0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1320 -: Септември 05, 2011, 10:32:57 am »
Намерих статия на английски - овариолиза - "Премахване на сраствания, които пречат на нормална подвижност на яйчника. Процедурата се използва при лечението на някои случаи на безплодие при жените." !


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1321 -: Септември 05, 2011, 11:37:51 am »
на мен ми правиха второто лапаро на 20.07 и доктора ми каза че два пъти ми отварял тръбата и се  е мъчил да я прочисти но не е успял и ми я отстраниха много била запушена пропискала колкото върха на игла
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1322 -: Септември 05, 2011, 16:16:53 pm »
shoni_s, защо 2-ро? 1-вото диагностичнино ли беше?

При мен всичко приключи с една лапароскопия - отстраняване на увредените ми тръби. Бяха прекалено зле, за да ги спасят, но от отдавна съм се примирила с това, сега гледам ползите.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1323 -: Септември 05, 2011, 16:38:57 pm »
при пирвато лапаро ми отстраниха само едната тръба с надеждата че другата ще се възстанови но не стана така и се наложи второ лапаро сега се стягам за инвитро
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1324 -: Септември 05, 2011, 16:41:23 pm »
Успешен опит ти желая  :balk_602:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1325 -: Септември 05, 2011, 16:43:57 pm »
Мерси подобно,да ти се връща двойно!!!! osi_9
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1326 -: Септември 06, 2011, 10:17:24 am »
Да се запиша и аз в темата.В края на този месец или началото на следващия ми предстои лапаро.Само чакам да ми дойде цикъла.От сега се притеснявам.Вече не мога да спя спокойно.Тази нощ сънувах,че ме боли коремът и ще ми дойде.Да се смея ли ,да плача ли?Прочетох доста инфо за лапарото,но никак не се успокоих.И все пак неизбежното предстои.Знам ,че е за добро и може да ми донесе успех при следващото ИКСИ. :)
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1327 -: Септември 07, 2011, 10:28:27 am »
Намерих статия на английски - овариолиза - "Премахване на сраствания, които пречат на нормална подвижност на яйчника. Процедурата се използва при лечението на някои случаи на безплодие при жените." !
Страшно много ти благодаря!!! Много ми помогна тази информация, пожелавам ти всичко, което си намислиш да ти се сбъдва лесно.

...От сега се притеснявам...
За операцията няма какво да се притесняваш, а за резултата стискаме палци  osi_9! Моя приятелка забременя в първия месец след лапарото след две години неуспешни опити. Честно казано се надявам и аз да се похваля до края на месеца. Самата интервенция минава лесно (нали спиш), а като се събудиш... не знам, аз като се събудих чак не вярвах, че имам операция  :wink:. Викам си 'Това ли било цялата работа?'... ами тя цветната снимка ме травмира и боля в пъти повече. След 24 часа вече си същия човек, като... функционалност? А от цс три дни не бях на себе си  :?. Спокс.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1328 -: Септември 07, 2011, 10:30:32 am »

Страшно много ти благодаря!!! Много ми помогна тази информация, пожелавам ти всичко, което си намислиш да ти се сбъдва лесно.[/quote]

 :goodluck: Успех и на теб Лили  :D


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1329 -: Септември 27, 2011, 16:41:00 pm »
Момичета,вече се подготвям за лапарото.Ще бъде в четвъртък.Толкова ми е нервно , а още не съм отишла в клиниката.
color=red]jolie16[/color]благодаря ти за милите думи и дано този път се получи след толкова години неуспешни опити.Даже съм сигурна че ще стане и ще се похваля след някой месец с  :bfp:.Успех на всички и само положителни емоции :bighug:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1330 -: Септември 28, 2011, 10:50:21 am »
Успех, Incredible, стискам палци всичко да е наред :)



   La vita è bella
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1331 -: Септември 28, 2011, 11:20:41 am »
Incredible,
стискам палци, сега от позицията на вече сблъскала се с това мога да кажа, че не е страшно и минава много бързо - докато усетя, че ми се замайва главата от упойката, следващият ми спомен е как ме возят навън :)
Най-вече хубав резултат ти пожелавам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1332 -: Септември 28, 2011, 15:06:40 pm »
стискам палци...не се плаши-лапарото минава много бързо и лесно,и дава бурзи резултати :bfp:
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1333 -: Октомври 19, 2011, 12:32:19 pm »
Здравей те момичета , предстои ми лапароскопия, д-р Владимиров ми препоръча Медицинска академия и 3-ма д-ри Начев,Димитров и още една жена, на която не и чух името.Аз не съм от София и не можах да разбера Майчин дом и Медицинска академия едно и също ли са  :oops:? И в коя точно са докторите? Ако може някой който е правил  при тези доктори да сподели, още незнам кого да си избера. Изчетох всичко тук, но искам по пресни мнения,а също така дали работят със здравната каса?
Извинявам се за многото въпроси , но се получи една каша в главата ми :?




*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1334 -: Октомври 19, 2011, 14:56:11 pm »
Медицинска академия е комплекс от много болнични сгради, на чиято територия се намира и Майчин дом.
За съжаление не мога да споделя впечатление за въпросните лекари.
Ако искаш попитай в темата за д-р Владимиров, може там да има някой, който е с пресни впечатления от лекарите:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45579.580
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 16:11:23 pm от Мецани »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1335 -: Октомври 19, 2011, 15:40:13 pm »
Здравей те момичета , предстои ми лапароскопия, д-р Владимиров ми препоръча Медицинска академия и 3-ма д-ри Начев,Димитров и още една жена, на която не и чух името.Аз не съм от София и не можах да разбера Майчин дом и Медицинска академия едно и също ли са  :oops:? И в коя точно са докторите? Ако може някой който е правил  при тези доктори да сподели, още незнам кого да си избера. Изчетох всичко тук, но искам по пресни мнения,а също така дали работят със здравната каса?
Извинявам се за многото въпроси , но се получи една каша в главата ми :?
Споко, и аз се чувствах така объркана, когато д-р Владимиров ми спомена за пръв път за необходимостта от лапаро. От препоръчаните от него избрах д-р Начев /той е в Майчин дом/и не съжалявам. Всичко мина бързо, леко и бепроблемно. Операцията ми мина с направление, т. е. по ЗК, но платих 500 лв. за избор на екип, т.е. - за да ме оперира д-р Начев, който преди това ме прегледа срещу 100 лв. за прегледа. Това е!Това беше юли месец миналата година. Възможно е, Димитров, за който ти е споменал, да  е д-р Динко Димитров,който тогава беше в бившата болница "Тина Киркова"./поне на мене ми беше препоръчан именно той, наред с д-р Начев/
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 16:05:14 pm от hope-love »
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1336 -: Октомври 20, 2011, 10:09:53 am »
Благодаря за бързите отговори  :kiss:.
Ще взема да се поразровя още малко из темите във форума, може да има интересни неща ,който незнам и мнения на други.




Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1337 -: Октомври 20, 2011, 10:19:34 am »
Възможно е, Димитров, за който ти е споменал, да  е д-р Динко Димитров,който тогава беше в бившата болница "Тина Киркова"./поне на мене ми беше препоръчан именно той, наред с д-р Начев/
Този д-р от Тина Киркова Динко...не беше ли Тодоров? И мен ме беше пратил при него или при д-р Начев.
desii, иди при д-р Начев в Майчин дом ( не е Медицинска академия това) и няма да сбъркаш ;)

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1338 -: Октомври 20, 2011, 10:42:11 am »
Казано по-накратко от предишния ми пост,и аз мисля, че д-р Начев е подходящ избор. Ако д-р Владимиров не е дал телефон за връзка с него, мога да изпратя на лични номера, който имам.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1339 -: Октомври 20, 2011, 12:14:35 pm »
Благодаря, ще помисля още малко и ще реша.