0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #140 -: Декември 16, 2010, 19:03:02 pm »
www.creaferti.net/1/creaferti_lady_487135.html - Copia cache - Simili
CREAFERTI
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #141 -: Декември 16, 2010, 19:15:45 pm »
Благодаря ти, bory69!
Сега вече стана ясно.Беше объркала наименованието.Точно този продукт едва ли ще го има по нашите аптеки,но компонентите му поотделно мисля,че могат да се набавят.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #142 -: Май 12, 2011, 22:01:51 pm »
 Четох тук във форума за някакви актуални хранителни добавки, свързани с подобряване качеството на яйцеклетките, но не се сещам за наименованието им и къде точно съм го прочела. :oops:
 Някой може ли да ми подскаже, нещо ново било, модерно ?! :ask:
 
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #143 -: Май 12, 2011, 23:10:30 pm »
Инозитол, ако не се лъжа  :)
CoQ10 също;
Обичайните пчелни продукти, пчелно млечице.
« Последна редакция: Май 12, 2011, 23:15:29 pm от kedar »
По слънчевата страна на улицата
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #144 -: Май 13, 2011, 06:05:20 am »
В последно време д-р Стаменов изписва метфогамма и мелатонин за по-добро качество на яйцеклетките.
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #145 -: Май 14, 2011, 22:05:21 pm »
Здравейте,бих искала да споделя моя опит с подобряането на качестството на яйцеклетките :) По време на стимулацията пиех Омега 3  и спазвах нещо като диета  която си оформих от тукhttp://www3.fertilethoughts.com/forums/showthread.php?t=123317 Мисля си ,че доста подпомогнах качеството на яйцеклетките ,защото за първи път се развиха отлично макър,че бяха само трички :)
Според мен нещо не прече да се опита.Моят опит беше успешен ,синът ми е вече на 1г и 4 месеца :)
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #146 -: Май 17, 2011, 18:28:59 pm »
Здравейте, на мен вчера доктор Стаменов ми предписа мелатонин и Q10, преди ин витро процедура, малко се шашнах като видях какво пише на опаковкатат на мелатонина, на като чета явно не съм единствената на която се предписва това за подобряване качеството на яйцеклетките!Дано да подейства аз преди това пих и три месеца Фертил аид, но той е много скъп, питах доктора той каза, че това което изписва е по добре, но не пречи да си пия и другите!Успех на всички!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #147 -: Май 18, 2011, 17:47:39 pm »
Нещо не мога да разбера как така Мелатонина ще подобри качеството на яйцеклетките? 8O
Да не е Метформин?
Мелатонина е хормона на съня и сега се правят таблетки за сън, които го съдържат.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #148 -: Май 25, 2011, 22:19:35 pm »
Здравйте и от мен!
 Аз освен че пия Метфогамма и Фемостон,вчера д-р Стаменов ми предписа Arinidex 2x1  за 5 дни от 18 до 22 ден на МЦ и освен това и Мелатонин.Обаче като разбрах колко струва това лекарство 8O 120лв и после на какви пациентки се изписват 8O не съм на себе си.Каза че подобрявало качеството на яйцата.Arinidex се изписва на жени които са претърпели операция за карцином на гърдата,да спира появата на нови такива образования.Но явно има и друг ефект,за качеството на яйцеклетките. Обаче мен ме е страх да го пия и утре смятам да му се обадя и да уточня,да не е станало някаква грешка.
Много Ви моля ако на някой му е предписвано това лекарство да ми отговори.Да каже отзиви.
В опаковка се два блистера по 14 хапчета.Аз трябва да приема 10 бр.т.е една опаковка.ако някой е пил или има останал един блистер,моля да ми пише ,ще си платя за единия блистер.В аптеката ми казаха че не могат да ми дадат единия блистер,защото тези лекарства се изписват само с рецепта по Здравната каса и ако ми дадат единия блистер,другия няма да могат да го продадат.
Ще ви бъда благодарна ако някой ми пише.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #149 -: Май 25, 2011, 22:36:18 pm »
Лекарството е Аримидекс(Arimidex) :)
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #150 -: Май 26, 2011, 04:00:25 am »
10 броя Аримидекс единствено и само можеш да си закупиш от аптеката на клиниката. Във всяка друга аптека не го държат на склад, понеже е скъпо лекарство-могат да ти го доставят с поръчка само срещу определено капаро и те задължават да купиш цялата опаковка. Когато използваш Аримидекс се водиш, че си в стимулация-допринася за количество и качество на образуваните яйцеклетки. Надявам се да съм била полезна с тази информация, понеже имам опита от края на миналата година.
Пожелавам УСПЕХ на всички.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #151 -: Май 26, 2011, 08:02:24 am »
Теменуга, а как ти се отрази приема на това лекарство.Пиши ,че съм ошашкана!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #152 -: Май 26, 2011, 10:41:29 am »
Аз съм само на фемостон за сега,но не знам за колко време.Смъквам високо ФСХ. Интересно ми стана и на мен за това лекарство.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #153 -: Май 26, 2011, 18:46:28 pm »
Никой друг ли не е приемал Аримидекс?
Моля Ви отзовете се на въпросите ми!
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #154 -: Май 26, 2011, 20:25:48 pm »
Аз имам проблем с количеството и качеството,но на мен док.Стаменов не ми го е предлагал това лекарство.Пия метфогамма,мелатонин, вит.Е400,преди време ел-аргинин и сега фемостон.Дано теменуга се включи да каже при нея как се е отразило.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #155 -: Май 27, 2011, 07:58:16 am »
Благодаря ти Радост за отговора. И аз съм на съшите лекарства ,сега ще включвам и въпросния Арамитекс.Надявам се на Теменуга да се включи.
Каквото това.Да сме живи и здрави най вече.
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #156 -: Май 27, 2011, 10:24:48 am »
Здравейте, мили момичета. Няма място за притеснение, свързано с Аримидекса. Д-р Стаменов ми изписа Аримидекс заедно с Метфогама през м. октомври или ноември миналата год. като предварително ме предупреди за цената на Аримидекса. Трябва да уточня, че аз събирам и замразявам на ЕЦ ембриони и това беше с цел да се получи не една яйцеклетка, а повече наведнъж, като се има в предвид че при мен не е имало проблем с качеството (само възрастта ми е по-напреднала)и при нас съществува мъжки фактор.
За ефета от Аримидекса бих казала, че при мен не се почувства особено, понеже имах 1 голям фоликул, 2 малко по-малки и много други мънички. След пункцията се получи 1 бр. яйцеклетка, която се разви в чудесен ембрион, но за съжаление другите 2 яйцеклетки се оказаха незряли. И така на финала се получи отново 1 хубава яйцеклетка, както и при нестимулиран ЕЦ. В клиниката не можаха да ми открият файла при един от прегледите, понеже се оказа, че след като съм с Аримидекс се водя че съм на стимулация и файла ми се намираше долу в кабинета, където поставят инжекциите за стимулация.
През месец февруари тази год. д-ра ми препоръча Клостилбегит вместо Аримидекс така че според мен действието им е аналогично, може би Аримидекса е с по-голям ефект, изхждайки от цената. Но все пак всеки организъм е индивидуален и различен.
Просто не се притеснявайте, а се доверете на лекаря си-той най-добре преценява какво е необходимо според това как реагира всяка една от нас.
От цялото си сърце пожелавам УПОРИТОСТ и УСПЕХ на всички силни и борещи се момичета до постигане на дългоочаквания резултат.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #157 -: Май 28, 2011, 08:56:02 am »
Аз се обаждах на спешния телефон и ме увериха ,че Аримидекса е по добър от Клостилбегита и че няма нищо страшно и да не обръщам внимание много на листовката какво пише.Все пак бях доста притеснена и бях длъжна да се обадя.
Благодаря на Теменуга за отговорите.
Успех на всички моничета!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #158 -: Юни 19, 2011, 10:38:21 am »
Здравейте!
 Четох че мелатонина действа като контрацептив,но го предписват и за качеството на яйцеклетките.Дали е подходяшо сега да вземам Мелатонин.В момента съм след неуспешен опит ИКСИ.Имам проблем  с качеството на яйцеклетките.Сега приемам Дуфастон от 15  ден на МЦ за 10 дни.По време на стимулацията от време на време приемах Мелатонин ,защото имах проблеми със съня.Сега съня ми се върна,но много рано се будя сутрин и затова съм решеила да приемам Мелатонин на своя глава.
Дали е добре!?
Re: Инвитро/ИКСИ - Качество на яйцеклетката!
« Отговор #159 -: Юни 27, 2011, 23:15:33 pm »
Здравейте момичета. Аз също имах този проблем с качеството на яйцеклетките. Преди втория си опит пих Омега киселини, Q10, пчелно млечице, вит.Е 200, вит.Диабион, спазвах белтъчната диета. Четох чужди форуми и сама си ги предписах без витамините. Не знам дали са ми помогнали, но вече се радвам на едно прекрасно дете. Успех и на вас.