0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #80 -: Януари 13, 2009, 15:07:30 pm »
На кой производител е тази фолиева от 5 мг.? Искам и аз да си взема.

Fatalwoman, бих ти подарила моите (на Ratiofarm са. Фирмата е доста добра), останали са 193 таблетки, но живея в Германия и не знам, как да ти ги изпратя. Ако имаш желание и идея, дали е проблем, да се изпращат лекарства зад граница по пощата (нали сме вече ЕС)... Иначе предполагам, че няма да е скъпо, защото опаковката е доста лека...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #81 -: Януари 13, 2009, 15:21:24 pm »
"приемане на повече от 15мг. дневно за по-дълъг период от един месец" това вече си е наистина висока доза, 3Х5mg. аз също приемам от 5мг., без да имам мутации и т.н. за които се предписват тези милиграми. 5мг не се смята за проблем, дори лекар ми е казвал, че е по-добре.
На кой производител е тази фолиева от 5 мг.? Искам и аз да си взема. Аз пия неофолик мета 0,4
du6ka, ти поотделно ли ги пиеш фолиевата киселина, В6 и В12 или ги има в комбиниран препарат?
Провери в аптеката какво пише в опаковката на VITAMIN B complex и Neurobex ,че съм ги изхвърлила но мисля че ще ти е от полза информацията за витамин В.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #82 -: Януари 13, 2009, 15:46:17 pm »
Само да кажа че от Невробекса много се пълнеее.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #83 -: Януари 13, 2009, 16:17:26 pm »
Незнам дали ще ви помогна,но когато бях на деня на репродуктивното здраве докато се консултирах с турския лекар ми каза да помоля лекаря си да ми изпише метформин.Той знаеше само че съм с поликистоза, е и ме видя че имам доста кг за сваляне.После като ходих при Владимиров без да му казвам нищо ми каза че е хубаво да пия Сиофор.Оказа се че едно и също.Нямам изследване за инсулинова резистентност и никой не ми е искал.За него разбрах от интернет и сега ще ходя да си правя,сама си го назначавам и мисля че знам какъв ще е резултата.
В кои случай мислите че проблема е в качеството на яйцеклетката.Аз при стимулацията образувах 16. 13качествени,12оплодиха,11се делиха,4замразих от 6 оставени за бластоцист само 2 станаха и резултата -.Дали може проблема да е в качеството?
 
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #84 -: Януари 13, 2009, 16:56:52 pm »
Izwinete za latinicata, no sam na rabota (i tuk nqmam drugi wazmognosti)

Аз при стимулацията образувах 16. 13качествени...
Kakwo ozna4awa towa? Po koj metod opredelihte, koi jaicekletki sa ka4estweni i koi ne?

O6te wednag, sorry za 6rifta!!!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #85 -: Януари 13, 2009, 18:37:07 pm »
Незнам дали ще ви помогна,но когато бях на деня на репродуктивното здраве докато се консултирах с турския лекар ми каза да помоля лекаря си да ми изпише метформин.Той знаеше само че съм с поликистоза, е и ме видя че имам доста кг за сваляне.После като ходих при Владимиров без да му казвам нищо ми каза че е хубаво да пия Сиофор.Оказа се че едно и също.Нямам изследване за инсулинова резистентност и никой не ми е искал.За него разбрах от интернет и сега ще ходя да си правя,сама си го назначавам и мисля че знам какъв ще е резултата.
В кои случай мислите че проблема е в качеството на яйцеклетката.Аз при стимулацията образувах 16. 13качествени,12оплодиха,11се делиха,4замразих от 6 оставени за бластоцист само 2 станаха и резултата -.Дали може проблема да е в качеството?
Колкото повече чета, толкова повече се чудя да го мятам ли тоя Метформин?
Дези аз също се притеснявам за качеството на моите яйцеклетки, щото аз от 12 извадени, 6 оплодени, 3 ембриона на 3-ти ден и 1 бластоцист на 5-ти. При мъжа ми всичко е наред - и спермограма, и по Крюгер, и СДИ, и микробиология, остава при мен нещата да не са в ред!
Относно ФК аз я вземам по 4мг/ден неофолик мета, защото съм хетерозиготна мутация и проф.Кременски така ми препоръча да я пия, като каза, че витамина е безвреден.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #86 -: Януари 13, 2009, 23:50:06 pm »
Момичета, за това което споменах по -горе за храненето и качеството на яйцеклетките се сетих, че ми беше попадала книга на Монтиняк. Неговия метод също се основава на гликемичния индекс. Там е обяснено за хиперинсулинемията,инсулиновата резистентност и различните храни-т.е начина по който тялото реагира на всяка храна.Книгата се предлага на българския пазар. Мисля, че ако начина на хранене въздейства на инсулиновата резистентност, си струва да се опита. В следващите дни като ми остане време, ще се пробвам да синтезирам от книгата основното.
И още нещо - Не знам дали има връзка и дали ми е помогнало, но преди стимулацията се тъпчех с рибено масло и ленено масло на Барлеанс.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #87 -: Януари 14, 2009, 09:48:32 am »
И още нещо - Не знам дали има връзка и дали ми е помогнало, но преди стимулацията се тъпчех с рибено масло и ленено масло на Барлеанс.
Какво стана със стимулацията?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #88 -: Януари 14, 2009, 10:12:24 am »
Фифа,
много ще бъде хубаво ако успееш да ни синтезираш и напишеш накратко за храненето при инсулиновата резистентност.
мерси предварително!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #89 -: Януари 15, 2009, 03:08:31 am »
Когато се храним се повишава кръвната захар,панкреасът отделя инсулин за да понижи гликемията. Количеството инсулин, необходимо за нормализиране на нивото на кръвната захар е пропорционално на стойността на гликемията. Ако гликемията е ниска, количеството отделен инсулин ще е по малко. Инсулиновата резистентност е когато тялото отделя много повече инсулин отколкото е необходимо, за да се отговори на захарта.Тъй като хипергликемията продължава дълго, панкреасът се обърква и продължава да отделя инсулин.
Принципът на хранене е да се яде редовно,но храни които предизвикват по-слаб отговор на панкреаса.Гликемична сила имат само въглехидратите, и тя се определя от техния гликемичен индекс. Гликемичния връх на всички въглехидрати е 30 мин./максималната им абсорбация/.Разделят се в зависимост от количеството на образуваната глюкоза.
Ядат се храни с ГИ до 35
Значи, месото/пилешко, пуешко и нетлъсто/, натурално кисело мляко, сирена/без топени и подобни, защото съдържат много нишесте/, яйца/много подходящи/, мазни риби/сьомга, херинга, скумрия, тон/ -в неограничени количества
Зеленчуци - домати, краставици, грах, зелен фасул, броколи, зеле, зелени салати, репички,патладжан, тиквички,морковите само сурови
тестени - пълнозърнести спагети или спагети от твърда пшеница, мюсли/натурално-без плодове/, киноа/прилича на кус кус - и е страхотно на вкус-има го на био щанда на всички Фантастико/,дългозърнест ориз Басмати, див ориз
ядки - бадеми, лешници, орехи/само сурови/
плодове - ябълка, авокадо, ананас, кайсии,смокини
варива - леща, но не преварена
ЗАБРАНЕНИ:
картофи/под всякаква форма/, хляб, обикновен ориз, всичко сладко, газирано, мед, тиква, диня,царевица,цвекло


Хубаво е тестените да се ядат сутрин или на обяд, вечер само белтъчини,ядки, зеленчуци.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #90 -: Януари 15, 2009, 03:14:49 am »
quote]Какво стана със стимулацията?[/quote]
Както съм написала по -горе: на последната стимулация 5 фоликула, които за първи път пораснаха до необходимите размери/обикновено стигаха до 13-14мм/,за първи път имах лигавица 10 мм, обикновено беше мах 5мм. Резултата е моята сладка Кристина, която днес става на 2 месеца :lol: :lol:
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #91 -: Януари 15, 2009, 12:40:30 pm »
quote]Какво стана със стимулацията?
Както съм написала по -горе: на последната стимулация 5 фоликула, които за първи път пораснаха до необходимите размери/обикновено стигаха до 13-14мм/,за първи път имах лигавица 10 мм, обикновено беше мах 5мм. Резултата е моята сладка Кристина, която днес става на 2 месеца :lol: :lol:
[/quote]

би ли ми казала с какво те стимулираха?Че при мен проблема е същия,не растат пустите фоликули,сега на 9 ден са 2 х 13,другите си стоят малки :(
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #92 -: Януари 15, 2009, 13:29:11 pm »
Стимулацията ми беше с фостимон и меногон. 5 дена фостимон 2 х75, 2 дена Меногон, но меногона съм забравила какво беше количеството :oops:
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #93 -: Януари 17, 2009, 15:46:12 pm »
Включвам се и аз в темата. На 28 години съм. При последния ми опит инвитро ми казаха, че качеството на яйцеклетките ми не е било добро. Сама си назначих изследване за инсулинова резистентност, тъй като се оказа, че е пропуснато при мен. Резултатите не са добри и тази седмица съм на консултация с д-р Тодорова. С неизяснен стерилитет сме и се чудя дали това не е причаната за неуспехите ни. Освен това съм с ПКЯ, но имам спонтанна овулация.
Мислите ли, че наличието на инсулинова резистентност може да е основната причина за стерилитета?
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #94 -: Януари 17, 2009, 17:03:35 pm »
И още нещо - Не знам дали има връзка и дали ми е помогнало, но преди стимулацията се тъпчех с рибено масло и ленено масло на Барлеанс.
А по време на стимулацията може ли да се пие Омега 3?
Мислите ли, че наличието на инсулинова резистентност може да е основната причина за стерилитета?
Най - вероятно  - да.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #95 -: Януари 18, 2009, 23:18:48 pm »
Може ли инсул.резистентност да е причина за неуспех при ИКСИ?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #96 -: Януари 19, 2009, 11:52:04 am »
Може!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #97 -: Януари 19, 2009, 13:12:31 pm »
Нека  и аз се включа като ви кажа,че при последния ми прелед док.ми изписа фостамон и Л-аргинин,като каза ,че това трябва да събуди яйчниците.Аз имам два опита на ЕЦ и двата неуспешни за съжаление. Незнам как точно ще ми повлиаят (въпреки че изчетох листовките),но дано този път всичко мине добре.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #98 -: Януари 19, 2009, 13:54:03 pm »
А след колко време пак да си направя глюкозен тест за да видя как се е повлияла ИР от Метформина?
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #99 -: Януари 19, 2009, 16:58:04 pm »
Аз имах подобрение след един месец, но най-добре питай ендокринолога си