0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #100 -: Януари 21, 2009, 15:22:40 pm »
А по време на стимулацията може ли да се пие Омега 3?

fatalwoman , можеш ли да ми препоръчаш производител и съответно дозировка на "Омега 3"  :wink:
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #101 -: Януари 21, 2009, 22:47:39 pm »
И още нещо - Не знам дали има връзка и дали ми е помогнало, но преди стимулацията се тъпчех с рибено масло и ленено масло на Барлеанс.
А по време на стимулацията може ли да се пие Омега 3?

Може да се пие Омега 3, питала съм.

Да предупредя само, че с лененото масло трябва да се внимава. Не бива да се приема по време на стимулация, опити за бебе и бременност.

wild cat, аз си взимам АктаВит Омега 3 Форте на Актавис един път на ден. Те са желатинови капсули пълни с рибено масло по 1000 мг. По принцип било по-добре да се пият от по-малките грамажи, по едно 3 пъти на ден (до 1000 общо на ден), но аз не намирам разфасовката на Актавис от по-малкия грамаж (нямало производство, уж). Опаковките са им нови от 2-3 месеца, ако намеря в нета кутия ще прикача.
По принцип е добре да се взимат тези Омега 3, които са в комбинация само с витамин Е. Има такива, които съдържат и витамин А - те не са подходящи за нас.
(Има подобни опаковки на Актавис с рибено масло, но от акула, както и от черен дроб на треска - те не са от подходящите за нас )
П.П. Съжалявам, не са подновили картинките в сайта на Актавис.
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 23:04:22 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #102 -: Януари 22, 2009, 09:06:55 am »
Оги, мерси за инфото!   :bighug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #103 -: Януари 22, 2009, 10:00:50 am »
Аз пия Ескимо 3 ( омега 3 мастни киселини ) , които съдържат и вит Е.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #104 -: Януари 22, 2009, 10:30:50 am »
 Аз приемам АктаВит Омега 3 Форте на Актавис един път на ден , но в началото сякаш ми прималяваше около 30 - 40 мин. след като съм изпила капсулата. Пия ги по време на хранене , на обяд.Този проблем вече поотшумя.
 Сестра ми беше решила и тя да започне да ги пие , но на нея направо и прилошаваше.
Някой имал ли е такъв проблем?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #105 -: Януари 22, 2009, 13:27:22 pm »
Аз също пия Омега 3 Форте на Актавис също по едно на ден, на обяд по време на хранене. Нямам странични ефекти.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #106 -: Януари 22, 2009, 14:06:25 pm »
 Аз пия ескимо-3, веднъж дневно по три капсули, обикновено вечер(в три капсули съдържанието е 500 мг)!!! Незнам дали това, че не ги приемам по време на хранене е от значение? Иначе съм питала док за тях и ми разреши!!! Не съм имала странични ефекти от приемането им!!!


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #107 -: Януари 22, 2009, 14:15:11 pm »
Цитат
Има подобни опаковки на Актавис с рибено масло, но от акула, както и от черен дроб на треска - те не са от подходящите за нас 


а коя фирма на Омега е най-добра и какъв трябва да й е състава?
Ескимото на коя фирма е?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #108 -: Януари 22, 2009, 14:19:06 pm »
 По това, което пише на моето ескимо мисля, че Uppsala Sweden, а вносител е Хелсон ООД!!!


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #109 -: Януари 22, 2009, 15:58:27 pm »
За по-добро понасяне на омегата, си пише на опаковката, че трябва да се приема по време на хранене. И аз когато я взема след като съм хапнала нямам никакви проблеми. Когато е на гладно, обаче, ми е малко тежко и дискомфортно на стомаха.
Не знам коя омега е по-добра. Омегата на Актавис, де факто е френско производство. Мен като качество ме задолява и не съм търсила други.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #110 -: Януари 22, 2009, 22:57:44 pm »
Здравейте момичета реших и аз да се включа в новата тема и да ви попитам знаете ли  какво означава гранулирани яйцеклетки?Вчера при прегледа доки ми каза че единственият проблем при неуспешното ни ИКСИ били тези 17 на брой яйцеклетки който са гранулирани от който се оплодиха 13 и върнаха 5 но с 7деления(което било малко)и сега ми предписа L-арнитин и бион-3 каза да ги пия 2 месеца и на 18 ден от цикъла да отида на преглед като тогава ще направи и някъкво изследване на стреса (но незнам къкво е то,ако някой е запознат то моля ви светнете ми тази изгасена лампа)след което само с 3 дни лека стимулация ще започнем отново.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #111 -: Януари 23, 2009, 01:03:00 am »
Сега си видях лекарствата. Приготвям ги и от утре ги започвам. Метфоргамма(Метформин) 500 - 3 пъти по 1/2 таблетка; Цефасел 100(Селен) - по 1 таблетка на ден; Лимфомиозот - перорални капки - 3 пъти на ден преди хранене по 10 капки. Това ми изписа д-р Тодорова. Бях при нея и доц. Конова на консултация, когато бяха в Бургас. Не питах до кога трябва да се пият?!
П.П. Фолиевата киселина изобщо не подлежи на коментар - тя си е задължителна - по 1 табл от 400 мл поне 3 месеца преди начало на бебеправене, а на мен ми е предписано от доц. Конова - Неофолик мета - таблетки - 3 пъти по 3 броя 15 дни преди трансфер и до 12 седм, а след това - 2 пъти по 1 таблетка.
а те кога идват в Бургас за консултация? Имаш ли информация?
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #112 -: Януари 29, 2009, 18:08:39 pm »
didits, интересно ми стана това изследване на стреса. Чакам като го направиш, да разкажеш.
Иначе и аз пия Ескимо3. Нали сте прочели в листовката, че трябва да се държи в хладилник след отваряне?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #113 -: Януари 29, 2009, 20:00:24 pm »
rossy *, те идваха в Бургас миналата година през септември. Сега ходят другаде. Четох, че им предстоят такива консултации във Велико Търново, Габрово и Русе.

Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #114 -: Април 07, 2009, 17:15:14 pm »

Ето какво ми изписа Д-р Тодорова за тях:Метформин/за инсулинова резистентност/,Билката "бабини зъби"-пие се по указание,а Д-р Стаменов ми изписа със същата цел хранителните добавки ДХЕА и Л-аргинин/купуват се от фитнес центровете/.Пия и Омега -3 мастни киселини и  се  старая да ям много сьомга.

На мен Д-р Тодорова ми обясни следното за действието на Метформина:той избутвал на повърхността на яйчника най-зрелите и качествени яйцеклетки, а при стимулация,ако не го пиеш често излизали на повърхността на яйчника незрели и некачествени яйцеклетки.Същото ми каза и за бабините зъби.
  Билката "Бабини зъби" може ли да се започне без лекарско предписание според вас ?
По какъв начин повлиява на качеството на яйцеклетките?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #115 -: Април 07, 2009, 18:39:54 pm »
Може-това е билка.Пие се и от мъжа и от жената.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #116 -: Април 07, 2009, 21:51:41 pm »

Ето какво ми изписа Д-р Тодорова за тях:Метформин/за инсулинова резистентност/,Билката "бабини зъби"-пие се по указание,а Д-р Стаменов ми изписа със същата цел хранителните добавки ДХЕА и Л-аргинин/купуват се от фитнес центровете/.Пия и Омега -3 мастни киселини и  се  старая да ям много сьомга.

На мен Д-р Тодорова ми обясни следното за действието на Метформина:той избутвал на повърхността на яйчника най-зрелите и качествени яйцеклетки, а при стимулация,ако не го пиеш често излизали на повърхността на яйчника незрели и некачествени яйцеклетки.Същото ми каза и за бабините зъби.
  Билката "Бабини зъби" може ли да се започне без лекарско предписание според вас ?
По какъв начин повлиява на качеството на яйцеклетките?
Това означава ли че тези неща се пият по време на процедура?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #117 -: Април 08, 2009, 11:37:37 am »
Да,пият се и по време на процедура.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #118 -: Април 09, 2009, 17:51:02 pm »
Да попитам и аз за бабините зъби-по колко на ден трябва да се пие,има ли значение по кое време-да ли да е сутрин,обяд,вечер и къде се продава тази билка.Станаха много въпросите,извинете :oops:
« Последна редакция: Април 09, 2009, 18:21:17 pm от ninkata1 »

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #119 -: Април 10, 2009, 11:39:02 am »
Продават се в аптеките,казвар се "бабини зъби",пият се вечер.Отзад на опаковката пише как да се варят.