0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #500 -: Април 17, 2015, 23:08:39 pm »
rosi, няма нищо лошо да си спазваш диета, ако от това се чувстваш по-добре. Но ако се поинтересуваш по-внимателно за клеевата тинктура (защото, доколкото разбирам, се съобразяваш какво приемаш), ще разбереш, че тя също не се препоръчва при автоимунни заболявания, каквото е и Хашимотото. Аз нямам такава диагноза, само завишено ТСХ ми откриха преди близо 2 години (засега с неизяснен произход). С Л-тироксина съм си правила експерименти като съм го спирала по мое усмотрение и Слава Богу, пак съм била с приемливи стойности на ТСХ, без да спазвам каквито и да е ограничения. Явно, при всеки си е индивидуално.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Л-Тироксин
« Отговор #501 -: Април 17, 2015, 23:54:02 pm »
Злате, колко ти беше завишено tsh-то? Ако нямаш анти-тела, не е автоимунно, и ако не правите опити за бебе, трябва ли да пиеш тироксин? Тоест  tsh може сам да си влезе в граници. При мен в 5 лаборатории, 5 различни резултата, и то със съществена разлика, от хипо до напълни нормални стойности. Ако ти е в граници няма смисъл да пиеш хормона, защото жлезата става ленива. За прополиса  има 2 мнения да, но при мен си мисля, че има пол. ефект :)
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #502 -: Април 18, 2015, 09:45:50 am »
Роси, ще ти пиша на лични, че една полемика ще стане  :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Л-Тироксин
« Отговор #503 -: Май 11, 2015, 15:25:25 pm »
Преди близо месец ТСХ ми беше 9,27 и ми изписаха л-тироксин 100. След 29 дена си направих пак изследване ТСХ е 0,20  :x Нямам Хашимото, на 2 лекаря бях, гледаха ме на ехограф и казаха, че щитовидната ми жлеза просто е малка и не отделя достатъчно хормони. Може ли за близо месец така да се повлияе ТСХ, по форумите чета, че го пият месеци наред и отчитат минимални резултати???  8O Все пак утре ще се изследвам и на друго място.....
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #504 -: Май 11, 2015, 16:11:30 pm »
Започнала си с доста висока доза и затова така е спаднало. Аз знам, че контрола се прави на 45-ти ден. Изчакай малко. Ако е пак такъв резултата, вероятно ще ти намалят дозата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #505 -: Май 11, 2015, 18:14:50 pm »
Аз със tsh-20, ми изписаха тироксин 60 и  няма и 20 дена почнах да получавам безсъние, пуснах си изследване и резултатът беше 0,05. Така че е напълно възможно.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #506 -: Май 12, 2015, 16:30:50 pm »
Здравейте момичета ,ще помоля за съвет.След 5-6 годишно ходене по мъките решихме да преустановим ин витрата и да се насочим към осиновяване .Та въпроса ми е дали ще се налага до го пия тоя еутирокс /50мг/приположение ,че нямах завишено ТСН , а само завишени стойности на ТАТ И МАТ.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #507 -: Май 12, 2015, 17:01:04 pm »
Ако не ти се ходи на лекар(това е най-удачният вариант) го спри, но направи изследване след 1.5-2м. ако тогава имаш завишени стойности е добре да се консултираш с лекар. Еутирокса е за да подпомага функцията на ЩЗ и при евентуална бременност да не натовариш жлезата на бебето, т.е. ти не го пиеш само заради бременност. Аз започнах да пия Еутирокс при хормон в норма, малко над средното, няколко месеца след раждане ТСХ ми беше 0.0025(доста под нормата) и сама си спрях Еутирокса, след още няколко месеца се наложи да започна по-висока доза и вече 3г съм на нея. При това, което съм постигнала със спирането, сега не бих го спряла де.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #508 -: Май 12, 2015, 17:17:39 pm »
Мерси за отговора. Аз го пия четвърта година вече .Май май ще се наложи да си пусна хормони и да ида на лекар .Лошото е че нямаме добри специалисти в града , а до София не ми се ходи,но какво да се прави .
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #509 -: Май 12, 2015, 17:19:08 pm »
Ами пий си хапчетата докато имаш възможност за лекар. То не е нещо спешно, но така ми се струва най-правилно.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #510 -: Май 12, 2015, 17:22:55 pm »
Да да , и на мен някакси не ми се спират на своя глава. А може ли някой да ми даде номера на Д-р Тодорова./на лични/
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #511 -: Май 12, 2015, 17:27:01 pm »
http://mu-pleven.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=1394:doc-katya-todorova&catid=107&Itemid=126&lang=bg
Мисля, че не е някаква тайна, с два клика излиза в Гугъл, най-отдолу има и мобилен
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #512 -: Май 12, 2015, 17:28:59 pm »
Много Благодаря !
Re: Л-Тироксин
« Отговор #513 -: Май 12, 2015, 20:04:51 pm »
M-и, ти имаш ли завишени анти-тела, Хашимото? Аз съм със високи анти-тела, но нямам Хашимото, а получих следродов тиреоидит. 1 година пих тироксин, после го спрях и сега съм с tsh между 2 и 2,5. Тука лекарите, ако tsh е в норми и не е на лице бременност, не препоръчват  приемане на медикаменти, поне тези които съм посетила до сега, а те са доста.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #514 -: Май 12, 2015, 21:12:11 pm »
Роси, бяха малко над нормата антителата. Еутирокса не им влияе. Някъде около 3.8 ми беше ТСХ като лекарят прецени да пия Еутирокс, а и моят ТСХ вече се покачва над горна граница, като го спрях беше към 8.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #515 -: Май 16, 2015, 21:52:37 pm »
След като свалих тсх вече стимулираме овулацията... Изписаха ми клостилбегит понеже няма наченки на овулация отдавна. Някой забременявал ли е след стимулация с клостилбегит. Нямам притеснение дали е правилно назначен или за моментните странични ефекти. Прочетох в листовката, че може да причини рак на яйчниците и увреждания на плода и меко казано се притесних. Опасността от това по-висока ли е отколкото ако не приемаме клостилбегит? Или просто го пишат за да се зАстраховат... Като ми го изписваха питах вредно ли е и ми казаха не :(
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #516 -: Май 16, 2015, 22:32:04 pm »
Пух, много често лекарите започват с Клостила.Въпроса е правена ли е снимка на тръби т.е. тест за проходимост.Без такъв тест пиенето на каквито и да е стимулиращи лекарства е безсмислен.Аз бих изчакала и да видиш дали няма да почнеш да овулираш спонтанно.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #517 -: Юни 23, 2015, 20:33:58 pm »
Здравейте,аз съм с Хашимото и ме следи ендокринолог от Варна,но понеже съм бременна в 8 месец и не мога да пътувам от Русе до там,сега сама си следя хормоните.Днес ги пуснах профилактично след 2 седмици,в които не съм вземала еутирокс и ТСХ е 1,77/0.27-4.20/,но това,което ме притеснява е ФТ4 -9.96/12.0-22.0/.Всеки път при последните няколко месеца е винаги на долната граница или малко под нея,дори и когато си пиех еутирокса.В Русе не вярвам на никой ендокринолог и за това се чудя има ли смисъл изобщо да ги посещавам и да си пия ли еутирокса, в минимална доза/1/2 от 25мг/?Има ли опасност за плода при това фт4 от 3-я месец някъде на бременността все нисък да стои?
Re: Л-Тироксин
« Отговор #518 -: Юни 23, 2015, 22:56:12 pm »
Плодът, след  втория мисля месец, сам си произвежда тироксин. Ендокринологът ме ти ли овеличи дозата, като се установи бременност и какво му е мнението в твоя случай?
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #519 -: Юни 23, 2015, 23:08:56 pm »
Още,когато забременях,ТСХ-то ми падна на 0,001 и без еутирокс се задържа така и малко след 2-я месец.Тогава започна бавно да се покачва,а ФТ4 да се смъква към долната граница и малко под нея,много странно.Тогава започнах еутирокс 1/2 от 25мг,като ендокринолога не обърна голямо внимание на ФТ4,по-скоро следи ТСХ и сега отново ТСХ падна на 1 и нещо,а ФТ4 си е под долната граница,както написах по-горе.Лошото е,че не мога да пътувам до Варна,за консултация и се чудя и притеснявам какво да предприема.От 2 седмици не съм пила еутирокс,исках да видя как вървят нещата без него,но маи заради ФТ4 ще го започна пак от утре...