0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #520 -: Юни 23, 2015, 23:14:29 pm »
Намери телефон на лекаря и говори с него. Те са свързани двата хормона и единият като се покачва е нормално другият да слиза. Мисля, че ФТ4 не е проблемен за плода, а както е писала Дес, ТСХ-то пък влияе най-силно първите месеци. Аз бих си пила минималната доза, защото често след раждане ТСХ рязко се покачва.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #521 -: Юни 23, 2015, 23:26:01 pm »
Намери телефон на лекаря и говори с него. Те са свързани двата хормона и единият като се покачва е нормално другият да слиза. Мисля, че ФТ4 не е проблемен за плода, а както е писала Дес, ТСХ-то пък влияе най-силно първите месеци. Аз бих си пила минималната доза, защото често след раждане ТСХ рязко се покачва.
И аз така мисля да направя,ще го започна пак утре.Звънях й,но тя ми каза да отида до там,не можело по телефон,дори след като й казах,че не мога с кола много друса,боли,тежи ми,тя каза да отида с влака...не можа да ми каже нищо по телефона.Може би ще се наложи тук в Русе да се свържа с някой,въпреки че не искам.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #522 -: Юни 23, 2015, 23:28:55 pm »
Боже.... не дава консултации по телефона, защото не си плащаш ли?! Какъв е проблема в това състояние да ти отделят 5 минути или да ти каже да и пратиш имейл.

Чиби,
за този доктор не съм чувала нищо.
Но мога да ти препоръчам д-р Антоанела Славчева. Кабинетът и е в сградата срещу Альоша. Работи в понеделник, вторник, сряда и четвъртък от 14ч до 18ч. На мен ми бе препоръчана от друг един доктор, според който от всички ендокронолози в града, единствено тя минава за добра в областта си.
Идната седмица и аз ще ходя при нея.
Ако искаш, ще ти пратя на лични телефоните и. Пред мен е визитката и. Трябва да си със записан час.
Намерих това в стара тема, ако искаш потърси координати.
« Последна редакция: Юни 23, 2015, 23:32:37 pm от м-и »
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #523 -: Юни 24, 2015, 11:01:04 am »
Боже.... не дава консултации по телефона, защото не си плащаш ли?! Какъв е проблема в това състояние да ти отделят 5 минути или да ти каже да и пратиш имейл.

Чиби,
за този доктор не съм чувала нищо.
Но мога да ти препоръчам д-р Антоанела Славчева. Кабинетът и е в сградата срещу Альоша. Работи в понеделник, вторник, сряда и четвъртък от 14ч до 18ч. На мен ми бе препоръчана от друг един доктор, според който от всички ендокронолози в града, единствено тя минава за добра в областта си.
Идната седмица и аз ще ходя при нея.
Ако искаш, ще ти пратя на лични телефоните и. Пред мен е визитката и. Трябва да си със записан час.
Намерих това в стара тема, ако искаш потърси координати.
Благодаря и аз към нея се бях ориентирала
Re: Л-Тироксин
« Отговор #524 -: Август 06, 2015, 14:54:57 pm »
Здравейте и аз съм новичка в темата ! Историята е ТСХ извън норма в началото - 4.92 ,цел забременяване - под 2.5. От Януари пия Еутирокс с различни схеми като бях паднала под долната граница,но последния път бях с резултат 2.5, но лекаря иска да съм под 2 за бременност и ми увеличи дозата,след 45 дни резултата ми е 6.9  8O. Ходих на консултация каза,че това било нормално и се случвало,но аз се притеснявам, на някой случвало ли му се е такива големи разлики ? Благодаря много за отговорите :)
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #525 -: Август 06, 2015, 17:39:32 pm »
При някой е много трудно регулирането на ТСХ и така резултата с увеличаване на дозата е неочакван. Имам едва приятелка, доста мъки и време и отне. Моят никога не се е покачвал стресова без причина и винаги при завишаване на дозата си пада.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #526 -: Август 07, 2015, 08:33:41 am »
Здравейте и аз съм новичка в темата ! Историята е ТСХ извън норма в началото - 4.92 ,цел забременяване - под 2.5. От Януари пия Еутирокс с различни схеми като бях паднала под долната граница,но последния път бях с резултат 2.5, но лекаря иска да съм под 2 за бременност и ми увеличи дозата,след 45 дни резултата ми е 6.9  8O. Ходих на консултация каза,че това било нормално и се случвало,но аз се притеснявам, на някой случвало ли му се е такива големи разлики ? Благодаря много за отговорите :)


Здравей,при мен е същата ситуацията,непрекъснато ми варират стойностите на ТСХ и аз също имам за цел забременяване,затова правя контролни изследвания на всеки 45-50 дни и след корекция на дозата.Всичко това под наблюдението на ендокринолог.
Нямаш повод за притеснение,всеки организъм различно се повлиява,освен това и други хормони оказват влияние върху стойността на ТСХ.
Предполагам правилно приемаш медикамента,сутрин на гладно и без кафе поне 30 минути след приема му.
Пожелавам ти скорошна бременност и не се притеснявай,по време на бременността може да си пиеш лекарството и да контролиш ТСХ.



Re: Л-Тироксин
« Отговор #527 -: Август 07, 2015, 11:18:13 am »
Много ви благодаря за отговорите ! Ами да всичко си правя както ми казва ендокринолога и на всеки 45 дни се изследвам и променяме дозата, принципно нямам проблеми с други хормони, само с този се боря за мой късмет :) Благодаря много, успокоявам се,че явно наистина си е от организма !
Re: Л-Тироксин
« Отговор #528 -: Август 10, 2015, 11:28:10 am »
Здравейте момичета,
имам едно запитване ако може някой да ми отговори. Значи пролетта пиех Л-тироксин 50 но със затоплянето на времето започнах да имам проблем със съня и нервите. Затова го намалих на 37 /хапче 75 го деля на две/ и се чувствах много добре. Но от скоро вече не са такива жеги и започвам да усещам от няколко дена едно леко стягане в гушата и неприятно преглъщане или по-скоро леко затруднено преглъщане. Чудя се, дали защото времето се променя и вече не е такава жега, се налага пак да кача дозата? Това ми е единственото оплакване за момента, това леко стягане. Лекувам се от около 2 години от ЩЖ, имам хипофункция. Нормално ли е да имам такова усещане и то вече няколко дена? Преди пак ми се е случвало но максимум за ден! :(

Много благодаря!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #529 -: Август 10, 2015, 17:25:42 pm »
Ефра, никога не съм си променяла дозата без изследване, без лекар си позволих веднъж и не бях нацелила правилната схема, тогава се наложи да ми увеличат дозата и понижаване няма. Та моят съвет е - иди на лекар, направи изследване и така. Това със по-голямата нужда през зимата и аз съм го чувала, но изследванията ми показват обратното така да се каже. Февруари ТСХ беше 2, в началото на юни 3.2. Тоя ТСХ си прави квото иска и без изследване няма как да е всичко точно.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #530 -: Август 10, 2015, 17:43:33 pm »
Ефра,и аз мисля,че сама да си променяш дозата никак не е удачно.
Посети ендокринолог и обсъдете,направи изследване ако е нужно,но сама не предприемай лечение.
За пример ще ти дам също себе си.Наскоро ми увеличиха и на мен дозата,лекарката разбира се,каза,че е много горещо и може да почувствам някои неразположения,но в никакъв случай да не я намалявам.И така,имах действително дискомфорт,но устисках и премина дискомфорта.
Всеки организъм различно се влияе.
Колкото до стягането,ако продължава все още,пак те съветвам да отидеш на преглед.



Re: Л-Тироксин
« Отговор #531 -: Август 10, 2015, 18:53:21 pm »
Благодаря Ви,
аз по-принцип с намаляването съм се консултирала с лекар но сега с това стягане ме притесни. Май имам възел. Усещам го, където е щитовидната жлеза и симптомите са такива за възел. Със сигурност ще отида на лекар. :(
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #532 -: Август 10, 2015, 19:31:12 pm »
Може да са просто нерви, не се самонавивай и диагностицирай и мен така ме стягаше и се задушавах с перфектни показатели :)
Re: Л-Тироксин
« Отговор #533 -: Август 12, 2015, 10:31:16 am »
Здравейте, момичета. След хормонални изследвания, които си направих на своя глава, се установи, че ТСХ ми е завишен. Посетих ендокринолог, който ми прегледа ЩЗ на ехограф и каза, че всичко е наред с нея. Приемам Еутирокс като редувам 25-50мкг и след 35-40 дни ми каза да направя контрола, като тогава ще изследвам и други хормони. За съжаление имам фамилна обремененост и лекарката ми каза, че трябва да си следя ЩЗ. Тъй като целя забременяване, поразпитах подробно и доколкото разбрах ТСХ влияе най-много на развитието на плода (особено в начална бременност), но и самото забременяване е трудно. Аз знам, че има случаи на забременели с високо ТСХ, но явно не се случва често. Тя ми обясни, че може това да е проблема при нас (имаме 5 месеца опити).  При вас има ли забременели при намаляване на ТСХ? Попаднах на статия, че след нормализиране на функцията на ЩЗ, плодовитостта се връща много бързо и силно се надявам да е така  :D
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #534 -: Август 12, 2015, 15:22:23 pm »
Нани, явно си указва влияние ЩЗ. Пий си хапчетата и не го мисли :) Сутрин на гладно с малко вода и после половин час нищо. Ако няма други проблеми може и това да е. Аз бях с ТСХ в норма, но малко над средното и ендокринолога ми изписа хапчета, това още преди да забременея първият път. Сега вече си знам има ли бременност, първо там тичам :)
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #535 -: Август 12, 2015, 15:25:35 pm »
Аз бях с много завишено ТСХ някъде около 8, при горна граница 4.След намиране на добър лекар и вкарване на ТСХ в норма и решаване и на други проблеми, вече се радвам на малка дъщеря.Забременях спонтанно, а имам инсеминация и ин витро.Така че следи си редовно жлезата, ходи на лекар и ако само това е проблема е възможно нормално забременяване.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #536 -: Август 12, 2015, 15:32:54 pm »
Здравейте, момичета. След хормонални изследвания, които си направих на своя глава, се установи, че ТСХ ми е завишен. Посетих ендокринолог, който ми прегледа ЩЗ на ехограф и каза, че всичко е наред с нея. Приемам Еутирокс като редувам 25-50мкг и след 35-40 дни ми каза да направя контрола, като тогава ще изследвам и други хормони. За съжаление имам фамилна обремененост и лекарката ми каза, че трябва да си следя ЩЗ. Тъй като целя забременяване, поразпитах подробно и доколкото разбрах ТСХ влияе най-много на развитието на плода (особено в начална бременност), но и самото забременяване е трудно. Аз знам, че има случаи на забременели с високо ТСХ, но явно не се случва често. Тя ми обясни, че може това да е проблема при нас (имаме 5 месеца опити).  При вас има ли забременели при намаляване на ТСХ? Попаднах на статия, че след нормализиране на функцията на ЩЗ, плодовитостта се връща много бързо и силно се надявам да е така  :D

