0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #280 -: Декември 13, 2014, 00:23:08 am »
Здравейте, бих искала да се допитам до вас. Писах и в темата на момичетата с диагноза ИЯР, но ми се иска да чуя и вашите мнения. Аз съм на 37 години, през ноември стартирахме процедура инвитро на ЕЦ, но канселирахме опита поради тънка лигавица. В началото на този месец започнахме с лека стимулация с Фостимон и Цетротид и резултата беше четири фоликула ( Е2 на 9-ти ден - 136). Случвало ли ви се е след пункция на фоликули да се окаже, че са празни? Питам ви, защото на моята пункция, която беше на 8.12. всички четири фоликула се оказаха празни. Ще коментираме резултатите с доктора след празниците. Може би следващата стъпка ще е да изследваме ФСХ, АМХ и Инхибин, но ми се иска да съм подготвена предварително. Другите хормони са в норма, миналата година правих лапароскопия и тръбите ми са проходими. Благодаря на всички, които ще ми отговорят  :)
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 00:26:26 am от Sweet Angel »
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #281 -: Декември 13, 2014, 00:33:30 am »
... Другите хормони са в норма, миналата година правих лапароскопия и тръбите ми са проходими.
Sweet Angel, би ли написала кои хормони си изследвала досега и какви са стойностите им(освен Е2 на 9-ти ден).
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 00:39:41 am от marsi »

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #282 -: Декември 13, 2014, 11:52:30 am »
marsi, пускали сме базови хормони на 3-ти ден:

 ТСХ (беше 3), след двумесечна терапия с Л-тироксин го свалих под 2 uIU/ml. реф. ст-ти:0.55-4.78
 ФСХ- 11.24 mIU/mL (пропуснала съм да пиша, че е изследван преди процедурата) :oops: реф. ст-ти: фол.ф.-3.85-8.78, овул.ф.-4.54-22.51, лут.ф.- 1.79-5.12, мен.-16.74-113.59
Е2 (месец ноември - 405), сега - 136 pg/mL. реф. ст-ти: фол.ф.-24-114, овул.ф.- 62-534, лут.ф.-80-273, мен.- 20-88
ЛХ - 11.04 mIU/mL. реф. ст-ти: фол.ф.-2.12-10.89, овул.ф.-19.18-103.03, лут.ф.-1.2-12.86, мен.-10.87-58.64
Пролактин - 16.91 ng/ml. реф. ст-ти: 2.80-29.20
Тестостерон - 0.4 ng/ml. реф. ст-ти жени: 0.14-0.76
fT4 - 1.03 ng/dl. реф. ст-ти: 0.89-1.76
ТАТ - 14.0 IU/ml. реф. ст-ти: <60
MAT - 33.5 IU/ml. реф. ст-ти: <60

Копие от тези изследвания имам вкъщи, възможно е да има и други, които са в клиниката.
Ще се радвам да чуя коментара ти.   :thankyousign:
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 13:10:09 pm от Sweet Angel »
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #283 -: Декември 13, 2014, 15:13:20 pm »
Sweet Angel, ФСХ е вече завишено, което дава информация за вече редуциран яйчников резерв, все още произвеждаш яйцеклетки, но евентуално няма да отговаряш добре на стимулации. По преценка на твоя лекар може да изследваш АМХ и Инхибин В, които със стойността си вероятно ще потвърдят извода за лош отговор при стимулации (но изследването им може да се окаже излишно, защото начинът, по който си отговорила на стимулацията, вече го потвърждава, затова казвам по преценка на лекаря).
Когато започнах моите опити (възраст след 40г.), вече бях със завишено ФСХ и редуциран ЯР. Пробвала съм различни варианти лека стимулация, също с Клостилбегит (това са таблетки), и на напълно естествен цикъл ....  Резултатът от стимулираните опити не се различаваше много от този на ЕЦ. Пунктирани примерно 3 яйцеклетки, от които две или не се оплождат или ембрионът не се развива добре и накрая пак трансфер на един ембрион (или замразяване), както и при ЕЦ.

