0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #360 -: Юни 10, 2010, 09:34:34 am »
Моето ТСХ е 5.29.
Също пия Л-Тироксин.
Според д-р Начев даже тази стойност на ТСХ-то не е проблем за забременяване, само че ще стане по-бавно и по-трудно.

Да не те плаша, Имел, ама аз забременях при стойност 5.7 и загубих бременността в 13 г.с, като имах кървене още от 5 г.с. Втората ендокриноложка, при която започнах да ходя, просто побесня, като разбра, че ТСХ-то ми е било 5.7 и не са ми били изписани лекарства. Опитай се да смъкнеш нивото на 2 и бъди рахат, всички проблемчета имат решение!!!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #361 -: Юни 10, 2010, 10:17:07 am »
dantealigeri.1, пия почти месец вече лекарство. След десетина дни съм на преглед. Попитах Начев за забременяването във връзка с предишната ми бременност и да се ориентирам кога е възникнал този проблем, който имам, дали след това или е възможно още преди първото ми забременяване да съм го имала.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #362 -: Август 13, 2010, 23:35:32 pm »
Здравейте момичета.Може ли някой да ми каже дали ми е било в нормите моето  TSH 1.68(при норми 0.2-5.0).Също и резултата от T4 е  15.2(при норми 10.0-24.0).Това беше миналата година-ама тогава никой доктор нищо не ми каза,а пулса сега ми е мн.нисък от 46 до 60 удара в минута най-мн.(всъшност той все е такъв-от което знам ,че това е признак  за намалена функция на щитовидната жлеза)
« Последна редакция: Август 14, 2010, 01:03:21 am от zyza »
   
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #363 -: Август 14, 2010, 04:00:10 am »
ТСХ и Т4 са били в нормата.
Но пулсът ти е нисък, освен ако не си атлетка в отлична форма.

Консултирай се с лекар за ниския пулс и други симптоми, и пусни ново изследване на ТСХ - нивото на хормона се мени според функцията и състоянието на жлезата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #364 -: Август 14, 2010, 12:11:22 pm »
Пулс 46-60 говори за брадикардия или предсърдно мъждене и
разбира се проблем с щитовидната.
Непременно се консултирай и с кардиолог. :nurse_1: :lovedock:
Това не е нормален пулс.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #365 -: Август 15, 2010, 15:26:30 pm »
Цигу  и   Кartiche-балгодаря ви за отговорите!Непременно ще искам  консултация с някой специалист!
   
Re: Л-Тироксин
« Отговор #366 -: Ноември 22, 2010, 19:49:55 pm »
Привет момичета! Няма движение по темата, да не би да има друга и да не пиша където трябва... Ако трябва ще преместя въпроса си
 Искам да ви попитам как да постъпя защото двама доктора и две решения....различни. Пия елтирокс  75мг една година вече и подържам ниско тсх -0.0150, и след прием на елтирокс 50мг го вдигнах на 2.00 само за 40 дни. Единия доктор иска да продължа на 50мг,а другия на 75/защото щяло да се вдигне тсх-то още/... Възможно ли е толкова бързо да се повдига стойността ,само за 40 дни се повиши и съм в норма,но ако  така се повишава къде е решението?...
 Имам хашимото и започнах да пия елтирокс преди година защото тсх беше 40 като ст/ст.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #367 -: Ноември 22, 2010, 20:17:40 pm »
ТСХ 2 е добро ниво, но ако се опасяваш, че хормонът ще скочи нагоре, прави кръвни изследвания през 40 дни и виж как ти се отразява доза от 50 мг.

Щом имаш и Хашимото, предполагам следят не само ТСХ, а и други хормони и антитела на щитовидната жлеза.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #368 -: Ноември 22, 2010, 20:23:45 pm »
Благодаря за отговора! :) При прием 5о мг елтирокс сякаш започвам да пълнея, мисля да пия 50 и 75мг,като ги редувам и да изследвам след 40 дни пак,Дали е удачно?
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #369 -: Ноември 22, 2010, 20:27:47 pm »
И това е вариант, но каквото и да предприемеш, допитай се до ендокринолог или единият от двамата ти лекари.

Това, че можеш да купуваш и дозираш левотироксина без рецепта, не значи, че е редно да го правиш.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #370 -: Ноември 22, 2010, 20:32:19 pm »
Решението ми дойде от това че двамата ендокринолози бяха на различни мнения и аз реших да комбинирам...Затова и исках мнение от вашия опит тук :)
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #371 -: Ноември 22, 2010, 21:08:09 pm »
Мила, по мои наблюдения ТСХ доста варира дори и без промяна на лечението, така че ако искаш остави дозата 50, но си прави контроли по-често, напр. на 15-20 дена.
Според резултатите ще прецените следващи дози.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #372 -: Ноември 23, 2010, 07:01:57 am »
Ок, момичета многооо сте мили,благодарна съм, че споделихе! Така ще направя. :)
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #373 -: Юли 11, 2011, 10:05:28 am »
Момичета, имам следното питане - тази сутрин забравих да си пия л тироксина, ей така, просто ми изхвръкна от ума,  разбира се пих кафенце и водица /иначе, не мога да се събудя, та мога ли сега да го пия /2 часа и половина след кафето/ при положение, че от тогава не съм яла, нито съм пила нищо, или е по-добре да пропусна днес? как мислите?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Л-Тироксин
« Отговор #374 -: Юли 11, 2011, 10:37:09 am »
Мисля, че ако го пропуснем, не е проблем. Това е лекарство с продължително действие, което се натрупва с организма. Ако пък искаш, пий го няколко часа след като не си консумирала нищо, като задължително след това спазиш обичайните инструкции да не приемаш нищо още поне половин час.
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 10:48:44 am от hope-love »
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #375 -: Юли 11, 2011, 10:38:39 am »
пих кафенце и водица.. та мога ли сега да го пия /2 часа и половина след кафето/ при положение, че от тогава не съм яла, нито съм пила нищо, или е по-добре да пропусна днес? как мислите?

Aко кафето е било без мляко или сметана, можеш да пиеш медикамента.
............................Тайната на нашата вечеря............................
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #376 -: Юли 11, 2011, 10:41:05 am »
благодаря!
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #377 -: Юли 11, 2011, 19:26:22 pm »
Вече е късно за отговор,но по принцип можеш да пиеш Л-тироксина два часа след последното ядене и пиене на нещо.Пиеш хапчето  и два часа след това нищо не консумираш.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #378 -: Юли 22, 2011, 10:25:44 am »
Момичета, имам следното питане - тази сутрин забравих да си пия л тироксина, ей така, просто ми изхвръкна от ума,  разбира се пих кафенце и водица /иначе, не мога да се събудя, та мога ли сега да го пия /2 часа и половина след кафето/ при положение, че от тогава не съм яла, нито съм пила нищо, или е по-добре да пропусна днес? как мислите?
Няма да пропускаш ден! Трябва да има  2 ч  разстояние от хранене и напитки, така че дори и забравила- 2 часа глад и после си поемаш  дневния прием лекарство.
Когато ми увеличаваше дозата Л-тироксин, д-р Начев каза   2 часа  няма да се храниш и пиеш и новите 25мг(аз  бях на 50 и трябваше да мина на 75)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #379 -: Септември 09, 2011, 11:44:47 am »
Искам да ви питам за лтироксина, след раждането трябва ли да продължи да се пие?

При сестра ми преди забременявато беше към 3.5 - 3.8, след 45 дни лтироксин го свали под 2 и почнаха инвитро.
При д-р Начев бяха ходили на преглед, няма хашимото, а ТАТ и МАТ бяха в норма.През цялата бременност вземаше лекарството, но сега не си е правила изследване.

Мнението на д-р Сигридов е, че ако си е в норма до 4, няма нужда да се приемат медикаменти.

На вас какво са ви обяснявали лекарите?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.