0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #180 -: Октомври 28, 2011, 08:26:18 am »
запис  yahoo_33
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #181 -: Април 09, 2012, 16:14:01 pm »
Аз отдавна не съм влизала и сега прочетох вашите коментарии и искам да поясня тук за млечните продукти-проблема в тях е, че те въпреки че спадат към групата на белтъчините, съдържат лактоза както е известно и това вдига нивото на кръвната захар, същото както когато се ядат въглехидратни храни. Също така е доказано, че много от меките сирена са вредни за консумиране по време на бременност. Аз доста четох по темата за този тип хранене, именно в тези уебсайтове които бях цитирала малко по-нагоре и идеята е да се ядат храни с нисък ГИ - Гликемичен индекс и да се поддържа сравнително ниско нивото на кръвна захар, тоест предимно белтъчини, но не само, има доста особености.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #182 -: Април 11, 2012, 16:08:43 pm »
Здравейте, началото на март ни беше първи опит-от 5 извадени фоликула - 0 яйцеклетки  :oops: :( .Сега ще се самофинансираме, взех фертил аид, вие да ми препоръчате нещо? Доктора нищо не ми предписа, като витамини.
*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #183 -: Април 11, 2012, 16:59:42 pm »
Здравейте, началото на март ни беше първи опит-от 5 извадени фоликула - 0 яйцеклетки  :oops: :( .Сега ще се самофинансираме, взех фертил аид, вие да ми препоръчате нещо? Доктора нищо не ми предписа, като витамини.

Много съжалявам - това е ужасно! аз съм с по 2-3 яйцеклетки, от които повечето не се оплождат - два опита досега. Аз пия фъртил ейд и кю10 с омега3, освен тях М2Тон, защото пък той е билков. а със каква стимулация пробвахте. ние до сега сме с антагонисти, но сега ще пробваме на лимитиран цикъл, за да дадем шанс на организма да направи сам селекция кои фоликули да подкара с надежда, че той ще подкара пълни фоликули, защото при стимулацията с антагонисти тръгват фоликулите които са на ред да тръгнат. а в коя клиника сте?
Любовта ще спаси света
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #184 -: Април 11, 2012, 18:39:35 pm »
 :)запис да следя темата
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #185 -: Април 11, 2012, 19:41:47 pm »
И на мен тази тема ми е супер интересна. Имам голяма слабост към витамините и добавките. Най-малкото ми дават чувство, че правя нещо.

Аз имах  големите намерения да „систематизирам”, ама май накрая хаотично пия каквото прочета /повечето е изредено по нагоре в темата/:
Коензим Q 10, мелатонин, цинк, селен, два месеца пих  Овоцит плюс, пчелно млечице, омега 3 /който си пия редовно още преди да знам въобще че ще правя инвитро/, предписаха ми „прим ойл”.
Иначе случайно миналата година преди първото ми инвитро попаднах на статия  за мелатонина. Затова почнах да търся  и все пак видях че в някои клиники го изписват. Копирам статията, нищо че е на руски.

мелатонин

Как обнаружили ученые, женщины с плохим качеством яйцеклеток могут удвоить свои шансы забеременеть при помощи ЭКО в случае приема мелатонина.
 «Несмотря на большие достижения в области вспомогательных репродуктивных технологий, плохое качество ооцитов остается серьезной проблемой для женского бесплодия, - сказал профессор Хироши Тамура из Высшей школы медицины университета Ямагучи, Япония, который руководил исследованием.  -  До сих пор пока не было создано никакого  эффективного лечения для улучшения качества ооцитов».

 Высокие уровни окислителей, вызывающих стресс и повреждение яйцеклетки в фолликулярной жидкости, окружающей яйцеклетку, указывает, что женщина может иметь ооциты низкого качества. Группа исследователей обратила внимание на один из этих агентов, известный как 8-OHdG и измерила его уровни в образцах фолликулярной жидкости. Также были измерены уровня мелатонина, который, как известно, имеет антиокислительный эффект.

 Ученые обнаружили, что при естественном увеличении концентрации мелатонина в фолликулярной жидкости уровень 8-OHdG снизился, и это убедило их в том, что мелатонин связан с уменьшением окислителей. Они подтвердили этот вывод, проведя опыты на мышах,  и обнаружили, что добавление мелатонина, по-видимому, уменьшает повреждение яйцеклетки, вызываемое окисляющими агентами.

 Далее группа провела исследование среди женщин, проходящих ЭКО в Высшей школе медицины университета Ямагучи.  Женщины, которые после одного цикла ЭКО не смогли забеременеть из-за плохого качества яйцеклеток, были разделены на две группы - 56 женщин получили три миллиграмма мелатонина перед следующим циклом ЭКО, а  59 прошли только стандартный цикл ЭКО без мелатонина.

Ученые обнаружили, что лечение мелатонином значительно увеличило концентрацию мелатонина в фолликулах и значительно снизило концентрацию повреждающего агента 8-OhdG. Согласно  результатам, 50 процентов яйцеклеток женщин, которые принимали мелатонин, были успешно оплодотворены, в отличие от 22,8 процента в контрольной группе. После переноса эмбрионов  в матку 19 процентов (11 из 56) женщин забеременело, в отличие от 10,2 процента (шесть из 59) женщин в контрольной группе.

 «Эта работа нуждается в подтверждении, однако мы считаем, что лечение мелатонином, вероятно, станет значительным фактором для улучшения качества яйцеклеток у женщин, которые не могут забеременеть из-за их плохого качества, - говорит профессор Тамура. - Нашим следующим шагом будет анализ процесса.  Мы хотим выяснить, каким образом активные формы кислорода повреждают яйцеклетки и как мелатонин уменьшает окислительный стресс».

 Профессор Рассел Рейтер из Научного центра здоровья, Сан-Антонио, штат Техас, который был соавтором работы, согласился с ним. Он сообщил: «Важно, чтобы результаты нашей работы было подтверждены на практике». Однако он добавил, что выводы "абсолютно логичны", поскольку было показано, что мелатонин защищает  различные клетки и ткани от окислительного повреждения - того же самого типа повреждения, который происходит в ооцитах.

Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #186 -: Март 04, 2013, 09:09:32 am »
Здравейте момичета, побутвам тази интересна темичка. Ако някой има нещо да сподели, очакваме. Аз сега си взех http://fertilaid.bg/producti/Produkti-za-jeni-6/Ovabuust-53
още нямам впечатления, сега започнах да го пия. При нас стимулацията скапва качеството на яйцеклетката, сега пробваме на ЕЦ. Началото на миналия месец извадихме 1 яйцеклетка и замразихме ембрионче, понеже лигавицата не беше ОК, следващия цикъл нямаше какво да извадим, макар че на 8-ми ден имаше 2 фоликула. Сега чакам средата на този месец, като се надявам Ова Бууст да помогне допълнително. Успех на всички  :grouphug:
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #187 -: Март 04, 2013, 10:59:15 am »
Запис  :D


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #188 -: Март 04, 2013, 13:59:32 pm »
И аз гледах тези добавки Ова Бууст, но предполагам че както всяка добавка е необходимо приемът й да започне по-рано от планирана процедура например, за да има ефект.Някой има ли представа дали е така и колко по-рано, защото не открих такава информация.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #189 -: Март 04, 2013, 15:45:56 pm »
запис
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #190 -: Март 05, 2013, 19:45:23 pm »
И аз гледах тези добавки Ова Бууст, но предполагам че както всяка добавка е необходимо приемът й да започне по-рано от планирана процедура например, за да има ефект.Някой има ли представа дали е така и колко по-рано, защото не открих такава информация.
Предполагам, че ще трябва, както се процедира с тези добавки при мъжете ( при мъжки фактор) поне 3 месеца да се приемат. Обаче си мисля, че е хубаво, все пак, да не си ги самоназначаваме, а да се консултираме за тях с док  :lol: Ами, ако са добри той, няма да откаже да ги предпише предполагам ;)
Иначе, след пункцията се чудя и се опитвам да намеря някакво инфо по въпроса, но как примерно се разбира, че яйцеклетките са хубави и с две думи, ще ги бъде и след оплождането? Или чак толкова не е развита науката :P


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #191 -: Март 11, 2013, 13:22:03 pm »
Здравейте момичета, побутвам тази интересна темичка. Ако някой има нещо да сподели, очакваме. Аз сега си взех http://fertilaid.bg/producti/Produkti-za-jeni-6/Ovabuust-53
още нямам впечатления, сега започнах да го пия. При нас стимулацията скапва качеството на яйцеклетката, сега пробваме на ЕЦ. Началото на миналия месец извадихме 1 яйцеклетка и замразихме ембрионче, понеже лигавицата не беше ОК, следващия цикъл нямаше какво да извадим, макар че на 8-ми ден имаше 2 фоликула. Сега чакам средата на този месец, като се надявам Ова Бууст да помогне допълнително. Успех на всички  :grouphug:
Здравей titita! И аз искам да си взема Овабууст, но не го намирам в аптеките. Мога ли да те попитам от сайта ли си го купи? Благодаря ти  предварително!


Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #192 -: Март 11, 2013, 18:21:50 pm »
Здравей VeryMe, да от сайта директно го поръчах, те се свързаха с мен и същия ден ми го изпратиха. Понеже поръчах и за мъжо Фертил ед, общо стана над 100 лв. направиха ми 5% отстъпка  и доставката беше безплатна.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #193 -: Март 11, 2013, 21:54:43 pm »
супер! И аз ще си поръчам. Знаеш ли да има някакви противопоказания?А ще го пиеш ли по време на стимулацията? При моя мъж л-карнитина в съчетание с трибулус даде много добър резултат.


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #194 -: Март 12, 2013, 08:40:43 am »
VeryMe ако си от София в аптеката на клиниката на д-р Владимиров съм виждала тази серия добавки  :wink:
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #195 -: Март 12, 2013, 09:47:49 am »
 Благодаря ти много:youwoman:  Пожелавам ти лека процедура и едно малко бебче съвсем скоро ! osi_9


Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #196 -: Март 12, 2013, 09:54:01 am »
супер! И аз ще си поръчам. Знаеш ли да има някакви противопоказания?А ще го пиеш ли по време на стимулацията? При моя мъж л-карнитина в съчетание с трибулус даде много добър резултат.

Не ми е известно да има противопоказания, но аз взимам добавката от скоро, преди взимах по отделно накои от съставките, така че все едно ги продължавам. Аз ще бъда на естествен цикъл, имам 4 ИКСИ-та със стимулация, затова сега пробваме на ЕЦ.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #197 -: Март 12, 2013, 12:08:50 pm »
Ти пишеш, че хормоните приемани по време на стимулацията при теб са довели до изтъняване на лигавицата, правилно ли съм разбрала?Това дали само по себе си не повлиява и качеството на яйцеклетките?
А имаш ли информация дали приема на антибиотик преди стимулацията би попречил на качеството на материала и на по-нататъшния процес? Може би съм уцелила най-неподходящия момент да се разболея и не смея да пия антибиотик.
« Последна редакция: Март 12, 2013, 12:12:16 pm от VeryMe »


Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #198 -: Март 13, 2013, 09:06:02 am »
Лигавицата беше тънка при първия ми ЕЦ, понеже бях от 3-ти ден на клостил бегит, който изтънява лигавицата, целта беше да има повече от 1 фоликул за пунктиране, но пак си беше само 1, стана ембрионче "Топ качество" и го замразихме заради тънката лигавица. Тънката лигавица пречи на имплантирането на ембриона, на качеството на яйцеклетката не се отразява.
При стимулираните ми цикли някой с пурегон, друг с гонал и др. имах от 12 до 20 фуликула от които в последствия ставаха ембриончета средна хубост с фрагментации и нито един положителен тест, оказа се че яйцеклетките не са с добро качество.
Затова сега сме се насочили към ЕЦ, но и този месец ще прескочим заради задържан фоликул, а док. искаше от 3-ти ден да взимам летрозол за евентуално 1-2 допълнитлелни фоликула. Сега съм на противозачатъчни и другия месец ще видим.
Относно АБ не мисля че ще повлияе на качеството на яйцеклетката, виж при мъжа влияе, но задължително взимай нещо противогъбично, за да не се сдобиеш с някои гадини.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #199 -: Март 18, 2013, 11:40:25 am »
Здравейте, момичета!

Да споделя и аз малко опит с хранителните добавки за подобряване на качеството на яйцеклетките. Преди последната ми процедура "ин витро" 4-5 месеца пих пчелно млечице, поленов прашец, жен жен, алое, продукти в комбинации с още други полезни билки и минерали. При изследванията в началото на опита прогестеронът ми беше около 6 nmol/l, което е 6 пъти по-високо от предишния ми опит. Не смея да оценявам доколко това е добре, но ми се струва, че е. В крайна сметка това не доведе до по-добро качество на яйцеклетката, но за някой друг би могло да се окаже полезно. Поне се чувствах много добре преди и по време на процедурата.