Колко ти е завишено TSH-то? Аз не чаках 35-40 дни, моя лекар ми каза на 20 ден контролно изследване.
При мен стойностите са:
1. 06.07.2015: 4.38  реф. гр. 0.27-4.20
2. 27.07.2015: 3.060   реф. гр. 0.27-4.20
3. 12.08.2015: 2.430   реф. гр. 0.27-4.20

Пия Л-Тироксин 50мг
« Последна редакция: Август 12, 2015, 15:35:17 pm от dimitrova_zornitsa »
Re: Л-Тироксин
« Отговор #537 -: Август 12, 2015, 18:43:48 pm »
Dimitrova_zornitsa, ще ходя след 35 дни след започване на лекарството, защото ще пътувам и просто така се уговорихме с докторката. Отделно ще проследим и пролактина, та затова се разбрахме след почивката на 3ти ден от МЦ да ги пусна заедно, защото пролактина ми го иска на 3ти ден и няма смисъл да ходя през няколко дни да ме дупчат. Пролактина също ми е завишен, та и него ще го видим, защото сега ми препоръча да полежа малко преди изследването. Стойността на ТСХ ми е 4.2, но като гледам бързо се коригира. При теб доста бързо се е повлиял хормона.

М-и, аз даже съм доволна, че са предприети действия по забременяването и се надявам да стане. Лекарката ми каза, ако имам положителен тест за бременност, веднага да изследвам ТСХ и да отида при нея за корекция на дозата. Било важно да се види с какво ТСХ се влиза в бременност.

Мagi_st, това е страхотно, явно както му е писано на човек, така става. Засега нямам установени други проблеми, но по-подробни изследвания не съм си правила, защото след преглед при специалист ми казаха, че е рано, тъй като имаме само 4-5 месеца опити. На прегледа с ехограф всичко показваше отминала овулация, имам редовен цикъл и се надявам само ТСХ да е проблема.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #538 -: Август 13, 2015, 11:35:06 am »
Нани, за пролактина лично се убедих колко е важно спокойствието. Моя при първото изследване на 06.07.2015 беше 543.70, на 27.07.2015 с TSH реших да пусна и пролактин /да отбележа, че предната нощ сънувах кошмари, будих се на 30 мин и освен това станах в 7.45 и в 8ч. вече ми бяха взели кръв/ резултата беше зашеметяващ 1173.00. При вчерашните изследвания станах в 7,30 в 8.10 бях пред лабораторията, постоях 30 мин и резултата е в норма 466,30 при реф. стойности 102-496. Спази всички изисквания защото неверния резултат може да доведе до излишно лечение.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #539 -: Август 13, 2015, 11:46:28 am »
Един съвет, освен след 45 дни изследвайте щитовидната после след 3 месеца, после пак след 3 месеца и така докато не видите да се е стабилизирала.Хапчетата действат с натрупване, което значи че може в един момент много да ви спадне ТСХ и да трябва да се коригира пак дозата.