0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #20 -: Март 26, 2009, 16:53:27 pm »
От тук нататък Фонда ще работи всяка година,т.е.всяка година ще бъдат отпускани тези средства,а ще има и дарения.Ако всеки месец одобряват по 400 двойки мисля,че шанса не е малък в следващите 2-3 години да успееш,ако не може тази година.
*

    katya

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #21 -: Март 26, 2009, 19:43:34 pm »
Това изследване на ФСХ може ли да е от предишни месеци?
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #22 -: Март 26, 2009, 21:51:43 pm »
Здравейте момичета!Много се радвам,че фондът вече е факт. :D :D :D                Искам да ви попитам има ли посочени някъде критерии по които може да се кандидатства?Освен годините...къде може да ги прочета.Февруари месец бях в клиниката на д-р Щерев.Там ми казаха,че друг шанс освен ин витро нямам.Предложиха ми да се запиша в една тетрадка и да чакаме да видим какво ще стане с фонда.Изследвания не съм правила,трябваше да ги пусна този месец.Незнам записването в тази тетрадка какво значи?Понеже съм от провинцията,трябва ли да ходя в клиниката да подам молба или да чакам да се обадят?

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #23 -: Март 26, 2009, 22:32:30 pm »
Цитат
Искам да ви попитам има ли посочени някъде критерии по които може да се кандидатства
По-напред в темата има линк към правилника за дейността на фонда.
Ще трябва да се свържеш с клиниката, за да ти подготвят документите и да се прецени кои изследвания трябва да направиш.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #24 -: Март 27, 2009, 13:28:40 pm »
Благодаря за отговора :)

*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #25 -: Март 27, 2009, 16:07:55 pm »
теменуга, за съжаление възрастовото ограничение залегнало в Наредба 28 важи и за Фонда, въпреки че няма изрично написано в правилника.
Документите ще се подават от 01.04, ако до тогава пациентката няма навършени 43 г. може да кандидатства.
« Последна редакция: Март 27, 2009, 16:11:01 pm от StefiZ »
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #26 -: Март 27, 2009, 20:59:08 pm »
Здравейте момичета! Пациентка съм на д-р Стаменов. От месец януари очаквам с нетърпение работата на фонда за стартира, тъя като инвитрото е единствената ни надежда, а парите ни свършиха вече. Вчера бях на преглед при него и когато го попитах за фонда каза ,че мога да кандидатствам, но за подробности да се обадя на секретарката. Тогава обаче в 22 вечерта тя си беше тръгнала. Моля Ви обръщам се към пациентките на клиника Надежда,има ли някакви списъци и кога мога да се доредя да ми направят документите.До момента от месец януари непрекъснато питам , а досега все няма информация и никой не ми е казвал за списъци.
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #27 -: Март 27, 2009, 21:16:58 pm »
silvi 35, аз се записах преди няколко дни, точно при секретарките, отиди през деня. Ако не си в София сигурно може и по телефона, записват ти имената и телефон за връзка.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #28 -: Март 28, 2009, 01:11:21 am »
Аз съм с ендометриоза, някоя от вас със същия проблем има ли яснота какви медицински документи са нужни в този случай? ФСХ от всяка пациентка ли ще се иска, или това зависи от диагнозата? Чудя се дали ще има секретарка на работа в Надежда в събота, та да отида на място и да поразпитам.


Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #29 -: Март 28, 2009, 01:16:33 am »
Красита, обади се първо по телефона. На мен ми поискаха само трите имена и на другия ден се обадих да ми кажат кога ще са готови документите, за да отида да си ги взема. Клиниката изготвя медицинските документи, в понеделник ще ходя да ги взема и ще пиша какво трябва да се изследва.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #30 -: Март 28, 2009, 11:36:06 am »
Аз съм с ендометриоза, някоя от вас със същия проблем има ли яснота какви медицински документи са нужни в този случай? ФСХ от всяка пациентка ли ще се иска, или това зависи от диагнозата? Чудя се дали ще има секретарка на работа в Надежда в събота, та да отида на място и да поразпитам.
Със сигурност има секретарки на работа в събота - Силвето 100% ще е там. ФСХ се иска от всяка пациентка/и не само този хормон!/, при това трябва да е скорошно изследване /на мен ми беше от Януари 2009 - след това правих ИКСИ с много лека стимулация, но изследванията по време на стимулация не ставали.. а януарското било старо /нищо, че от 3 години насам хормоните ми не са мръднали.../та сега трябва да правя нови при това да чакам да ми дойде МЦ и между3 и 5 ден да ходя...
*

    princess79

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #31 -: Март 28, 2009, 17:35:13 pm »
Момичета, аз изобщо не съм в час с условията за кандидатстване по фонда за финансирането на ин витро. Къде мога да намеря правилника и изобщо инфо някакво, защото другата седмица трябва да се срещна с моя лекар и да подготвяме документите за кандидатстване.
Мисля си, дали вече не е късно за това и се чудя какви изследвания трябва да имам, за да се приложат към документите?!
Моля, някой да пише къде трябва да чета, че изобщо не мога да се ориентирам из темите....
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #32 -: Март 28, 2009, 17:46:03 pm »
princess79 , ако прочетеш темите, които касаят фонда ще се ориентираш бързо.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #33 -: Март 28, 2009, 18:13:45 pm »
момичета,може ли да ви задам малко тъп въпрос,аз не съм пациентка на д-р Стаменов,а на друга клиника,но бих искала да кандидатствам за финансиране от фонда към него,т.е да си сменя лекаря и че въпроса ми е дали трябва да се запиша за преглед за догодина,или мога да ми приготвят тука документите,а да посоча друга клиника.Предварително се извинявам!

*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #34 -: Март 28, 2009, 18:27:51 pm »
topsi , на този въпрос могат да ти отговорят само от клиниката, звънни  и попитай.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #35 -: Март 28, 2009, 18:54:30 pm »
 Може да ти ги изготви и тази клиника,а после да се запишеш при Стаменов.Това го чух в интервюто,което дадоха при Бареков директора на Фонда и представителите на пациентските организации.Аз също ще си сменям клиниката,но си записах час за новия лекар,който е чак за юни,но няма да ходя в старата, защото после може да не ми признаят изследваниятаыа пък и мисля,че ще е най-добре новия лекар да се запознае със случая ми,да ми направи необходимите изследвания и да ми подготви документите.Ще изгубя три месеца,но така или иначе ако сега се запишеш за Фонда и те одобрят и отидеш при нов лекар пак ще мине време,защото той ще трябва да се запознае с твоя случай.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #36 -: Март 29, 2009, 17:16:30 pm »
Здравейте момичета,
Аз съм пациентка на д-р Стаменов.Питам всички ,които са негови пациентки и вече са в списъка(за който аз незнам),как се процедира.От Бургас съм и ми е малко трудно да отскоча до София да попитам,затова питам вас:какво първо трябва да направя,по телефона ли да опитам и въобще всяка информация ще ми е полезна.Късмет и успех на всички :help1: :)
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #37 -: Март 29, 2009, 17:24:45 pm »
Понеже незнам на какьв етап си по-добре пьрво говори с Док-защото може да се наложат някакви изследвания за които секретарките нали се сещащ че може и да не са наясно и какво от това че си в списька.Аз утре сьм там така че ако мога да ти помогна пиши на лични.Успех!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #38 -: Март 29, 2009, 18:51:54 pm »
Ами на мен д-р Стаменов нищо не ми каза откъм изследвания какво още трябва да правим. Каза да се обърна към Силвето. Ние сме с мъжки фактор. Имаме правени хормони, стари спермограми,от преди година, цв. снимка преди 2 г. Сега трябва ли да направим новата спермограма в друга клиника? И тлябват ли две сегашни спермограми една от моята клиника , а другата от друга? И като сме със мъжки фактор трябва ли и аз да правя нещо друго освен хормоните?
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #39 -: Март 29, 2009, 19:58:07 pm »
Момичета, може ли да ме упътите как да стигна до клиниката на д-р Владимиров? От Перник ще идваме с кола. Ако може по-подробно ,къде се завива и т.н. Ще трябва да правим още една спермограма заради фонда.
« Последна редакция: Март 29, 2009, 20:00:20 pm от silvi 35 »