0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #540 -: Юни 18, 2009, 11:39:04 am »
Ох, аз си признавам че не съм писала отдавна.  :oops: Забелязвам голямо оживление тук. Сега започвам да чета подробно горните постове и да се информирам за инвитрото, да не изоставам с материала  :D
Аз покрай моя държавен другата седмица и покрай мнооооогото проблеми на работа съвсем се отпуснах този месец- нищо не следя и май минахаме най-фертилните дни без да разбера даже...
Рали, Деси, стига с тези притеснения, вие сте вече обучени кадри за клиника по инвитро. :bighug:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #541 -: Юни 19, 2009, 20:29:48 pm »
Lady мила трудно се съчетава училище, работа, семейство. Аз се омъжих началото на трети курс  :D, започнахме и да ходим по лекари четвърти курс... абе не е лесно, но ние сме амбициозни жени и ще успеем. Говоря от позицията на вече дипломирала се де... и е по-лесно да не мислиш постоянно за изпити.
Желая ти да ви се паднат добронамерени квестори и поне да ви позволят да си коментирате тихичко с колегите. :crossfingers:

Момичета знаете ли до коя г.седмица се пие аспирин протект?
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #542 -: Юни 19, 2009, 22:56:21 pm »

Момичета знаете ли до коя г.седмица се пие аспирин протект?
Калимерче ,аз го пия все още и мисля че ще го пия до края на бременноста.Док.ми каза фолиевата киселина да спра и вит.С,да си пия само аспирина и но-шпа при нужда.

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #543 -: Юни 25, 2009, 12:56:24 pm »
Kalimera,Maya_20,защо пиете аспирин протект?В края на миналата година като ходих на преглед при доцентката във Варна и тя ми беше изписала аспирин протект,но аз така и неразбрах защо.Сега след лапарото правим опити за бебче и пия само фолиева киселина.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #544 -: Юни 25, 2009, 14:20:53 pm »
6o6i на мен аспирина ми го изисаха след емриотрансфера в София. Е не ми обясниха защо, но мисля че подобряване кръвопотока на матката. Когато правехме опити и аз пиех само фолиева киселина.
Иначе ти как се чувстваш?
Аз другия четвъртък съм на преглед... нямам търпение. Да не би да има някоя съфорумка за 02.07 на преглед?
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #545 -: Юни 25, 2009, 14:29:35 pm »
Мeggy (ако чете тази тема) нека и тя каже как е минал прегледа при док. и какво рещение взехте за тройката бебета?

Много отдавна не съм влизала във форума и естествено първата тема, която прочетох беше за д-р Бойчев, въпреки че не ходя редовно при него той определено е от любимите ми доктори. Скоро не съм и попълвала графика, но скорор ще наваксам с пропусната та информация. И така ходих при него, както обикновено беше много внимателен и много се зарадва като разбра,ч е са трички. Естествено ни пита какво мислим да прави дали ще ги оставим и ние му казахме,ч е си ги искаме и тричките, но все пак искаме да чуем и неговото мнение, прегледа ме и каза, че всичко е ок, развиват се супер и каза, че засега не вижда причини да не мга да ги износя, въпреки че вероятността да се родят към 7-я месец е много голяма, но аз това си го знам. След това ходихме и до Плевен, защото така или иначе си имах час и бяха още пораснали. Сърчицата им работят засега перфектно. И така в понеделник съм пак при Бойчев за ранната фетална, утре ще ходя при русенски лекар, който мисля да ми води консултациите и да пуска там разните изследвания, а иначе да си ходя при Бойчев и в Плевен. А другия петък съм на серклаж в Плевен, док иска да го направим, защото като са трички, много скоро ще натежат и го е страх да не стане нещо.
Иначе се чувствам много добре, така или иначе явно се разминах с повръщането, макар че много ми се гади, но едва ли тепърва ще започна, все пак след седмица почвам 4-я месец. Като се замисля, че реално почти половината мина чак не мога да повярвам. Гледам да си почивам повече, да не се натоварвам излишно, правя си разходки от време на време, даже ходихме и на море. Естествено не съм се къпала или пекла, страх ме е от зарази и др.подобни, но си починах добре и за 5 дни почти нито веднъж не ми е станало лощо. Докато се прибрах в Русе всичко почна наново, а и ме мъчи едно главоболие вече 4-ти ден и не знам какво да правя.
Ами май е това, че мноооооооооооооого се увлякох в писането :-). Радвам се,че всички бременни са добре, а скоро очаквам и нови попълнения.
П.П. Искам да ви питам, тези, които са лежали в болницата в Тутракан, как са условията и обстановката там, имат ли достатъчно кувьози, сега като отидем ще говоря с док, вярно,ч е малко далеч още раждането, но мисля да проучвам отдалеч нещата.
Айде стига съм ви занимавала с мен, радвам се,ч е пишете редовно и се надявам по-често вече да влизам във форума.
 
