0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Качество на яйцеклетката!
« Отговор #160 -: Юни 29, 2011, 13:17:17 pm »
И при мен при първия опит се оказа че имам проблеми с тез яйцеклетки... От всичките 9 фоликула - само 4 и нито една не се разви... Сега съм в началото на 2-ри опит и много се притеснявам. Май да взема да ги пия тез витамини... току виж помогнали  :?
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #161 -: Юни 30, 2011, 11:54:17 am »
Здравейте!
 Четох че мелатонина действа като контрацептив,но го предписват и за качеството на яйцеклетките.Дали е подходяшо сега да вземам Мелатонин.В момента съм след неуспешен опит ИКСИ.Имам проблем  с качеството на яйцеклетките.Сега приемам Дуфастон от 15  ден на МЦ за 10 дни.По време на стимулацията от време на време приемах Мелатонин ,защото имах проблеми със съня.Сега съня ми се върна,но много рано се будя сутрин и затова съм решеила да приемам Мелатонин на своя глава.
Дали е добре!?

На мен лично не ми е предписван мелатонин ,но не съм имала проблеми с качеството на Я. Пия си го на своя глава ,защото също имах  проблеми със съня и редовно си го приемам . В клиника Малинов мелатонина го предписват на много момичета . Не съм лекар ,но ако се разровиш в гугъла ще видиш ,че мелатонина е безвреден и не мисля,че би ти навредил.

Успех !
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #162 -: Юли 04, 2011, 11:12:15 am »
Здравейте момичета. Аз също имах този проблем с качеството на яйцеклетките. Преди втория си опит пих Омега киселини, Q10, пчелно млечице, вит.Е 200, вит.Диабион, спазвах белтъчната диета. Четох чужди форуми и сама си ги предписах без витамините. Не знам дали са ми помогнали, но вече се радвам на едно прекрасно дете. Успех и на вас.
Каква е тази белтъчна диета? Каво се яде?Предполагам не е само яйца и мляко.Напиши повече за тази диета.
Вече съм решила да пробвам всичко що чуя за тези мои Я.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #163 -: Юли 09, 2011, 21:11:53 pm »
Здравейте момичета. Аз също имах този проблем с качеството на яйцеклетките. Преди втория си опит пих Омега киселини, Q10, пчелно млечице, вит.Е 200, вит.Диабион, спазвах белтъчната диета. Четох чужди форуми и сама си ги предписах без витамините. Не знам дали са ми помогнали, но вече се радвам на едно прекрасно дете. Успех и на вас.

И аз искам да разбера повече за диетата, предполагам че не е тази на Пиер Дюкан, нали?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #164 -: Юли 13, 2011, 22:03:47 pm »
Здравейте,аз също се интересувам от тази белтъчна диета,моля ви напишете нещо повече за нея.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #165 -: Юли 14, 2011, 20:23:43 pm »
Аз се позачетох в някои от сайтовете, които по-горе бяха споменати и оставам с впечатлението, че в основни линии е добре да се спазва високопротеинова-белтъчинна диета, да се избегнат максимално или сведат до минимум дори да се откажат по възможност - кофеина, алкохола,газираните напитки, захарта и захарните изделия и да се намалят драстично въглехидратните храни. Това повлиява доста добре на качеството на яйцеклетките и увеличава шанса за успех. До колкото разбирам има нещо свързано с нивото на инсулина в кръвта, който с такава диета се коригира нодолу. Заради ИЯР с цел подобряване на качеството на яйцеклетките ми изписаха Метфогама, Q10 и витамини и хормони също заради ниското ниво на прогестерона. Ако прочетете листовката на Метфогама - там пише че е лекарство за диабетици и понижава кръвната захар. Изглежда, че нещата се връзват логически и това има някакво отношение това към случея. Ето темите в сайтовете:
http://www.fertilethoughts.com/forums/ivf-high-tech/123317-ivf-diet.html
http://www.trying-to-conceive.com/fertility-treatment/diet-before-and-during-ivf/
http://www.trying-to-conceive.com/naturally/natural-fertility-boosters/
http://forums.fertilitycommunity.com/between-treatment/2020187928-after-failed-ivf-diet-change-boost-egg-quality.html
http://www.fertilethoughts.com/forums/ivf-high-tech/510655-will-high-protein-diet-help-after-transfer.html


