0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #40 -: Януари 08, 2009, 18:05:46 pm »
Да напиша за DHEA:
Аз пих около една година, по една таблетка сутрин и една вечер, спира се при положителен тест, така, че по време на стимулациите пиех.
Възможно е, да е допринесло за качеството на яйцеклетките, мисля, все пак, че по-леката стимулация (последните три опита бяха на ЕЦ) изигра по-важната роля.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #42 -: Януари 08, 2009, 20:00:34 pm »
Да напиша за DHEA:
Аз пих около една година, по една таблетка сутрин и една вечер, спира се при положителен тест, така, че по време на стимулациите пиех.
Възможно е, да е допринесло за качеството на яйцеклетките, мисля, все пак, че по-леката стимулация (последните три опита бяха на ЕЦ) изигра по-важната роля.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #43 -: Януари 08, 2009, 22:19:56 pm »
Киара,
обезателно пий ДХЕА и Л-аргинин-Док каза че много помагали за качествово!
Л - аргининът повишава броя и активността на NK - клетките.
http://www.fit-factor.com/Arginine.html
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #44 -: Януари 09, 2009, 11:43:08 am »
Специално за хората с СПКЯ/или по скоро на тези на които им се налага да пият Метформин/ мисля че храненето има огромно значение.
Миналата година на стимулацията с Кломифен резултата беше 2 фоликула които едвам бяха стигнали 11 мм, и лигавица около 4 мм. Втория път с Меногон и Фостимон беше същия резултат само където фоликулите бяха 3.След това намерих един американски сайт за начин на хранене в подобни случаи. Общо взето се покриват с НВД- ядат се храни с нисък гликемичен индекс за да се поддържат постоянни нива на инсулина. Не знам дали е от това /може би е съвпадение/, но на следващата стимулация си отгледах 5 фоликула/3 бяха пораснали до 19 мм/ и лигавица като по книга.
Резултата спи в другата стая :lol: :lol:
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #45 -: Януари 10, 2009, 11:02:06 am »
Фифа,би ли обяснила по-подробно за храненето /НВД/ при пиене на Метформин?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #46 -: Януари 10, 2009, 16:19:28 pm »
Ами ако разбираш английски бих ти пратила линкове за да прочетеш.
Убедена съм, че на мен това ми помогна, защото след 3 месеца на Кломифен и никаква или почти никаква реакция от страна на яйчниците ми, д-ра ми назначи изследвания за оценка на яйчниковия резерв. Общо взето диетата се покрива с НВД/тоест никакви въглехидрати, или по скоро бързи въглехидрати/.Идеята е да се поддържат адекватни нива на инсулина постоянно. Да няма резки скокове.
Аз например пиех страшно много кола.
Спрях колата, хляба, сладкото. Ядях месо, зеленчуци, ядки, мюсли, трици, кисело мляко и малко плодове. Не се намалява количеството храна-просто ядеш комбинация от тези./Можеш да ядеш дори пълнозърнести макарони/
Първият ефект който забелязах, е че спрях да задържам течности.
От личен опит смятам, че газираното е враг № 1 на всички със ПКЯ. От 2л кола минах на 0. Никакви натурални сокове и подобни пълни със захар.
Повтарям, че може и да е съвпадение, но мисля че това също допринесе за забременяването ми.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #47 -: Януари 11, 2009, 08:53:42 am »
Също много е важно доброто кръвоснабдяване на яйчниците т.е. физическа активност-гимнастика, повече разходки, но само до започването на процедурата. Някъде препоръчват и акупунктура.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #48 -: Януари 11, 2009, 09:32:33 am »
Записвам се да следя темата и аз. На мен д-р Тодорова също ми изписа Метформин, като каза, че това подобрява качеството на яйцеклетките, имайки предвид възрастта ми и това, че най-вероятно ще правя опити без стимулация. Не съм с инсулинова резистентност или поне не знам да имам(не са ми правени изследвания за това) От Туто Бене знам за белия равнец, но мисля първо да започна с едно здравословно хранене. Ще ми се и това ДХЕА да пия, ама като се знам как пия хапчета - ...
И да допълня, че не пия и не пуша, ама от това май файда няма!  :(

Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #49 -: Януари 11, 2009, 11:19:20 am »
На мен д-р Тодорова също ми изписа Метформин, като каза, че това подобрява качеството на яйцеклетките, имайки предвид възрастта ми и това, че най-вероятно ще правя опити без стимулация. Не съм с инсулинова резистентност или поне не знам да имам(не са ми правени изследвания за това)
Метформина не се ли изписва само след направени изследвания и установена инсулинова резистентност? Обърках се вече за този Метформин
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #50 -: Януари 11, 2009, 11:40:14 am »
Цитат
Метформина не се ли изписва само след направени изследвания и установена инсулинова резистентност? Обърках се вече за този Метформин

При мен го изписа без изследване.
Имам изписан и Калимин и комбинацията ми довежда ужадно нощно повръщане. Миналия път заради това ги спрях. Сега е май по-лошо, но ще се насиля да ги вземам поне до прегледа и ако имам пак повече от 1 фоликул ще си е струвало.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #51 -: Януари 11, 2009, 11:50:18 am »
 Теди, а каква доза пиеш? Аз пия сиофор, ама то е едно и също, само че от различен производител мисля?
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 12:06:33 pm от kiara »


*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #52 -: Януари 11, 2009, 11:50:57 am »
Момичета,
много благодаря за тази толкова интересна и полезна тема!

Аз съм чела, че за качеството на яйцеклетките има значение и самото хормонално стимулиране, което трябва да се назначава индивидуално според пациента... (то това и баба го знае  :wink: )
От немски сайт:
"... За да се роди едно дете, няма нужда от производството на 20 яйцеклетки (след което да се използват различни селективни механизми за избиране на най-качествените)... По-добрият вариант е, още по време на хормоналното предлечение да се избере и целево да се рекрутира правилния фоликул... .Добре подбраното хормонално лечение води не само до по-малко странични ефекти и по-нисък риск от хиперстимулация. Резултатите сочат, че то води и до повишаване качеството на яйцеклетките...  "

Иначе сестра ми се кълне във фолиевата киселина (чела, че изследвания категорично показват, че тя спомага И забременяването. Лекарят и също и препоръчал, да пие... Всъшност,... затова се препоръчва консумирането на броколи и други зелени продукти, както и пчелен пращец/пчелно млечице). Тя има след ИКСИ две успешни бременности (и три деца) :)

« Последна редакция: Януари 11, 2009, 11:53:50 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #53 -: Януари 11, 2009, 13:32:01 pm »
Цитат
, а каква доза пиеш? Аз пия сиофор, ама то е едно и също, само че от различен производител мисля?
Да производителя е различен, но състава един и същ. Табл. са от 850, но в първите дни вземам 3х1/2 и постепенно увеличавам да цяла табл., но трудно ще стигна цялата табл.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #54 -: Януари 11, 2009, 13:44:34 pm »
 И при мен така ги беше изписала, но док каза, че това е висока доза и аз му се доверих!!! Три пъти по 1/2 от 850 мг може би е най-добре!!! Съобразяваш ли се с това преди или след хранене, аз не винаги и незнам дали е правилно? Съжалявам за отклонението от темата!!!
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 13:47:46 pm от kiara »


Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #55 -: Януари 11, 2009, 14:10:50 pm »
Не зная дали е правилно, но даже ги вземам по време на хранене, защото иначе веднага повръщам.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #56 -: Януари 11, 2009, 14:26:29 pm »
И аз да питам как така ви изписват метформин без изследвания? На мен Тодорова ми беше казала за обременяване с глюкоза но аз така и не го направих. Повода беше, че захарта ми е в горна граница.Иначе ми обясни,че този препарат подобрява качеството на яйцеклетките.Може би наистина трябва да го направя това изследване. Иначе нямам никакви оплаквания.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #57 -: Януари 11, 2009, 14:29:50 pm »
 Аз съм правила обременяване с глюкоза и съответно не бяха в норма показателите, затова приемам сиофор!!!


*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #58 -: Януари 11, 2009, 15:47:23 pm »
Сега си видях лекарствата. Приготвям ги и от утре ги започвам. Метфоргамма(Метформин) 500 - 3 пъти по 1/2 таблетка; Цефасел 100(Селен) - по 1 таблетка на ден; Лимфомиозот - перорални капки - 3 пъти на ден преди хранене по 10 капки. Това ми изписа д-р Тодорова. Бях при нея и доц. Конова на консултация, когато бяха в Бургас. Не питах до кога трябва да се пият?!
П.П. Фолиевата киселина изобщо не подлежи на коментар - тя си е задължителна - по 1 табл от 400 мл поне 3 месеца преди начало на бебеправене, а на мен ми е предписано от доц. Конова - Неофолик мета - таблетки - 3 пъти по 3 броя 15 дни преди трансфер и до 12 седм, а след това - 2 пъти по 1 таблетка.

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #59 -: Януари 12, 2009, 10:10:17 am »
Душе, Метформина Тодорова без изследване на инсулинова резистентност ли ти го изписа, да започвам и аз тогава да го пия?