0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #200 -: Март 18, 2013, 12:02:21 pm »
Здравейте, момичета!

Да споделя и аз малко опит с хранителните добавки за подобряване на качеството на яйцеклетките. Преди последната ми процедура "ин витро" 4-5 месеца пих пчелно млечице, поленов прашец, жен жен, алое, продукти в комбинации с още други полезни билки и минерали. При изследванията в началото на опита прогестеронът ми беше около 6 nmol/l, което е 6 пъти по-високо от предишния ми опит. Не смея да оценявам доколко това е добре, но ми се струва, че е. В крайна сметка това не доведе до по-добро качество на яйцеклетката, но за някой друг би могло да се окаже полезно. Поне се чувствах много добре преди и по време на процедурата.
прогестеронът в началото на процедурата е добре да е нисък, около и под 1-1,5.
Важно е да е висок след овулацията.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #201 -: Март 18, 2013, 12:12:05 pm »
При мен се запази около 6 през цялото време (само последното изследване не го видях). Това едва ли има отношение към качеството на яйцеклетките, а по-скоро към възможността ембрионът да се имплантира. По-скоро този показател беше драстично променен от предишните ми изследвания, затова реших да споделя опит.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #202 -: Март 25, 2013, 13:37:32 pm »
Момичета, според вас има ли значение дали говорим за ин витро на стимулиран или естествен цикъл, когато приемаме добавки от вида на Fertilaid, пчелно млечице и т.н.? По-точно: ще има ли резултат от техния прием при стимулиран цикъл??


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #203 -: Март 25, 2013, 13:48:56 pm »
Момичета, някой пил ли е DHEA и какви са ви впечатленията? 10х
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #204 -: Март 25, 2013, 13:55:13 pm »
Момичета, някой пил ли е DHEA и какви са ви впечатленията? 10х

Аз пих. В комбинация с коензим Q10 120мг. За съжаленеие не се получи търсения ефект за качество на Я.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #205 -: Март 25, 2013, 19:01:15 pm »
И аз в момента пия DHEA 25 по 1 на ден.Вие колко и как я приемахте?
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #206 -: Март 25, 2013, 20:47:48 pm »
Аз пак ще се опитам да попитам:Ще повлияят ли хранителните добавки във един стимулиран цикъл? Виждам, че повечето от вас дами ги прилагат на ЕЦ? Благодаря за отговора.


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #207 -: Март 25, 2013, 21:08:06 pm »
VeryMe, нека да разкажа моя вариант. Яйцеклетките ми са еднакво некачествени и на ЕЦ и при стимулация, даже мога да кажа, че след опитът с лека стимулация я. бяха по-зле и при много жени се получава така- количество за сметка на качество.
И на ЕЦ и при стимулация всяка от нас се надява, че като пие някакви добавки, това ще подобри резултата, още повече, че трябва да се пият 2-3месеца, за да очакваме качествена промяна на клетъчно нива, въприемам ги по-скоро като профилактика месец-два-три преди инвитрото. Някои елементи в добавките имат антиоксидантно действие, други- да дадат енергия в клетката, за да се дели добре и т.н.
Така че взимам добавки с надежда, че ще има ефект, пък дали наистина ще е така, никой не може да гарантира. Успех!
« Последна редакция: Март 25, 2013, 21:29:07 pm от marsi »

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #208 -: Март 26, 2013, 09:53:23 am »
Аз пак ще се опитам да попитам:Ще повлияят ли хранителните добавки във един стимулиран цикъл? Виждам, че повечето от вас дами ги прилагат на ЕЦ? Благодаря за отговора.

От колко време пиеш добавки и кога смяташ да правиш стимулиран цикъл? Също по лекарско предписание ли ги пиеш?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #209 -: Март 26, 2013, 14:57:05 pm »
Аз пак ще се опитам да попитам:Ще повлияят ли хранителните добавки във един стимулиран цикъл? Виждам, че повечето от вас дами ги прилагат на ЕЦ? Благодаря за отговора.

От колко време пиеш добавки и кога смяташ да правиш стимулиран цикъл? Също по лекарско предписание ли ги пиеш?
От есента насам приемам по лекарско разписание Инофолик, като през януари направих кратка пауза. От две седмици смених инофолика с Овабууст. Освен него приемам и бирена мая, но поради други причини. Стимулацията ще ми ще започне в края на април, най-късно първи май. Мисля, че ще е с мерионал, но чакам АМХ и тогава ще се реши окончателно.На практика до самата пункция ще съм изпила почти две опаковки Овабууст /ако си заслужава разбира се/Сигурно не може да ми навреди, но е скъпичък, та за това питам и разпитвам толкова :)


