0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #520 -: Юни 14, 2009, 13:22:33 pm »
Здравейте и от мен.
Аз успях да си запиша час при Стаменов за 30, Юли за първичен преглед. И се надявам Септември-Октомври да можем да направим инвитро. И сега ми остава единствено да чакам и да се надявам.
Marteo, ти как си?
Надявам се, че всички сте добре и се радвате на прекрасните топли летни дни.
 :bighug:

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #521 -: Юни 14, 2009, 18:56:23 pm »
А бременните да кажат как са, не сме се "чували" отдавна
Ами аз днес съм добре, но вчера много се изплаших. На обед без да имам никакви оплаквания и хоп едно кафяво петно на ежедневната превръзка. Веднага се прибрах в нас, пих нош-па и легнах. Днес имам нещо бледо кафяво, но то изтече с утогестана. Не съм звъняла на док. защото до колкото знам се случава и най-важното,че днес спря. Дано нямам пак такива изненади. Ама аз малко се разчистих преди обед, въпреки че не се изморих, но от днес няма компромис-съвсем полека ще правя всичко.
А и се чудех дали да отида утре на комисия да ми удължат болничния, защото съм добре, но ще отида, а на работа за час-два най-много.

ralitka много се радвам за теб миличка. Ми че то до юли, не остана почти време :wink:. Очаквай включване  най-късно утре от мен на ЛС.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #522 -: Юни 14, 2009, 22:59:34 pm »
Ралитка това са ако мога така да се изразя "добри новини"-защото няма да чакаш дълго,незнам може би няма да се изразя правилно но една позната ми каза че Стаменов започвал и нов метод на инвитро малко по-евтин около 4000-4500лв по метод на залепяне-каквото и да значи,ако някоя от вас е по-запозната с това може да ми обясни.Само ми каза че е започнал от скоро да го прави и при него успеваемостта е 90%.
А аз чакам док. с него ще се започна инсето през август чак.
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #523 -: Юни 14, 2009, 23:08:48 pm »
Ralitka, много е хубаво, че успяхте да си запазите час при Стаменов. Аз есента питах по телефона (като почнахме с инсетата) и ми бяха казали, че за 2009 са запазени всички часове, а за 2010 още не записва.
Дано да не се бавиш много при него и да стане от първия път!
Аз не съм чувала за този метод на "залепяне", ей сега ще питам чичо Гугъл, пък ще видим той дали знае  :lol:
Калимера, нали знаеш, че е нормално да има разни течения, важното е да НЕ СА червени. Спокойствие и силна храна и всичко ще е наред!
Аз утре съм на преглед (2-та фетална морфология) и сега съм малко на тръни. Всеки път съм така преди прегледите, нямам търпение да видя как е момченцето.
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #524 -: Юни 16, 2009, 09:29:00 am »
marteo очаквам днес да ни кажеш нещичко за вчерашния преглед? Ще ми бъде много интересно :D

Мeggy (ако чете тази тема) нека и тя каже как е минал прегледа при док. и какво рещение взехте за тройката бебета?
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #525 -: Юни 16, 2009, 11:29:21 am »
Здрасти,
вчера беше голяма еуфория.. даже цяла нощ сънувах бебето.
Гледаха му сърцето и всички останали органи, мери му ръце, крака, глава, обиколка на корема. Малко върви напред, стана 500 гр и е почти 25 см висок  :lol:
По средата на прегледа почна да се смее, аз също се засмях, то се заливаше вече от смях, доктора ми вика: ти недей се смя, ама аз не можах и...размаза се целия екран от това, че много се смеех и ми се тресеше корема  :lol:
Плацентата ми е по-добре, по-нагоре е, и е на предна стена. Изписа ми малко магнезий да пия и общо взето това е.
Хайде и вие да се похвалите скоро с такива новини, защото имам намерение скоро да правим тема "Бебета Бойчев" а искам да сме много пишещите в тази тема :bighug:
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #526 -: Юни 16, 2009, 11:37:23 am »
Браво Мартео,разсмя ме  :) :) :),много се радвам за вас.А нещо пиеше ли за тази ниска плацента,защото и аз съм с ниска плацента сега,но док.нищо не ми изписа.Браво че се е вдигнала.Колко ти струваше прегледа вчера,ако не е тайна?Аз следващия преглед ще ходя със шефката си на 4D, имаме два дни разлика с нея, и да знаем колко парички да си носим.

Калимерче как си ти,имаш ли още зацапване?

 

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #527 -: Юни 16, 2009, 18:04:49 pm »
Мартео докато не мина този преглед направо не ми се вярва, че се вижда всичко, че и да се усмихва. Е на теб вярвам де, но.... нямам търпение. Радвам се,че всичко е наред. :D
Майче вече нямам зацапване. Беше само един ден колкото да ми ускори малко пулса  :wink:.
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #528 -: Юни 16, 2009, 19:41:47 pm »
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=390079&pid=12960047
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=390079&pid=12960047
току що се опитах да направя един символичен албум за да ви покажа бебето.
На втората и на третата снимка се вижда как се смее  :lol:

Прегледа е 60 или 80 лв (единия път ми взе 60, другия - 80)

За плацентата нищо не съм пила, споко, тя после се качва нагоре
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #529 -: Юни 16, 2009, 20:22:25 pm »
Мартео на албума пише,че е личен и трябва парола. Охх аз не съм такъв хакер и досега не съм качвала снимки(а и не съм се пробвала де) :oops:. Гениалнио си се сетила да ни ги покажеш. :D
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #530 -: Юни 16, 2009, 20:42:01 pm »
http://snimka.bg/album.php?album_id=390079
я сега
уж го направих публичен  :oops:
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #531 -: Юни 16, 2009, 21:51:19 pm »
много се радвам Мартео  :lol:,немога да повярвам че и ние ще го видим така следващия път  :lol:,кой знае как изглежда :P и на мен ми казват всички познати че ще имам момче,но док нищо не е казал още - надявам се да е момиченце  :wink:

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #532 -: Юни 16, 2009, 22:30:52 pm »
Няма грешка-бебето се смее :wink:.
Благодаря за споделената радост Мартео.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #533 -: Юни 17, 2009, 01:32:41 am »
Благодаря ви за подкрепата момичета.
Marteo много хубави снимки. От малки сте усмихнати. :D
Kalimera, maya_20 сигурна съм, че скоро и вие ще преживеете тези прекрасни моменти.
Cream, Lady-къде се изгубихте? Липсвате ни.
Някой случайно да е разбрал нещо относно това "залепяне"? Ще съм много благодарна, ако някой ми помогне с инфо.
Лека и приятна вечер.

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #534 -: Юни 17, 2009, 12:37:46 pm »
Ами момичета на мен ми го обясниха така,взимат клетки от матката и правят изкуствена матка в която прикрепят по някакъв начин ембриончета и стоят така докато се закрепят.След това тази матка ни я слагат в нас.Малко тъпо обясних но все още съм невежа в областта но разбрах че в клиника Щерев този метод го използвали отдавна.А и по телевизияда онзи ден говориха за този метод нов за инвитро.Но все пак Ралитка нашият док. ще ти обясни най-добре,питай го като идеш.
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #535 -: Юни 17, 2009, 15:46:51 pm »
Ето какво намерих в темата "Ин витро в Истанбул"
Цитат
Ембриолепило и неговото приложение в болница “Д-р Щерев”
Защо са различни култивационните среди за ин-витро отглеждане на човешки ембриони?

Селекцията на ембриони за трансфер по света и у нас е базирана на тяхната морфология и темп (скорост) на развитие. Освен собственият потенциал на ембрионите, върху развитието им ин-витро въздействат както позитивно, така и негативно факторите на заобикалящата ги среда. Ефектът на средата зависи от нейната концентрацията и от стадия, в който се намират ембрионите. Ето защо културалната среда има ефект и върху морфологията на ембрионите и дава възможност за селекцията им през различни стадии и отсяването на най-добрите измежду тях. Най-важни са оптималните условия на култивиране.

Средата, известна като “ембриолепило” е създадена специално за трансфер на ембрионите. Хиалуронатът®, който се съдържа в нея няма животински произход и е лицензиран за терапия при човека. Компонентите й улесняват имплантацията на ембрионите и съдържат витамини и растежни фактори. Тази среда е популярна още като “ембриолепило”, въпреки, че тя не прикрепя, залепвайки ембриона върху повърхността на маточната лигавица (ендометриума). Тя е създадена като физиологична буферна система, благодарение на натриевия бикарбонат и способства извън инкубатора (когато ембрионите се носят в катетъра за ембриотрансфер) да запазва непроменена киселинността (pH) на средата и да намали “стреса” на ембрионите непосредствено преди преноса им в матката.

Наречена още Утеринна Трансферираща Среда, тя се явява последната от последователните среди, в които се култивират ембрионите. Трябва да се има в предвид, че процесът на имплантация е молекулен, имунологичен, рецепторен и по последни данни в него участват 7 семейства (клъстера) от гени (Carlos Simon, Spain – Genomics of human endometrial receptivity, Erice, Italy, May 2006), експресията на които определя рецептивността (предразположението към имплантация) на ендоментриума. Въпреки това е установено, че формулата, по която е създадено “ембриолепилото” увеличава възможностите на ембриона за прикрепяне към ендометриалната стена.

Тази среда се прилага активно в ин-витро отделенията на МЦ “Репродуктивно здраве”, болница “Д-р Щерев” по преценка и при определени показания в развитието на ембрионите.

До настоящия момент тази услуга се прилага без допълнително заплащане от страна на пациента.

Текст: Ембриологичен екип, САГБАЛ "Д-р Щерев"
Източник: MediCult®, Danmark
Публикувано е от потребител eganeva на 05.08.2007
Ако намеря по-"прясно" инфо ще пиша
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #536 -: Юни 17, 2009, 17:51:16 pm »
Някой случайно да е разбрал нещо относно това "залепяне"?
Така да си кажа мнението: :D когато аз бях в София на някои момичета им слагаха "среда" деня преди трансфера.Някои му викаха лепило, защото спомагало да се закрепи ембриона. До колкото разбрах док. решава и ти казват като ти се обадят по телефона ембриолозите. Явно си има някакви показатели но....какви точно май не са коментирали жените. Само, че не съм чувала да излиза по-ефтино инвитрото. Пак ще кажа - цената на процедурата е индивидуална и се формира от лекарствата за стимулация като всяка жена резгира различно. На мен не ми правиха такава среда, но на едно момиче и беше 3-ти опит и на нея сложиха.
Успеха на инвитрото много зависи и от качеството на яйцеклетките и затова незнам дали тази среда води до 90% успеваемост(някъде го прочетох).

А това, което Деси обяснява мисля,че е друго-кокултивирането.
ето инфо "Ко-култивиране -При някои ин-витро методи яйцеклетката се опложда извън тялото на майката, ембрионът се развива в изкуствена среда и после се имплантира в майката. Най-трудната част е полученият ембрион да се закрепи за матката. За да бъде успешно имплантиран ембрионът, изкуствената среда трябва максимално да наподобява майчината утроба. Тук на помощ идва ко-култивирането – имитиране на майчина утроба.
При него се създава изкуствена утроба с истински клетки от матката на майката. Ембрионът се посява в тази среда. Той свиква с нея и когато се имплантира в матката, много по-лесно се закрепва, защото средата вече му е позната. Ко-култивирането увеличава с 30 % шанса за забременяване. Процедурата се извършва само от високоспециализирани ембриолози.".
Това си се заплаща допълнитело и обикновено го правят жени, който имат проблем с имплантацията и няколко неуспешни опита. А за това се прави предимплантационна диагностика.

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #537 -: Юни 17, 2009, 19:51:33 pm »
Kalimera, marteo благодаря за инфото.
Сега направо ме хвърлихте в още повече размисли. Прави ли се такава предимплантационна диагностика преди всяко инвитро или е по преценка на доктора? Някой има ли представа колко струва това и дали го правят при Стаменов?
Благодаря! :D

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #538 -: Юни 17, 2009, 20:23:20 pm »
Аз също ви благодаря за инфото,добре че е този форум че иначе какво щях да правя без вас момичета незнам.Много сте ми полезни така да знаете.Дано все така да напредва медицината с тези темпове,че иначе  :?
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #539 -: Юни 17, 2009, 23:02:50 pm »
ralitka и desislavajekova вие сте многооооо далеко от тази предимплантационна диагностика. Писах при няколко неуспешни опити инвитро.Рали ти къде се слагаш :wink:. Стаменов най-много да ви каже,че много чете :D. Това не го мислете.