0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1340 -: Октомври 21, 2011, 12:10:03 pm »
Здравейте,реших и аз да се включа в тази тема.Искам да споделя с вас моя проблем.Преди две седмици ми направиха лапароскопия на яйчника за отстраняване на гранулозо-клетъчен тумор без карциномни клетки.Всичко мина добре,за няколко дни се възтанових,но от 4-5 дена имам тъпи болки ниско долу в корема и таза,а и се чудя кога трябва да ми дойде след такава интервенция.До контролния преглед има още време и не знам какво да си мисля.Ако някой от вас е преживял подобно нещо нека да пише.Благодаря ви предварително!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1341 -: Октомври 22, 2011, 07:35:05 am »
Цикълът ти може да ти дойде много по-рано след лапаро, поне при мен беше така, няколко дни след лапарото. Но ти препоръчвам да се обадиш за един преглед да те видят.
По слънчевата страна на улицата
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1342 -: Октомври 22, 2011, 13:40:33 pm »
 Операцията ми мина с направление, т. е. по ЗК, но платих 500 лв. за избор на екип, т.е. - за да ме оперира д-р Начев, който преди това ме прегледа срещу 100 лв. за прегледа. Това е!Това беше юли месец миналата година. Възможно е, Димитров, за който ти е споменал, да  е д-р Динко Димитров,който тогава беше в бившата болница "Тина Киркова"./поне на мене ми беше препоръчан именно той, наред с д-р Начев/
[/quote]
Здравей, а направлението от къде го взе? от Личния или от друго място?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1343 -: Октомври 22, 2011, 21:22:24 pm »
извинявай,но не разбрах за кое направление питаш
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1344 -: Октомври 22, 2011, 21:27:58 pm »
Направлението се взема от личния лекар.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1345 -: Октомври 22, 2011, 22:12:29 pm »
благодаря за отговора, точно за това питах
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1346 -: Октомври 24, 2011, 10:59:36 am »
Да, от личния лекар се взима направление "за хоспитализация".
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1347 -: Октомври 24, 2011, 15:20:52 pm »
Талона за хоспитализация може да се вземе освен от личния лекар,и от лекуващия гинеколог,а ако състоянието ти е неотложно и минеш през спешен център,и се наложи да те приемат в АГО,тогава от там ти издават талона
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1348 -: Октомври 24, 2011, 15:28:59 pm »
Да, вярно е, че може от гинеколог, но поне в моя случай /единия път/, личиния лекар ми даде направление за специалист-гинеколог и той написа това за хоспитализацията, за да ме приемат в болница за лапароскопията. Мисля, че обръщайки се към личния си лекар ще разбереш най-бързо и точно как трябва да станат нещата.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1349 -: Октомври 25, 2011, 22:43:15 pm »
супер сте момичета, благодаря за всички отговори :youwoman:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1350 -: Октомври 26, 2011, 11:10:46 am »
На всички,които им предстои лапаро,препоръчвам,като махнете конците да пръскате раничките със спрей Цикатридина,зарастват удивително бързо,казвам го от опит
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1351 -: Ноември 02, 2011, 16:48:33 pm »
Здравейте момичета. Да се запиша при вас. Яз съм с една тръба. Другата я отстраниха преди няколко години при операция от киста. Сега, след снимка на единствената ми  :) тръба се установи, че има джоб... та док. каза че трябва да "помислим" за втората. Какво ще мислим не знам. Аз тръбата не съм я виждала и нямам сантиментални чувства към нея.  :D Питането ми е ...тежка ли операцията? Бързо ли се възстановява след нея? Да ви кажа - притеснена съм. След първата операция от киста ми бяха нужни 4 месеца да се възстановя.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1352 -: Ноември 02, 2011, 17:20:07 pm »
Лапароскопията е лека операция, възстановяването е по-бързо в сравнение с коремната операция (7-10 дни). Отстраняването на тръбата не се усеща след това и не боли по никакъв начин.

Ето статия за лапароскопията:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=938&Itemid=104

Прегледай темата, ще отговори на въпросите ти.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1353 -: Ноември 02, 2011, 22:58:58 pm »
Здравейте момичета ето ме и мен в темата,преди седмица разбрах че ми се налага отстраняване на едната тръба поради хидросалпингс бях толкова неприятно изненадана уплашена нервирана и изпаднах в ужас,почувствах се излъгана и употребена от лекаря си на когото имах много голямо доверие тъй като стана ясно че е знаел за диагнозата ми а ми прави инсеминация и 2 опита инвитро безуспешни естествено,та да не се отклонявам искаше ми се още на следващият ден да е лапароскопията,насрочиха ми дата за 30.11.11 но сега започвам да се шашкам как ще мине какво ще чувствам после, изчетох цялата тема и малко се поуспокоих,хубаво е че ви има желая успех на всички ви,дано се похваля като се върна от болницата,лапарото ще е в клиника Надежда.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1354 -: Ноември 03, 2011, 12:18:20 pm »
Защо не потърсиш още едно мнение,преди да се подложиш на лапарото,просто за твое успокоение,че вземаш правилното решение.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1355 -: Ноември 03, 2011, 13:24:14 pm »
Ами защото при положение че диагнозата ми я пише в епикризата от клиника Щерев където съм правила опитите и също така се потвърди в клиника Надежда от др.Персанска чрез цветна снимка и изчетох всички статии и мнения по форумите не ми остава нищо друго освен лапароскопия...благодаря ти за съвета ти сигурно като мен си патила от лекари и искаш и друго мнение за което си права,но в случая май нямам избор.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1356 -: Ноември 03, 2011, 13:39:40 pm »
bari аз съм в твоето положение. Само че с двустранен хидросалпингс установен с лапароскопия. Обаче пропускат оскъдно и доктора ме посъветна да не махам тръбите докато не дойде моят ред за инвитро- аз чакам номерчето си по фонда. На теб престои ли ти инвитро?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1357 -: Ноември 03, 2011, 13:53:07 pm »
Подала съм молба за удължаване на заповедта очаквам да си я взема около 15.11 и ако с лапарото и биопсията всичко е наред започвам 3ти опит януари-февруари.Ivkacom не разбирам защо трябва да чакаш номерчето от фонда и тогава да махате тръбите това не е ли губене на време,едва ли с хидросалпингс има шанс да се стане по естествен път,ох не знам или аз съм нетърпелива вече съм на границата на търпение от последния ми опит мина година и половина.Желая ти успех
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1358 -: Ноември 04, 2011, 10:04:36 am »
но сега започвам да се шашкам как ще мине какво ще чувствам после
Ще мине за около час, който ти всъщност ще проспиш - затова и няма никаква нужда да се тревожиш. А след това възстановяването е много бързо - още същия ден или на другия ще можеш да ходиш и да правиш почти всичко, което си правила преди това. Единствено ще избягваш за кратко някои храни и за по-дълъг период няма да вдигаш тежко. Вероятно ще получиш един месец болничен през който можеш спокойно да се възстановяваш, да почиваш, да разчистиш къщата или да се занимаваш с хиляди интересни неща. Няма нищо страшно, наистина. При мен лично цветната снимка ми беше много по-страшна (без упойка) и болезнена. Бтв, моето лапаро беше преди може би четири месеца, сега дупките ги търся с лупа - изобщо не се виждат макар че с нищо не съм ги мазала.
Колкото до чувствата... вероятно ще чувстваш надежда и облекчение, че няма да има пречки следващото инвитро да бъде успешно. От сърце ти го пожелавам!!!  :bighug:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1359 -: Ноември 04, 2011, 11:55:17 am »
lili2011 много ти благодаря за изчерпателния отговор  :bighug: Искрено ти желая успех и на всички момичета в форума дано скоро се преместим в друга тема с по приятни емоции.