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #210 -: Март 26, 2013, 15:18:29 pm »
Да трябва да има прием поне 3 месеца преди процедура. Пих доста време ДНЕА 50 мг. и коензим Q10 - 120мг. по лекарско предписание, като коензима в значително завишена дневна доза, за която на всеки преглед исках потвърждение дали да я продължавам същата, че освен процедурите и този разход доста ми продъни джоба.
За мое най-голямо съжаление не ми се подобри качеството на Я. На практика по време на приема правих 3 леки стимулации (с мерионал + клостил/аримидекс)и един ЕЦ. На бройка ги докарвах но не и на качество. Същата картинка беше и преди приема им.
Положителното беше, че се чувствах като перпетуум мобиле.
« Последна редакция: Март 26, 2013, 15:29:23 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #211 -: Март 26, 2013, 15:35:35 pm »
Според източници, зреенето продължава 4 месеца, като в този период не само добавките, но и стреса, и храната оказват съществено влияние. Аз нямам зад гърба си предишни стимулации, незнам какво да очаквам, въпреки, че всячески се старая да спазвам всички изисквания сега, в миналото си съм водила и по-нездравословен начин на живот. Питам се, в крайна сметка има ли някакво насочващо изследване по което бихме могли да съдим косвено за това какво качество на яйцеклетките да очакваме? До колко зависими са от хормоналните резултати например?  :ask:


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #212 -: Март 26, 2013, 15:50:00 pm »
Питам се, в крайна сметка има ли някакво насочващо изследване по което бихме могли да съдим косвено за това какво качество на яйцеклетките да очакваме? До колко зависими са от хормоналните резултати например?  :ask:
Аз също се питах, питах и специалисти. Нищо насочващо (което да ме задоволи), като отговор не получих. С две думи : може да има ефект, но може и да няма никакъв ефект.
Лаишкото обяснение, което сама за себе си дадох е, че няма как да се форсира един организъм да произведе в пъти повече Я на месец от колкото при нормални обстоятелства/заложби и това да не се отрази на качеството им ... още повече с напредване на възрастта.
До колкото съм запозната хормоните (и резултатите им)нямат отношение към  качеството на Я.
« Последна редакция: Март 26, 2013, 15:52:10 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #213 -: Март 26, 2013, 16:00:21 pm »
avallon ,виж това:
http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_4658.html][url]http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_4658.html[/url]
НЕ знам кой метод цитират, статията е от 2010. На теб говори ли ти нещо?


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #214 -: Март 26, 2013, 16:03:04 pm »
avallon ,виж това:
[url]http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_4658.html]http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_4658.html][url]http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_4658.html[/url]
НЕ знам кой метод цитират, статията е от 2010. На теб говори ли ти нещо?
Дава ми "невалиден адрес"
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #216 -: Март 26, 2013, 17:37:31 pm »
Пробвай сега  :wink:

http://http://www.puls.bg/health/pregnancy/news_4658.html
Това докато стигне до тук доста ще почакаме. До колкото разбирам тепърва предстои да се утвърди и докаже , а после докато навлезе масово в практиката - иска си време.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #217 -: Март 27, 2013, 09:48:14 am »
А доколко късната овулация е показател за качеството на яйцеклетката? На много места се твърди, че овулация, по-дълга от 16-17 дни говори за некачествен материал, а от друга страни тук срещам много постове на мами с късна овулация..Аз лично съм с 30-дневен цикъл и овулацията ми винаги е била след 16 ден. Трябва ли да се притеснявам за това? Досега лекарите нищо не са ми казали по въпроса, сблъсках се с темата тук. :balk_133:


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #218 -: Март 27, 2013, 10:26:38 am »
При стимулиран опит овулацията се контролира. При ЕЦ също не се чака , а след достигане на определена големина на фоликула, също и определени нива на Естрадиол се слага Прегнил, който таймира овулацията.
Цитат
Досега лекарите нищо не са ми казали по въпроса, сблъсках се с темата тук
Репродуктивните специалисти пита ли ги за това?
« Последна редакция: Март 27, 2013, 10:51:53 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #219 -: Март 27, 2013, 12:21:52 pm »
При стимулиран опит овулацията се контролира. При ЕЦ също не се чака , а след достигане на определена големина на фоликула, също и определени нива на Естрадиол се слага Прегнил, който таймира овулацията.
Цитат
Досега лекарите нищо не са ми казали по въпроса, сблъсках се с темата тук
Репродуктивните специалисти пита ли ги за това?

Не, не съм питала. Незнаех, че може да има значение.Може би защото, както казваш ти-овулацията се контролира и дължината на спонтанната овулация няма да е от значение при стимулацията.Все пак ще попитам, за да съм наясно с естествения си цикъл. Благодаря ти avallon!