0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #120 -: Април 03, 2009, 12:35:53 pm »
Да дам малко инфо! Днес си подадох документите!Става бързо - около 30 мин. чакане! Разглеждат всеки документ, но нищо не казват. Приложила съм 2 спермограми, хормони от 30.01.09, ТSH от 08.2008, Спин, Васерман , Хепатит В и С от 10.2008. Док каза да не правя нови изследвания и че това е достатъчно!!! Дадох само копия с печати от клиниките!!! Док каза, че Спин, васерман и хепатит не са задължителни, но не е лошо да ги има!!! Бил говорил с шефа на фонда!
И нещо което ме втрещи - от клиниката в Плевен са искали по 50 лева за подготвяне на документи!!! Каза го човек от опашката!!!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #121 -: Април 03, 2009, 13:20:40 pm »
Вики, обърна ли внимание кой входящ номер си? Казаха ли кога можеш да очакваш обаждане?


*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #122 -: Април 03, 2009, 13:45:10 pm »
№ 164. Казаха да не се притесняваме те щели да ни звъннат и от клиниката също щели да ни информират!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #123 -: Април 03, 2009, 13:57:05 pm »
Да дам малко инфо! Днес си подадох документите!Става бързо - около 30 мин. чакане! Разглеждат всеки документ, но нищо не казват. Приложила съм 2 спермограми, хормони от 30.01.09, ТSH от 08.2008, Спин, Васерман , Хепатит В и С от 10.2008. Док каза да не правя нови изследвания и че това е достатъчно!!! Дадох само копия с печати от клиниките!!! Док каза, че Спин, васерман и хепатит не са задължителни, но не е лошо да ги има!!! Бил говорил с шефа на фонда!
И нещо което ме втрещи - от клиниката в Плевен са искали по 50 лева за подготвяне на документи!!! Каза го човек от опашката!!!
viki_vat, по това което си написала разбирам, че сте с мъжки фактор, знаеш ли дали изследванията за Спин, Васерман , Хепатит В и С са задължителни и за двамата партнори, при положение, че ползваме донор?
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #124 -: Април 03, 2009, 14:33:16 pm »
Вики много полезно инфо,а ако това за 50-те лв. е наистина така незнам какво да кажа.

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #125 -: Април 03, 2009, 15:56:11 pm »
Док каза, че Спин, васерман и хепатит не са задължителни, но не е лошо да ги има!!! Бил говорил с шефа на фонда!
Това звучи като безсмислица. Или е задължително или не е!
Ако е задължително, ок. Правиш ги!

Ако обаче не е има два варианта:
Вариант А не ги правиш и си спестяваш безсмислен разход./ Те парите да не растат по дърветата.Ако не те одобрят - нали трябва сам да си финансираш всичко /
Вариант Б-не е задължително, но ако си ги приложил, се разглежда като предимство/
 :balk_160: :balk_149:
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #126 -: Април 03, 2009, 16:12:35 pm »
В РИОКОЗ-Пловдив изследванията за спин,васерман,хепатит В и С са безплатни,ако са за кандидатстване за фонда.Днес ги правихме.
« Последна редакция: Април 03, 2009, 16:15:45 pm от di_ta »
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #127 -: Април 03, 2009, 16:34:30 pm »
Момичета, според мен тези изследвания ще трябват само когато се стигне до инвитро - а за да случи това все пак трябва да си одобрен. Така или иначе ако после има проблем с тези изследвания до инвитро няма да се стигне и никой на никого никакви пари няма да превежда... На мен лично до сега не са ми казали да подготвям подобни документи като изискване...
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #128 -: Април 03, 2009, 16:40:16 pm »
Здравейте и от мен. Аз кандидатствам за финансиране заради мъжки фактор. Днес подадох документи за Фонда и от клиниката бяха включили следните изследвания в набора с документи (извън задължителните декларации и копия от личните ни карти):
- Епикриза от лекаря с препоръка за ин витро;
- Спермограма от октомври 2008 (оригинал);
- Спермограма от февруари 2008 (копие, с надпис "Вярно с оригинала);
- ФСХ от последния цикъл (оригинал).
Изследвания за СПИН, Васерман и хепатит сме си правили октомври месец, но сега не са ни искали нови.
Дано съм била полезна.
*