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #166 -: Юли 14, 2011, 20:38:48 pm »
А тук намерих какво включват високо-протеиновите диети:
http://www.bb-team.org/articles/904_otslabvane-s-visoko-beltachna-dieta-vbd#axzz1S6LnFFls
http://fitnesinstruktor.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0/
http://www.dieti-otslabvane.com/%D0%92%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0
http://www.transformer.bg/?cat=4&id=86
Има нещо , което забелязах че тази диета явно трябва да се коригира за нашия случей, защото във форумите за инвитро се споменава, че доста избягват млечните храни, включват само обезмаслена извара и мляко,но като цяло избягват млечните продукти, също се включват и фъстъчено масло. Това успях да разбера от цялото четене, ако някой друг разбере повече - нека да пише, че и на мен не ми е съвсем ясно.  :wink:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #167 -: Юли 14, 2011, 21:55:15 pm »
О, да - забравих нещо важно: към забранените храни наред с кофеина, никотина, захарта, въглехидратните храни и алкохола, също така спада и шоколадът!!! Препоръчват да се пие доста вода, също препоръчват някакъв чай от листа на червена малина и коприва.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #168 -: Юли 15, 2011, 07:16:52 am »
Записвам се за да изчета /още не съм го направила/ и следя темата. И аз имам нужда от подобряване качеството на яйцеклетката.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #169 -: Юли 15, 2011, 19:35:12 pm »
Аз останах с впечатлението, че препоръката за избягване на млечни продукти е поради опасение за възможно наличие на хормони в тях (ако такива са давани на животните), т.е. органични (био) млечни продукти може да се консумират.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #170 -: Юли 21, 2011, 07:50:23 am »
И аз се записвам за тази диета.Обаче много обичам кисело млеко и сирене.А се казава че те трябва да са ограничени.И да си призная си похапвам доста сладичко.Ще го откажа!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #171 -: Юли 24, 2011, 18:21:39 pm »
Ами да, оказва се, че целта на диетата е май същата като на тези хапчета Метфогама, с начина на хранене се намалява кръвната захар-свежда се до минимални нива и стремежът е да се поддържа ниска. Това по някакъв начин работи в полза на яйцеклетките според научните изследвания. Иначе това което разбрах за млечните продукти и защо те се свеждат до минимум е, че всъщност съвременните технологии по които се произвеждат, налагат в тях да има доста химикали и наличие на повече нишесте и сухо мляко, което ги поставя под въпрос дали са повече белтъчна храна или въглехидратна. Плодовете както изглежда също се свеждат до по-малка консумация, понеже съдържат плодова захар, която определено е за предпочитане пред други варианти, но по принцип също се изключва от диетата, особено тези които са с висок гликемичен индекс като моите любими дини и пъпеши  :hungry: Ако някой друг е разбрал и прочел по западните форуми нещо - нека да го сподели.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #172 -: Юли 25, 2011, 11:14:12 am »
Здравейте, аз четох, че гъбите също трябва да се изключат от менюто както по време на процедурата така и преди това известно време, сладкото наистина е така колкото се може по-малко!Аз също пия мелотонин, четох, че хормона на растежа и дирижира останалите хормани, но не съм сигурна дали е наистина така, наричат го още хормона на младоста!
Чудя се обаче дали да си предпиша сама тоза Метфоргам, на мен ми изписаха Q10, но не и метфоргам, някой може ли да ми каже дали мога да го взимам на своя глава!???
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #173 -: Август 06, 2011, 23:28:02 pm »
Май никой не го вълнува тази тема, гледам че никой не пише с нова информация или какво е чел и разучил. Аз обаче поне си изясних и още нещо и ще го споделя. Четох в един западен сайт доста подробно е описано всичко за храните и техните гликемични индекси и как влиаят на кръвната захар. Това което ме впечатли май даде най-реалистичен отговор на това защо млечните продукти се изключват от диетата. След таблиците за храните и гликемичните им индекси пише с две ** за млечните,че всъщност въпреки че тези храни имат нисък ГИ-гликемичен индекс, дефакто те способстват за повишаване на кръвната захар и всъщност това ги прави неподходящи за диетата. На мен през цялото време не ми даваше мира този въпрос и все си мислех, че обяснението за това колко са "химизирани" млечните продукти някак не ми се връзваше съвсем, защото всичко е също толкова химизирано. Ето го и сайта-има доста полезни статии http://www.montignac.com/en/ig_tableau.php


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #174 -: Август 07, 2011, 12:00:00 pm »
Аз преди време си купих чай от билкова аптека, там има и лекар, който да ти избере необходимите билки спрямо личния ти проблем. Аз обясних, че отдавна не можем да си създадем детенце и че имам кисти /към момента знаех само това/. Направиха ми чай от следните билки: цариче, бял равнец, петопръсник, турта, клинавче,спирея. Билката бабини зъби ги има в чая за половинката, но на него не му повлия добре, започна да вдига кръвно. Аз го пих около един месец и мога да кажа, че болките преди и по време на МЦ почти ги нямаше :). След това дойде лятото и много бързо се разваляше чая, затова смятам да го  продължа, след като минат жегите. Мисля че билките също помагат, защото братовчедка ми я бяха отписали от идеята за детенце, тогава /преди 12год/ нямаше достъпно инвитро, спря да ходи по лекари пиеше някакви билки и сега има дете на почти същите години. явно при нея са си дали резултат тези бабини рецепти. Разбира се има и случай /като моя/, в който билките не могат да решат проблема, но поне могат да помогнат малко. Успех на  всички :)
*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #175 -: Октомври 25, 2011, 18:57:17 pm »
относно протеините - не забравяйте, че в западния свят не се произвежда прясно сирене, а кашкавалоподобни неща, които са в голям процент генерирани на база на растителни масла и затова се изключват от диетите базирани на белтъци...така, че аз мисля, че нашите млякото, сиренето и изварата са доставчик на много ценен белтък.
Любовта ще спаси света
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #176 -: Октомври 25, 2011, 19:40:31 pm »
Опитът ми на консуматор в западния свят не показва това. Напротив, огромна част от пресните или с различна степен на зрялост сирена и кашкавали (както се наричат в България) се произвеждат по строго регламентирани стандарти и правила. Причината е, че от една страна са субсидирани, а от друга производителите упражняват сериозна саморегулация. Оттам качеството и количеството са строго контролирани и гарантират препитание и печалба на фирмите и хората в бранша.

С това само искам да кажа, че причините да се изключват млечните продукти от определен тип диети са други.
И по-скоро в България се злоупотребява с палмово масло и други шмекерии.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #177 -: Октомври 26, 2011, 01:54:01 am »
Абсолютно съм съгласен! В Бг технологиите на произвежданите храни са УЖАСНИ! Какво ли няма вътре.
Само  1 седмица ми стигаше в Бг и три, четири изядени "милинки" за закуска, и цялата останала седмица  престой прекарах на "Зантак". Просто в Бг слагат в храната какво ли не... .

Когато навън за пръв път опитах млечни продукти и пих прясно мляко, разбрах, че в Бг просто няма качествено мляко и млечни продукти ( поне до 1997, когато заминах).
90% от СС заболявания и рак в Бг се дължат на лошите масла, използващи се за готвене- слънчогледовото, например, в свестните страни е сламено жълто и с много приятен вкус. Освен че никой не го ползва за ядене, освен за пържене на картофи. Царевичното и сусаменото, които в Гърция са с невероятно качество са направо "фантазия"-леки масла и не миришещи на нищо, освен на основната си съставка. Абсолютно убеден съм че слънчогледовите масла, продаващи се в Бг, са канцерогенни! Последната мода в Бг- "палмови" отпадъци... .

За гръцките зехтини не говорим- световно известни са.
Много мога да пиша по тези теми и за Гръцките храни, които са доста качесвтени, междувпрочем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #178 -: Октомври 26, 2011, 06:11:29 am »
Моя приятелка донесе от Пирот сирене и кашкавал - вкусът им е като на тези от едно време. Е, как може бомбардирана Сърбия да произвежда всичко с високо качество, а ние, член на ЕС, да тровим хората. Съгласна съм с Бърди за олиото и другите мазнини. Все още се продава и неизвестен продукт, опакован като масло. И не е само това. Лоша работа :(
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #179 -: Октомври 27, 2011, 21:47:38 pm »
Много мога да пиша по тези теми и за Гръцките храни, които са доста качесвтени, междувпрочем.

В Лондон, където живея, тн. сирене фета, или бялото българско сирене както го знаем, навсякъде е Гръцко производство. Аз по-добро сирене не съм яла, кой каквото ще да казва за българското. Достатъчно доказателство за качеството му е, че веригата магазини предлагащи само продукти на органична основа (Wholefoods), преминали през всякакви регулации и изисквания, предлагат този вид гръцко сирене. Българско може да се намери само из малките "етнически" магазинчета, тип квартален. Дали е въпрос на дистрибуция, или е неспособност за съобразяване с международните стандарти, не знам...