0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1240 -: Юни 09, 2011, 12:15:16 pm »
Аз бих изчакала. Но все пак, вие заедно с доктора ще решите :D
Така е, но се чудя принципно, защото моя доктор ме изпрати при Новачков, а чета недобри отзиви за него. Уф, не знам, а вече имам дата.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1241 -: Юни 09, 2011, 12:29:32 pm »
Ами не мисля, че е толкова сложно решението. Просто пропускаш месеца и това е. По-добре, отколкото да се чудиш дали не си прецакала нещата. Поне според мен, де :D Аз обичам да се подсигурявам и да не поемам неоправдани рискове :wink:
А ако имаш съмнения относно решенията на лекаря ти, според мен трябва да потърсиш още едно мнение. Липсата на доверие може да изиграе лоша шега понякога. Аз обиновено се доверявам на интуицията си, когато нещо ме гложди и съмнява. Рядко греша.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1242 -: Юни 09, 2011, 18:06:32 pm »
Ами не мисля, че е толкова сложно решението. Просто пропускаш месеца и това е.
От една страна е ясно че не искам да пропускаме месеца, от друга ме гложди защо доктора каза да си действаме. Логично погледнато няма смисъл. Не открих информация дали при лапаро тръбичките минават през моите тръби и как всъщност се оглеждат матката, тръбите, яйчниците отвътре? Или само коремната кухина е отвътре, а камерата остава извън тръбите и матката?
И друго да попитам: цветна снимка непременно ли правят по време на лапарото и получавате ли си я после? Или правят само хидротубация?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1243 -: Юни 09, 2011, 21:36:12 pm »
Ами то не е цветна снимка. Аз от моето лапаро имам диск и на него се вижда всичко.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1244 -: Юни 10, 2011, 17:37:57 pm »


Здравейте,за първи път пиша във форум,за това не съм сигурна дали съм уцелила темата,но искам и аз да споделя моята история.След дълги неуспешни опити за забременяване потърсихме лекар.Първо ни откриха хламидия,излекувахме се от нея и след спермограмата и ХСГ,които бяха наред продължихме опитите,но пак нямаше резултат.Пак отидох на лекар направи ми фоликолометрия и прецени,че ще правим хормонална стимулация,тъй като откри,че имам късна оволация и къса лутеална фаза.Първия месец без успех,сега е втория месец и днес на първия ми ден от закъснението на цикъла си направих тест и отново е отрицателен.Та д-р Бързашки,който ми е лекуващия ми беше казал при последната ни среща,че ако и този месец не стане да се готвя за лапароскопия,тъй като се съмнявал сега пък за ендометриоза.Искам да ви попитам някойзнае ли дали с лапарото ще може да се излекувам или само ще подтвърди диагнозата и има ли друг начин да се установи това заболяване?Чакам вашето мнение и благодаря на всички предварително
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1245 -: Юни 10, 2011, 17:44:24 pm »
Това е най-точният метод за диагностика на Ендометриоза. С лапароскопията може да се направи лечение /при предварителна уговорка от диагностична тя да премине в оперативна/, изгарят се огнища /ако има такива/ или се премахват кисти и т.н. Обикновено, обаче, ако има Ендометриоза, само лапароскопска интервенция не е достатъчна. Прилага се и медикаментозно лечение след лапарото. Има специална тема за Ендометриозата - 1 част - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2967.0 , 2 част - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44422.0 Прегледай я, ще се запознаеш с методите на диагностика и лечение много подробно. Дано все пак опасенията на лекаря ти не се потвърдят :D
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1246 -: Юни 14, 2011, 19:06:51 pm »
Здравейте момичета, токущо се регистрирах в сайта и реших да потърся мнение по темата, която ме вълнува напоследък - лапароскопия. Скоро направих първия си и неуспешен опит инвитро в Клиника "Щерев" при д-р Савова. След две години изследвания и дебнене на фулекули, естествено изпитах голямо разочарование и потърсих мнение на друг специалист. Тогава ми обясниха, че според тях е трябвало да направя лапароскопия преди да премина към инвитро. Това ме изненада, а аз си мислех че съм направила всички възможни изследвания. Какво да правя да се върна ли в Щерев за нов опит или да опитам на друго място всичко от начало...започвайки с лапароскопия?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1247 -: Юни 14, 2011, 23:11:14 pm »
Тогава ми обясниха, че според тях е трябвало да направя лапароскопия преди да премина към инвитро.
Имаш ли направено друго изследване на тръбите?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1248 -: Юни 14, 2011, 23:15:12 pm »
Моят съвет е да направиш първо лапарото и да отстраниш всички евентуални пречки и чак тогава да преминеш към следващ опит.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1249 -: Юни 14, 2011, 23:36:36 pm »
Моят съвет е да направиш първо лапарото и да отстраниш всички евентуални пречки и чак тогава да преминеш към следващ опит.
Кой твърди че има пречки за отстраняване от такова естество? Лапароскопия не се прави от скука, макар че постоянно и горещо се препоръчва във форума. Ако всичко е наред от другите изследвания аз поне не бих си причинила страничните ефекти, провокираните сраствания и т.н.т. без нужда. Всяка процедура трябва да бъде добре премерена откъм необходимост, състояние на пациента, плюсове и минуси и прочие преди назначаването и.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1250 -: Юни 15, 2011, 00:00:04 am »
Има някои състояния, които не могат да се открият с други изследвания. Затова хората препоръчват лапароскопия, не е от скука :wink: При положение, че уж всичко е наред по изследванията, пък бебе няма вече доста време, най-логичното е да се направи лапаро. Особено пък щом има и неуспешен опит ин витро. Ако всичко е наред при другите изследвания, както ти самата си писала, а бебе все пак още няма, какво би направила? Ще чакаш на провидението или ще потърсиш причина и другаде? Лапароскопия правила ли си все пак? Как можеш да знаеш дали има нужда от лапаро или не?
Обърни внимание на цитата, който си дала. Гергана е написала - "евентуални" пречки.
Многократно сме писали тук какво се вижда и какво не на цветна снимка например, както и какво се диагностицира единствено с лапароскопия. Нужно ли е пак да се повтаряме?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1251 -: Юни 15, 2011, 06:44:23 am »
Sixsens, :good_post:!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1252 -: Юни 15, 2011, 10:25:26 am »
Момичета аз наблюдавам и още нещо, вече знам за два случая с поставена диагноза непроходими тръби след ЦС, и последвала лапароскопия се оказва, че тръбите са нормално проходими.Аз съм минала и през ЦС и през лапаро, и ако има и капка съмнение съм "ЗА" лапарото.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1253 -: Юни 15, 2011, 11:29:31 am »
Момичета аз наблюдавам и още нещо, вече знам за два случая с поставена диагноза непроходими тръби след ЦС, и последвала лапароскопия се оказва, че тръбите са нормално проходими.
И какво се оказва? Че след лапароскопията започват да се образуват сраствания на нормално проходими тръби. Напълно излишно според мен, защото след някакво време (никой не може да каже колко) тръбите може да се запушат. Да не споменавам другите възможни странични ефекти като перфорация на матката и прочие.

sixsens, виждам че не съм уточнила: ако всички други изследвания ЗА ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИТЕ са наред... не, не бих направила лапароскопия. Разбира се бих се замислила ако наистина съм направила абсолютно всичко (!поне два пъти) и не е излязъл проблем. На другия ти въпрос: не, не съм правила лапароскопия, но до края на седмицата лягам под ножа. И ако ти вече си правила ще се радвам да ми отговориш на иначе глупавият ми въпрос: като се правят разрезите на пубиса и после се зашиват... това не създава ли проблем с израстването на косъмчетата там? Притеснявам се да се епилирам преди операцията, мисля преди влизането да се избръсна  :oops:.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1254 -: Юни 15, 2011, 12:27:53 pm »
Няма значение какво мислим аз и ти нали, има си лекуващ лекар той би трябвало да знае по-добре от нас.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1255 -: Юни 15, 2011, 13:06:08 pm »
Няма значение какво мислим аз и ти нали, има си лекуващ лекар той би трябвало да знае по-добре от нас.
Категорично аз съм тази, която познава тялото си най-добре, знам през какво е преминало във времето, аз взимам решенията относно него и само аз нося отговорността от последиците след това. Както и ти за твоето. Затова лекарят ме информира какво може да се направи, а аз се подписвам че съм съгласна или отказвам и търся друго решение на проблема.
Уви, никой лекар не може да те опознае така, както ти се познаваш, нито има времето и възможността да се занимава в дълбочина с твоя случай. В случая лекарите те 'познават' от папка с няколко документа и се върви по определени пътеки на конвейр, а резултатите са стрелба в тъмното. Има вероятност да стане, има и вероятност да не стане - кой знае? Рискът е изцяло твой. Сключване на договор за доставка на бебе лекарите не предлагат, за съжаление. Но да прехвърлиш отговорността само на лекарите, в Бг това може да се окаже голяма грешка. Докато пациентите подписват информирано съгласие, че могат да умрат ако нещо се обърка, и лекарите са свободни от отговорност, аз избягвам да им се доверявам 100%.
« Последна редакция: Юни 15, 2011, 13:13:43 pm от lili2011 »
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1256 -: Юни 15, 2011, 13:42:09 pm »
Лили, аз не искам да споря с теб, затова и приключих всичко с горния пост, но те моля най-чистосърдечно, тук сме, за да си помагаме и ако смекчиш малко тона на изказване ще бъдеш както по-разбрана, така и по-лесно ще комуникираме.

Колкото до лапарото аз съм доволна, че направих.Имам една хидротубация при която ми казаха две проходими тръби, ЦС с диагноза една непроходима, лапаро с една прекъсната.Лапарото го преживях много по-леко от ЦС-то, като болка, като усещане, като всичко.За мен не е коректно момичета с напълно проходими тръби, но с лекар не разчитащ добре ЦС, да кандидатсват по фонда и да се одобряват, затова и съветвам за лапаро.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1257 -: Юни 15, 2011, 14:21:19 pm »
Не знам защо изглежда че звуча грубо, може би защото съм притеснена тази седмица. Всяка от нас има път за извървяване, намира истини за себе си, научава уроци за себе си... понякога за различните хора истините и уроците са различни и противоположни, но в никакъв случай не са повод за спор. Просто различен опит.
Все пак глупавият ми въпрос за космите остава. Бръснене или епилация на пубиса преди лапароскопия?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1258 -: Юни 15, 2011, 14:39:14 pm »
Аз се обръснах ден преди да постъпя в болница и всичко беше о.к. Сестрата, която  провери дали съм подготвена за операцията, ме похвали :wink: Разрезите, които се правят са миниатюрни, зарастват бързо и не създаван някакви особени проблеми. И аз като тебе се тревожих много за какво ли не преди оперативната си лапароскопия /хем бях преживяла преди това една диагностична/. Но всичко мина леко, бързо и без никакви усложнения. Чак сега ме яд, че изхабих толкова нерви предваритлено. Пожелавам ти успех!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1259 -: Юни 15, 2011, 14:55:11 pm »
Пожелавам ти успех!
Много благодаря! Имах нужда поне за това да не се притеснявам. Успех във всичко и на теб!