0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #300 -: Май 26, 2015, 17:05:23 pm »
Ех, момичета, и кафето ли трябва да спра...сладко не ям често, газирано изобщо не пия, ама кафе   :? аз и без това съм с кръвно 90/60 и , ако спра кафето , ще ходя като зомби... :)
Не вярвям 1 - 2 кафета на ден да са чак такъв проблем, при положение, че не пия кола и други подобни...Може бе се има пред вид, да не се прекалява, а не да се спре съвсем.
А това ДХЕА никак не ми действа добре. Като го изпия и след това поне 2-3 часа ми се гади и ми се вие свят. Пия го по схема 2 * 25 мг, но четох в един американски форум за дози до 150 мг на ден. Аз лично не бих рискувала по-голяма диза, а и док така ми ги изписа. Купих ги от аптеката в самата клиника, но ги намерих и в няколко бг сайта - http://bilki.bg/search.html?phrase=DHEA&searchIn=0&x=1&y=6. Моят е на фирма Натрол.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #301 -: Май 26, 2015, 17:24:50 pm »
И аз бях се наканила да поръчвам 2 шишета с хапчета обаче точно заради това се отказах - не знам как ще ми действа и дали няма да ми става лошо. Не че не мога да го оставя на моя мъж. Той също ще пие, ама много се притеснявам да не ми навреди


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #302 -: Май 26, 2015, 17:33:47 pm »
Момичета, само в началото е така, после организма свиква. Миналия път като бях на преглед, едно момиче, с което заедно чакахме, каза, че пие по 200 мг. и няма проблем. Просто всеки реагира различно, но дори в началото да е дискомфортно-после минава. Аз със сигурност не бих го спряла по такава причина  osi_9. Друго важно, което аз не знаех -започва се постепенно. После увеличаваш дозата и така няма как да ти става лошо.
She & He
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #303 -: Май 26, 2015, 17:47:26 pm »
А каква е разликата между ДХЕА и ДХЕА 7кето-не знам си-какво? Кое от двете да си взема? Май пише, че 7 кето няма странични ефекти?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #304 -: Май 26, 2015, 17:49:46 pm »
Дано да си права Елезар, аз го пия само от 3 седмици, и може би организмът ми все още не е привикнал. Дано с времето да отмине това гадене, защото ми пречи и на работата. А за да има ефект минимума е 3 месеца лечение!
Лилибел, не знам каква е разликата, може би концентрацията...нямам идея. Някой ако знае да каже :)
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #305 -: Май 27, 2015, 08:57:55 am »
Viv, колко лоши, моето FSH е 7,33.
Август ФСХ беше към 17, после февруари Инхибин Б и АМХ. АМХ - 0,26 - и лекарката каза, че е много лош резултат.
Иначе пия Деа Б /Биогейм/ - но сега я няма по аптеките и си взех и аз Деа /Натрол/. От август я пия Деа-та, а от февруари и М2 Тон включихме. Аз не съм имала никакви странични ефекти.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #306 -: Май 27, 2015, 09:17:12 am »
А преди това правихте ли изследване на DHEA-S ( ДХЕА-С ) или директно като са видели намаления АМХ са ви изписали ДХЕА? Аз се чудя дали първо да не проверя какво му е нивото и тогава да си поръчвам да пия. Иначе се притеснявам да не ми се разбутат хормоните, които и без това не са много наред


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #307 -: Май 27, 2015, 10:43:52 am »
Не сме правили изследване на Дхеа-С. Видяхме високият резултат на ФСХ, това че десният яйчник почти не прави фоликули и че и двата са с намалени размери, и отговарят на 42 г. жена, а аз съм на 37.
После попаднах на друг лекар и той ми изследва АМХ и Инхибин Б - които би трябвало веднага да ги изследват като видяха високото ФСХ и състоянието на яйчниците. И тогава ми каза, че резултатите са много лоши на яйчниковия резерв.
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #308 -: Май 27, 2015, 11:59:21 am »
 Разгледах доста сайтове и мисля да си поръчам ДХЕА от тази на Натрол. Сега съм в търсене на Коензим Q10. Мисля да ги комбинирам, защото чета, че повлияват добре качеството на яйцеклетките. И освен всичко останало, се оказва, че Коензим Q10 повлиява и високо кръвно налягане след няколко седмичен прием. Цитат:

 CoQ10 и високото кръвно налягане

Доказано е, че най сериозната причина за сърдечните заболявания е високото кръвно налягане.Включването на коензим много често го понижава, дори без да се приемат лекарства. Базирайки се на изследвания в САЩ и Япония, след 2 месеца употреба на коензим Q10 се постига намаляване на кръвното налягане средно от 141/97 на 128/90.

Източник: http://apteka-optima.com/86/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8/35698/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/aquasource-%D0%BA%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BC-q10-%D1%81-%D1%85%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B8-%E2%80%93-30-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81%D1%83%D0%BB%D0%B8/

Не мисля да поръчвам точно този вид с водораслите, ще се опитам да намеря нещо по-достъпно като цена. Хубав ден на всички osi_9
« Последна редакция: Май 27, 2015, 12:10:52 pm от Sweet Angel »
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #309 -: Май 27, 2015, 12:14:50 pm »
На мен ми изписаха DHEA само на база резултатите за ФСХ и прегледа на видеозона, на който се вижда, че левият яйчник е почти празен, а в десния има много малко фоликули. Тепърва ще пускам АМХ и инхибин, след като ми дойде , между 3-5 ден на цикъла.
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #310 -: Май 27, 2015, 12:26:46 pm »
И на мен ми изписаха ДХЕА само на база ФСХ и брой антрални фоликули. Не сме изследвали АМХ и Инхибин.
Току-що открих ето тази добавка: http://www.multipharm.eu/product/346/omega-10-omega-10-forteks-za-sartse-90kaps.html
Аз тъй или иначе приемам Омега 3 на Фортекс и опаковката е вече на привършване, та си мисля да взема тази, в която Омега 3 и Q10 са комбинирани, а и цената е добра за 90 капсули. Макар, че количеството на Q10 е само 20 mg, мисля, че като за начало е добре.
« Последна редакция: Май 27, 2015, 12:28:41 pm от Sweet Angel »
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #311 -: Юни 03, 2015, 20:46:25 pm »
Момичета да ви се похваля с какво се сдобих днес  :lol:
Купих си ресвирол, по съвет на док - за подобряване качеството на Я. Някой пил ли е, има ли ефект, някакви странични реакции? Съдържа естроген, вероятно фитоестроген. Нямам намерение да го започвам този месец защото съм на регулон и не искам да влияе по някакъв начин на лечението. От следващия месец мисля да го пия в първата фаза на цикъла, когато е нужен повече естроген. Какво мислите?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #312 -: Август 25, 2015, 09:37:40 am »
Здравейте. Вчера ми беше трансфера на един единствен ембрион след като извадихме 3 Я, 2 от които просто не се оплодиха. Ние сме с тежък мъжки фактор - олигоастенотератозооспермия, по Крюгер 1%, който не се влияе от нищо. Върнаха ли ембриона разделен на 8, но с фрагментация от 3-та степен, като за тази клиника 4-та е последна. Ембриоложката обясни, че лошото кач. е резултат от лошото кач. на Я и сперматозоида. При мен ФСХ е над 15, но с медикаменти го смъкнах на малко над 8 за процедурата. АМХ е ок. 2. Чудя се дали това ембрионче има някакви шансове и ако не успеем сега, как да си подобря кач. на Я. Пия вит. А, С, В6, Е, Омега, Q10, селен, течна формула за жени. ДХЕА пиех, но я спрях заради косопада, който тя засили. Иначе имам Хашимото и там съм в нормите. Благодаря на всички за коментарите.  :help1:
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #313 -: Септември 12, 2015, 22:30:12 pm »
Здравейте и от мен!

На мен скоро ми предстои започване на стимулация, с тежък мъжки фактор сме. За момента като добавки пия:Инофолик, Селен+Магнезий и Еутирокс по 25 мг, тъй като ТСХ ми е 2,5.

Също така пия чай от Бял равнец. За него въпросът ми е - и по време на стимулацията ли мога да го пия или само до започването й?





Бореща се за една мечта.