0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #500 -: Юни 04, 2009, 20:16:27 pm »
Ето ме и мен. Мина без проблем вливането, а честно казано малко ме беше страх, защото този път ми сложиха съвсем малко противоалергично, но всичко мина без да ми става зле. Запознах се с една дама от Русе бременна от трета инсеминация. Викам си бре това да не е нашата Мартео  :), но каза че не е регистрирана във форум. Зарадвах се много,че има още момичета с бебечета от процерура при док.
Вчера бях в съседната стая на кабинета и сме се разминали с Мая20, но така или иначе аз бях със системата цели 5 часа и да бяхме се уговорили нямаше как да си побъбрим. Радвам се, че всичко при теб е добре. Само да те питам дали има разлика между феталната морфология и прегледа с ехограф на 4D?
Lady мила няма друг вариант-малко поплакваш и продължаваш.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #501 -: Юни 05, 2009, 11:34:39 am »
Само да те питам дали има разлика между феталната морфология и прегледа с ехограф на 4D?
 
Незнам Калимерче, знам само че ни гледат на 4D и ни преглеждат за малформации,болести,увреждания ...такива неща и ни записват на диск.Мартео може би знае повече по въпроса  :ask: и може да е минала през това и да разкаже.Чух че струва около стотина лева,но незнам трябва ли да носим диск с нас  :ask:

А ние бяхме в клиниката на 3.06. от 15 часа до 17:15 някъде, може и да сме се видели Калимерче.

 :sunshine: :sunshine: :sunshine:

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #502 -: Юни 05, 2009, 14:15:20 pm »
А ние бяхме в клиниката на 3.06. от 15 часа до 17:15 някъде, може и да сме се видели Калимерче.
Ох аз влязах в клиниката в 13,30 и си тръгнах 18,30  :D. Разминали сме се.
А относно прегледа просто ми стана любопитно (все знам че е важен преглед).
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #503 -: Юни 06, 2009, 14:07:41 pm »
И за мен този месец не е "моя"...а най-вероятно и годината няма да е "моя"...
До сега поне знаех какво трябва да правя и да очаквам, а сега вече съм пред едно голямо неиззвестно...
Но трябва да си повтарям, че всяко зло за добро...пък дано наистина е така.

[/url]
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #504 -: Юни 06, 2009, 14:39:30 pm »
Рали, съжалявам да го чуя, но без такива песимистични прогнози, мила! Щастието ще ни открие когато най-малко го очакваме. Смело напред и всичко ще се нареди. Може пък бебо да реши да се появи точно докато си чакате час за София. А може би бебо не иска да е сам и чака подходящ плувец  :D ... 
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #505 -: Юни 06, 2009, 16:37:28 pm »
Ралитка искам да те прегърна сега и...да си говорим за хубави работи, защото иначе ще трябва да плачем... Обещаваш да бъдеш силна, нали?

Калимерче, не бях аз  :lol: Аз ще ходя на 15.06 на втората фетална морфология, ако някой е записан за 15.06 можем да се засечем.

А сега да кажа за 4Д видеозона и ФМ:
Няма да цитирам определения от интернет, ще ви го кажа с 2 думи: ФМ е по-особен преглед, т.е. мерят се най-различни неща на бебето: костицата на носа,нухална транслуценция, вратлето(тези трите са много важни за депистирането на хромозомни болести) обиколктата на главата, дължината от главата до опашката, обиколката на коремчето и т.н. Дава се кръв за биохимичен скрининг и резултатите показват какъв е риска от няколко най-разпостранени хромозомни болести. На втората ФМ се оглеждат подробно всички органи (най-вече сърцето) + разни мерки (като на първата) По принцип ФМ се прави на 2Д видеозон, от време на време доктора включваше 4Д, но имах чувството, че го прави повече заради мен, за да ми обяснява всичко и да го виждам по-добре.
И пола се вижда по-рано на 4Д (на мен още в 12 г.с. ми каза, че ще е момче и после в 16 г.с.го потвърди).
Но иначе може да включи 4Д и без да прави ФМ.
Доктора има дискове, не трябва да си носите. Записва няколко клипчета, само че са по 10 секунди, не знам защо не прави 1, но да е по-дълъг.
Цената е 60-80 лв
Друго не се сещам, но ако вие искате да знаете нещо - питайте  :D

Приятни почивни дни на всички!!!
« Последна редакция: Юни 06, 2009, 16:40:16 pm от marteo »
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #506 -: Юни 06, 2009, 21:15:40 pm »
Майче и Мартео, може ли да ми кажете дали продължавате с утрогестана :D.Благодаря ви.
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #507 -: Юни 06, 2009, 21:30:37 pm »
Утрогестана го слагах до края на третия месец
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #508 -: Юни 07, 2009, 14:22:02 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата!Искам да ви питам нещо кога би следвало да ми дойде цикъла след лапарото,че нещо ми закъснява и се притеснявам да не би да има проблем?Дали на 28-ия ден както е било досега или би следвало да имам малко отклонение?
  Тита, на мен също ми бяха казали,че съм за инвитро и трябва да ми махнат двете тръби,но ходих при д-р Бойчев,той ми направи лапарото и ми спаси и двете тръби.Моята диагноза също беше хидросалпинг.Затова не се отчайвай все още нищо не се знае.Докато не се провери проходимостта на тръбата нищо не може да се каже със сигурност.Пожелавам ти успех и не губи надежда.
 И аз споменах на доктора за форума а той ми отговори,че незнаел за него.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #509 -: Юни 07, 2009, 14:43:57 pm »
Деси,аз си правих имунологичните изследвания в Плевен в клиниката на доц.Конова.Бяха ми казали,че в Плевен били по-добри отколкото в София,но незнам дали наистина е така.Първия път изпратихме кръв по куриер от Варна до Плевен,но нещо не се получиха нещата и се наложи да отидем на место да ни вземат кръв,понеже кръвта била годна определени часове от вземането и.Освен имунологични и генетични правихме и за съвместимост на мен и приятелят ми.
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #510 -: Юни 07, 2009, 15:19:18 pm »
Първия път изпратихме кръв по куриер от Варна до Плевен,но нещо не се получиха нещата и се наложи да отидем на место да ни вземат кръв,понеже кръвта била годна определени часове от вземането и.
6о6i поста ти породи няколко въпроса у мен:
относно кръвта много ме озадачи, понеже аз знам, че няма разлика дали ще ти я вземат на място или ще я пращат по куриер. Повечето сериозни изследвания се правят единствено в София ( клиниките по стерилитет) и всички лекари препоръчват да се праща материала там, вместо да си ги правиш в коя да е лаборатория...

Освен имунологични и генетични правихме и за съвместимост на мен и приятелят ми.

Би ли ми обяснила какво предствляват тези изследвания за съвместимост между теб и приятеля ти. На него взеха ли му кръв?

Мерси и :bighug:
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #511 -: Юни 07, 2009, 15:56:18 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата. Знам че трябва да съм силна и обещавам да съм такава. Каквото зависи от мен ще го направя, пък каквото е писано ще стане.

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #512 -: Юни 07, 2009, 18:04:53 pm »
Аз съм на мнение относно изследванията да се правят в клиниката, в която си се ориентирал за процедура. Знам, че има някаква разлика в показателите между Плевен и София. В София са много добри, а в Плевен смятам че много залитат на имунологичния фактор и доста неща изписват в тази насока (поняко и излишно). Това си е мое мнение като чета по постовете на други момичета. Да ходиш от Варна до Плевен само да дадеш кръв е просто още един разход.

ralitka даже и в момента да си мислиш колко много неща незнаеш, какво следва, какво ще правите, как пари ще намерите(поне аз все мислех това)..... просто някак си нещата  ще се подредят. Ние сме тук и с каквото може ще помагаме. Огорчена си от живота, но Мартео го е написала "Това което не ни убива ни прави по-силни".
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #513 -: Юни 07, 2009, 20:15:58 pm »
Ама няма да се даваме на някакви мързеливи сперматозоиди и яйцеклетки бе, ей!!!
Горе главата, всички ще успеем!
Просто на някои им е писано да се мъчат по-дълго време.
Но както казва майка ми: "Всяко зло за добро. Иначе нямаше да се радвате толкова много сега"
:bighug: ВИ!
sorry ако ви се струва странен поста, днес малко съм слънчасала  :lol:
« Последна редакция: Юни 07, 2009, 20:18:29 pm от marteo »
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #514 -: Юни 08, 2009, 10:37:04 am »
Ама няма да се даваме на някакви мързеливи сперматозоиди и яйцеклетки бе, ей!!!
Marteo, след тази реплика те признавам за оптимист номер 1  :D :D :D Много си права даже! Представете си колко са малки гадините и какви главоболия ни причиняват!

Първия път изпратихме кръв по куриер от Варна до Плевен,но нещо не се получиха нещата и се наложи да отидем на место да ни вземат кръв,понеже кръвта била годна определени часове от вземането и. Освен имунологични и генетични правихме и за съвместимост на мен и приятелят ми.

Би ли ми обяснила какво предствляват тези изследвания за съвместимост между теб и приятеля ти. На него взеха ли му кръв?
Вкарахте ме и мен в размисли и страсти, долу-горе колко струват такива изследвания за съвместимост и генетични и кога се назначават. Сигурно ще е добре и ние да си направим такива.

Искам да ви питам нещо кога би следвало да ми дойде цикъла след лапарото,че нещо ми закъснява и се притеснявам да не би да има проблем?Дали на 28-ия ден както е било досега или би следвало да имам малко отклонение?
6o6i, на мен ми дойде на 28ми ден от операцията. Правиха ми фенестрация, предполагам че е много индивидуално от вида операция а и от организма. Вие пазихте ли се този месец?
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #515 -: Юни 08, 2009, 18:12:17 pm »
6o6i, на мен ми дойде на 28ми ден от операцията. Правиха ми фенестрация, предполагам че е много индивидуално от вида операция а и от организма.
Нистина е много индивидуално. Аз такава точност на МЦ виждах само и единствено със лекарства. Lady мила мисля, че ти е рано за тези изследвания. Вие тепърва започвате с опитите след лапарото. Ако прочетеш в нета имунол. и генетични някои правят след неуспешно инвитро. Но док. нали вече има файл с документите ти и мисля ще ти каже като дойде момента. Айде може да речем след няколко неуспешни инсета (не дай боже при теб).
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #516 -: Юни 08, 2009, 20:32:50 pm »
Днес говорих с док, и се разбрахме в Сряда да съм там за да обсъдим и да започнем подготовка на документи за инвитро. Колкото ме притеснява това, толкова ме и радва, защото ще направя още една стъпка към заветната цел.
И аз много се замислих за тези имонологични и генетични изследвания, и смятам да го обсъдя с док. Той най-добре ще прецени.
Нистина е много индивидуално. Аз такава точност на МЦ виждах само и единствено със лекарства. Lady мила мисля, че ти е рано за тези изследвания. Вие тепърва започвате с опитите след лапарото. Ако прочетеш в нета имунол. и генетични някои правят след неуспешно инвитро. Но док. нали вече има файл с документите ти и мисля ще ти каже като дойде момента. Айде може да речем след няколко неуспешни инсета (не дай боже при теб).
Lady, и аз напълно подкрепям мнението на kalimera. Не си трови съзнанието от сега. Все пак са минали само няколко месеца от лапарото ти. Според мен при вас в момента е много по-важно да направите спермограма, отколкото тези изследвания. Но това разбира се си е мое мнение.
Лека вечер на всички! :bighug:

[/url]
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #517 -: Юни 10, 2009, 11:56:28 am »
Момичета да не ви подведа без да искам.След последния ми аборт от Варна ме насочиха към Клиниката по репродуктивна медицина на доц.Конова в Плевен да ми направят изследване за антифосфорнолипиден синдром,което означавало,че при този синдром се образуват анти тела в организма,който изхвърляли плода.Когато отидох ми направиха всички възможни изследвания имунологични и генетични,който може да са причина за абортите.Но се оказа,че всичко е наред.А изследването за съвместимост се състоеше в това,че взеха кръв от мене и приятелят ми,после се прави нещо като посявка отглежда се в някаква си там среда и се наблюдава определено време,можеби около месец и после ти казват дали сте съвместими.Незнам дали го описах правилно,но аз така го разбрах.специално за изследването за съвместимост било необходимо най-късно до 6 часа от вземането на кръвта да се направи тази посявка,защото след това кръвта небила годна специално за това изследване.
На мен ми беше по-удобно на отида в Плевен отколкото чак до София,но всеки си преценява как да постъпи.тук във Варна също ги правели тези изследвания,но лекарката ми препоръча Плевен,тъй като тук не били много точни резултатите.
Пуснах си изследвания и за токсоплазмоза и хламидий.Всичко беше ок.Нямало причина за абортите ми.Ама накрая излезе,че всичко е тръбите.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #518 -: Юни 10, 2009, 17:22:28 pm »
И ние след последния ми аборт миналата година,ни изпратиха в Плевен и София за изследвания.В Плевен бяхме при доц.д-р Симеонова- много добра като докторка и като човек,всичко ни обясни толкова подробно и разбрано.Че там правихме хромозомни изследвания и на мен и на мъжът ми - някакви кариотипи.А в София бяхме при проф.Кременски - също много добър- за генетични изследвания и генетична консултация.Резултатите навсякъде бяха добри.След това нашия док. ми препоръча хормони ,и след това ми предложи тези имонологични на мен и на партньора ми които стрували около 250 лв - не помня на човек ли или общо,но така и не стигнахме дотам.
Така че небързайте с излседванията - док. е този който мисли най-доброто за вас.
А такива за съвместимост май не сме правили,или сме, но аз не съм разбрала.Не помня вече.Едно ли беше?

*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #519 -: Юни 14, 2009, 11:49:43 am »
Здравейте, как сте?
Някой да се похвали с нещо?
А бременните да кажат как са, не сме се "чували" отдавна
:bighug:
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше