0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #480 -: Април 09, 2015, 22:29:44 pm »
Високо ниво на ТСХ не значи непременно липса на овулация.

Изследвайте с лекаря ти хормони и проследете овулацията в продължение на един-два месеца. Успоредно и едновременно с това направете спермограма на партньора ти в специализирана клиника и проверете проходимостта на тръбите при теб. След една година безуспешни опити това са стандартните изследвания.

Липсата на овулация е преодолим проблем, просто не предрешавай, че това точно е проблемът ви. Мъжкият фактор за жалост е често пренебгрегвана причина. Жените се строшават от изследвания и лечение, а после, много късно, се открие проблемна спермограма. Така че подходете разумно.

Успех и кураж!
« Последна редакция: Април 09, 2015, 22:34:49 pm от цигу »
Re: Л-Тироксин
« Отговор #481 -: Април 10, 2015, 12:16:12 pm »
Пропуснах да спомена, че той вече си направи изследвания - казаха че са много добри и няма проблем при него. При мен също не откриха други причино и заключиха, че ще е от хормоните. Аз имам да правя още няколко вида, но се надявах да е само ТСХ проблема.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #482 -: Април 10, 2015, 13:30:05 pm »
Puh.Chi,не искам да те плаша,но TSH е дост висок,с назначено лечение ще го свалиш,не е страшно,но се иска време.Ще трябва да се изследват и другите хормони на ЩЖ,FT3,FT4,ТАТ и МАТ за съмненията за Хашимото.
Най-добре и ехография да направи ендокринолога.Няма да се притесняваш,нищо фатално не е.
Между другото,имаш ли някакъв физически дискомфорт?Казваш,че следиш здравословното си състояние,на ендрокринолог била ли си до сега?



Re: Л-Тироксин
« Отговор #483 -: Април 10, 2015, 18:19:52 pm »
Ами не съм ходила досега. Есента като бях на гинеколог даже питах дали не трябва да си изследвам някакви хормони, но ми казаха, че няма нужда щом нямам конкретни оплаквания и да не се вманиачавам... Иначе усещам от няколко месеца, че постоянно ми се спи, много съм изморена,супер разсеяна, преди бях редовна и на фитнес, а сега като отида все се схващам и някакви странни съкращения в мускулите имам, сякаш потрепват неволно. Не знам дали има общо, но съм го отдавала на обикновена преумора. :?
Re: Л-Тироксин
« Отговор #484 -: Април 10, 2015, 20:24:12 pm »
Не,не,не се стресирай,след прегледа при ендокринолог ще се успокоиш напълно.Предполагам,че ще те гледа на ехограф и ще ти предпише лечение.За жалост всяка втора жена над 25 години има проблеми с ЩЖ.Аз съм на 37 години и съм Хашимото,съвсем случайно при пакет изследвания,които си направих сама,пакета беше промоционален,се диагностицира Хашимито.Не бях изненадана,то е генетично заболяване,но има данни вече,че и както много болести може да се отключи от стрес.
Към 21,03,2015 при мене беше 3.04 единици,но тъй като работим за бебе,ми завишиха дозата,защото е необходимо да е около 1.Иначе ми е в норма,но за бебе трябва да е по-ниско.
Л-тироксина  е много добър медикамент,пие си до живот.
Но както писах и по горе,иска се време,бавно се повлиява организма.
Успех ти желая,не се притеснявай,не е най-страшното.



*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #485 -: Април 10, 2015, 20:35:39 pm »
Пропуснах да спомена, че той вече си направи изследвания - казаха че са много добри и няма проблем при него. При мен също не откриха други причино и заключиха, че ще е от хормоните. Аз имам да правя още няколко вида, но се надявах да е само ТСХ проблема.

Къде е правена спермограмата на партньора ти - обикновена лаборатория или специализирана клиника? Изследването включва ли оценка на морфологията?
Re: Л-Тироксин
« Отговор #486 -: Април 11, 2015, 12:10:58 pm »
Да в специализирана, при д-р Александров - Варна, направихме всичко както си трябва.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #487 -: Април 15, 2015, 17:08:22 pm »
И аз вече съм на Л-тироксин 100, сутрин половин час преди хранене. Какво е мнението ви относно ограничаването на някои храни за по-доброто му усвояване.Четох, че животинските мазнини не са за предпочитане, но аз и без това ям само риба и други морски. Но пише, че и млечните продукти също пречат, трябва ли да ги намаля. Час след хапчето пих кафе с мляко и се чудя дали трябва да го избягвам. След месец съм на изследвания и ще преценят дали да остана на тази или ще ми увеличат дозата, затова искам да се постарая малко за добри резултати. :)
Re: Л-Тироксин
« Отговор #488 -: Април 15, 2015, 17:23:42 pm »
И аз вече съм на Л-тироксин 100, сутрин половин час преди хранене. Какво е мнението ви относно ограничаването на някои храни за по-доброто му усвояване.Четох, че животинските мазнини не са за предпочитане, но аз и без това ям само риба и други морски. Но пише, че и млечните продукти също пречат, трябва ли да ги намаля. Час след хапчето пих кафе с мляко и се чудя дали трябва да го избягвам. След месец съм на изследвания и ще преценят дали да остана на тази или ще ми увеличат дозата, затова искам да се постарая малко за добри резултати. :)


Аз ги пия 1час преди кафе и поне 2 часа преди други медикаменти,тъй като пия Фолацид и Конкор кор.
Друго нищо не ограничавам в храната.Така или иначе ще го пия до живот,а и никой ендокринолог не ми е препоръчвал ограничения откъм храни.
В 06:00 си навивам аларма или пък ММ ме буди,пия го и заспивам,към 07:30 се събуждам сама и спокойно си пия кафето.След още час взимам си и другите.Аз не закусвам по принцип.
В началото и аз не знаех за кафето,и да са ми казали толкова съм запомнила,но това беше преди 7-8 години.Сега съм много стриктна и си го следя навсеки три месеца,понякога и два...



Re: Л-Тироксин
« Отговор #489 -: Април 15, 2015, 21:29:10 pm »
По принцип, при хипофункция на ЩЖ трябва да избягва зеленчуци от семейство кръстоцветни ( зеле, карфиол, броколи и т.н.) както и глутен.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #490 -: Април 15, 2015, 21:30:41 pm »
Относно храните, четох на различни места с противоположни мнения за соята. Едни казват,че не е хубаво а други,че е хубаво да се яде. Аз често не консумирам соя но поне 5-6 пъти в годината се случва. Другата седмица съм на консултация при д-р Виткина и ще я попитам за нейното мнение. Вие какво ще кажете за соята?
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #491 -: Април 15, 2015, 21:40:36 pm »
Ефра, аз от 3 години пия Л-тироксин и не съм спирала да консумирам соево мляко. Всъщност, аз не спазвам никакъв хранителен режим и честно казано, не съм се интересувала от подобни мнения. Доколкото знам, за щитовидната жлеза имат значение йодните влияния, което предполага внимание към храни, съдържащи йод.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Л-Тироксин
« Отговор #492 -: Април 15, 2015, 21:48:45 pm »
За соята, категорично трябва да се избягва. Да не говорим, че е и ГМО ;)
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #493 -: Април 15, 2015, 22:11:12 pm »
rosi, чак пък категорично :D. Аз, въпреки соята, си държа TSH-то до 2. А за ГМО да не разискваме темата, че тогава гладни ще си умрем :lol:.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Л-Тироксин
« Отговор #494 -: Април 15, 2015, 23:10:47 pm »
Ефра, аз от 3 години пия Л-тироксин и не съм спирала да консумирам соево мляко. Всъщност, аз не спазвам никакъв хранителен режим и честно казано, не съм се интересувала от подобни мнения. Доколкото знам, за щитовидната жлеза имат значение йодните влияния, което предполага внимание към храни, съдържащи йод.
А какво за йода? :balk_88: Четох, че е хубаво да се консумира морска сол, морски дарове...ох всяка статия пише различни неща, няма ли по-конкретно ..."При лечение на хипотиреоидизъм менюто трябва да включва покълнали пшеница, ечемик, овес, соя. Ако имате възможност, добре е да консумирате пресни морски продукти, морски водорасли - фукуси, ламинрия, морско зеле.ето тук:"http://hranene.framar.bg/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B8/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B6%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%B0
Или поне да се знае официално в някой сайт инфото,че става а не кой каквото чул и написал!!! :balk_173:


Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #495 -: Април 15, 2015, 23:51:45 pm »
Под категорично, имам предвид, че във всяка статия, която съм чела, а те не са малко, и научни доклади, се препоръчва да се избягва. А до ГМОто то е ясно, но поне колкото межем, да ограничаваме.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #496 -: Април 16, 2015, 01:02:24 am »
Ефра, яж си каквото ти е вкусно. Хранителен режим само ако имаш нужда от корекция на килограмите. Аз съм от 10г.  с Хашимото от 6 на Еутирокс, ям и пия каквото ми се яде и ние, ТСХ си ми е около и под 2, забременях и родих. Чела съм как с хранителен режим и хомеопатия, някой и тироксина не си пият и антитела си понижават, преди няколко дни четох дори за лечение на Хашимото с имунна терапия, не бих си го позволила нищо от това ако правя опити за бебе.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #497 -: Април 16, 2015, 07:55:36 am »
Ефра, яж си каквото ти е вкусно. Хранителен режим само ако имаш нужда от корекция на килограмите. Аз съм от 10г.  с Хашимото от 6 на Еутирокс, ям и пия каквото ми се яде и ние, ТСХ си ми е около и под 2, забременях и родих. Чела съм как с хранителен режим и хомеопатия, някой и тироксина не си пият и антитела си понижават, преди няколко дни четох дори за лечение на Хашимото с имунна терапия, не бих си го позволила нищо от това ако правя опити за бебе.


Абсолютно същото е и моето мнение,само дето аз съм с Хашимото от 7-8 години.Както вече казах не се ораничавам,наскоро срещнах моя приятелка,купуваше си бразилски орех,каза,че съдържа Селен и  го яде за ЩЖ.И аз си хапвам чат пат,той е и много вкусен.
Ефра,не се втилясвай,пий си правилно Л-тироксина и всичко ще бъде наред.

м-и :balk_47: :balk_47:



*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #498 -: Април 16, 2015, 18:34:35 pm »
Е, ДАЛИНДА, м-и, радвам се, че споделяте подобни възгледи. Не стига, че ще се тъпчем с хапчета до края на живота си, ами ще си поставяме и ограничения относно храни и напитки :lol:. Спокойствие и усмивки - това е рецептата :P
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Л-Тироксин
« Отговор #499 -: Април 17, 2015, 21:47:33 pm »
И аз съм с диагноза Хашимото, и анти-тела  до небесата, но спазвам препоръките за диета, пия клеева тинктура, и от 1 година не пия тироксин. Tsh  ми е 2.5, разбира се не правим опити за бебе. Може и да съм в ремисия, може да съм изключение, но нищо не ми пречи да избягвам храните посочени за противопоказни, и да наблягам на тези, за които казват, че помагат. Успех  на всички.