0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #300 -: Април 05, 2013, 21:59:38 pm »
А аз искам да попитам :oops: има ли случаи на успешно забременели и към момента бременни/родили, които не са вливали нищо?
Ами, аз при опитите ми досега в 2-та от тях съм имала вливания на Имуновенин, първият път заради ТАТ и МАТ (едното беше на горна граница), а 2 път заради неуспешни опити преди това (но тогава всичко си беше в нормите и НК клетките също).
Сега ми предстои нов опит и много, ама много се чудя :? дали да вливам пак и изобщо, да вливам ли?


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #301 -: Април 06, 2013, 13:16:31 pm »
Някои лекари отричат вливанията, други държат на тях.
Лично решение на пациента е дали ще направи вливане.
Според мен, понякога се изписват вливания, защото не е открит друг проблем или опитите дотогава са били неуспешни. Мисля, че в такива случаи е по-добре да се търси друг проблем, а не автоматично да се заключава, че има имунологични причини.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #302 -: Април 06, 2013, 16:13:06 pm »
dess_dess, щом няма реален имунологичен проблем не е необходимо да правиш вливания просто така. Все пак нищо не е за подценяване. Вземи решение след като обсъдиш с лекуващия.

Аз преди последния успешен трансфер бях решила, че няма да правя вливания, въпреки завишените NK T клетки.

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #303 -: Април 06, 2013, 18:12:26 pm »
alia_alia, deep Благодаря ви  :bighug:


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #304 -: Април 09, 2013, 14:48:14 pm »
Здравейте,момичета!

Някой може ли да ми препоръча имунолог във Варна?

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #305 -: Април 09, 2013, 19:05:28 pm »
Здравейте,момичета!

Някой може ли да ми препоръча имунолог във Варна?
Мисля, че няма такъв :? За добър се сочи доц Конова от МЦ КИРМ Плевен :lol: Иначе имунолози има и в клиниките в Сф, Плевен, но не и във варна :?


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #306 -: Април 09, 2013, 19:32:17 pm »
Здравейте,момичета!

Някой може ли да ми препоръча имунолог във Варна?
Мисля, че няма такъв :? За добър се сочи доц Конова от МЦ КИРМ Плевен :lol: Иначе имунолози има и в клиниките в Сф, Плевен, но не и във варна :?
:( :( :(
« Последна редакция: Април 09, 2013, 19:36:35 pm от Велина »

Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #307 -: Април 09, 2013, 19:38:43 pm »
А аз искам да попитам :oops: има ли случаи на успешно забременели и към момента бременни/родили, които не са вливали нищо?
Ами, аз при опитите ми досега в 2-та от тях съм имала вливания на Имуновенин, първият път заради ТАТ и МАТ (едното беше на горна граница), а 2 път заради неуспешни опити преди това (но тогава всичко си беше в нормите и НК клетките също).
Сега ми предстои нов опит и много, ама много се чудя :? дали да вливам пак и изобщо, да вливам ли?
dess_dess  аз съм  едната от успешно забременели и родили след вливки...на интралипид преди за забременея и имуновенин два пъти в 5 седмица и 11 седмица .

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #308 -: Април 09, 2013, 20:03:31 pm »
А аз искам да попитам :oops: има ли случаи на успешно забременели и към момента бременни/родили, които не са вливали нищо?
Ами, аз при опитите ми досега в 2-та от тях съм имала вливания на Имуновенин, първият път заради ТАТ и МАТ (едното беше на горна граница), а 2 път заради неуспешни опити преди това (но тогава всичко си беше в нормите и НК клетките също).
Сега ми предстои нов опит и много, ама много се чудя :? дали да вливам пак и изобщо, да вливам ли?
dess_dess  аз съм  едната от успешно забременели и родили след вливки...на интралипид преди за забременея и имуновенин два пъти в 5 седмица и 11 седмица .

Да, след вливки има много успяли мами :bighug: А аз исках да разбера за такива, които са ги игнорирали :lol:


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #309 -: Април 10, 2013, 11:04:23 am »
Момичета,някоя наясно ли е 5 г.октагам на какво количество имуновенин е равна?Вчера имунолозите ми предписаха вливания на 5 г.октагам.Попитах не може ли да сменим с имуновенин,а отговора беше,че може,но като цена е едно и сьщо,защото трябвало по-голямо количество имуновенин!на регистратурата ми казаха цена от около 500 лв.затова количество октагам-вижда ми се малко и се чудя дали не се обьркаха?
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #310 -: Април 13, 2013, 16:22:01 pm »
А аз искам да попитам :oops: има ли случаи на успешно забременели и към момента бременни/родили, които не са вливали нищо?
Ами, аз при опитите ми досега в 2-та от тях съм имала вливания на Имуновенин, първият път заради ТАТ и МАТ (едното беше на горна граница), а 2 път заради неуспешни опити преди това (но тогава всичко си беше в нормите и НК клетките също).
Сега ми предстои нов опит и много, ама много се чудя :? дали да вливам пак и изобщо, да вливам ли?
dess_dess  аз съм  едната от успешно забременели и родили след вливки...на интралипид преди за забременея и имуновенин два пъти в 5 седмица и 11 седмица .


Да, след вливки има много успяли мами :bighug: А аз исках да разбера за такива, които са ги игнорирали :lol:
Има и такива. Аз съм от тях. Два пъти ми предлагаха вливане на Киовиг, два пъти отказах. Имам здраво дете, нямах проблеми по време на бременността.
Сега съм в стимулация за второ дете. Биопсия и имунологични изследвания са ми добри. Дори и да не беше така, пак нямаше да приема вливания, но това е моя избор, а не препоръка или налагане на мнение.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #311 -: Април 13, 2013, 19:39:49 pm »
mgstra Благодаря за споделеното  :bighug: На мен, днес леко ми намекнаха, че имат и такава "изненада" към мен, но за нея следв. път щели да ми кажат :lol:


*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #312 -: Април 13, 2013, 22:06:26 pm »
mgstra Благодаря за споделеното  :bighug: На мен, днес леко ми намекнаха, че имат и такава "изненада" към мен, но за нея следв. път щели да ми кажат :lol:
Моят съвет е да коментираш не само с имунолозите, а и с доктора, който те проследява. Все пак много зависи за какви отклонения става въпрос. Заедно преценете кое ще е най-доброто за теб. Успех!


*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #313 -: Април 13, 2013, 22:33:48 pm »
И аз отказах вливания и въобще всякакви имунологични изследвания, финансово не ни бяха по силите, заради това ги отказвах.
Изкарах нормална и лека бременност, с някои изключения, но нямат общо с това, за което назначават вливания.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #314 -: Април 14, 2013, 16:48:07 pm »
mgstra Благодаря за споделеното  :bighug: На мен, днес леко ми намекнаха, че имат и такава "изненада" към мен, но за нея следв. път щели да ми кажат :lol:
Моят съвет е да коментираш не само с имунолозите, а и с доктора, който те проследява. Все пак много зависи за какви отклонения става въпрос. Заедно преценете кое ще е най-доброто за теб. Успех!

mgstra :bighug:
аз съм в Селена и там така и не разбрах :? кои са им имунолозите та, коментара беше от лекаря ми ;) Но пак :D ще го попитам  :lol: Благодаря ви момичета, pоp40 :bighug:


Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #315 -: Юни 02, 2013, 18:29:40 pm »
Здревейте! До коя г.с. NK - клетките оказват влияние върху бременността? :ask:
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #316 -: Юни 02, 2013, 21:37:09 pm »
Не съм много сигурна,  но мисля, че рискът за бременността е основно докато се образува плацентата. След това,  също имат влияние, но вместо НК клетките се следи кръвотокът през плода и плацентата.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #317 -: Юни 02, 2013, 22:03:38 pm »
 Благодаря ти много за отговора, alia_alia!
 Надявам се наистина да е така. Всъщност и наблюдаващият ме лекар каза, че са важни до оформянето на плацентата. Просто имах нагласата да вливам през цялата бременност, но преди първото вливане на Имуновенин и Интралипид , 5 - 6 г.с имунологичните ми показатели изненадващо бяха в норма. Повече от месец чаках и звънях всеки ден в клиниката на доц. Конова за коментар и препоръки, докато един ден от регистратурата ми казаха, че е казала да не вливам повече нищо. Но.... ужасно ме е страх, нали тези NK - клетки са динамична величина. Как по друг начин мога да се застраховам от тях , освен чрез тези вливания?
« Последна редакция: Юни 02, 2013, 22:05:11 pm от dreamer »
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #318 -: Юни 02, 2013, 23:07:31 pm »
Най-доброто е редовно проследяване на кръвотоциите на Доплер и при нужда терапия/Фраксипарин например/ по лекарска преценка.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #319 -: Юни 03, 2013, 10:21:54 am »
 В момента съм на Фраксипарин 0,3 и Аспирин протект - всеки ден и двете. Те оказват ли влияние върху NK-клетките?