0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #340 -: Юли 13, 2013, 09:06:49 am »
Аз знам,че увеличената пикочна киселина е подагра,но ревматолога не каза да е проблемен показателят и не е необходимо да се прави каквото и да е! Но едва ли това е повлияло върху спонтанните ми аборти......
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #341 -: Юли 13, 2013, 16:07:57 pm »
То реално и гърлото не ти е повлияло на спонтанните аборти.
Ти търдиш причина за CRPто и по този повод го казах. А може и да не е това, но тогава пак е нещо друго и автоимунно заболяване не можеш така с лека ръка да изключиш. Както искаш де, аз само ти предложих какво изледване не е зле да направиш, пък вече ти си решаваш.
 


 


  
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #342 -: Юли 14, 2013, 00:42:35 am »
Ок, мерси :lol:
Ще коментираме с доц.Конова и ще решим какви други изследвания ка необходими
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #343 -: Юли 24, 2013, 13:14:59 pm »
Момичета, можете ли да погледнете резултатите ми, моля. Какво лечение ви е било назначено?
Благодаря!

*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #344 -: Август 08, 2013, 18:09:38 pm »
Момичета, бременна съм в 15 г.с. от втори опит ин витро. След първото направихме имунологични изследвания и ми откриха завишени НК клетки. При второто досега направих 3 вливания. Вчера пуснах поредната контрола и резултата е:
Клетъчна популация   %  от лимфоцитите    Реф. Граници
Тotal NK cells  (CD3-CD16+56+)   16 %           7-26 %
CD16+CD56+   NK cells                    11 %           < 12 %
NKT cells (CD3+CD16+56+)             6 %                      0-10 %

Пускам изследванията при имунолозите в Надежда и коментара им е "Изследваните клетъчни показатели са в референтни граници". Та се чудя да правя ли някакво вливане или не, да пускам ли друга контрола след месец или не. С лекаря назначил вливанията мога да се чуя утре.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #345 -: Август 08, 2013, 22:00:14 pm »
Момичета, можете ли да погледнете резултатите ми, моля. Какво лечение ви е било назначено?
Благодаря!

На мен при НК клетки 17% доц.Балтаджиева ми назначи 7.5 гр. Октагам или 46 ампули Имуновенин. Аз влях Имуновенина + Интралипид в един ден.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #346 -: Август 08, 2013, 23:07:21 pm »
Момичета, бременна съм в 15 г.с. от втори опит ин витро. След първото направихме имунологични изследвания и ми откриха завишени НК клетки. При второто досега направих 3 вливания. Вчера пуснах поредната контрола и резултата е:
Клетъчна популация   %  от лимфоцитите    Реф. Граници
Тotal NK cells  (CD3-CD16+56+)   16 %           7-26 %
CD16+CD56+   NK cells                    11 %           < 12 %
NKT cells (CD3+CD16+56+)             6 %                      0-10 %

Пускам изследванията при имунолозите в Надежда и коментара им е "Изследваните клетъчни показатели са в референтни граници". Та се чудя да правя ли някакво вливане или не, да пускам ли друга контрола след месец или не. С лекаря назначил вливанията мога да се чуя утре.

ileto, обсъди с лекуващия лекар как да процедираш, все ти сама трябва да решиш.

В темата доста момичета са описали при подобни ситуации как са процедирали, аз лично правих вливания приблизително до 18 гест. седмица и независимо от завишените NK T cells отказах да продължа, защото се съобразих с мнението на лекуващият си гинеколог д-р Александров.

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #347 -: Август 08, 2013, 23:15:14 pm »
Илето, резултатите са ти в референтни граници. Щом имунолозите са сметнали, че няма нужда от ново вливане, то няма защо да правиш такова.

Погледнах си дневника, за да видя при какви резултати съм правила вливанията.
Първото вливане е било 10 дни след положителния тест при следния резултат:
 CD16+CD56+   NK cells                    14 %           < 12 %

Второто вливане е било около 11 седмица при следния резултат:
CD16+CD56+   NK cells                    16 %           < 12 %

Ако искаш пусни контрола след 1 месец или пък се чуй с лекаря, назначил вливанията.
Доколкото знам след 20 седмица повече няма смисъл да се следят нк-клетките и вливания не се правят.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #348 -: Август 09, 2013, 17:10:54 pm »
deep, Мецани
благодаря момичета  :balk_7:. Лекаря каза сега да не вливам нищо, но следващия месец пак контрола. И мисля тя да е последна, тогава ще съм в 20 г.с. живот и здраве.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #349 -: Август 10, 2013, 19:34:03 pm »
Здравейте момичета бих искала да споделя с вас резултатите от моите имунологични изследвания,и да чуя вашето мнение за тях(ако може).                                T sells(CD3+)-67%ref.st.61-85%,                Helper T cells(CD3+CD4+)-35%ref.st.34-59%.                      Suppressor/cytotoxicT cells(CD3+CD8+)-33%ref.st.19-36%    B cells(CD19+)-8%ref.st.6-15%.                                                 TOtal NK cells(CD3-CD16+56+)-24%ref.st.7-26%.CD16+CD56+ NK cells-19%ref.st<12%.NKT cells(CD3+CD16+56+)-7%ref.st0-10%.Антинуклеарни антитела(ELISA)/dsDNA,SS-A,SS-B,Sm,RNP,Scl-70,Jo-1,centromer B,histones-1.2U/ml ref.st.до 10U/ml.Антифосфолипидни антитела(ELISA)/ACL,PS,PI,PA,B2GP/-IgG 1.20U/mlref.st до 10U/ml,IgM 0.02U/ml ref.st do 10U/ml.Антиспермални антитела-10,62U/ml ref.st 0-60U/ml.Серумен IgA (RID)-3.31g/l ref.st.0.9-4.50g/l. РЕЗУЛТАТ:Повишен релативен брой на 16+56+ НК-клетъчна субпопулация. И така въпросът ми е дали точно тези резултати са причината за мисед.Питам ви защото преди няколко дена ходих при ендокринолог и той каза че е възможно да имам Хашимото,днес взех резулттите,които ще му нося в понеделник:anti TPO-50.14U/ml ref.st. под 34 U/ml.TSH-2.92 U/ml ref.st 0.30-4.20.Това значи ли че имам Хашимото и кое всъщност е причината за миседа.(извинявам се за дългия пост)
То на резултата се вижда
:anti TPO-50.14U/ml ref.st. под 34 U/ml
Повишен релативен брой на 16+56+ НК-клетъчна субпопулация.

Дали имаш Хашимото  ще го каже лекарят.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #350 -: Август 21, 2013, 10:30:59 am »
А какво ще кажете за моите резултати?
Фактор V липиден: Хомозиготен носител по нормален алел
Мутация G20210A в Протромбиновия ген: Хомозиготен носител по мутантен алел
Генетичен вариант  С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза: Хетерозиготен носител по мутантен алел
Генетичен вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин IIb/IIIa: носител на генотип А1/А1
Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI-1):носител на генотип 4G/5G

Интерпретация на резултата:Няма изменения в изследваните генетични фактори свързани с предразположения към тробофилични състояния!
В същото време доц.Конова каза,че трябва да си бия фракси до 12г.с. заради 3-ият и 5-ият резултат:Хетерозиготен носител по мутантен алел и носител на генотип 4G/5G.Ако имам финансовата възможност да си влея и Имуновенин 50 ампули при визуализация на плоден сак.От другите изследвания Витамин Д и НК клетките ми са много занижени.
Какъв е проблема всъщност?
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #351 -: Септември 10, 2013, 19:49:51 pm »
Момичета, бременна съм в 20 г.с. В 15 г.с. пусках контрола на НК клетките и бяха 11 %. Тогава не вливах нищо.  Вчера пуснах поредната контрола (по препоръка на следящия ме лекар) и вече са 16 %. Имам назначена вливка и след месец пак контрола. Ще влея и този месец. Но питането ми е към момичетата с успешни бременности - до коя седмица пускахте контроли и вливахте ако НК клетките са били завишени?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #352 -: Септември 10, 2013, 23:32:17 pm »
Аз вливах и проследявах до 18 гест. седмица.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #353 -: Септември 23, 2013, 17:36:48 pm »
Здравейте

До коя седмица се влива интралипид ?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #354 -: Септември 23, 2013, 21:34:02 pm »
Според имунолозите до края на бременността се проследяват НК клетките и според тях се преценява ако са завишени ...

Аз съм писала до кога правих вливане с киовиг.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #355 -: Септември 24, 2013, 13:52:35 pm »
Момичета, колко време след положителен кръвен тест е добре да се пусне контрола на НК клетките? От клиниката ми казаха да изчакам до първия преглед, който ще е другата седмица.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #356 -: Септември 24, 2013, 14:23:04 pm »
Момичета, колко време след положителен кръвен тест е добре да се пусне контрола на НК клетките? От клиниката ми казаха да изчакам до първия преглед, който ще е другата седмица.
Мисля, че е добре веднага след установяването на бременност.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #357 -: Септември 24, 2013, 14:56:23 pm »
Момичета, колко време след положителен кръвен тест е добре да се пусне контрола на НК клетките? От клиниката ми казаха да изчакам до първия преглед, който ще е другата седмица.
ами щом са ти казали, какво се чудиш.
Чакаш си прегледа!
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #358 -: Септември 24, 2013, 15:12:29 pm »
Каза ми го не имуноложката, а докторът, на който се обадих, за да кажа резултата от теста :)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #359 -: Септември 24, 2013, 15:15:55 pm »
Каза ми го не имуноложката, а докторът, на който се обадих, за да кажа резултата от теста :)
така се прави бе, жена. Споко :lol: :lol: