0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #80 -: Април 01, 2009, 11:06:48 am »
Ох,Кети,много е объркано и аз се чудя ще ми трябват ли или не васермана и хепатита.Но понеже не съм от София,смятам да ги направя.Хормоните трябва да са правени в рамките на 6 месеца,не е възможно от януари тази година да не важат.Питам се защо така липсва комуникация м/у клиниките и фонда.Едните искат тези изследвания,а другите не.Най-добре се обади в клиниката и ги попитай какво да подготвиш.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #81 -: Април 01, 2009, 11:26:06 am »
Здравейте момичета!

Вчера Ходих до Силвия(Клиника Малинов)за документите,даде ми заявленията които трябва да попълня и едно листче  със следните неща които трябва да направя(с мъжки фактор кандидатсваме):

При жената:
Хормони-ЛХ,ФСХ,ТСХ,Е2
СПИН,Васерман,Хепатит B и C
Кръвна група

При мъжа:
СПИН,Васерман,Хепатит B и C
Кръвна група
Спермограма /когато двойката кандидатсва по индикация-мъжки фактор,се прилага и втора спермограма от друг инвитро център/

Документи:
6.Експертно становище( изготвено и подписано е от лекуващия лекар и е във папката със заявлението и декларациите които трябва да попълним)
7.Заявление и декларации
8.Копие от удостоверение за граждански брак,ако е приложимо
9.Копие от личните карти
10.Епикризи и/или протоколи от оперативни интервенции,когато са приложими

Готовия набор от документи може да занесете на следните адреси:
пл.Света Неделя 5
бул.Ал.Стамболийски 46
бул.Ак.Иван Гешов 15 -Център по хигиена

И така след като набавя всичко отивам и ги подавам,попитах я за изследванията,каза до 6 месеца назад са валидни,обаче забравих да попитам за Кръвните групи трябва ли да ги правим отново тях,кръвната група нали не се променя та ако някой знае нещо по този въпрос нека пише.
« Последна редакция: Април 01, 2009, 11:45:23 am от ninkata1 »

*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #82 -: Април 01, 2009, 12:15:48 pm »
Нинката1,кръвната група не се изменя.Ако си правила веднъж,картон4ето с групата и резусфактора важат цял живот.
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
*

    mimili

  • **
  • 67
  • чакаме ви бебчета
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #83 -: Април 01, 2009, 12:23:50 pm »
Здравейте,вчера бях в клиниката-не се изискват иследвания -вирусология за кандидатстване.Ние сме със женски фактор и моите иследвания са от декември 2008г.
Наложи се да направим отново FSH,защото беше с дата 18.12.2008г.всички други иследвания важат.
Baby Gaga <team@baby-gaga.com>
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #84 -: Април 01, 2009, 12:42:56 pm »
отново FSH,защото беше с дата 18.12.2008г.всички други иследвания важат.
това пък сега какво е?


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #85 -: Април 01, 2009, 13:11:53 pm »
viviq аз знам че те са за цял живот но незнам какво е това картонче,аз и мъжа ми сме изследвали кръвните групи в лаборатория Цибалаб септември 2008 и имаме само лист със печат и затова се чудя дали да правим нови въпреки че невиждам смисъл.

mimili защо да не важи ФСХ от декември месец,казаха ли ти нещо по въпроса,все пак няма и 4 месеца от тогава.

Чудя се защо от всяка клиника има различна информация за това кои изследвания трябват,кои не трябват,колко да е срока им на валидност,така е доста объркващо,като всеки носи различно инфо взависимост от клиниката която посещава.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #86 -: Април 01, 2009, 13:16:36 pm »
Съвсем се обърках с тези хепатити, васермани ...
*

    mimili

  • **
  • 67
  • чакаме ви бебчета
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #87 -: Април 01, 2009, 13:26:14 pm »
Обясниха ми,че FSH важи три месеца.
Baby Gaga <team@baby-gaga.com>
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #88 -: Април 01, 2009, 13:29:22 pm »
Момичета, аз днес сутринта си подадох документите. Отидох малко преди 9 часа и имаше вече 6 човека преди мен. Отвориха в 9 и веднага започнаха работа. Аз свърших в 9:30, а входящият ми номер беше 58. Много бързо става, не разбрах дали искат всичко което бях занесла, защото само бегло минаха през документите и най-вече гледаха дали имам всички декларации. Дори първите 50 молби сутринта ги занесоха вече на комисията за разглеждане. Успех на всички!


Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #89 -: Април 01, 2009, 13:31:01 pm »
На кой ден от месечния цикъл трябва да се пуснат хормоните? Има ли някакво изискване, на което трябва да отговаря лабораторията?
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #90 -: Април 01, 2009, 13:43:28 pm »
Хормоните се пускат на 3-5 ден от цикъла.
Аз искам да попитам някой който вече си е подал документите- мога ли да представя копие на изследванията си или трябва да са оригинали. Питах Силвия и не ми отговори- не знаела!
Кой ли трябва да попитам за да знае!?
*

    mimili

  • **
  • 67
  • чакаме ви бебчета
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #91 -: Април 01, 2009, 13:46:42 pm »
взаха ми всички документи в оргинал.
Baby Gaga <team@baby-gaga.com>
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #92 -: Април 01, 2009, 13:49:18 pm »
Извинете ме, че се повтарям с въпроса си, но ако някой знае моля да ми отговори. Къде трябва да се направят хормоналните изследвания в клиника по асистирана репродукция или в обикновена лаборатория? Благодаря Ви!
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #93 -: Април 01, 2009, 14:41:32 pm »
Не трябва да е проблем хормоните да са правени и в друга лаборатория, стига да има подпис и печат от лабораторията.
Успех на всички!
         Equally Destructive
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #94 -: Април 01, 2009, 16:29:48 pm »
Здравейте момичета. Изчетох всички ваши коментари, свързани с финансирането от фонда, но не намерих това което ми трябва. Аз все още не съм минала на първичен преглед, (имам записан час за м.05 при д-р Стаменов). Предполагам, че тогава след прегледи и куп изследвания ще ми подготвят досието с необходимите медицински документи. Питам се обаче, дали няма да се забавим доста и да стане късно за подаването на док. към фонда  :ask:. Попитах в клиниката, но не ми дадоха ясен отговор. Просто ме съветват да изчакам прегледа.
Моля, ако някой е в същата ситуация да даде повече информация.

Успех на всички момичета! :goodluck:
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #95 -: Април 01, 2009, 16:36:25 pm »
Моля някой да ми даде линк към правилника за фонда!!!!
Не мога да го намеря! 8O
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #96 -: Април 01, 2009, 16:37:44 pm »
Моля някой да ми даде линк към правилника за фонда!!!!
Не мога да го намеря! 8O
http://www.mh.government.bg/DownloadHandler.ashx?id=2458
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #97 -: Април 01, 2009, 16:42:11 pm »
Viki_Vat това е правилника от сайта на Министерството по здравеопазване - само трябва да си го изтеглиш.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #98 -: Април 01, 2009, 16:45:44 pm »
ПРАВИЛНИК ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА НА РАБОТА И ДЕЙНОСТТА НА ЦЕНТЪР "ФОНД ЗА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ  http://www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=bg-BG&pageid=396&categoryid=1245
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #99 -: Април 01, 2009, 17:04:47 pm »
Здравейте момичета,
ние до този месец се надявахме да се реши проблема с инсеменации, но се оказа, че е на дневаен ред "тажката артилерия". Ходя в клиника "Медикус Алфа", където не правят инвитро. Някой може ли да ми каже към кого да се обърна в клиника Малинов и въобще след като не съм ( а смятам да бъда) тяхна пациенка ще ми съдействат ли за подготовка на документите?
При нас фактора остана неизяснен... нито аз нито мажа ми имаме диагноза всичко ни е наред и в норма( на 37 и 40 години и 2 години неуспешни опити)
Кой трябва да напише експертизата лекуващия ни лекар (д-р Даскалов) или лекар от клиниката...
Объркана съм, ако може някой да помага!!!