0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #240 -: Март 28, 2013, 10:17:37 am »
Момичета, проблемите с имплантацията са най-мътни. Там най-малко се знае, медицината тепърва се развива в тази насока, все още е тъмна Индия. Но се правят изследвания, проучвания, опити, дано скоро има достатъчно клинични проучвания, за да се стигне до някакво положително развитие в тази насока, диагностика, лечение. Тези процедури, които ги правят в някои клиники - биопсии, лепила, ко-култивиране и т.н. са просто изстрели в тъмното, с надеждата да помогнат. Няма доказан ефект и пряка връзка с успешно имплантиране. Но при някои може би помагат.

д-р Владимиров възлага големи надежди на новия метод ERA, който отскоро прилага -  за генетично определяне на индивидуалния имплантационен прозорец.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #241 -: Март 28, 2013, 10:54:07 am »
д-р Владимиров възлага големи надежди на новия метод ERA, който отскоро прилага -  за генетично определяне на индивидуалния имплантационен прозорец.

А има ли вече мами, които да са правили ERA теста? Какво показва опита-каква е процентната успеваемост с него?
« Последна редакция: Март 28, 2013, 10:56:37 am от jam »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #242 -: Март 28, 2013, 10:58:31 am »
VeryMe, в бг-мамма съм чела разкази на жени, които са правили този тест вече - той се прави някъде от октомври-ноември миналата година.

аз лично познавам една жена с предишни неуспешни 7 опита, която в момента е бременна след ЕРА тест.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #243 -: Март 28, 2013, 11:57:09 am »
Джам, това е супер! Дано има ефект от този метод, не бях чувала за него. Напоследък вече не следя толкова новостите. Все някога ще се направят открития и в тази област, дано е скоро!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #244 -: Март 28, 2013, 12:24:12 pm »
VeryMe, в бг-мамма съм чела разкази на жени, които са правили този тест вече - той се прави някъде от октомври-ноември миналата година.

аз лично познавам една жена с предишни неуспешни 7 опита, която в момента е бременна след ЕРА тест.

Аз обмислям варианта да се подложа. Теста е към 1000 лева, но може да спести много повече. Само че, след две седмици съм записана да ми правят т.вар. "надраскване" на ендометриума и някам ми се струва, че двата теста са несъвместими за прилагане заедно.Още се колебая, единия метод или другия.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #245 -: Април 01, 2013, 18:05:29 pm »
Аз за яйцеклетките да си кажа :oops:
Явно докторите, им разбират по някакъв начин дали са хубави или не, защото сега имахме 6 яйцеклетки, пак си имаме проблема в мъжката част, само че този път ембриончетата са перфектни :lol:
А предния път от 12 се оплодиха само 4 и накрая един ебрион, а сега 6 яйцеклетки перфектни, 4 оплодени и 3 перфектни ембриони замразени. Благодаря на Зачатие, с вашата помощ и Божията, дай боже, сбъдна мечтата си и аз :D


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #246 -: Април 01, 2013, 21:27:27 pm »
Това е много хубава новина des_des!Пожелавам ти едно прекрасно майчинство!А за вторият ти опит приемала ли си нещо по-различно за да подобриш качеството на яйцеклетките?Промениха ли ти с нещо протокола?


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #247 -: Април 01, 2013, 21:57:11 pm »
Това е много хубава новина des_des!Пожелавам ти едно прекрасно майчинство!А за вторият ти опит приемала ли си нещо по-различно за да подобриш качеството на яйцеклетките?Промениха ли ти с нещо протокола?
Аз съм с донорски  :?


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #248 -: Април 02, 2013, 16:35:06 pm »
Важното е крайния резултат и успеха  :bori_003:


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #249 -: Април 02, 2013, 21:12:45 pm »
Важното е крайния резултат и успеха  :bori_003:
Да, дано успеем всички  osi_9


Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #250 -: Април 02, 2013, 21:18:46 pm »
здравейте момичета, знаете ли дали постенето от месо и млечни продукти пречи по някакъв начин при инвитро, трябва ли по време на процедурата да се спре постенето

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #251 -: Април 02, 2013, 22:40:35 pm »
По време не само на ин витро, но и опити за естествено забременяване е важно да не си лишаваме организма от важни за него вещества. Той все пак трябва да функционира на пълна мощност и капацитет, че да се случи това, за което се борим. Всеки сам си преценява как да постъпи, но аз лично не бих избрала точно този период за диети, пости и подобни.
Успех, момичета!
Дес, стискам палци този път да е твоя!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #252 -: Април 03, 2013, 12:01:36 pm »
sixsens благодаря  :bighug:


Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #253 -: Април 03, 2013, 12:35:05 pm »
предполагам, че си права sixsens, благодаря за отговора.
Дес успех и от мен, стискам ти палци stork-boy

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #254 -: Април 03, 2013, 13:43:57 pm »
Има определени храни, които е добре да се избягват, като цяло трябва да се храниш с полезни неща. Аз лично цял живот съм била на диети, но покрай опитите за бебе и подготовките за ин витро подкачих килограми. Яд ме е,не се одобрявам такава, но знам, че целта оправдава средствата.Е, наднорменото тегло само по себе си също пречи. :eating:


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #255 -: Май 28, 2013, 16:36:58 pm »
За целите на статистиката:
В продължение на два месеца преди инвитро пих Ова бууст. Аспирираха ми 15 яйцеклетки, от тях-8 в метафаза 2. Оплодиха се всички. Нямам информация от предишен опит какво би станало ако не пиех добавки, за това не мога да твърдя, че Овабууст-а е помогнал.
Откривам обаче корелация в изследванията на съпруга ми.При него, след три месечна употреба на L-карнитин, трибулус/бабините зъби/ и витамини за мъже/немски бяха мисля/ резултатите му от олигоастенозооспермия се подобриха и в деня на пункцията беше с 95 % подвижност и с концентрация -80 млн./мл.
Може и да ви прозвучи наивно, но като че ли при него добавките дадоха ефект. yahoo_33


Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #256 -: Юни 26, 2013, 09:53:02 am »
Записче  :D
Аз ще започна живот и здраве в началото на другия месец първата си стимулация.
Май късно се усетих да се поинтересувам какво е добре да се яде и пие с цел подобряване на резултатите  :(
Изчетох цялата темичка и си осъзнавам грешките си - пия кафе и алкохол, ям възглехидрати. Ще се постарая да ги огранича (мммакар че и в момента съм с чашата за кафе до компа  :oops: ).
Относно добавките, реших да пия това, което имам налично, а не да купувам нови неща заради разходите.
Имам останало Pregnacare his & her conception - проблемът е, че срокът на годност е до май 2013 г. Според вас проблем ли ще е да го пия по-късно? Знам, че има известно презастраховане със срока на лекарствата, но все пак ...
Имам пчелно млечице и прашец.
Имам и ленено масло.
Може би е редно да спомена, че съм с ендометриоза.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #257 -: Юни 27, 2013, 22:38:54 pm »
Срока на годност да не те притеснява. В най-лошия случай ефикасността му ще намалее и то ще е по-скоро от това, че е било отворено или от неправилно съхранение. Ако усетиш промяна в миризмата или вида им-не ги пий.. Много жени пият мелатонин-продава се навсякъде по аптеки и големите хипермаркети. Струва десетина лева според разфасовката. Но най-вече, задължително пий фолиева киселина 400 мг., още от сега.


Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #258 -: Юни 28, 2013, 07:28:39 am »
Но най-вече, задължително пий фолиева киселина 400 мг., още от сега.
Това с фолиевата уж го знам, но все го забравям. Днес ще мина през аптеката.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #259 -: Октомври 06, 2013, 12:03:59 pm »
здравейте, дами ;) последният "опит" нямах оплождане на Я и ми казаха, че имам проблеми с качеството. изписали са ми само инофолик, а аз сама си назначих инсулинова резистентност и се оказа, че имам проблем там... сега пия метфодиаб и инофолик, но ми се иска да се позасиля още малко до пролетта, когато ще се активирам отново. какво мислите за огестана и мелатонина? приемали ли сте го заедно с инфолик?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн