0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #60 -: Март 30, 2009, 19:43:46 pm »
4. копие на лична карта, заверено от заявителя с гриф "вярно с оригинала";

Това много не го разбирам. Сами си пишем вярно с оригинала и се подписваме ли?


Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #61 -: Март 30, 2009, 20:01:23 pm »
Гриф "вярно с оригинала" според мен се поставя само в Нотариат.
Може и да греша!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #62 -: Март 30, 2009, 20:06:07 pm »
"Вярно с оригинала"-означава, че върху ксерокопието на личната карта, ти собственоръчно пишеш "Варно с оригинала" и се подписваш. 100% съм сигурна, че е така.
Успех
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #63 -: Март 30, 2009, 21:56:10 pm »
Здравеите аз днес ходих в клиниката в момента се записват чесове за да подготвят документите аз го записах днес и имам час за събота (имаше свободни и за петък)За да си взема документите към който, се прилага ако нямаш спин васерман хормони кръвни групи и  спермограма.И всичко това се носи в фонда.Това разбрах аз успех на всички. Аз съм при доктор Стаменов 
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #64 -: Март 30, 2009, 21:59:41 pm »
Аз вчера отидох в клиниката на Стаменов да попитам какво да правя. Пратиха ме при Силвето на третия етаж. Оказа се, че момичетата са се записали и тя приема по график. Записа ми час за днес за 14:30. Днес отидох, и ми изготви становище, в което пише по кой член кандидатствам. В моя случай - ендометриоза, след това лечение с диферелин по програма на НЗОК, и поне 6 месеца след края на лечението липса на забременяване (в случая една година). Каза ми, че към експертизата трябва да имам прикачени епикриза от операцията, протокола от НЗОК че съм одобрена за лечението на ендометриоза, 4 хормона (LH, FSH, E2, TSH) - това от мен. От двамата партньори тестове за спин, васерман, хепатит В и С, и кръвна група. От мъжа ми спермограма - въпреки че е с нормална такава. Освен това и копие от документа за сключен граждански брак. Силвето ми даде и декларациите, които придружават всички медицински документи. В моя случай това е целия пакет от документи. Дано да съм била полезна на някой.

За тези, които не са от София, бих казала че е добре да си запишат час по телефона за Силвия, и тогава да ходят.

Здравей,krassita понеже аз сам от Бургас искам да те попитам на кой номер трябва да си запиша час за Силвето на този на които се обаждам за да си запиша час при док. или някой друг
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #65 -: Март 31, 2009, 00:40:28 am »
Dodi77, аз не съм се обаждала да си запиша час, а отидох на място, но от друго момиче днес разбрах, че е звъннала на същия номер на който се обаждаме за да си запишем час за преглед. От там са й записали час за Силвето за документи.
Момичета, разбирам че днес вече са приемали документи и някои момичета са кандидатствали. Нека пишат тук подробности моля.


*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #66 -: Март 31, 2009, 01:07:03 am »
Аз вчера отидох в клиниката на Стаменов да попитам какво да правя.
krassita, а беше ли си записала предварително час за д-р Стаменов за това? Питам, защото аз съм записала час за да попитам какво да правя и какви изследвания са ми необходими за фонда, но не е ли по-добре да отида по-рано, или да звънна по телефона?
« Последна редакция: Март 31, 2009, 01:18:38 am от madlen »
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #67 -: Март 31, 2009, 01:11:34 am »
Да, писала съм и по-горе в темата. Отидох просто за да попитам, и разбрах че има график и се влиза със записан час. Силвето ме записа за следващия ден, и тогава вече като отидох за втори път ми подготви документите.


Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #68 -: Март 31, 2009, 10:30:39 am »
Аз вчера отидох в клиниката на Стаменов да попитам какво да правя. Пратиха ме при Силвето на третия етаж. Оказа се, че момичетата са се записали и тя приема по график. Записа ми час за днес за 14:30. Днес отидох, и ми изготви становище, в което пише по кой член кандидатствам. В моя случай - ендометриоза, след това лечение с диферелин по програма на НЗОК, и поне 6 месеца след края на лечението липса на забременяване (в случая една година). Каза ми, че към експертизата трябва да имам прикачени епикриза от операцията, протокола от НЗОК че съм одобрена за лечението на ендометриоза, 4 хормона (LH, FSH, E2, TSH) - това от мен. От двамата партньори тестове за спин, васерман, хепатит В и С, и кръвна група. От мъжа ми спермограма - въпреки че е с нормална такава. Освен това и копие от документа за сключен граждански брак. Силвето ми даде и декларациите, които придружават всички медицински документи. В моя случай това е целия пакет от документи. Дано да съм била полезна на някой.

За тези, които не са от София, бих казала че е добре да си запишат час по телефона за Силвия, и тогава да ходят.

Здравей,krassita понеже аз сам от Бургас искам да те попитам на кой номер трябва да си запиша час за Силвето на този на които се обаждам за да си запиша час при док. или някой друг




02 / 9655728 - на този номер отговаря Силвия




Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #69 -: Март 31, 2009, 14:34:36 pm »
А някой има ли представа дали всички документи трябва да са оригинали, или може и копия? Говоря примерно за спермограма, епикриза от операция, свидетелство за граждански брак... Някои от тях са доста важни документи, които искам да имам в оригинали и не желая да ги раздавам, затова съм си изкарала копия.


*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #70 -: Март 31, 2009, 14:36:07 pm »
Копия и с надпис Вярно с оригинала - за личните подпис от теб , за тези от клиниката подпис и печат на клиниката.За свидетелството май само номер се искаше написан в един от документите.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #71 -: Март 31, 2009, 14:42:24 pm »
Преди малко с изаписах час за следващата седмица ,на този телефон ,който е посочила Луси ,при Силвето.Документите ,които ми каза да подготвя са :
LH,FSH,TSH,ESTRADIOL,изследвани в рамките на 6 месеца.А м/у другото да вметна ,че аз съм с прекъснати тръби,т.е.женски фактор.
Хепатит В и С,Васерман ,Спин ,кръвни групи на двамата.
Копия от граждански брак и лични карти.Епикризи.
Аз съм пациентка на клиниката и те ще ми подготвят другите необходими документи и заедно с тези ,които ще нося ,трябва да отида да ги подам.
Това е .Дано да няма проблеми и да не ми се налага дасе връщам за нещо.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #72 -: Март 31, 2009, 15:46:01 pm »
Момичета, не знам кой е прав, но аз ще занеса всичко което ми казаха, та дори и неща които не са ми казали за всеки случай, защото не искам да ме връщат. Преди година и половина кандидатствах за програмата за лечение на ендометриоза, и като се сетя какво ходене беше, и колко пъти ме връщаха... предпочитам сега да съм презастрахована. Изровила съм всякакви документи, прочетох правилника много внимателно, приготвих и всичко което ми казаха в клиниката.
Ако някоя от вас кандидатства още на 1 април, моля да пише повече подробности. Например много хора ли е имало, колко се чака, колко веме отнема на човек, какво им е работното време, имало ли е изненади относно изискваните документи и т.н.

Здравеейте!
Пиша ви за да ви информирам, че документи наистина вече се приемат. Аз подадох моите днеска. Нямаше никакви хора. Разбрах че са почнали по рано вчера когато отидох да си взема готовите документи от клиниката на която съм пациент. Момиче беше отишло да провери къде точно се подават документите и като са и ги приели се върна и каза че вече работят. Така че няма ваши и наши със сигурност. Самата процедура е много кратка. Приемат документацията и ти дават входящ номер. До месец трябва да ти се обадят. Ето и телефоните на които отговарят дадоха ми ги когато ми дадоха входящия номер. 8953148/8953146
 Успех на всички
« Последна редакция: Март 31, 2009, 19:05:42 pm от little_rabbit »
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #73 -: Март 31, 2009, 20:02:32 pm »
Какъв входящ номер имаше?Ти изби рибата@Аз в петък мисля да ходя
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #74 -: Март 31, 2009, 21:17:32 pm »
някой , знаели кой клиники ще работят с фонда, има ли някъде списък
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #75 -: Март 31, 2009, 22:01:38 pm »
няма списък още, защото тепърва клиниките ще подават молби и ще се сключват договори за работа с фонда.
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #76 -: Март 31, 2009, 22:04:43 pm »
няма списък още, защото тепърва клиниките ще подават молби и ще се сключват договори за работа с фонда.
е как тогава подготвят документи на пациентите, от къде са сигурни че ще сключат договор или за сега това е само желание. май пак се почва от краката за главата.


благодаря Ви д-р Александров
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #77 -: Март 31, 2009, 23:46:52 pm »
Да питам и аз, защото вече се обърках.Преди малко разговарях с приятелка, която е била в списъка, в клиниката на д-р Владимиров.От там й са се обадили, че документите й са готови и трябва да пусне само актуално FSH, което да бъде добавено към документите.Въобще не се е споменало за други хормони, нито пък за вирусологичните изследвания.Питах я дали няма скорошни такива там, тя ми каза, че такива изследвания е правила преди година /което респективно означава, че не важат/.Та мисълта ми е, дали на нея са забравили да й споменат за тези изследвания, или те наистина за момента на кандидатсване няма да трябват, а само ако си одобрен за самата процедура.     
« Последна редакция: Март 31, 2009, 23:56:27 pm от ketti »
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #78 -: Април 01, 2009, 02:13:40 am »
Тъй като никой още не е писал ще вмъкна цитати от друга тема и се надявам да си обясня, все пак ще трябват ли тези изследвания или не!
Преди малко с изаписах час за следващата седмица ,на този телефон ,който е посочила Луси ,при Силвето.Документите ,които ми каза да подготвя са :
LH,FSH,TSH,ESTRADIOL,изследвани в рамките на 6 месеца.А м/у другото да вметна ,че аз съм с прекъснати тръби,т.е.женски фактор.
Хепатит В и С,Васерман ,Спин ,кръвни групи на двамата.

Копия от граждански брак и лични карти.Епикризи.
Аз съм пациентка на клиниката и те ще ми подготвят другите необходими документи и заедно с тези ,които ще нося ,трябва да отида да ги подам.
Това е .Дано да няма проблеми и да не ми се налага дасе връщам за нещо.

Следва друго от друга тема - цитат на tanj74:
В ЦХ бях точно в 12 на обяд.А спин васерман и т.н не трябват.Късмет момичета!

Влизам да се редактирам т.е. да добавя цитат:

.....при Силвето.Документите ,които ми каза да подготвя са :
LH,FSH,TSH,ESTRADIOL,изследвани в рамките на 6 месеца.

Следва друг цитат:

при това трябва да е скорошно изследване /на мен ми беше от Януари 2009 - след това правих ИКСИ с много лека стимулация, но изследванията по време на стимулация не ставали.. а януарското било старо /нищо, че от 3 години насам хормоните ми не са мръднали.../та сега трябва да правя нови при това да чакам да ми дойде МЦ и между3 и 5 ден да ходя...

Т.е. как тези изследвания един път са в рамките от 6 месеца, говоря за хормоналните, а един път от януари вече не са актуални  :ask:
Аз ли нещо не разбирам, но моля всички, които са подготвили документи от различни клиники да пишат какви точно документи се изискват.Не ме разбирайте погрешно,но не мога да си направя удоволствието да пътувам повече от 320 км. в едната посока до София и накрая да се окаже, че тези изследвания за момента не ми трябват.При това, съгласете се, че въобще не са евтини.Аз имам хормонални от началото на годината, но едни пишат,че са им казали, че имат давност в рамките на 6 месеца, други, че януарските били стари.....


« Последна редакция: Април 01, 2009, 02:59:35 am от ketti »
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #79 -: Април 01, 2009, 10:35:56 am »
няма списък още, защото тепърва клиниките ще подават молби и ще се сключват договори за работа с фонда.
е как тогава подготвят документи на пациентите, от къде са сигурни че ще сключат договор или за сега това е само желание. май пак се почва от краката за главата.

всички клиники които искат да работят с фонда ще сключат договор, изискването е да е акредитирана и има разрешение за извършване на асистирани технологии. има подадени вече молби от клиники, сега се изготвят и договорите. нормално е да се подготвят вече документите на пациентите.