Е2 през ноември (ако е преди овулация или преди Прегнил) е добре, изненадва ме това, че не е пунктирана яйцеклетката, а опитът е канселиран заради лоша лигавица, но лекарят ти сигурно е имал основания.
Може да се замразяват яйцеклетки или ембриони и в следващ месец да се направи ЗЕТ, като се прави подготовка и проследяване само на лигавицата, обсъди и този вариант с лекаря си.
Възможно е да не си реагирала добре на конкретната стимулация, евентуално да пробваш с друг медикамент или на ЕЦ, но това по преценка на твоя лекар. Добре е, че правиш опитите си в клиника при репродуктивен специалист.
Пожелавам ти ползотворен разговор с твоя лекар  :)  и да намерите верния подход при теб.


П.П. при стимулациите, които правих, реагираше само единият ми яйчник (левият), в десния - празни фоликули, но на този яйчник преди много години е правена операция (заради киста) и вероятно, заради това е с вече изчерпан резерв, за разлика от други я.
Но при теб, за да се получи така с фоликулите, предполагам причината е неподходяща стимулация, след като Е2 предишният месец е добре. (ЛХ-11.04 на кой ден от цикъла е, Е2- на кой ден от цикъла, канселираният опит на напълно естествен цикъл ли беше)
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 16:37:04 pm от marsi »

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #284 -: Декември 13, 2014, 16:46:38 pm »
marsi,
 LH - 11.44 mIU/mL, E2 - 20 pg/mL на 2-ри ден от цикъла  (29.10.2014)
 LH - 13.00 mIU/mL, E2 - 405 pg/mL на 9-ти ден от цикъла (5.11.2014)
 LH- 11.04 mIU/mL на 3-ти ден (28.11.2014)
 LH - 7.40 mIU/mL, Е2 - 136 pg/mL на 9-ти ден от цикъла (4.12.2014)
 Е2 ноември месец е преди овулация и без Прегнил.

Първоначално с док бяхме решили да пробваме само на ЕЦ, но миналия месец ме стимулира с Клостилбегит. Имах само един фоликул и док каза, че не отговарям добре на този вид стимулация, но изтънихме лигавицата. Може би затова реши този цикъл да ме стимулира с Фостимон и Цетротид, направих 4 фоликула - празни. Реално не съм имала напълно естествен цикъл, и двата пъти обаче не отговарям добре на стимулациите. Предполагам следващата опция ще е или да вадим всеки месец и да събираме, или пък друг вид стимулация. Но си мисля, че ще ми предложи първото с оглед на възрастта ми и стойностите на ФСХ (за сравнение - миналата година ФСХ е бил 10.2)
Другото, което си мисля е, че ако миналия месец е овулирал единия яйчник, този месец - другия, реално следващият цикъл (който ще пропусна) ще овулира яйчника с по-добрите показатели. И като отида в края на януари може да се окаже, че резултата ще е същият като сега. Това са мой лаишки разсъждения и не знам дали притесненията ми са основателни, но си мисля да попитам и за това.

« Последна редакция: Декември 13, 2014, 16:51:08 pm от Sweet Angel »
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #285 -: Декември 13, 2014, 17:26:50 pm »
Sweet Angel, сравнено с втората стимулация, с Клостилбегит си реагирала по-добре, съдейки по Е2. След Клостилбегит една качествена яйцеклетка не е лош резултат, но лекарят е имал някакво основание за канселиране, може размерът на фоликула освен лигавицата ... все пак, как ще продължите, той ще прецени.

Обикновено при стимулация реагират и двата яйчника (освен ако няма някаква особеност, както при мен), а след стимулациите (включително след Клостилбегит), има остатъчен ефект в следващия цикъл (може да тръгнат повече фоликули, понякога задържан фоликул ...). Така че в края на януари предполагам ще имаш преглед на УЗ (в началото на МЦ/2-ден), да се види какво е състоянието на яйчниците към момента, пак базисни хормони на 2-3 ден от МЦ ... това не го мисли от сега  :)
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 18:59:40 pm от marsi »

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #286 -: Декември 13, 2014, 19:22:45 pm »
marsi, благодаря ти. Сега съм по-спокойна  :)
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #287 -: Декември 29, 2014, 13:43:46 pm »
Весела Коледа!
Момичета, аз пак се включвам с въпрос. Преди няколко дни си взех Омега 3 на фортекс (3*1), Геритамин (2*1 - до овулация), Неофолик (*1 на ден) и Магнезий (*1 на ден). Реших, че ще ми бъдат от полза преди следващият опит, но днес получих розово зацапване. Искам да уточня, че днес е 7-ми ден от началото на цикъла, а кървенето при мен трае 3 дни, т.е. това кървене не е нито цикъл, нито белег за овулация. До сега никога не ми се е случвало да имам кървене извън цикъла, възможно ли е да е от добавките, които приемам? Миналият месец между пункцията и цикъла имах леки болки, но цикъла си дойде на датата и не беше по-различен от преди. Четох в няколко теми, че може да се получи ако има раничка на шийката на матката, но на лекар мога да отида чак след празниците. Притеснявам се, защото в желанието си да подобря качеството на яйцеклетките, май обърках нещата  :oops:
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 14:15:23 pm от Sweet Angel »
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #288 -: Декември 29, 2014, 18:04:23 pm »
Sweet Angel, не мисля, че е от добавките. В следващия след стимулация цикъл, може да има остатъчен ефект (да има повече от един фол., задържан фоликул ...) и следствие от хормоналния дисбаланс, да има различни проявления. Както казваш, най-добре е след празниците да те погледнат на УЗ.

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #289 -: Декември 29, 2014, 23:24:25 pm »
marsi, благодаря ти!
Дали би се видял задържан фоликул (ако има такъв), след овулация? Защото следващото ми посещение при док трябваше да е на 2-ри ден от следващият ми цикъл, но си мисля дали да не отида по-рано, за да имам време да реагирам в случай на проблем.

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #290 -: Декември 30, 2014, 20:12:24 pm »
Да, в повечето случаи се вижда, поне от моя опит е било така.
Това е фол., който не се е спукал, достига определен размер, може да се спука на по-късен етап, или да започне да се свива и да се изчисти сам постепенно .... може док. да прецени да изпише медикамент за изчистването му. Но това са предположения. 
В повечето случаи при прегледа лекарят може да прецени дали е задържан ф. или фоликул преди овулация, с оглед размера на фоликула/ите и съответния ден от МЦ.
Ако пък има доминантен ф. преди овулация, дори бихте могли да си пробвате спонтанно в този цикъл.
Според мен е по-добре да отидеш след празниците и да се потърси причината за зацапването (може и да няма видима причина ...), но прегледът ще даде повече яснота  :).
« Последна редакция: Декември 30, 2014, 20:38:39 pm от marsi »

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #291 -: Януари 01, 2015, 23:07:48 pm »
marsi, благодаря ти  :bighug:

Честита Нова година на всички! Дано тази е пълна с много щастие, любов и късмет и е по-успешна от предишната! yahoo_17 stork-boy ylinfant
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #292 -: Февруари 17, 2015, 19:03:27 pm »
Здравейте, момичета! Предстои ми пункция на 1 фоликул на ЕЦ. Днес на 11 ден той е с големина 14 см, лигавица 8 см. Хормони LH-12 и естрадиол 99. Това добре ли е?
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #293 -: Март 30, 2015, 15:48:01 pm »
Здравейте, аз отново се включвам с въпрос. На 26 този месец ми беше пункцията, бях на ЕЦ. Извадиха една яйцеклетка на пръв поглед с добро качество, но не се оплоди. Коментирахме с ембриолога какви са възможните причини, оказа се, че има някакво струпване на клетки в центъра на яйцеклетката. Реално обаче нямало причина да не се оплоди, случвало се. Посъветваха ме да опитаме пак на следващият цикъл, тъй като е възможно да е инцидентно. Споделих с ембриолога, че съм с хипертония и от две години приемам лекарства, които са противопоказни за жени във фертилна възраст, като ден преди пункцията ми коригираха терапията и оставиха само едното лекарство, което не е противопоказно при бременност. За оплождането използвахме метода ИМСИ, най-подходящият метод според д-ра и ембриолога. Въпросът ми е: Има ли момичета, успели на ЕЦ да извадят яйцеклетка, която се е оплодила успешно, ако преди това яйцеклетките не са се оплождали? Само да спомена, че приемам Неофолик и Омега 3 на Фортекс. Дали да не включа и други добавки за да подобря качеството на яйцеклетките по някакъв начин?
« Последна редакция: Март 30, 2015, 16:16:24 pm от Sweet Angel »
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #294 -: Април 19, 2015, 20:42:41 pm »
Марси, за качеството на яйцеклетклетката и за повече антрални фоликули пия Dhea.Освен това настойка от билката бабини зъби, пчелен прашец и клеева тинктура. Освен омега 3 и вит. Е.  Протовопоказно е сладкото, кафето, колата...Аз  съм на 36. Първи опит ми предстои.
« Последна редакция: Април 19, 2015, 21:02:51 pm от ellezar »
She & He
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #295 -: Май 26, 2015, 11:58:13 am »
ellezar тъй като доста четох за DHEA обаче има противоречиви мнения, може ли да ми кажеш на теб лекар ли ти го изписа, какви количества пиеш, има ли ефект - изобщо всичко, което ти е направило впечатление покрай този продукт. В нета чета, че тъй като бил хормон, можел да прецака съвсем нещата. Да не говорим, че при жени можело да се развият мъжки полови белези, акне и какво ли не


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #296 -: Май 26, 2015, 12:17:53 pm »
Здравейте,
аз също съм с много лоши показатели за яйчников резерв. Не са ми казали, дали е изчерпан или намален, но пия Деа Б - 2*1 и М2 Тон - 3*2. Предписани са ми от лекуващия лекар от софийска репродуктивна клиника. Предстои ми първи опит на ЕЦ, тъй като пробвах стимулация, но при мен нямаше ефект.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #297 -: Май 26, 2015, 13:16:57 pm »
Lilibell, моя док практикува така - дава ни Дхеа, за повече антрални и качество. Нали това е хормона на младостта ;) В зависимост от случая е и дозата, може да се пие до 200 мг. на ден. На мен това обаче ми е ужасно много. Пробвах със 150, но не се чувствам добре, сега пия вече месец по 100 (2x2 по 25 мг. са моите). За резултат - още не знам...принципно, нали знаете, че за да има ефект, трябва да се пие 3 месеца.
Viv, колко лоши, моето FSH е 7,33.
She & He
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #298 -: Май 26, 2015, 14:16:48 pm »
ellezar, чак сега видях, че си ми отговорила. При последното ми посещение док ме посъветва да приемам ДХЕА. Мисля тези дни да си поръчам онлайн. А по въпроса за сладкото, кафето и газираните напитки, ще кажа, че не консумирам сладко от години (само 2 лъж. захар в кафето), пия само по едно нес кафе с мляко сутрин и не пия газирани напитки. Рядко консумирам мед (въпреки,че е собствено производство). След няколко месеца ще навърша 38 години (ФСХ от преди близо година е 11.25). Скоро не сме го изследвали, не ми се ще дори да си помисля каква е стойността му в момента  :?
Би ли споделила на коя фирма е твоята ДХЕА добавка, защото се колебая коя точно да поръчам.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #299 -: Май 26, 2015, 16:35:32 pm »
Наистина който пие ДХЕА нека да каже от къде си я поръчва. Аз си направих регистрация в един американски сайт и ми изглежда поносима цената - 17 долара + около 4 долара доставка за 300 хапчета по 25 мг. Правя планове да взимам по 2 хапчета, т.е. 50 мг дневно и доста изгодно ми изглежда


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети