0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #440 -: Януари 27, 2014, 18:39:07 pm »

pokita,
Благодаря за подкрепата.
Страничните ефекти са виене на свят (в началото само сутрин, а днес продължава и през деня..), стомашен дискомфорт (досега не ми се е случвало точно такова нещо), депресия.. Не знам дали са от лекарството, но нямам друго обяснение. Ако не ми е правилна дозата, възможно ли е да ми навреди 45-дневния прием?  :?
На мен ми се струват тези симптоми по-скоро, като че ли на нервна те почва. Имала съм ги същите но без да пия някакви лекарства. Може би си се притеснила заради изследванията, което е нормално. Бих ти препоръчала да не го мислиш много и се настрои психически и си мисли други весели неща. Знам, че е трудно да се изпълни а лесно да се каже но тук повече сме минали през повечето неща. А за твое успокоение ако искаш наистина се обади на ендокринолога и му кажи ка се чувстваш и след време си направи контрола, както те съветват и другите момичета.
Просто трябва спокойствие...Успех  :party:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #441 -: Април 14, 2014, 11:42:31 am »
Привет, пия еутирокс, но имам изписана вече и Тотема. От няколко дни не мога да се свържа с ендокринолога си и не знам в какъв интервал след 'хапчето' да я пия. Надявам се че някой може да помогне.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #442 -: Април 14, 2014, 13:46:18 pm »
Привет, пия еутирокс, но имам изписана вече и Тотема. От няколко дни не мога да се свържа с ендокринолога си и не знам в какъв интервал след 'хапчето' да я пия. Надявам се че някой може да помогне.
Това желязо ли е? Аз желязото го пиех вечер, мисля, че поне 4часа интервал е добре да има.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #443 -: Април 14, 2014, 14:20:32 pm »
М-и, точно желязо е. Изписано ми е два пъти дневно, а взимам и 3*2 магнезий (обраха ни апартамента миналата седмица и съм с контракции по случая). Ще влизам в схеми и сметки май  :D. (+2, -3, 8 часа от...)
Много мерси!!!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #444 -: Април 14, 2014, 15:30:52 pm »
Приема на желязо трябва да е 8 часа след Л-Тироксина,освен това последния прием на желязото трябва да е 10 часа преди Л-Тироксина.Фелязото трябва да се приема и 4 часа след магнезия.Доста сложно става.Д-р Начев ми е казвал това.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #445 -: Април 14, 2014, 16:30:15 pm »
О, ще се справя. Магнезия ще пробвам да заменя с Диаспорал (1*1 вместо Магне 3*2), и ще взимам само по една ампула дневно желязо... Или евентуално две заедно вечер. Няма сложни неща, надявам се да сработи.
Мерси, момичета!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #446 -: Април 14, 2014, 20:20:57 pm »
Лили в Мамата имаше една тема и на първа страница са написани мисля тия неща. Ще я потърся и ще ти пиша. Аз по схема ги пиех, наистина сложно ми се струваше, желязото също два пъти дневно, магнезий пиех веднъж-Биолектра, много добър според мен, пила съм го и след това.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #447 -: Август 29, 2014, 12:17:14 pm »
Здравейте, започнах прием на 1/2 таблетка Л-тироксин 50, предписана от д-р Начев. На листовката прочетох, че не бива да се приема с храна богата на калций(млечни продукти). Това означава ли, че закуската, която е след 1ч някъде не трябва да съдържа млечни, с цел пълното усвояване на хормона от организма? Трябва ли да се намалят и млечните продукти през деня?
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #448 -: Август 29, 2014, 14:55:03 pm »
Честно казано не съм обръщала внимание на тази част от листовката, в която пише за приема на храна със съдържание на калций. Спазвала съм инструкциите на д-р Начев - закуска и кафе еди колко си време (забравила съм вече  :lol:) след приема на Л-тироксина. Кафето винаги съм го пила с мляко. Не съм ограничавала консумацията (която обикновено съм  имала) на млечни продукти. Хормонът се повлия от терапията и влезе в нужните стойности.
За твое успокоение, направи консултация с д-р Начев по този въпрос.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #449 -: Август 29, 2014, 15:37:51 pm »
Поразрових се и намерих на много места подобна информация:
Some substances bind with thyroxine, preventing it from crossing the gut wall to be absorbed. These substances should never be taken at the same time, or within an hour of taking thyroxine tablets:    iron salts    antacids    calcium carbonate including milk)    sucralfate    cholestyramine
Leave at least four hours if possible between taking calcium or iron supplements and a dose of thyroxine.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #450 -: Септември 10, 2014, 15:00:58 pm »
здр, само за информация искам да споделя и мойте резултати от пиенето на л-тироксин 50
след направени изследвания преди три месеца резултат 22 (отсъствие на цикъл), започнах пиенето на л-тироксин 50 по едно на ден сутрин на гладно и днес резултата е 5 (на трети ден от цикъла), невероятен резултат за мен
успех на всички
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #451 -: Септември 10, 2014, 22:47:29 pm »
Не е трябвало да чакаш 3м и вероятно пак ще ти коригират дозата. Ако целиш бременност трябва да падне под 2 и най-добре да е 1.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #452 -: Септември 20, 2014, 18:08:05 pm »
Здравейте, днес бях при д-р Начев за първи преглед. След направени изследвания тсх - 4,18 FT4 7.53 TAT 17.7 MAT 417.6, ми назначи по 1/2 т л-тироксин от 50мкг. Каза ми след 45 дни контрола на тсх и FT4. Забравих да попитам  за TAT и MAT дали да изследвам? Той спомена, че те не били важни, което според мен не изисква изследването им. Моля ако някой от Вас може да сподели опита си.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #453 -: Септември 20, 2014, 19:23:06 pm »
На антителата не може да се повлияе, на мен само няколко пъти са ми ги изследвали.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #454 -: Септември 20, 2014, 19:45:14 pm »
м-и, т.е. като ходя да пускам изследвания да изследвам само тсх и FT4, така ли?
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #455 -: Септември 20, 2014, 20:12:48 pm »
Ако е казал и двата, значи да.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #456 -: Януари 11, 2015, 21:58:39 pm »
Здравейте.. нова съм в форума и все още разучавам..
Пия л тироксин от близо 2 години и съм на доза 100мг. Започнах да напълнявам и така разбрах, че нещо не е наред.. ТСХ ми беше 60 и за 5 месеца падна до 1,17 което е добре.. Правя си веднъж на 6 месеца изследвания, но скоро мисля да търся диетолог, че килограмите не мърдат..
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Л-Тироксин
« Отговор #457 -: Януари 13, 2015, 14:33:20 pm »
Здравейте.. нова съм в форума и все още разучавам..
Пия л тироксин от близо 2 години и съм на доза 100мг. Започнах да напълнявам и така разбрах, че нещо не е наред.. ТСХ ми беше 60 и за 5 месеца падна до 1,17 което е добре.. Правя си веднъж на 6 месеца изследвания, но скоро мисля да търся диетолог, че килограмите не мърдат..
Направи си тест за ИР

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #458 -: Януари 13, 2015, 22:25:22 pm »
Денис, не мислиш ли, че лекарят би се сетил за това изследване? Не е заяждане, просто някак логично ми се вижда, те да имат някаква методика, която да следват.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Л-Тироксин
« Отговор #459 -: Януари 14, 2015, 15:16:42 pm »
Денис, не мислиш ли, че лекарят би се сетил за това изследване? Не е заяждане, просто някак логично ми се вижда, те да имат някаква методика, която да следват.
Не, не мисля - ... да изчакаме още 2 год. ли?
И си го приемам точно като заяждане.
Най ми е лесно да си мълча... което напоследък си налагам :)
Ако ти не виждаш връзката - аз я виждам

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум