0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #140 -: Април 06, 2009, 10:28:53 am »
молмичета може ли да ми дадете точен адрес и телефони на фонда. много балагодаря!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #141 -: Април 06, 2009, 10:40:09 am »
Обаждах се в клиниката на Щерев и от регистратурата ми казаха да изчакам те щели да се свържат с мен и да ми оформят документите.Това ще стане до края на др. седмица.Но аз мисля че така няма да мога да се включа в ограничетата бройка семайства които ще бъдат финансирани.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #142 -: Април 06, 2009, 10:54:10 am »
молмичета може ли да ми дадете точен адрес и телефони на фонда. много балагодаря!
адреса е Центъра по хигиена, ет. 11, ст. 36
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #143 -: Април 06, 2009, 10:56:34 am »
SISIIDANI,не се притеснявай излишно!Никой все още не знае как ще зарабати Фонда.Казаха,че ще одобряват 400 двойки месечно,а годишно около 4000.Така,че имаш шанс.Дори и да тръгнат да одобряват масово клиниките в България са все още малко и не могат да поемат процедурите.Дано да успеем всички!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #144 -: Април 06, 2009, 10:57:15 am »
Момичета, не разбрах много добре.Фонда ще работи ли с двойки с вторичен стерилитет???
Аз имам един аборт и също ме водят с вторичен стерилитет. Това ми написаха и в епикризата от клиниката. Подадох документите си, но да видим дали ще ме одобрят.  :(
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #145 -: Април 06, 2009, 11:00:21 am »
Момичета ,
Чудя се , ако подам документи за финансиране във фонда и междувремменно направя опит със собствени средства , след това при одобрение ще ми се изплати опита.Идеята ми е да спестя време .Ако вече е обсъждан този въпрос , моля за извинение.
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #146 -: Април 06, 2009, 11:06:57 am »
не, опита няма да ти сер изплати. фонда не рефинсира предишни опити, а само тези които ще одобри.
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #147 -: Април 06, 2009, 12:09:05 pm »
ponima не мога да помогна с инфо, ако ще се ползва донор!
Центъра работи без обедна почивка - от 9 до 16.30 винаги има кой да приеме документите!!!
Чух че някой е ходил да подава документи на Св.Неделя /министерството на здравеопазването/ и са му казали да ги подаде в Центъра по хигиена!!!
Успех на всички!!!
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #148 -: Април 06, 2009, 13:15:59 pm »
Обадих се днес в РИОКОЗ и на въпроса за безплатен пакет изследвания СПИН, васерман и т.н. ми отговориха, че той е безплатен когато е анонимен. Ако някое от момичетата направили тези изследвания е на линия моля да ми отговори по какъв начин се удостоверява, че то е направено именно от тях, а не от друг. Благодаря!
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #149 -: Април 06, 2009, 13:25:11 pm »
Аз също съм го проверявала!!!
Документ не се дава! Просто ти казват положително и отрицателно!!!
Нека тези които са направили да кажат, какъв документ ще им дадат?!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #150 -: Април 06, 2009, 14:01:02 pm »
Аз и мъжа ми сме ги правили там два пъти,миналата година и сега.Дават по два мед.листа от тези зелените,ако се сещате,на единия пише за спин че е отрицателен на другия за васерман и хепатитите.Анонимен е за тях,те си пишат само някакъв код,друго не и трябва,а на мед.лист където пише резултата, съм си попълнила името и ЕГН-то където е обозначено място за това.
Вики,кой ти е казал че не се дава документ,дава се естетсвено със печат и всичко каквото трябва си пише.
Забравих да допълня че най-отгоре е написано РИОКОЗ-КАБКИС,по повод питането на ккк29.
« Последна редакция: Април 06, 2009, 14:13:14 pm от ninkata1 »

Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #151 -: Април 06, 2009, 14:52:15 pm »
За безплатните изследвания в РИОКОЗ - аз съм правила 2 пъти там. Наистина е анонимно, но дотолкова, че при вземане на кръвта ти записват името и срещу него код, с който после проверяваш резултата. На мен ми издадоха една бланка - от тези стандартните за микробиологично изследване, на която бяха написали СПИН, Васерман и т. н. и срещу тях печати "ОТРИЦАТЕЛЕН". Аз поисках резултата да не е анонимен и вписаха освен номера и името ми на бланката и сложиха печат до него.
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #152 -: Април 06, 2009, 17:31:35 pm »
Зрдавете момичета, знае ли някой,дали документите могат да се подават от съпругът,ако жената няма тази възможност?
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #153 -: Април 06, 2009, 18:00:05 pm »
Здравейте момичета,
бихте ли могли да ми кажете, дали отговаряме на условията за фонда, тъй като мъжа ми е с азооспермия, аз съм със запушени тръби.
Благодаря!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #154 -: Април 06, 2009, 18:28:47 pm »
Зрдавете момичета, знае ли някой,дали документите могат да се подават от съпругът,ако жената няма тази възможност?
щом си ги подписала не виждам причина да не може мъжът да ги подаде.
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #155 -: Април 06, 2009, 18:54:28 pm »
Освен в Центъра по хигиена,документи може да се подават и на пл."Света Неделя" 5 и на бул."Ал.Стамболийски" 46
 Teo ,ти трябва да направиш нещо за тези запушени тръби,поне така мисля.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #156 -: Април 07, 2009, 00:24:11 am »
За подаване на бул. А Стамболийски 46 е отпаднало- по информация от "Надежда".
Аз днес подадох в Центъра по хигиена. Това което научих, е че не е започнало никакво разглеждане на документите, тъй като нямало сключени договори с клиниките. Това са думи на приемащата документите.
Служители в асансьора си говореха, че няма да работят утре- Деня на здравния работник- но не знам дали се отнася за стая 36.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #157 -: Април 07, 2009, 10:49:15 am »
Зрдавете момичета, знае ли някой,дали документите могат да се подават от съпругът,ако жената няма тази възможност?
щом си ги подписала не виждам причина да не може мъжът да ги подаде.
Със сигурност може съпругът ти да ги подаде. Докато си пишех името в списъка с подалите документи, видях, че по-горе беше написано мъжко име. Успех!  :wink:
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #158 -: Април 07, 2009, 13:09:51 pm »
 Здравейте момичета.Да се включа и аз за безплатните изследвания.Когато кандидатствахме по ин-витро програмата на Здравната каса отидохме в кръвния център,дарихме кръв и казахме че ни трябват писмено резултатите от изследванията.Те правят задължително спин,хепатит,васерман и още нещо-абе бяха общо 4 вида.Всичко е заверено с подпис и печат.Дори си тръгнахме с подаръци.Така може да спестите до 200лв.Успех на всички.Надявам се да съм помогнала на някого.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #159 -: Април 07, 2009, 13:33:38 pm »
Здравейте момичета,
бихте ли могли да ми кажете, дали отговаряме на условията за фонда, тъй като мъжа ми е с азооспермия, аз съм със запушени тръби.
Благодаря!
Миличка отговаряш със сигурност, но ти трябва етапна епикриза от клиниката в която ще правиш процедурите.