    peti77

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #129 -: Април 03, 2009, 18:35:26 pm »
Искам да попитам за безплатните изследвания в РИОКОЗ, това само за Пловдив ли важи. 
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #130 -: Април 03, 2009, 20:57:54 pm »
Значи...и аз подадох днес документите за фонда.На госпожата дето приемаше документите трябва да ви кажа не и беше ясно какво прави там и за какво е там.Жалкото е,че като говорих след това с Председателя на комисията ,защото влязох при него той каза,че за кандидатстването не били нужни васерман,хепатит ,спин и кръвна група,но ако се прилагат,те трябвало да се свържат с клиниките да не изпращат оригиналите,защото при стартирането на опита ще настъпи пълният хаос.Пациентките ще си търсят оригиналите и то с право, а щяло да има и чакащи за подаване на документи...кашата е пълна.
Иначе си беше българска работа.На входа на Центъра по хигиена се издават временни пропуски и пропусквателният режим е след 9.00.Наложи се да изчакам в едно кафе докато стане девет без две и когато се качих пред заветната 36-та стая..какво да видя?Осем или девет човека вече чакаха.И откъде влязоха те?
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #131 -: Април 03, 2009, 21:06:30 pm »
Браво на Пловдив!Аз в лаборатория"Кандиларов за тези плюс кръвна група платих 91 лева.
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #132 -: Април 03, 2009, 23:19:48 pm »
Здравейте, аз съм пациентка на д-р Даскалов. Преди няколко дена ми предложи да кандидатствам за финансиране ин-витро от Фонда. Въпроса ми е след като не съм пациента на д-р Стаменов първо трябва да си запиша час за първичен преглед при него или д-р Персенска и после по негова /нейна/ преценка да кандидатствам за финансиране? Понеже освен документи и изследвания които трябва да се подготвят малко преди подаване, трябва да имам и експертно решение (или нещо такова) от д-р Стаменов или д-р Персенска. Така ли е?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #133 -: Април 04, 2009, 11:58:40 am »
Здравейте, аз съм пациентка на д-р Даскалов. Преди няколко дена ми предложи да кандидатствам за финансиране ин-витро от Фонда. Въпроса ми е след като не съм пациента на д-р Стаменов първо трябва да си запиша час за първичен преглед при него или д-р Персенска и после по негова /нейна/ преценка да кандидатствам за финансиране? Понеже освен документи и изследвания които трябва да се подготвят малко преди подаване, трябва да имам и експертно решение (или нещо такова) от д-р Стаменов или д-р Персенска. Така ли е?

Да,rosle,Д-р Стаменов или д-р Персенска трябва да ти напишат епикризата с показания за инвитро,но д-р Даскалов вероятно ще ти съдейства да се свържеш с тях, най-добре говори с него за това.Иначе,за тяхната клиника записвания се правят чак за 2010 година. Нищо не пречи обаче той да ти назначи всички необходими изследвания, но ти това сигурно вече го знаеш.Успех!
Иска ми се да вярвам...
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #134 -: Април 04, 2009, 14:58:40 pm »
Искам да попитам за безплатните изследвания в РИОКОЗ, това само за Пловдив ли важи. 
И в София са безплатни и ние там ги направихме.Предполагам че във всички градове където има РИОКОЗ е така.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #135 -: Април 04, 2009, 18:20:09 pm »
....
И в София са безплатни и ние там ги направихме.Предполагам че във всички градове където има РИОКОЗ е така.
Би ли споделила с направление ли отидохте, или с подготвените документи от клиниката?
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #136 -: Април 04, 2009, 18:43:13 pm »
Не,нищо не е необходимо,отиваш,казваш че искаш пакета изследвания-Спин,Васерман,Хепатитите профилактично и това е.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #137 -: Април 04, 2009, 19:06:22 pm »
На мен вчера ми се обадиха от клиниката, че са ни подготвени документите и в понеделник ще ходим да си ги вземем  :) за съжаление трябваше да се обадя във вторник и да измрънкам, че вече има доста подадени молби а мен ме мотаят, но пък за радост си изпълниха обещанието да са готови до края на седмицата. Притесни ме факта, че нямам правена микробиология, и питах организаторката, но пък тя каза че си има всичко  8O Вие какво ще кажете по въпроса? ninkata1 Благодаря ти, за инфото!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #138 -: Април 05, 2009, 13:04:26 pm »
Има ли  прекъсване за обедна почивка в Центъра по хигиена?
Някой подал ли е документи на пл. Св .Неделя 5 ?
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #139 -: Април 05, 2009, 18:34:25 pm »
Момичета, не разбрах много добре.Фонда ще работи ли с двойки с вторичен стерилитет???