0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #460 -: Януари 14, 2015, 20:40:17 pm »
Виж, наистина не е заяждане, аз имам подобен проблем, но лекарят ми не е казал и дума за други изследвания. Затова питам не е ли логично да ги препоръчат ако има връзка. При мен килограмите са натрупаха докато си бях с нормално ТСХ.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #461 -: Януари 25, 2015, 22:41:43 pm »
Момичета няма смисъл от спор или заяждане..    Килограмите при хора с хашимото се свалят много трудно с  диета. Имам двама лекари, които ме наблюдават и досега каквото са ми казали никога не са сгрешили. Правени са ми много изследвания и са преценили, че не трябва ИР..
Трябва спокойствие и търпение за борбата с килограмите :)
Re: Л-Тироксин
« Отговор #462 -: Февруари 25, 2015, 13:21:38 pm »
здр, само за информация искам да споделя и мойте резултати от пиенето на л-тироксин 50
след направени изследвания преди три месеца резултат 22 (отсъствие на цикъл), започнах пиенето на л-тироксин 50 по едно на ден сутрин на гладно и днес резултата е 5 (на трети ден от цикъла), невероятен резултат за мен
успех на всички

след 40 дни прием на доза 70, резултата е 1 :))))))
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #463 -: Февруари 25, 2015, 17:06:25 pm »
Чудесно!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #464 -: Февруари 27, 2015, 10:20:09 am »
Имам въпрос Л тироксина може ли да се приема с Метфогамма 500
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 10:23:33 am от rosana_84 »
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #465 -: Февруари 27, 2015, 21:10:04 pm »
Имаш предвид заедно в един и същи час ли? В този случай не, не може, тироксина сам с малко вода половин час преди храна или каквото и да е (има вариант, в който се пие вечер при повече от 3 часа чисти).
Re: Л-Тироксин
« Отговор #466 -: Март 05, 2015, 17:52:01 pm »
Привет на всички! Понеже съм новобранка с Л-тироксина имам няколко въпроса с надеждата тук да получа малко повече яснота. Аз съм на 23г. и началото на януари си направих изследвания на ТСХ, при което резултата беше 5.74 при горна граница 5, това е точно преди последната ми сесия ( 4курс студентка съм). Ендокринологът ми реши че е висок и ми изписа лечение с л-тироксин 25мг сутрин преди закуска. Пих го един месец и си направих нови изследвания - резултата беше 3,34 при горна граница 5. Нямах възможност да отида на консултация и спрях приема на л-тироксин. Вчера отидох при лекаря и той ми каза че не е трябвало да го спирам и да го почвам отново, а след 1 седмица да започна да приемам по 50мг. и пак щял да ми пусне изследвания и тогава сигурно щели да бъдат на долната граница, но после пак ще сменим дозата докато намерим идеалната за мен. След като ми го каза това се разочаровах изключително много и го попитах кога ще мога да го спра, защото ааз не искам да се тъпча с тези хормони, а той каза че не може да ми отговори. Аз сега съм пред дилема дали изобщо да ги почвам, не искам да влизам в омагьосан кръг - ще го намалям ТСХ после да го качвам и така до кога? Извинявам се за дългата тема и Ви моля да ми дадете съвет. Благодаря Ви!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #467 -: Март 05, 2015, 22:05:48 pm »
Няма спиране на Тироксин. Няма от къде организмът да си набави хормона, дозата се променя докато се настрои според нуждите на организмът. Дори и 3.34 не е особено добра стойност макар и в нормални граници. Ако целиш бременност ТСХ трябва да е под 2 и възможно най-близко до 1.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #468 -: Март 05, 2015, 23:04:38 pm »
Дилема няма, просто ти трябва да разбереш какъв точно е проблемът ти. Л-тироксинът е синтетична форма на хормона, който твоята собствена жлеза прави. Ти не се тъпчеш с него, а помагаш на жлезата, като приемаш количеството, което тя не успява да произведе. Ако жлезата не функционира добре и хормонът не достига, ред процеси не работят както трябва, и се чувстваш зле, тоест имаш симптоми.

Встрани от това обаче приеманите за "нормални" нива на хормона са по-тесни или по-широки, според клиничната школа. Но когато бебето се забави, оптималното ниво на ТСХ попада в още по-тесни граници.

Ако не целиш забременяване и се чувстваш добре въпреки високото ниво на ТСХ, говори с лекаря си и преценете какво е най-доброто за теб.




*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #469 -: Март 08, 2015, 16:49:22 pm »
При прием на антибиотик ,може ли да се прави контролно изследване на Тсх   или трябва след приключване на антибиотика (и колко след това)?


*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #470 -: Март 08, 2015, 23:45:24 pm »
Мисля, че не оказва влияние антибиотика, но болест, стрес, аз бих изчакала.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #471 -: Март 10, 2015, 08:47:24 am »
Относно стреса Начев ми беше казал че се отразява като мине малко време - две-три седмици поне. Ако са ви образували нерви тази седмица, днес или утре изследването няма да го отрази.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #472 -: Март 10, 2015, 16:40:58 pm »
да , и аз знам че краткосрочен стрес не се  отразяван на резултатите , говорим за отражение само при  дълъг и непрекъснат стрес   , а и това е хормон  с продължително натрупване  -за това   изследване се прави на 40дневен интервал от промяна на  дозата на тироксина.
Аз все пак реших да  изчакам за контролата  , не е толкова  проблем  срока.


*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Л-Тироксин
« Отговор #473 -: Март 17, 2015, 14:37:14 pm »
Здравейте момичета, бих искала да чуя вашето мнение по един въпрос. Вчера док реши да пуснем контрола на ТСХ и се оказа, че стойността е над 4. Само да отбележа, че приемам Л-тироксин 50*1 табл. в продължение на 3 месеца, защото в края на ноември миналата година преди старта на първият ни опит инвитро се оказа, че стойността на хормона е над 3. Реално вчера стартирахме нов опит на ЕЦ (защото не реагирам добре на стимулации) и дозата ми бе коригирана на 100 мкр единия ден и 75 мкр на следващия. Та въпросът ми е следния: Дали се е повлияло изследването от това, че станах в 4 сутринта за да пропътувам 200 км до клиниката и изпих две кафета преди изследването без да знам, че ще изследваме ТСХ. Вчера беше 3 ден от цикъла ми, но от 2-рият ден нямам кървене и док реши, че щом няма кървене е удачно да го изследваме. Надявам се, че ще успея да го вкарам в норма за 10-ина дни предвид високите дози, но и също съм наясно, че всичко е строго индивидуално. И все пак се надявам на едно малко чудо, за да не обрека опита си на неуспех. Има ли момичета, които са успели за кратък срок с високи дози да свалят стойността на ТСХ? Стана доста дълго, за което се извинявам. Ще се радвам да прочета Вашите мнения.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #474 -: Март 17, 2015, 15:00:00 pm »
Sweet  писах ти на лични.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #475 -: Март 17, 2015, 15:33:37 pm »
Sweet Angel, аз имах подобна ситуация преди моята успешна процедура. За 30 дни свалихме нивото на ТСХ.

В Щатите няма никакви изисквания или ограничения за тестване на ТСХ по отношение на ден от менструалния цикъл, време на деня, прием на л-тироксин, храна или кафе. Това е според моя ендокринолог от 2009-та година насам и според препоръките на Американската Асоциация по Ендокринология.
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Л-Тироксин
« Отговор #476 -: Март 17, 2015, 16:15:35 pm »
rosi, цигу благодаря ви за отговорите   yahoo_33
« Последна редакция: Март 17, 2015, 16:17:54 pm от Sweet Angel »
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #477 -: Март 17, 2015, 17:57:33 pm »
Sweet Angel, аз имах подобна ситуация преди моята успешна процедура. За 30 дни свалихме нивото на ТСХ.

В Щатите няма никакви изисквания или ограничения за тестване на ТСХ по отношение на ден от менструалния цикъл, време на деня, прием на л-тироксин, храна или кафе. Това е според моя ендокринолог от 2009-та година насам и според препоръките на Американската Асоциация по Ендокринология.

И според моя няма значение кога, аз в началото подхождах с недоверие, защото повечето искат да е сутрин на гладно. Правила съм контролни измервания и на гладно и за себе си, също съм приела, че не е от значение часа и храната де.
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Л-Тироксин
« Отговор #478 -: Март 17, 2015, 18:52:22 pm »
м-и, благодаря ти  :wink:
Re: Л-Тироксин
« Отговор #479 -: Април 09, 2015, 22:09:13 pm »
Здравейте момичета,
аз съм нова във форума, но изчетох подробно темата. Повече от година не мога да забременея на 29г. съм и гинеколог ми назначи (най-накрая) хормонални изследвания, понеже има съмнение, че в момента нямам овулация. Вчера изненада - TSH 9,29  8O. Веднага си записах час при препоръчан ендокринолог, но е чак след 10 дена :( Винаги съм се грижила много за здравето си, дори съм редовна и с профилактичните прегледи, но никой не ми е пускал изследвания на хормони, явно не са го намирали за необходимо. Личната ми лекарка се съмнява за Хашимото.
Сега си мисля, че това е причината за неуспешните опити, а на прегледи миналата година са ми казвали че имам овулация, отделно и тест съм правила и беше положителен. Има ли други с подобен проблем? Колко време може да отнеме, да стигна нормалните показатели, за да няма опасност за бебето. Предполагам че има подходящо лечение за да ми се възстанови овулацията...  :? Съжалявам ако задавам глупави въпроси, но не съм се сблъсквала с подобен проблем досега, а съм притеснена.