0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #560 -: Ноември 24, 2015, 11:19:20 am »
Магдалена, не знам с каква цел си пила тинктурата. Аз я пих само при ларингит, мисля 20тина капки в чаша вода.  Иначе като цяло ги избягвам имуностимулантите. Не съм имала странични ефекти и не знам дали в случая при теб е било от това. По-скоро мисля че не, защото в едно шишенце има сигурно едно малко топче прополис, разредено със спирт, ти взимаш още по-малка част и я разреждаш с вода.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #561 -: Ноември 24, 2015, 12:24:47 pm »
м-и, благодаря ти за отговора. Аз имам алергии към определени видове алкохол, така че може да е от спирта, а не толкова от прополиса. Но чак се сетих, че и към спирта може да е.

А го пих, за да се предпазя от вирус, защото мъжът ми се разболяваше. Закрепи ме за 1-2 дни, но не ме подмина вируса.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Л-Тироксин
« Отговор #562 -: Август 03, 2016, 14:47:24 pm »
Здравейте, момичета ще Ви поволя за съвет.Миналият месец си направих хормонални изследвания и TSH ми е 4.730 при реф. с-ти 0.27-4.20. Отидох на преглед при д-р Начев и той ми предписа Л-Тироксин по 25 мг.Цикълът ми винаги е бил редовен ( 28 дни), а вече 3 ден ми закъснява.Вчера си направих тест и е отрицателен.Случвало ли ви се е да ви закъснее след прием на това лекарство? Възможно ли е високото TSH да е причина вече 1 година да не се получава :(
Re: Л-Тироксин
« Отговор #563 -: Август 03, 2016, 14:57:36 pm »
Здравей, на мен след започване на Л-тироксин ми закъсня 8 дни при напълно редовен цикъл. Следващият месец се нормализира.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #564 -: Август 04, 2016, 10:33:38 am »
Marcheto61, и моето TSH беше над 4. Доколкото ми обясниха, това може да затрудни забременяването, но пък и доста жени забременяват с високо TSH. Аз лично забременях, когато TSH ми се нормализира(около 1,5). Успех и дано това да е причината при теб. Важно е когато забременееш, често да следиш стойността на хормона и при нужда да ти коригират дозата Л-тироксин, тъй като TSH има отношение и към износването на плода. Всички тези неща ще ти ги обясни твоя лекар. Късмет :)