0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #380 -: Септември 09, 2011, 13:31:31 pm »
Да интересен въпрос и ако е имало Хашимото например, след ражденто ако са се нормализирали антитерата трабва ли да се спре и Еутирокса?
Re: Л-Тироксин
« Отговор #381 -: Септември 17, 2011, 12:20:29 pm »
silvanchence, по този въпрос не съм питала лекаря си, защото имам Хашимото, но ми се струва логично ако нямаш Хашимото и антителата са ти в норма след раждането с постепенно намаляващи дози да се спре, за да не се стресира на първо място и за да не стане пък ленива жлезата. След време трябва да се проверят показателите. Ендокринолозите със сигурност знаят отговора на твоя въпрос  :D
Re: Л-Тироксин
« Отговор #382 -: Септември 17, 2011, 22:18:19 pm »
За момента съм такъв случай, високо ТСХ без повишени антитела. Докторът обеща, когато родя да ми спре елтироксина,ако картината е още такава:}
Re: Л-Тироксин
« Отговор #383 -: Декември 04, 2012, 07:40:58 am »
Здравейте,
искам да ви попитам дали някой се е сблъсквал с този проблем-първо лятото ми откриха поликистозни яйчници,а преди 40 дена ми казаха че имам Хашимото,от тогава пия Л тироксин по 25 мг. Преди 2 дена трябваше да ми дойде цикъла,но вместо това вече 7 дена имам кафяво зацапване вместо цикъл... Възможно ли е тази липса на цикъл да е от Л Тироксина?  :ask: И друг път цикълът ми е започвал с кафяво зацапване заради ниския ми прогестерон,но в последствие си е имало нормална менструация!!!
Ендокринолига ми беше казал след поне 45 дневен прием на Л тироксин да отида на 3 ти ден от менструацията за изследване на хормони и нивата на ТСХ,ама сега като имам само зацапване мога ли да го броя за менструация???  :(
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #384 -: Декември 04, 2012, 09:08:33 am »
Аз пия еутирокс, то е подобно на Л Тироксина лекарство, действието им е едно и също.Лично мое мнение е че, самото лекарство не би трябвало да влияе на цикъла ти.Аз не съм имала проблеми с цикъла заради хашимотото, заради друг някой хормон да, но не и заради щитовидната.Напротив, след като ми откриха Хашимотото и започнах приема на лекарства цикъла ми се регулира от 32-33 дни на 28 и също така преди беше много обилен, сега е напълно нормален.

Аз никога не изследвам на определен ден от МЦ хормоните на щитовидната, питала съм лекари казват, че няма връзка и няма значение на кой ден от МЦ се изследва ТСХ-то защото за разлика от половите хормони той не е бързо променящ се хормон.Както самия лекар ти е казал да отидеш след 45 дни прием на лекарството, защото то действа с натрупване и хормона се порменя бавно, а не изведнъж.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #385 -: Декември 04, 2012, 14:11:35 pm »
Аз пия еутирокс, то е подобно на Л Тироксина лекарство, действието им е едно и също.Лично мое мнение е че, самото лекарство не би трябвало да влияе на цикъла ти.Аз не съм имала проблеми с цикъла заради хашимотото, заради друг някой хормон да, но не и заради щитовидната.Напротив, след като ми откриха Хашимотото и започнах приема на лекарства цикъла ми се регулира от 32-33 дни на 28 и също така преди беше много обилен, сега е напълно нормален.

Аз никога не изследвам на определен ден от МЦ хормоните на щитовидната, питала съм лекари казват, че няма връзка и няма значение на кой ден от МЦ се изследва ТСХ-то защото за разлика от половите хормони той не е бързо променящ се хормон.Както самия лекар ти е казал да отидеш след 45 дни прием на лекарството, защото то действа с натрупване и хормона се порменя бавно, а не изведнъж.
:good_post:
и аз така. тсх-то няма значение на кой ден от цикъла го изследваш, той не зависи от менструацията.

Да интересен въпрос и ако е имало Хашимото например, след ражденто ако са се нормализирали антитерата трабва ли да се спре и Еутирокса?
ако смяташ пак да забременяваш - и тсх-то е над 2.5, тогава продължаваш приема, но с по-ниска доза отколкото през бременността, например като преди нея. Ако не смяташ да имаш за в близко бъдеще ново бебче и тсх-то е между 2.5 - 5.5 постепенно се спира приемът. Ако тсх-то е над 5.5 приема продължава, като се правят изследваншя регулярно и лекар контролира приема на дозата ел-тироксин. Преди бременност има едно ниво обикновено на тсх, по-време на бременност - тсх-то се вдига и се налага повишаване на дозатата ел-тироксин, след бременността - нивото на тсх-то пада и се налага корекция на дозата ел-тироксин. А ако нивата на тсх-то се нормализират след постепенното спиране на медикамента, тогава може и да се спре окончателно приемът на ел-тироксин-а. Но, всичко това е строго индивидуално и приемът на ел-тироксина се определя и променя от ендокринолог.
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 14:33:06 pm от rosefromstars »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Л-Тироксин
« Отговор #386 -: Декември 04, 2012, 14:36:42 pm »
Здравейте,
искам да ви попитам дали някой се е сблъсквал с този проблем-първо лятото ми откриха поликистозни яйчници,а преди 40 дена ми казаха че имам Хашимото,от тогава пия Л тироксин по 25 мг. Преди 2 дена трябваше да ми дойде цикъла,но вместо това вече 7 дена имам кафяво зацапване вместо цикъл... Възможно ли е тази липса на цикъл да е от Л Тироксина?  :ask: И друг път цикълът ми е започвал с кафяво зацапване заради ниския ми прогестерон,но в последствие си е имало нормална менструация!!!
Ендокринолига ми беше казал след поне 45 дневен прием на Л тироксин да отида на 3 ти ден от менструацията за изследване на хормони и нивата на ТСХ,ама сега като имам само зацапване мога ли да го броя за менструация???  :(
Според мен Л Тироксина не влияе по никакъв начин на МЦ! Обаче коагто ЩЗ е разстроена тогава може да се търси вината в нея за разстройството в цикъла. Консултирай се с доктора относно зацапшването, на мен лични, не ми се е случвало :?


Re: Л-Тироксин
« Отговор #387 -: Декември 04, 2012, 15:09:30 pm »
На мен доктора ми каза да изследвам ТСХ-то в чист ден, без да съм в цикъл, иначе не бил достоверен резултата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #388 -: Декември 04, 2012, 18:58:04 pm »
На мен доктора ми каза да изследвам ТСХ-то в чист ден, без да съм в цикъл, иначе не бил достоверен резултата.
На мен пък ми казаха в лабораторията ,че МЦ нямал нищо общо с ТСХ, важно било да не се пие кафе и да не се закусва. Не знам вече на кого да се вярва  osi_8 ,а и да не се пият хапчета преди това .Нито тироксина ,нито еутирокса  ми сe  отразиха  на цикъла, точен си е както винаги за мое съжаление  :D
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 19:00:36 pm от Titanka »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Л-Тироксин
« Отговор #389 -: Декември 04, 2012, 22:43:33 pm »

Цитат
Цитат на: *Sunny*Angel* в Днес в 07:40:58
Здравейте,
искам да ви попитам дали някой се е сблъсквал с този проблем-първо лятото ми откриха поликистозни яйчници,а преди 40 дена ми казаха че имам Хашимото,от тогава пия Л тироксин по 25 мг. Преди 2 дена трябваше да ми дойде цикъла,но вместо това вече 7 дена имам кафяво зацапване вместо цикъл... Възможно ли е тази липса на цикъл да е от Л Тироксина?  ask И друг път цикълът ми е започвал с кафяво зацапване заради ниския ми прогестерон,но в последствие си е имало нормална менструация!!!
Ендокринолига ми беше казал след поне 45 дневен прием на Л тироксин да отида на 3 ти ден от менструацията за изследване на хормони и нивата на ТСХ,ама сега като имам само зацапване мога ли да го броя за менструация???  Sad
Според мен Л Тироксина не влияе по никакъв начин на МЦ! Обаче коагто ЩЗ е разстроена тогава може да се търси вината в нея за разстройството в цикъла. Консултирай се с доктора относно зацапшването, на мен лични, не ми се е случвало Confused

Точно така е
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #390 -: Декември 05, 2012, 08:01:36 am »
На мен доктора ми каза да изследвам ТСХ-то в чист ден, без да съм в цикъл, иначе не бил достоверен резултата.
На мен пък ми казаха в лабораторията ,че МЦ нямал нищо общо с ТСХ, важно било да не се пие кафе и да не се закусва. Не знам вече на кого да се вярва  osi_8 ,а и да не се пият хапчета преди това .Нито тироксина ,нито еутирокса  ми сe  отразиха  на цикъла, точен си е както винаги за мое съжаление  :D
Когато се изследва само ТСХ няма значение дали си пила хапчето.Ако се изследват и ФТ3 И ФТ4 тогава първо се дава кръв и после се пие Л-Тироксина.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #391 -: Декември 05, 2012, 09:14:31 am »
ТСХ е бавно променящ се хормон, който се повлиява след време от хапчетата, при него всичко действа с натрупване.За това лично аз не виждам логика дали е на чист или не ден.За кафето не съм питала, защото аз сутрин пия на работа, а давам кръв преди да стигна до офиса.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #392 -: Декември 05, 2012, 10:23:21 am »
Аз съм пациентка на Д-р Стаменов и Д-р Начев и двамата ми казаха, че искат изследване на ТСХ на гладно, жадно, без да съм пила Л-тироксина и задължително в чист ден.
Струва ми се по-логично да слушам тях, отколкото лаборантките в лабораторията.
Иначе си питайте докторите, всеки явно има различни изисквания.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #393 -: Декември 05, 2012, 10:41:30 am »
Аз съм бивша пациентка на д-р Начев никога не е искал от мен без да съм пила хапчето или в определен ден от цикъла.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #394 -: Януари 27, 2013, 14:56:34 pm »
Момичета преди два месеца ТСХ ми беше 0,131 на доза 5 дни Еутирокс75 и 2 дни по50,а миналия месец 3 дни по 75 еутирокс и 4 дни по 50  ТСХ 0,040 .Как с по ниска доза пък продължава да пада,на някоя от вас случвало ли се е ?От 4 дни съм на 50 Еутирокс и се притеснявам да не продлжи да пада ,а трябва да се изследвам чак след месец.Как сте се чувствали при предозиране ,бързо ли след като намалите дозата се чувстате по добре?Напрегнато ми е и ме стяга гърлото ,вътрешно ми трепери тялото и имам сърцебиене. :(
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #395 -: Януари 27, 2013, 15:26:28 pm »
Аз се чувствах така когато ми беше паднало ТСХ-то.Трябва време, за да се отчете по-ниските дози на хапчето.а и всяка жлеза работи по различен начин.При мен например, на първите 40 дни отчитах идеален резултат, а след още 40 или падах под нормата или излизах над нея.За съжаление, периода на откриване на най-подходящата доза е труден и продължителен.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Л-Тироксин
« Отговор #396 -: Януари 27, 2013, 15:32:45 pm »
Момичета преди два месеца ТСХ ми беше 0,131 на доза 5 дни Еутирокс75 и 2 дни по50,а миналия месец 3 дни по 75 еутирокс и 4 дни по 50  ТСХ 0,040 .Как с по ниска доза пък продължава да пада,на някоя от вас случвало ли се е ?От 4 дни съм на 50 Еутирокс и се притеснявам да не продлжи да пада ,а трябва да се изследвам чак след месец.Как сте се чувствали при предозиране ,бързо ли след като намалите дозата се чувстате по добре?Напрегнато ми е и ме стяга гърлото ,вътрешно ми трепери тялото и имам сърцебиене. :(
Изпаднала си в Хипер функция на ЩЗ, затова се чувстваш по този начин. Иначе, когато ТСХ ти е било в ст-стите 0,131 какви бяха референтините ст-сти? И др хормони антителата МАТ и ТАТ кка бяха? Питам те, защото се учудвам, че при ТСХ с тази ст-ст (0,131) ти е изписан Еутирокс :?


Re: Л-Тироксин
« Отговор #397 -: Януари 27, 2013, 15:43:24 pm »
Момичета преди два месеца ТСХ ми беше 0,131 на доза 5 дни Еутирокс75 и 2 дни по50,а миналия месец 3 дни по 75 еутирокс и 4 дни по 50  ТСХ 0,040 .Как с по ниска доза пък продължава да пада,на някоя от вас случвало ли се е ?От 4 дни съм на 50 Еутирокс и се притеснявам да не продлжи да пада ,а трябва да се изследвам чак след месец.Как сте се чувствали при предозиране ,бързо ли след като намалите дозата се чувстате по добре?Напрегнато ми е и ме стяга гърлото ,вътрешно ми трепери тялото и имам сърцебиене. :(
Изпаднала си в Хипер функция на ЩЗ, затова се чувстваш по този начин. Иначе, когато ТСХ ти е било в ст-стите 0,131 какви бяха референтините ст-сти? И др хормони антителата МАТ и ТАТ кка бяха? Питам те, защото се учудвам, че при ТСХ с тази ст-ст (0,131) ти е изписан Еутирокс :?
Когато ми откриха заболяването ТСХ беше 7 ,а антителата са ми понижени ,от хипофункция стигнах в хиперфункция :(
Re: Л-Тироксин
« Отговор #398 -: Януари 27, 2013, 15:48:04 pm »
Аз се чувствах така когато ми беше паднало ТСХ-то.Трябва време, за да се отчете по-ниските дози на хапчето.а и всяка жлеза работи по различен начин.При мен например, на първите 40 дни отчитах идеален резултат, а след още 40 или падах под нормата или излизах над нея.За съжаление, периода на откриване на най-подходящата доза е труден и продължителен.
При теб колко продължителен беше приемат ,за колко време ТСХ ти влезна в норми .Пия еутирокс 5 месеца .
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #399 -: Януари 27, 2013, 15:57:49 pm »
Около половин година продължи откриването на вярната доза, като започнах от 100мкгр, минах през 75, после 75/50, накрая стигнах до 50.Всичко беше наред но миналото лято не се чувствах добре и се оказа, че ТСХ се е качило и сега съм на 75/50 като си правя контроли на 3 месеца.

И аз бях с ТСХ над 8, но от изписаните хапчета паднах на 0.04 в един момент.

Ето аз как си обяснявам нещата.Всички казват, че лекарствата действат с натрупване и затова трябва да се изследват след 40 дно, щом така действат е нормално на първия месец да показват едни стойности, а на втория след още по-голямо натрупване хормона или да се срине или да се качи, той реагира все пак, поне аз така мисля.Затова когато ми формираха дозата правех изследвания на 40 дни постоянно.