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #546 -: Юни 25, 2009, 17:34:39 pm »
Meggy много се радвам,че сте добре - ти и трите бебета :D. Представям си каква пълна къщата с радости ще бъдете. Чудесно,че сте си починали. Малее ти три бебета и три лекари - Русе, Тутракан и Плевен :lol:. Но ако така се чувстваш добре защо не.
За обстановката в болницата- чисто е, не всички стаи са със собствен санитарен възел, техника за операции има (лапароскопии и др.), но за кувиози незнам как е положението. Айде като проучиш пиши, че и мен ме интересува този въпрос. Ние дай боже живот и здраве края на годината да сме с две бебета. На теб кога ти се пада термина по принцип? А серклажа в коя седмица се прави или няма определен срок?

п.п. Шоши аспирина май предпазваше и от високо кръвно налягане.
« Последна редакция: Юни 25, 2009, 18:58:47 pm от kalimera »
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #547 -: Юни 25, 2009, 18:44:53 pm »
Meggy много се радвам,че сте добре - ти и трите бебета :D. Представям си каква пълна къщата с радости ще бъдете. Чудесно,че сте си починали. Малее ти три бебета и три лекари - Русе, Тутракан и Плевен :lol:. Но ако така се чувстваш добре защо не.
За обстановката в болницата- чисто е, не всички стаи са със собствен санитарен възел, техника за операции има (лапароскопии и др.), но за кувиози незнам как е положението. Айде като проучиш пиши, че и мен ме интересува този въпрос. Ние дай боже живот и здраве края на годината да сме с две бебета. На теб кога ти се пада термина по принцип? А серклажа в коя седмица се прави или няма определен срок?

п.п. Майче аспирина май предпазваше и от високо кръвно налягане.

Хич не съм фен на многото лекари, даже напротив, преди да почна това ходене по мъките, не бях стъпвала на лекар може би от 15 г. Иначе при Бойчев ще ходя само за феталните, като цяло лечението ми е от Плевен, а русенския е само за изследваняита, поне тях да не плащам, че като какво ги плащаме тези осигуровки, след като накрая всичко си плащаме. Но живо се интересвум от техниката в болниците, тъй като не вярвам, че ще ни се разминат кувьозите. За лапарото знам, но за кувьозите ще разпитам доктора. Така че щом разбера нещо ще пиша. Терминът ми е 14.01., но вероятността да се родят 7-8 месец е над 90%, така че се надявам да устискам поне до края на октомври, няма да е лесно, а после живот и здраве ще е пълна лудница :-), но живи и здрави да сме. Серклажът се прави 12-13 до 15-16 седмица най-често. На мен ще ми го правят профилактично, че тези трите много бързичко ще натежат и да не стабе бякой фал, иначе нямам поне засега скъсяване на шийката.
П.П. Аспирина не знам дали предпазва от високо кръвно, но със сигурност подобрява кръвоснабдяването, аз лично съм на фраксипарин всеки ден, сега пак ще се моля на док да мина поне през ден.
 
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #548 -: Юни 25, 2009, 18:53:49 pm »
Момичета,много се радвам че сте добре  :D,макар и рядко да се включвате във форума.
И аз точно незнам защо се пие аспирина,но като чета листовката и мисля че док. ми каза че помагал за сърдечната дейност на бебето.И аз така си го обяснявам.Иначе преди да забременея пих една година Фолиева киселина.
Мале Meggy, голямо щастие са.Ти с три бебока,kalimera с двечки , въобще малко бременелки а пък с много бебета. :lol: Лека бременност ви желая, и аз като вас започнах да мисля за болницата там ,дали е чисто,и въобще за много работи си мисля,за раждането ...Ние вече наближихме 5 месец,очаквам всеки един момент да го усетя как рита.Моя термин е за 29.ноември,мисля че marteo  ще роди преди мен и ще разкаже всичко.

