0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #340 -: Март 13, 2010, 11:22:15 am »
Snegina, а при какви стойности на Л-Тироксина постигна този резултат?
Ти май беше писала, че не трябва да се прави изследване ако си все още в цикъл, но посещението ми в клиниката следващия път ще съвпадне с 3-я ден от цикъла, а ми се искаше и там да си пусна отново хормони, защото сега давам кръв в нашия град, а те я носят в друг град за изследване.
Влияе ли много това, че си в цикъл на резултата на ТСН?
Но все пак в понеделник пак ще си пусна тук в нашия град, за да знам ориентировъчно до колко съм го докарала и без това ще ги чакам 1 седмица.
 
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #341 -: Март 13, 2010, 11:28:49 am »
ТСХ се пуска в чист ден.
Приемам Еутирокс 50.
Успех!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #342 -: Март 13, 2010, 13:03:27 pm »
Защо да се прави изсл.в чист ден?Аз от 2 год.съм на Еутирокс,през 2-3 мес.пускам контроли и никога не са били в чист ден.Дори и сега пусках пак полови хормони на 3-ти ден и пуснах пак ТСХ.При мен вече е около 1,5,влезе си в норма,но продължавам да си пия Еутирокса.Според мен е без значение на кой ден от цикъла ще дадеш кръв,док.не ми е казвала да има някакво значение.ТСХ и Пролактин пускам когато и да е през цикъла.Не дава отклонение със сигурност.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #343 -: Март 13, 2010, 14:24:21 pm »
Така са ми казали.
Ще попитам пак изрично...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #344 -: Март 13, 2010, 15:54:02 pm »
И на мен досега ендокринолозите /  д-р Начев  ,д-р Тодорова / не  ми казали ,че  има значение  в кои ден от цикъла  ще изследвам ТСХ.
Дано не е просто пропуск и наистина да има значение спрямо цикъла.


*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #345 -: Март 19, 2010, 13:48:17 pm »
Привет, момичета!

На мен гинеколога ми беше заръчал така - като ти свърши цикъла, в чист ден пускаш хормоните.
Сега се връщам от ендокринолога. Попитах я как трябва да правя изследванията и дали да се съобразявам с цикъл. Ето нейният коментар цитирам "НЕ е прието да се изследва ТСХ по време на цикъл, счита се, че данните тогава не са достоверни".

Не знам какво е обяснението за това.
Но аз за сега ще се съобразявам с тези изисквания.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #346 -: Март 20, 2010, 15:44:40 pm »
Здравейте, тъй като започнах прием на L-тироксин наскоро, след като забременях, и не съм запозната с движението на щитовидните хормони, а скоро няма да мога да се видя с лекарката си, имам следния въпрос.

Най-новите ми тестове са следните:

TSH - 1.01
FT4 - 12.02 при референтни стойности 9-20.

Имайки предвид, че пуснах кръв преди прием на сутрешната си доза лекарство, може ли да се приеме, че и с FT4 съм получила нужния резултат, искам да кажа, да си представп ли, че като си изпия 100 микро гами, стойнсотта се качва до 15-16 примерно. Иначе нямам никакви съмнения, че TSH-то ми е бомба.

Благодаря ви много!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #347 -: Март 22, 2010, 14:36:46 pm »
Имайки предвид, че пуснах кръв преди прием на сутрешната си доза лекарство, може ли да се приеме, че и с FT4 съм получила нужния резултат, искам да кажа, да си представп ли, че като си изпия 100 микро гами, стойнсотта се качва до 15-16 примерно. ...
Според моя док. приемането или не на сутрешната доза L-тироксин не повлиява директно върху стойностите, защото таблетките действат бавно и с натрупване. Но за по-сигурно попитай и твоя ендокринолог за това. Успех! :wink:
« Последна редакция: Март 22, 2010, 14:46:12 pm от wild cat »
Re: Л-Тироксин
« Отговор #348 -: Април 14, 2010, 22:26:00 pm »
МОЯТА докторка ми каза,че мога да го пия заедно с кафето така.че не чакаи половин час.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #349 -: Април 14, 2010, 23:54:42 pm »
Според моя док./ходя при др Начев/ приемането или не на сутрешната доза L-тироксин не повлиява директно върху стойностите, защото таблетките действат бавно и с натрупване. Така ти е казала и wild cat. Аз преди два дни си пуснах ТСХ - 1.5 беше резултата, на обяд, след прием на дневната доза/75 Еутирокс/ и на 7 ден от цикъла. С Хашимото съм от 1996г. и никой /диагнозата ми е поставена от проф. Коева от Варна/ до сега не ми е казал, че трябва да е чист ден или непременно преди вземане на хапчето, напротив пускали са ми хормоните в който и да е час.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #350 -: Април 15, 2010, 09:17:05 am »
В интерес на истината моите две контроли - едната след прием на Еутирокс, другата преди приема, имаха само 0,07 разлика, което смятам е доста несъществено. 
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Л-Тироксин
« Отговор #351 -: Април 15, 2010, 19:34:21 pm »
Според моя док./ходя при др Начев/ приемането или не на сутрешната доза L-тироксин не повлиява директно върху стойностите, защото таблетките действат бавно и с натрупване. Така ти е казала и wild cat. Аз преди два дни си пуснах ТСХ - 1.5 беше резултата, на обяд, след прием на дневната доза/75 Еутирокс/ и на 7 ден от цикъла. С Хашимото съм от 1996г. и никой /диагнозата ми е поставена от проф. Коева от Варна/ до сега не ми е казал, че трябва да е чист ден или непременно преди вземане на хапчето, напротив пускали са ми хормоните в който и да е час.

Аз също съм ходила при проф.Коева именно преди 3 седмици..Същото ми каза че няма влияние на хормоните. :) Аз пия много малка доза само 25 защото пролактина ми е супер просто го поддържам :) така каза ..а дано :)
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #352 -: Май 18, 2010, 21:38:13 pm »
Моето ТСХ беше скочило на 3.91, започнах Еутирокс 25 и след около 40 дни ТСХ вече е 1.92  :D
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #353 -: Май 18, 2010, 22:39:43 pm »
Моето ТСХ беше скочило на 3.91, започнах Еутирокс 25 и след около 40 дни ТСХ вече е 1.92  :D

Шампионка.

Аз тръгнах от ТСХ 3.0 (февруари 2009), започнах прием на 25 микрограма дневно при ТСХ 5.0 (август 2009), падна на 4.1 (ноември 2009) и сега е около 3.0. Не ще и не ще да падне пустият хормон. Почвам да мисля, че при мен това е нормалното ниво - никакво неразположение, никакви тревожни симптоми, само два малки доброкачествени възела на щитовидната жлеза.

Ендокриноложката ми не спира да повтаря, че това изобщо не ми пречи на забременяването, но като получа благата вест, моментално да отида да ми повиши дозата, за да смъкнем ТСХ-то ударно под 2.0.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #354 -: Май 19, 2010, 11:00:21 am »
Моето ТСХ е 5.29.
Също пия Л-Тироксин.
Според д-р Начев даже тази стойност на ТСХ-то не е проблем за забременяване, само че ще стане по-бавно и по-трудно. КАза, че ако това ни е проблема "имаме бял кахър", но естествено, че си имаме и други "проблемчета".
Каза да изследвам хормона след 45 дни, да пия хапчето (половин хапче) сутрин, на гладно и половин час след това да не пия и ям нищо.
Каза в деня, в който си пускам изследването да си изпия хапчето след като ми вземат кръв.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #355 -: Май 19, 2010, 11:06:57 am »
Цигу,
Защо не увеличите дозата, не разбирам?

Аз приемам 50мг и имах много бърз ефект.
ТСХ оказва влияние и върху другите хормони, както казват ЩЖ е "главният мотор".

Сигурно има забременели с ТСХ 5-6, но аз лично не бих разчитала.
Успех!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #356 -: Май 19, 2010, 11:40:08 am »
цигуларче  ,  и аз въз основа на собствения ми опит  , мисля че  трябва да ти се  увеличи дозата.
Плавното сваляне е по-добре от ударното  и за това се  започва  с ниска доза и се увеличава постепенно ,ако се налага.
То не пречи  за  забременяване ,ама за задържане и износване .


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #357 -: Юни 08, 2010, 17:44:12 pm »

Момичета, TSH ми е 2.51  :( .През август 2009 г. беше 2.29.А преди това е било винаги под 2.Преди два месеца правих второто ми ИКСИ, това влияе ли?

Според вас проблем ли е това ниво на хормона, трябва ли да отида на ендокринолог?Възможно ли е да е нещо временно само?Не съм имала досега проблеми с щитовидната жлеза и не съм пила лекарства за това.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #358 -: Юни 08, 2010, 18:26:02 pm »

Момичета, TSH ми е 2.51  :( .През август 2009 г. беше 2.29.А преди това е било винаги под 2.Преди два месеца правих второто ми ИКСИ, това влияе ли?

Според вас проблем ли е това ниво на хормона, трябва ли да отида на ендокринолог?Възможно ли е да е нещо временно само?Не съм имала досега проблеми с щитовидната жлеза и не съм пила лекарства за това.


Не виждам никакъв проблем. Нивото ти на ТСХ е в границите на допустимото и не мисля, че това е причината за неуспеха.

Аз съм с ТСХ около 3, и ендокриноложката ми, както и репродуктивният ендокринолог в клиниката, която посещавам, разглеждат това ниво като напълно нормално.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #359 -: Юни 09, 2010, 10:10:39 am »
Благодаря ти!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.