0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #420 -: Март 15, 2013, 10:16:53 am »
Силно се съмнявам да е към Еутирокса алергията, но изследванията ще си покажат.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Л-Тироксин
« Отговор #421 -: Март 15, 2013, 10:20:31 am »
Силно се съмнявам да е към Еутирокса алергията, но изследванията ще си покажат.
Аз не го подлагам на съмнение :oops: сякаш т.к при съвсем първоначалния си прием на Еутирокс, аз имах някои неприятни да кажем усещания, които си бяха от него. Това, докато организма ми свикне с приема му ;)


Re: Л-Тироксин
« Отговор #422 -: Март 15, 2013, 11:05:50 am »
Много ви благодаря, момичета! Вероятно ще трябва да продължа да го пия, но за всеки случай мисля да направя още едни алергологични изсл. Днес не пих Еутирокс и алергията пак си я има. Ще пиша отново, след като имам резултати и ясна представа какво се случва.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #423 -: Март 15, 2013, 11:25:05 am »
Много ви благодаря, момичета! Вероятно ще трябва да продължа да го пия, но за всеки случай мисля да направя още едни алергологични изсл. Днес не пих Еутирокс и алергията пак си я има. Ще пиша отново, след като имам резултати и ясна представа какво се случва.
незнам доколко си наясно, ама Еутирокса се натрупва в организма и това, че днес не си го пила, не означава, че автоматично ще ти изчезне алергията, която се съмнявам да е от хапчето.
Говори с ендокринолога си по въпроса.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #424 -: Април 25, 2013, 10:42:49 am »
Здравейте!Предстой ми инвитро и поради това си изследвах ТСХ.Беше 3.03 ,но доктора каза че трябва да го свалим около 2.Отидох на ендокринолог ,изписа ми ЕЛ ТИРОКСИН по 0,25 през ден.След известно време си пускам нови изследвания и изненада-ТСХ не е спаднало......напротив повишило се е двоино.За капак на това пролактина също ми се е покачил доста,наистина доста.Искам да попитам има ли някой с такъв проблем като моя и как се е справил със ситуацията?
Re: Л-Тироксин
« Отговор #425 -: Април 25, 2013, 11:47:38 am »
Nelu, при мен беше по същият начин. Точно преди опита, ТСХ-то излезе 3.12, започнах с л-тироксин 0.25 и вместо да спадне, се повиши до 4.17 След 4 месеца неуспешни опити да го сваля, захвърлих лекарството и започнах с хомеопатични. По време на тях, ТСХ варираше- един път беше 2 , после 4, после пак 2. Ендокринолога казва,че това не е възможно и не ми вярваше... Докато се мъча да го сваля, наближи краят на заповедта ми и сега се принудих да започна наново л-тироксина. Посетих д-р Начев/казват, че е един от най-добрите ендокринолози /, той ми назначи 0.25 всеки ден. Реших заедно с л-тироксина да продължа хомеопатичните. След един месец ще разбера дали има ефект по този начин.
Потърси, ако искаш д-р Начев и направи консултация с него. Може би, ще трябва да пиеш л-тироксина всеки ден.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #426 -: Май 18, 2013, 08:00:35 am »
Здравейте,пия л тироксин и искам да си направя контролно изследване на TSH-трябва да е сутрин,на гладно и без да съм пила кафе,нали? :ask:
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #427 -: Май 18, 2013, 08:08:44 am »
Да.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Л-Тироксин
« Отговор #428 -: Май 18, 2013, 10:38:02 am »
Здравейте,пия л тироксин и искам да си направя контролно изследване на TSH-трябва да е сутрин,на гладно и без да съм пила кафе,нали? :ask:
На гладно, без кафе и преди да си пила тироксина :lol:


Re: Л-Тироксин
« Отговор #429 -: Май 18, 2013, 12:26:10 pm »
Момичета, от три години съм на Л-тироксин, дозата ми бепе 50, по време на бременността Начев я вдигна до 100, след раждането я свалих отново до 50, три месеца по-късно ТСХ-то ми е на долна граница. Има ли някаква опция жлезата да е започнала да се "оправя"? Нарочно изчаках повече време преди да зи пусна изследването, за да се изчисти организъма от по-високите дози и въпреки всичко....
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Л-Тироксин
« Отговор #430 -: Май 18, 2013, 13:48:24 pm »
Момичета, от три години съм на Л-тироксин, дозата ми бепе 50, по време на бременността Начев я вдигна до 100, след раждането я свалих отново до 50, три месеца по-късно ТСХ-то ми е на долна граница. Има ли някаква опция жлезата да е започнала да се "оправя"? Нарочно изчаках повече време преди да зи пусна изследването, за да се изчисти организъма от по-високите дози и въпреки всичко....

Дано е така, опции за всичко има :bighug:


Re: Л-Тироксин
« Отговор #431 -: Май 29, 2013, 09:32:15 am »
Здравейте пак! Пиша, за да споделя какво се случва с мен, ако някой друг има същите симптоми като моите. Продължих да пия Еутирок, алергията постепенно изчезна. Направиха ми още изследвания на кръвта и просто не се разбра от какво е била тази алергия. Откриха ми обаче фактор V Leiden, затова ще следя други теми. Иначе продължавам с Еутирокс 0,25 всеки ден. Чувствам се много добре с него. Пожелавам на всички успешно забременяване и бременеене!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #432 -: Януари 26, 2014, 15:49:04 pm »
Здравейте, виждам че не е писано отдавна в темата, надявам се не е проблем, че я подновявам..

Направих си изследвания (TSH, tf4,3..) и от всички само TSH (3.98) е завишен, въпреки че е в реф. стойности. Посетих ендокринолог и той е категоричен, че тази стойност е висока за бременност и раждане и ми предложи два варианта. 1. Да започвам ел ториксин 0.25/ден или 2. Да изчакам 45 дни, да го изследвам отново и тогава да се определи дозата... Аз реших набързо че започвам приема, защото не ми се чака повече. Сега, след 6 дни прием, усещам странични ефекти и се замислих дали не съм сгрешила. Възможно ли е TSH да е бил повишен, поради някакви еднократни ефекти (стрес, прием на хранителни добавки и др.) и дали от само себе ли може да спадне (с почивка и по-малко работа например...). Притеснява ме че никога няма да разбера дали стойността е паднала от само себе си или от хапчето... Страничните ефекти ме плашат и не вярвам в безвредността на химията :( 
Re: Л-Тироксин
« Отговор #433 -: Януари 26, 2014, 16:11:26 pm »
Pokita успокой се ,нормално е да се чувстваш различно докато организма ти свикне с Л тироксина .До 2 седмици прием най много ,ще свикнеш .Изчакай си контролата ,тогава ще стане ясно много или малко или точно ти е дозата на хапчето .Вярвай в доктора си и успех бързо да свикнеш и влезнеш в норми на ТСХ!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #434 -: Януари 26, 2014, 17:03:36 pm »
Аз започнах с 25мкг и не съм усетила странични ефекти, а като ми се стори, че имам и правя изследване нищо не се вижда, та или няма или не е от това  :)
Re: Л-Тироксин
« Отговор #435 -: Януари 26, 2014, 21:50:47 pm »
Благодаря за бързите отговори. :bighug: Дано да е имало смисъл да пия лекарството. Четох, че някои момичета се изследват няколко пъти в различни лаборатории, за да са сигурни че имат повишен ТСХ, аз се изследвах за първи и единствен път и веднага започнах лекарството...Това ме тормози  :?
Re: Л-Тироксин
« Отговор #436 -: Януари 27, 2014, 09:38:41 am »
pokita, интересно ми е какви странични ефекти си усетила. Аз като започнах да пия Л-тироксина и няколко дена след натрупването на лекарството усетих разлика но тя беше добра. Извъднъж много по-спокойна бях, мазната кожа намаля, както и коса, пъпките от брадичкта ми изчезнаха-лицето се изчисти...
Според мен не се притеснявай, изчакай известно време за да свикне организма ти с лекарството и да се настрои както са казали по-горе момичетата. Нищо, че само 1 път си се изследвала, спокойно можеш да си направиш контрола но може вече да имаш разлика и да е спаднало ТСХ. Но трябва да си довършиш 45 дневния прием.

Не се притеснявай изчакай да му дойде времето
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #437 -: Януари 27, 2014, 13:11:39 pm »
pokita, интересно ми е какви странични ефекти си усетила. Аз като започнах да пия Л-тироксина и няколко дена след натрупването на лекарството усетих разлика но тя беше добра. Извъднъж много по-спокойна бях, мазната кожа намаля, както и коса, пъпките от брадичкта ми изчезнаха-лицето се изчисти...
Според мен не се притеснявай, изчакай известно време за да свикне организма ти с лекарството и да се настрои както са казали по-горе момичетата. Нищо, че само 1 път си се изследвала, спокойно можеш да си направиш контрола но може вече да имаш разлика и да е спаднало ТСХ. Но трябва да си довършиш 45 дневния прием.

Не се притеснявай изчакай да му дойде времето
Благодаря за подкрепата.
Страничните ефекти са виене на свят (в началото само сутрин, а днес продължава и през деня..), стомашен дискомфорт (досега не ми се е случвало точно такова нещо), депресия.. Не знам дали са от лекарството, но нямам друго обяснение. Ако не ми е правилна дозата, възможно ли е да ми навреди 45-дневния прием?  :?   
Re: Л-Тироксин
« Отговор #438 -: Януари 27, 2014, 13:31:35 pm »
Pokita ,ако толкова много се притесняваш може да направиш контрола и след 30 дни да видиш как вървят нещата ,но най добре слушай доктора си ,може да му звъннеш и да му кажеш как се чувстваш !И да ти е в повече или в по малко хапчето на следващата контрола ще ти го намалят или увеличат ,не може да ти навредят така че спокойно.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #439 -: Януари 27, 2014, 17:28:28 pm »
При виене на свят и главоболие аз първо проверявам дали не са ми малко течностите за деня. Депресията си е зимно-женска болест  :D време и е  :wink: