... да има нашественик... и там има много наши войници (НК клетките) и ние обаче решаваме, че тези войници много мачкат тревата и акат по храстите... и решаваме да ги редуцираме до някакво ниско ниво... и какво се случва?! Отвън нашественика минава границата необезпокояван особено и си развява коня както си иска... ей това се случва...

вече зададох въпрос към медицинския консултант д-р Мели, ето го и поста ми:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45608.msg1034852#msg1034852
(ако не се позицинира точно на моя пост, това е на 21ва страница от темата)
Още нямам отговор, но вие също можете да си зададете въпроси и съм сигурна, че много от вас ще се замислят по въпроса - дали симптоматично да се действа като се супресира имунната защита, или да се  търси причина за високите нива на НК клетките!

Успех !
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #369 -: Януари 17, 2014, 23:35:04 pm »
Хелти, специално за теб ще си дам супернекомпетентното мнение   :wink:
При бременност имунната система се понижава и според мен вливанията са вид симулация на този естествен процес. Уж че всичко е наред.
Според мен е важно да се търси причината за повишените нк клетки и по възможност да се отстрани. Не винаги е възможно, разбира се. А и аз лично не срещнах имунолог, който да иска да търси. Предписват ти вливане и това е.
По същия начин на ММ му отрязаха нещо, вместо да го лекуват. Практика, какво да правиш. Спасението на пациента е само и изключително в неговите ръце.
Аз реших да не вливам, бяха 17% повече не съм ги и мерила. При мен причината вероятно е хронично заболяване, което не подлежи на лечение и също отшумяващо друго заболяване.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #370 -: Януари 18, 2014, 10:45:38 am »
lili2011, може и да е некомпетентно мнението ти, но е продиктувано от личния ти опит. Самия факт, че си минала 12та г.с., означава, че опасността е преминала и това че са ти високи нивата не е причина да продължиш и до края, което ти го пожелавам искрено. Аз така и не можах да премина и 10та... 4 пъти. Но съм убедена, че не е заради НК клетките. Повечето хора си имат хронични заболявания, или паразитчета, които не са установени. Вероятно и при мен е така. Нося си херпесния вирус, а и имам антитела към цитомегаловирус, което значи че някъде във времето съм се сблъсквала с него. Това държи имунната система на високо ниво. По-скоро се пренебрегват фактори от типа на "незначителни" мутации от пакета с тромбофилии. Ако с Фактор 5 и Фактор 2 всичко е наред, дори и при другите 2 показателя от пакета да има отклонения - не назначават адекватна терапия. А в един ранен стадии от развитието на плода е супер важно да няма и помен микротромби. Аз лично имам 2 хетерозиготни мутации в този пакет и трябваше да преживея още 2 аборта след като се установи това (и не ми назначиха никаква терапия) за да срещна репродуктивен имунолог (!!), който да ми каже, че е можело да си ги спестя абортите. Просто той имаше широка специализация и повече от 20 годишен опит в репродуктивна клиника в чужбина. Сега работи тук, за да помага. Въпреки че малко не съм съгласна с вливките, всичко останало което ме е посъветвал е било много ценно. Аз съм писала за него, не знам в тази тема или в друга подобна.      Ако се интересува някой, мога да пиша отново.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #371 -: Януари 19, 2014, 22:30:16 pm »
И аз това имам предвид. Трябва да се търси причината за високите НК клетки, а не вливания на сляпо. Аз например, имам някакво образование на венеца. Няколко пъти го махах, изследваха го и нищо, пак си израства. Сега си мисля, че и това може да е причината. Само пак ще ви попитам нещо, че не ми е ясно. Това, че в моето изследане пише само нк клетки , не cd56+ и т.н. означава, че е някакво обобщено ли?
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #372 -: Януари 20, 2014, 18:47:42 pm »
slanceto2, различни показатели са. Може би по преценка на лекаря, при теб са изследвали само една част, макар да си мислех, че има пакет имунологични, който се пуска при всички. Моето изследване е правено в к-ка "Надежда"- д-р Балтаджиева и това са показателите, които фигурират в резултата:
NKT cells
Серумен IgA (RID)
Антифосфолипидни антитела IgM
Антифосфолипидни антитела IgG
Антинуклеарни антитела
T cells
CD16+CD56+ NK cells
Total NK cells
В cells
Suppresor/cytotoxic T cells
Helper T cells

Каква беше цената на твоето изследване в "СВ. Иван Рилски"?
 

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #373 -: Януари 21, 2014, 01:00:31 am »
В Иван Рилски НК клетките са 60 лв., като вкл.:
Нк клетки %
Нк клетки абс.брой
Т лимфоцити %
Т лимфоцити абс.брой.
Пакет Антифосфолипиден синдром - разширен 100 лв. Включва:
ACL SCREEN
ANTI b2GPI screening
Anti Protrombin screening
Анти- анексин V IgG
Анти - анексин V IgM
При нк клетките това е единствения пакет, които предлагат. Май ще трябва да ги пусна и на друго място.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #374 -: Януари 21, 2014, 01:18:24 am »
Обсъди със своя лекар има ли нужда да изследваш още нещо.
Имах предварителна консултация с имунолозите, много подробен разговор за изкарани инфекции и т.н., след което вземане на кръв и след една седмица- резултат. За всичко (преглед, изследване и препоръка за терапия) цената е 265лв. Тъй като не са малко парите, обсъди го с лекаря си или потърси второ мнение на специалист. 

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #375 -: Януари 21, 2014, 02:11:56 am »
Благодаря, Марси. Ще послушам съвета ти, защото вече ще се разоря от това стреляне на сляпо. Доц. Тодорова ми назначи изследването и ми каза при завишен резултат, директно вливане на интралипит. Не сме говорили за инфекции и т.н., а аз в миналото имах hpv - уж излекувано, но знам ли вече. Скоро трябва да посетя др. Владимиров и ще обсъдя нк клетките и с него, но дали ще е достатъчно или трябва задължително и консултация с имунолог?
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #376 -: Януари 31, 2014, 15:59:27 pm »
Момичета, знаете ли дали след прекаран вирус NK клетките се повишават и ако да, до колко време след вируса биха били високи. Също дали някои други антитела, които се образуват като имунна реакция на организма в следствие на вируса пречат на имплантацията. Знам, че всичко е относително, но уж стартирахме процедура, а аз хванах някакъв вирус и сега се хвърлих в едни мисли, дали има смисъл. Много благодаря!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #377 -: Февруари 19, 2014, 15:18:48 pm »
Малко да подновя темата  :D Освен вливането каква друга терапия ви препоръчаха.???. Аз лично бия фраксипарин и пия аспирин протект през ден, фолиева  и мултивитамини с омега 3 и 3х3 утрогестан. На 4 ден след положителен тест си направих вливането, защото вече имам няколко ранни спонтанни аборта и не посмях да чакам докато се установи бременност и на ехограф.
Тази терапия малко я скалъпих по спомен, защото за последно се срещах с доц.Конова преди повече от година и сега като ходих да си вливам - тя отсъстваше.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #378 -: Март 08, 2014, 15:18:54 pm »
Здравейте,момичета!
Предстоят ми изследвания,за които бих искала да ми кажете каква е приблизително цената.ще ги правя в клиника Малинов.
1.(CD56+)
2.(NKa)
3.(ETA)
4.блокиращ фактор
 
Пожелавам успех на всички!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #379 -: Март 18, 2014, 19:55:32 pm »
Здравейте момичета.
отново аз  с моите  въпроси :D.Направих изследванията  и най големия проблем е в Нк клетките
 CD3-/CD16-56+  29.10. Разговарях с Доц.Русев, и той ми каза вливки.интралипид 6мл които струвал-75лв или имуноглобулин 20амп.-300лв.и другото което каза е че интралипида действа за 2 месеца а имуноглобулина за 6 месеца.таааа питам се аз каква е разликата освен в цената? и  това че едното е за 2 месеца другото за 6. Да не споменавам това че,при повечето момичета при по ниски стойности вливат 40 амп.и последно ,имуноглобина означава ли киовиг? извинете ме за глупавите въпроси,но чета,чета и нищо не схващам. :oops: :D
« Последна редакция: Март 18, 2014, 20:02:43 pm от asinka1980 »