Lady,ralitka,desislavajekova,cream,6o6i,marteo(може да пропусна някой-извинете) - къде се губите,как сте ,какво става с вас?


Момичета,вие чухте ли за лекцията в Русе относно кърменето ,сега в събота на 27 юни от 10:30 сутринта?Някоя ще ходи ли от вас,аз няма да мога да отида зашото съм на работа,но ще чакам с нетърпение следващата лекция.
« Последна редакция: Юни 25, 2009, 19:47:55 pm от maya_20 »

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #549 -: Юни 25, 2009, 19:14:51 pm »
Терминът ми е 14.01., но вероятността да се родят 7-8 месец е над 90%, така че се надявам да устискам поне до края на октомври, няма да е лесно, а после живот и здраве ще е пълна лудница :-), но живи и здрави да сме.
Ехее моя термин е 13.01.2010 според първия ефограф,после нали малко варира, но и аз си мисля че по нова година ще си бъдем по-вече хора в нас.
Мартео наистина ще бъде първа от нашата темичка и всичко ще обади :wink:.
Меги нормално е да ходиш в Плевен след като там ти беше процедурата. На мен София ми е много далечко и затова всичко ще ми бъде в Тутракан и ако трябва да съм по-наблизо ще бъда при маминка на Старо село. А сега се сетих да питам още нещо- вливания на имуновенин правиш ли? Аз фракси нямам, но ми е препоръчано да правя контрола на НКТ клетките. Отклонението им в 7 г.с. ми беше 12 при норма 10 и се чудя дали е толкова наложителна тази контрола? Е другата седмица ще питам и док и ще решим.

maya_20 браво на теб и ти напредваш. За лекцията не съм се интересувала.
« Последна редакция: Юни 25, 2009, 19:21:16 pm от kalimera »
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #550 -: Юни 25, 2009, 20:56:23 pm »
Здравейте и от мен момичета.
Много се радвам за всички вас, че сте добре. :D Направо така ме заредихте положително и такава еуфория ме обзе като чета постовете ви. Стискам здраво палци при всяка нещата да се развиват все така добре и скоро да ни просветлявате в нови среди (кърмене, бебчета и все такива хубави неща).
При мен няма нищо интересно. Чакам си часа за Стаменов и междувременно си меря температурата, само и само за да си мисля че правя нещо по въроса. Но този месец май няма да имам ову. Днес ми е 17 ден, а темпратурата ми вместо да се покачва, тя спада. Но няма значение, така или иначе то е ясно че по естествен път нещата няма да се получат при нас, така че ще си чакаме за инвитрото, пък дано там имаме късмет.
Много :bighug: на всички!

[/url]
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #551 -: Юни 25, 2009, 21:58:24 pm »
Момичета,искрено се радвам за вас и най-вече,че сте добре.Честно казано винаги съм имала мерак да си имам  близнаци или тризнаци.Знам,че отсега нататък нещата при вас ще се развиват идеално и ви очакват само хубави моменти.Вие го заслужавате.А на всички останали хубавите неща тепърва ни предстоят.Както се казва хубавите работи бавно стават.
 Ралитка,най-важното е да се успокоиш и да имаш вяра.Познавам доста момичета,който забременяха по есествен път непосредствено преди инвитрото.Господ си знае работата,както казва майка ми.
  Аз съм с ниско кръвно и аспирина хич не ми се отразяваше добре.Изпих една опаковка и спрях.
  Утре ще ходя в Тутракан на преглед за ову.Само,че д-р Л.Бойчев го нямало и си записах час при брат му.Малко съм притеснена да не би да ми е станало нещо след лапарото и да нямам ову.Надявам се д-р Л.Бойчев да несе обиди,че съм ходила при брат му.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #552 -: Юни 25, 2009, 22:06:20 pm »
Надявам се д-р Л.Бойчев да несе обиди,че съм ходила при брат му.
Как ще се обиди бе Шоши, те работят съвместно пък и прегледа е фоликулометрия и не е нещо сложно. Дано има фоликули. :crossfingers:
И аз съм с ниско кръвно и затова го пия аспирина вечер, но при теб мисля че в момента няма нужда така че не се притеснявай.

ralitka радвам се че си добре. Аз температура никога не съм мерила, защото си знам че няма овулация, но ти не се отказвай-продължи си да я мериш и следващия месец. Нали знаеш, че всичко е възможни на този свят.... :D
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #553 -: Юни 25, 2009, 22:09:42 pm »
Калимера,в какво се състои тази фоликулометрия?Аз си мислех,че е обикновен преглед.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #554 -: Юни 26, 2009, 01:06:41 am »
Калимера,в какво се състои тази фоликулометрия?Аз си мислех,че е обикновен преглед.
6o6i, ще си позволя и аз да ти отговоря на този въпрос, тъй като за последните няколко месеца доста такива минах. То наиситна си е обикновен преглед. Посредством вагинален видеозон се оглеждат яйчниците и се измерва големината на фоликулите, как се развиват, имали доминантен. По това лекарите преценяват имала ли си овулация, предстои ли и долу-горе кога. Нищо особено. Док със сигурност няма да ти се обиди, както kalimera каза те работят в екип и си помагат. Аз също съм била при брат му за ендата фоликулометрия, защото Л. Бойчев го нямаше в момента. Не се притеснявай. Кой ден ще ти е утре?

[/url]
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #555 -: Юни 26, 2009, 02:18:39 am »
Благодаря ти Ралитка за изчерпателния отговор!Утре ми е 12-ия ден от цикъла.Понеже никога не съм си смятала и следила овулация и дори незнам как се прави,д-ра ми каза от първия ден на цикъла да броя 12 дни и тогава да отида на преглед.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #556 -: Юни 26, 2009, 11:35:48 am »
момичета, знам че не му е тук мястото, но не знам дали сте попадали на тази тема
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=383428.msg11588762#msg11588762
мисля, че има доста бременни русенки тук  :D
не го организирам аз събитието, случайно попаднах на този материал
ако на някого звучи интересно - да отиде да види - безплатно е
Meggy, писах ти на мейла
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #557 -: Юни 26, 2009, 16:36:35 pm »
Естествено е да ходя в Плевен, така и ще бъде, иначе с удоволствие бих си ходила само при Бойчев, но не исках да ходя на процедура в София и затова предпочетох в Плевен, въпреки че праяих две инсета в Тутракан, така че няма начин, но така или иначе ще обикаляме към Тутракан. Днес ходих и в Русе, най-накрая да се запиша или там каквото се казва, че скоро ще вляза в 4-тия, а още не съм свършила тази работа. Бебоцита са добре, вече са по 8-9 см ис е развиват както трябва, уж мери вратлетата, но все пак за тези неща ще отида при Бойчев. Иначе доктора обяснява, каза коя седмица какво ще направим, след серклажа, като се върна, ще ми пусне вече изследванията и т.н. Надявам се и при всички бременни нещата да се развиват както трябва, а на останалите скорошно дебелеене :-).
 
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #558 -: Юни 26, 2009, 21:04:17 pm »
ralitka толкова добре си обяснила на Шоши,че ме изкефи много. Така лека-полека ще научиш всичко без да пропуснеш нищооо(пиша това че май беше споменала колко много неща незнаеш :wink:).
Шоши нали ще пишеш как мина прегледа?
Liteto благодаря за информацията. Аз лично искам да отида, но мъжът ми е зает утре и няма да може да пътуваме.
 
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #559 -: Юни 26, 2009, 22:58:06 pm »
Здравейте на всички  :)
вие вчера бихте всички рекорди по писане, браво на ВАС !

Аз мисля да ходя утре на лекцията за кърменето.
Калимера, жалко, че няма да дойдеш да се запознаем, иначе ще има и други (доколкото знам се организират периодично), така че все някоя дата ще ти е удобна  :wink:

Меги, нямаш си на представа колко се развълнувах като прочетох постовете ти!!!
Днес видях по центъра една огромна количка с 3 момиченца вътре (на около 1,5 - 2 год). Не мога да ви опиша каква красота е да видиш тризначета! Всички се обръщаха, аз без малко да тръгна след тях  :lol:

Мая, ти не можеш ли да избягаш от работа за 2 часа и да дойдеш на лекцията?

Шоши, как мина прегледа днес? Колко яйца отгледа?

Ралитка, ти си се зареждай с хубави мисли и може пък да не се стигне до ин витро.
Но ако се стигне поне ще знаеш, че си при най-добрия доктор, така че скоро ще повръщаш и ти, няма да ти се размине  :lol:

Прегръщам ви всичките и се усмихвайте по-често!
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше