0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1420 -: Ноември 28, 2011, 14:11:42 pm »
При мен беше в деня преди операцията по обяд спрях прием на храни и пих едни прахчета, за да се изчисти организма.Към 22.00 часа спрях и приема на вода.На другата сутрин, гладна, жадна там на пост.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1421 -: Ноември 28, 2011, 14:29:13 pm »
А в деня на операцията ли те приемат или предния ден?

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1422 -: Ноември 28, 2011, 14:33:10 pm »
В частните клиники е в деня на операцията (на повечето места) в държавните ден, два преди това!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1423 -: Ноември 28, 2011, 14:35:11 pm »
Мерси много за бързия отговор :))

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1424 -: Ноември 28, 2011, 15:27:00 pm »
desii, няма да се плашиш сега. Всичко ще мине леко и безпроблемно.
meminger_ , точно като ти е казала magi_st от обяд предния ден спираш яденето, вечерта и пиенето на течности.
За кафета и цигарки чак след операцията, като се раздвижиш и успееш да слезеш до долу. :lol:. Аз май го направих вечерта, не че не ходех вече ама ме беше срам  :oops: пък и много ми се спеше.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1425 -: Ноември 28, 2011, 15:33:48 pm »
Мен ще ме приемат сутринта преди операцията и ми казаха от предната вечер в 18:00ч. спирам приема на храна и вода. Питах за очистително , но казаха ,че няма нужда. Също смятам да издържа и да не пуша( ако мога ,ако ли не поне сутринта няма да пуша преди операцията).Само това ми казаха. Но аз в 15:00ч. спрях днес приема вече на храна ,а смятам до 18:00ч. да си пийвам вода.

« Последна редакция: Ноември 28, 2011, 15:35:51 pm от desii »




Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1426 -: Ноември 28, 2011, 16:07:16 pm »
Аз пак да попитам нещо, горе-долу колко дни след лапарото си възстановихте нормалния ритъм на живот, /знам че за всеки ще е различен период/ имам предвид работа, домашни задължения, секс и т.н.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1427 -: Ноември 28, 2011, 16:32:18 pm »
Ами първите дни е малко трудно и на мен постоянно ми се спеше, но не е нещо ужасно.Почти не болят дупките и само като се навеждаш примерно ги усещаш.Иначе аз на втората седмица бях пак на работа.Домашни задължения всичко без прахосмукачка и мъкнене на пране още след няколко дни.За секса май в момента в който се чуствах ОК го възстановихме.Но наистина е индивидуално.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1428 -: Ноември 28, 2011, 17:33:52 pm »
Никаква храна след 18:00 часа предния ден, ако лапарото е за предиобед, напитки до 21-22:00 часа най-късно. С очистително ли ще сте или клизма ще ви правят? Не ви ли казаха какво не трябва да се консумира?
Успех и на двете ви!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1429 -: Ноември 28, 2011, 18:52:39 pm »
моята беше следобяд в 5 часа,и от предната вечер спрях и вода и храна,на другия ден сутринта постъпих в болница и да ви кажа от толкова напрежение не се сдържах и изпафках 3 цигари до 5 часа,че после чак ме хвана срам.Когато ме свалиха за операцията ме питаха за вода и храна дали съм приемала,аз си признах за цигарките,а те започнаха да ми се смеят :wink:,последната беше 2 часа преди операцията.За въстановяването-утре стават 2 седмици от моята и се чувствам много добре,макар,че още се пазя и не се натоварвам много.Успех момичета,и да знаете,че не е страшно,макар ,че и мен много ме беше страх :wink:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1430 -: Ноември 28, 2011, 19:31:40 pm »
Точно една седмица след операцията придружавах приятелка до един детски клуб. За пловдивчанки и запознати с града - от Гребна база през моста на Герджика та до х-л Ленинград. И обратно де. Пеша естествено. И понеже друга приятелка ме нахока по телефона, че съм обиколила града, после накарах мъжа ми да ме закара до д-р Даскалов,хем да ме види, хем да ми махне конците. Та той каза, че щом съм се чувствала добре значи всичко е на ред. И да не съм се правела на болна, че да действам мъжката част. :lol:. Тежко не вдигах де.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1431 -: Ноември 28, 2011, 19:42:59 pm »
Моята беше в понеделник, в сряда бях на работа. Е, все пак беше диагностична, ако е оперативна предполагам е различно. Но все пак е абсолютно индивидуално, няма правила. Важното е, че минава, заминава и се забравя :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1432 -: Ноември 30, 2011, 11:05:34 am »
Здравейте момичете,за тези от вас които им предстои лапароскопия-оперативна ,ще споделя как протече моята.Правих лапаро преди 2седмици,трябваше да не ям и да не пия нищо след 12 вечерта преди интервенцията,,цигари не трябва да се пушат ,заради упойката ,защото намалява кислорода в кръвта.Сутринта в 8 отидох в болницата,а операцията започна в 10.30,към 11.30 бях вече будна,абсолютно нищо не ме болеше.Половин час по късно ми донесоха вода,сок и сандвич и ме накараха да ям и да пия много течности.Не бях гладна и не ядох ,но течности трябва се пият много,защото кръвното е много ниско и само с течности се нормализира.Питах кога мога да си тръгна,казаха ми ,когато отидеш до тоалетна и нямаш болки тогава.В 3.30 си тръгнах от болницата.Следващите 2дни имах ужасни болки в раменете,но се обадих и ми казаха ,че това е нормално заради газта ,с която надуват корема за да имат визуализация.Местата на операцията не са ме болели изобщо,конците си ги махнах сама.Върнах се на работа след 2 седмици без проблеми.Надявам се ,че съм помогнала малко,успех на всички и не забравяйте ,че това го правим за да ни се случи нещо прекрасно след това.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1433 -: Ноември 30, 2011, 17:58:17 pm »
Мина и моята лапароскопия - резултата е една прекъсната тръба , а другата изчистена и пропускаща. Беше вчера сутрин в АГ Селена Пловдив. Мина леко нищо не помниш от упойката, после е малко гадно като се събудиш. Сега съм си вкъщи вече и имам малки болки в раменете и врата, както и на корема. Не е страшно и минава бързо. Успех на тези, който им предстой.




*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1434 -: Декември 01, 2011, 21:21:40 pm »
здравейте мина и моята лапароскопия вчера в 10:30ч продължи час и половина махнали са и двете тръби,болки не съм имала е нещо многооо леко,преспах в клиниката и на другата сутрин ме изписаха в понеделник ще ми махнат конците и съм готова.сега се чувствам добре само дето съм подута от газта и ме дразни малко гърлото от тръбата за дишане явно но това са бели кахъри,като цяло съм ок.благодаря на всички ви за подкрепата.....ЖЕЛАЯ ВИ УСПЕХ :bighug:    на тези които им предстои лапаро спокойно момичета наистина не е страшно.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1435 -: Декември 02, 2011, 10:20:21 am »
Мен също много ме дразни гърлото и като легна започва едно кашляне.Някой ако има идея ще се радвам да я чуя,че не мога да мигна от кашляне.




*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1436 -: Декември 02, 2011, 10:56:44 am »
Можеш да смучиш през деня нещо, аз лично имах нео алгин под ръка и с тях минах, всичко отминава :)

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1437 -: Декември 02, 2011, 14:05:16 pm »
Мен също много ме дразни гърлото и като легна започва едно кашляне.Някой ако има идея ще се радвам да я чуя,че не мога да мигна от кашляне.

Дразненето е от тръбата при интубирането. За три дена при мен ми минаха болките в гърлото. Аз смучех ментови бонбони.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1438 -: Декември 02, 2011, 17:03:35 pm »
Благодаря за отговорите, ще пробвам с ментови бонбони и лъжичка мед довечера  :)




Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1439 -: Декември 04, 2011, 19:16:15 pm »
на 5.11 ми беше последната М,на 15.11 лапароскопията,като след нея имах кървене като при цикал 5 дни,и сега незнам кога пак да очаквам да ми доиде М,док. нищо не ми каза,ама и аз не се сетих да попитам :oops:..