0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #400 -: Януари 27, 2013, 16:36:03 pm »
Около половин година продължи откриването на вярната доза, като започнах от 100мкгр, минах през 75, после 75/50, накрая стигнах до 50.Всичко беше наред но миналото лято не се чувствах добре и се оказа, че ТСХ се е качило и сега съм на 75/50 като си правя контроли на 3 месеца.

И аз бях с ТСХ над 8, но от изписаните хапчета паднах на 0.04 в един момент.

Ето аз как си обяснявам нещата.Всички казват, че лекарствата действат с натрупване и затова трябва да се изследват след 40 дно, щом така действат е нормално на първия месец да показват едни стойности, а на втория след още по-голямо натрупване хормона или да се срине или да се качи, той реагира все пак, поне аз така мисля.Затова когато ми формираха дозата правех изследвания на 40 дни постоянно.
Съгласна съм с теб за хормона ,затова и мойте стойности вместо да се покачат те падат ,понеже се натрупват в организма.Отначало изследвах ТСХ на 45 дни ,а сега на 30.Когато ти се нормализира ТСХ чувстваше ли се по добре ,симптомите изчезнаха ли?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Л-Тироксин
« Отговор #401 -: Януари 27, 2013, 18:23:49 pm »
Около половин година продължи откриването на вярната доза, като започнах от 100мкгр, минах през 75, после 75/50, накрая стигнах до 50.Всичко беше наред но миналото лято не се чувствах добре и се оказа, че ТСХ се е качило и сега съм на 75/50 като си правя контроли на 3 месеца.

И аз бях с ТСХ над 8, но от изписаните хапчета паднах на 0.04 в един момент.

Ето аз как си обяснявам нещата.Всички казват, че лекарствата действат с натрупване и затова трябва да се изследват след 40 дно, щом така действат е нормално на първия месец да показват едни стойности, а на втория след още по-голямо натрупване хормона или да се срине или да се качи, той реагира все пак, поне аз т имми вклщчиха и Еака мисля.Затова когато ми формираха дозата правех изследвания на 40 дни постоянно.
Съгласна съм с теб за хормона ,затова и мойте стойности вместо да се покачат те падат ,понеже се натрупват в организма.Отначало изследвах ТСХ на 45 дни ,а сега на 30.Когато ти се нормализира ТСХ чувстваше ли се по добре ,симптомите изчезнаха ли?
Титанка, аз бях наобратното на вас ;)
Т.с започнах лечение, когато ТСХ се срина на 0,000 (след спонтанен аборт). Бях на Тирозол, впоследствие ТСХ скокна на над 8 8O и ми вкл и Еутирокс. Когато хормона влезе в норма, вече се чувствах страхотно физически, преди това бях все изтощена, уморена, страшно отпаднала, вечно и бързо изморяваща се с ужасно сърцебиене дори и в момент на покой. Обаче на мен, ми трябваше над 1 година за да се случи това!


*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #402 -: Януари 27, 2013, 21:01:51 pm »
Да като влезе в норма всичко се оправи.С висок хормон бях много разсеяна, напълнях, бях много изморена, спях много дълго а се чувствах като пребита.С ниските нива пък беше някакво ужасно сърцебиене, задух имах чувството, че някой е сложил камък на гърдите ми.
И при двете положения с нисък или висок хормон косата ми започваше, да капе много силно.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #403 -: Февруари 05, 2013, 13:05:57 pm »
Здравейте, моето tsh е 4.03 и ми изписаха тоя L troxin 50 по едно хапче на ден. Днес ми е първия ден и направо се чувствам ужасно гърлото ме стяга и се задъхвам аз съм на 27 години  направо незнам какво да правя. Тази седмица яко ме тъпчат със всякъкви хапчета защото и пролактина ми е много висок. На някой случвало ли му се е да има странични ефекти от тоя Л троксин. 8O
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #404 -: Февруари 05, 2013, 13:46:41 pm »
Аз съм на еутирокс  и мога да кажа, че такива странични ефекти не съм имала никога.Да не би да е от другите хапчета който пиеш.

Как пиеш хапчето сутрин на гладно и жадно, като 30 мин след това не поемаш храна нали?

Re: Л-Тироксин
« Отговор #405 -: Февруари 05, 2013, 15:14:03 pm »
Да 30 мин сутрин преди пиене и ядене, незнам като ходих на ендокринолог показах до тук гинеколога какво ми е изписал за да го има в предвид като ми изписва.
Инъче пия Dostinex за пролактина и някакви хапове от Див Ям и отделно пия един други 4е имам възпаление. Днес ми е първи ден на тези Л троксин..може да не съм свикнала още но ми се стори много странно това което ми става чак изпадам в паника от време на време
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #406 -: Февруари 05, 2013, 16:16:13 pm »
Наистина не знам.Прочети листовките на хапчетата и виж там кое може да даде такъв ефект върху организма ти.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #407 -: Февруари 05, 2013, 16:40:42 pm »
Здравейте, моето tsh е 4.03 и ми изписаха тоя L troxin 50 по едно хапче на ден. Днес ми е първия ден и направо се чувствам ужасно гърлото ме стяга и се задъхвам... На някой случвало ли му се е да има странични ефекти от тоя Л троксин. 8O

Невъзможно е да усещаш странични ефекти толкова рано - още на първия ден.
Отнема около 4-6 седмици лекарството да даде траен ефект.
По-вероятно е симптомите ти да се дължат на друг проблем, или едва сега да се наблюдаваш по-внимателно и да забелязваш тези симптоми (при мен точно това се случи), или просто да си внушаваш.

Защо ти предписаха л-тироксин? Това ниво не е проблемно, освен ако не се чувстваш зле, или ако не успяваш да забременееш, защото нарушената функция на щитовидната жлеза влияе зле на овулацията ти.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #408 -: Февруари 05, 2013, 16:45:17 pm »
Здравейте,моето ТСХ варира между 3,60-4,80 ,за което до скоро не пиех лекарства,защото твърдяха,че ако не забременявам не е толкова зле.След като вече доста време правим опити, от 40дни пия Еутирокс 25мг,като схемата ми беше първите 5 дни по 25мг и после да кача на 50мг.Аз се чувствах ужасно ,все едно някой ме беше хванал за гърлото,тревожност и куп други странични ефекти.Затова изобщо не увеличих дозата и останах на 25мг.Другата седмица ще пусна изследвания да видя дали резултата изобюо се е променил с тази ниска доза.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #409 -: Февруари 05, 2013, 19:35:04 pm »
Ами да мисля да забременявам уж :) но пролактина ми е 960 и доктора каза ще ще го нормализира но тсх-то явно е проблем и затова и него сега го смъквам. А кафето влияе  ли на лекарствата за тсх, защото ендокринологът каза да огранича кафетата до едно на ден и аз вообще не пих де уж за по добър ефект. Може и от кафето да е.... но този отговор на
lagrimita малко ме притесни.. утре ще взема да отида да кажа на ендокринолога. между другото в листовката пише:при свръх чувствителност към левотироксин  може да се проявят алергични реакции като уртикария, СПАЗЪМ НА БРОНХИАЛНАТА МУСКУЛАТУРА(което може би предполагам), задух, отток на ларингса
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #410 -: Февруари 06, 2013, 08:05:54 am »
Ако мислите, че е от лекарството помолете вашия ендокринолог да ви го смени с еутирокс, но те са идентични хапчетата.

Аз пия еутирокс от около 2,6г и до момента такива симптоми не съм имала.Имам подобни когато ТСХ-то ми се покачи.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #411 -: Март 14, 2013, 22:31:48 pm »
Здравейте,
имам въпрос за Еутирокса. Декември разбрах, че съм бременна, но заедно с това получих алергия. Пуснах си изследвания, откриха ми завишени ТАТ и МАТ, но докато лекарите отреагират, направих спонтанен аборт. Алергията изчезна около две седмици след това, ендокринологът ми каза, че антителата са възможна причина за аборта и ми назначи 25мг Еутирокс и го пия вече седмица, но започна отново да се появява алергията, която е под формата на обрив, който спорадично се проявява и изчезва тук-там. Може ли да е от Еутирокса и ако е така, как ще коригирам антителата занапред? Планирам бременност и се притеснявам да не се повтори всичко, ако спра Еутирокса.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #412 -: Март 14, 2013, 22:49:13 pm »
Еутирокса корегира ТСХ, а не антитела, тях не ми е известно нещо да ги вкарва в норма. Ти при предната алергия пила ли си Еутирокс, че се съмняваш в него?
Re: Л-Тироксин
« Отговор #413 -: Март 14, 2013, 23:02:09 pm »
При повишени антитела се приема аспирин протект при настъпила бременност. Поне аз бях така с първата бременност, ТСХ ми беше в норми но антителата не. Пих аспирин протект до девета седмица, тогава прокървих и го спрях. При втората бременност антителата ми бяха наред и не съм пила нищо. Следях ТСХ на два месеца.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #414 -: Март 14, 2013, 23:28:47 pm »
Не съм сигурна дали има връзка с алергията, но след аборта, обривите изчезнаха. Започнах Еутирокса за първи път преди седмица и пак се появиха. Щом Еутирокса не влияе на ТАТ и МАТ, чудя се защо ми го изписват...TSH ми е на границата на реф. стойности. Може би ще трябва да се посъветвам с друг лекар. Освен това, тези изследвания са от януари, когато бях бременна. Сега, без изследване, ми изписаха Еутирокс, защото според лекарката, антителата не могли да се понижат, но трябвало да смъкнем още TSH преди бременност...
« Последна редакция: Март 14, 2013, 23:32:29 pm от Есен1 »
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #415 -: Март 14, 2013, 23:37:09 pm »
Добре е ТСХ да ти е в границата 1-2 при бременност. Ако реф. стойности са като при мен 0.25-4.5 си доста над желаното. С алергиите е много сложно, помисли за храни, сезонно, препарати. На алерголог не ходиш ли? Колко са ти антителата моите са малко над нормата, не 10 пъти примерно. Каква диагноза ти дава ендокринолога? Ако трябва консултирай се с друг лекар.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #416 -: Март 14, 2013, 23:51:02 pm »
Искам много да благодаря за бързите отговори! Аз съм в чужбина и може би има разлика при стойностите, които отчитат тук, т.е. TSH е 4.13 от реф. 0.2 - 4.5, ТАТ е 29.5 от 0 - 4.11 и МАТ е много високо: 405.4 от 0 - 5.61. Досега не съм имала толкова дълги алергични реакции - вече три месеца не изчезва.  Бях на алерголог, но от кръв. изследвания нищо не се разбра, освен завишените антитела. Ще говоря утре с ендокриноложката за алергията. Диагнозата е възпаление на щит. жлеза, имам променена структура, според ултразвука.
« Последна редакция: Март 14, 2013, 23:52:40 pm от Есен1 »
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #417 -: Март 15, 2013, 08:37:35 am »
Това, което сега си спомням е, че на моя позната така от алергия тръгна преди и открият Хашимото. Тя беше в Германия и доста време изследваха докато успеят да регулират нещата.
 За ТСХ знам, че като е над средата на нормата(т.е. над 2.5) и жлезата започва да се товари, затова е нормално да ти изпишат Еутирокс и да подпомогнат функцията.
ЛЛ ми обяснява за антителата и може да не съм схванала, но останах с впечатление, че те показват отговор на организма, т.е. има нещо, което той се опитва да пребори и ги създава. Мисля си, че ако ти слеза ТСХ, трябва сами да намалеят.
ТСХ се изследва 45 дни след като започне прием на хормон и ако не е достигната желаната стойност се корегира дозата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #418 -: Март 15, 2013, 09:04:24 am »
Ендокриноложката каза, че ако алергичната реакция е от Еутирокса, трябва да го спра. Трябва пак да отида на алерголог, за да ми направи изследвания специалнио за алергия към Еутирокс и подобни лекарства, за да знае какво да ми предпише. Днес не го пих. Ще видя дали отново ще се обрина. Ако не, ще се записвам пак за алерголог.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Л-Тироксин
« Отговор #419 -: Март 15, 2013, 10:13:54 am »
Ендокриноложката каза, че ако алергичната реакция е от Еутирокса, трябва да го спра. Трябва пак да отида на алерголог, за да ми направи изследвания специалнио за алергия към Еутирокс и подобни лекарства, за да знае какво да ми предпише. Днес не го пих. Ще видя дали отново ще се обрина. Ако не, ще се записвам пак за алерголог.
Според мен, трябва да съобщиш за появата на тази алергия на ендокринолога си, защото алерголога, няма как да ти назначи заместител на Еутирокса.
Еутирокса/Ел тироксин/ и приема му е важен за да поддържа хубави ст-сти на ТСХ за забременяване, каквото целиш и ти.
Антителата/МАТ и ТАТ/ не се поддават на лечение, те само служат като ориентир за да се прецени наличието или липсата на Хашимото.
При бременност за тях тук изписват вливки (имуновенин, интрапелид, октагам) както и прием на аспирин протект през ден или всеки ден. Желая ти успех :lol: