0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1280 -: Юни 29, 2011, 22:18:22 pm »
Това ти е цикъла.така че спокийно. При мен зацапването след оперативно лапаро беше около 7,10 дни с намаляване във времето.
На мен и това ми беше притеснително, тъй като с всеки ден все повече тече... и стигна от просто зацапване до почти истински цикъл днес (десети ден). Утре сигурно ще е още повече. А и вече се изнервих, защото имам направление за стерилна урина и както гледам ще му мине срока без да успея да го ползвам.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1281 -: Юни 30, 2011, 09:34:06 am »
Аз продължавам да мисля че това ти е цикъла. Датата на лапарото е много близка до датата ти за цикъл. Все пак при всяка оперативна интервенция е възможно цикъла да измърда по-рано или по-късно. Най-общо цикъла варира между 21дена и 35дена -различно при всички жени.
При теб на колко дни е?
Ако все пак имаш обезпокоително силно кръвотечение обади се на доктора и питай дали е нормално.

Преди години след едно хистеро на датата ми на цикъл имах 12дни цикъл. Като между 5ти и 8ден беше придружено със съсиреци и бях на легло. След като поговорих с лекаря той ми каза -да се наблюдавам и ако не намаля и на 12 ден не спре да отивам при него. Незнам защо се получи така но наистина на 10 до 12 ден направо рязко спря от самосебе си. И така всичко беше наред .

При всички жени е много различно и ако все пак си разтревожена се обади на доктора.

Относно направлението неможеш ли да го подновиш.
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 09:38:26 am от zarina »
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1282 -: Юни 30, 2011, 10:21:47 am »
Аз продължавам да мисля че това ти е цикъла.
Не, беше просто зацапване 10 дни, днес вече съм в цикъл наистина (точно на датата). Сигурно няма да намеря обяснение, но дано вече всичко е наред. Благодаря ви, момичета!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1283 -: Юни 30, 2011, 19:43:12 pm »
Хайде тогава вече дишай спокойно. Следващия ще е първи нормален цикъл и всичко ще бъде наред.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1284 -: Юли 03, 2011, 10:53:02 am »
Здравейте момичета,
аз на 25.07 имам лапаро при д-р Стаменов. Ако има някоя от вас на тази дата може да се засечем в клиниката;-)
Успех на всички
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1285 -: Юли 04, 2011, 10:04:55 am »
Здравейте момичета,
аз на 25.07 имам лапаро при д-р Стаменов. Ако има някоя от вас на тази дата може да се засечем в клиниката;-)
Успех на всички
Успех и стискам палци!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1286 -: Юли 04, 2011, 18:09:55 pm »
здравейте момичета,предстои ми лапароскопия и съм много уплашена..не точно от процедурата колкото дали ще има резултат.. :( :( :(след цветната снимка се установи че имам една запушена тръба,а другата е силно навита-като спирала...според вас след лапарото тези проблеми ще се отсранят ли?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1287 -: Юли 04, 2011, 18:52:54 pm »
Мис Девил, за тези неща би трябвало да се консултираш с лекаря си. Моите запушени и нагънати тръби не се оправиха разбира се, но поне с епикризата кандидатствах по фонда. Успех!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1288 -: Юли 04, 2011, 22:34:02 pm »
здравейте момичета,предстои ми лапароскопия и съм много уплашена..не точно от процедурата колкото дали ще има резултат.. :( :( :(след цветната снимка се установи че имам една запушена тръба,а другата е силно навита-като спирала...според вас след лапарото тези проблеми ще се отсранят ли?
При мен беше същото положение. Не, не залагай лапарото да ти помогне, но за фонда можеш за кандидатстваш с епикризата.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1289 -: Юли 04, 2011, 22:52:57 pm »
благодаря момичета за отговора..а има ли някакъв начин поне да се отпуши тръбата?за нагъната предполагах че така ще си остане... :( :(точно защото когато попитах д-ра той ми каза МОЖЕ да се оправи,след това да стимулираме овулация,да се направи инсеминация или по естествен път..но аз нещо на това 'може' неповярвах..мисля че ми го каза само за да ми даде поне малко надежда.затова питам :D
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1290 -: Юли 04, 2011, 22:56:16 pm »
Моята запушена я отпушиха. Но около 6 месеца ми каза доктора, че е трайността на отпушването. После пак се запушва. Нагънатата не са ми я пипали изобщо. Е, аз не успях да се справя с този срок, дано ти успееш! Може би малко обезсърчително за теб се изказах, извинявам ти се, при всеки е различно. Просто бъди подготвена, че може и да решите проблема, но може и да не го решите. Успех ти желая!  :D

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1291 -: Юли 04, 2011, 23:00:37 pm »
Не искам да те отчайвам, но тези "отпушвания" са краткотрайни, ако изобщо се получат.
Нагънатата тръба също най-вероятно е слабо пропусклива... Ако не си пациентка на клиника по стерилитет, искренно те съветвам да го направиш. Успех!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1292 -: Юли 04, 2011, 23:38:22 pm »
Когато тръбите са проблемни, дори след отпушване, има голям риск от извънматочна бременност. Този риск се увеличава при инсеминация, затова и такава не се препоръчва при увредени и слабопропускащи тръби. Нагънатата тръба дори да пропуска, също е рискова, заради удължението и нагъванията. Дано все пак има шанс нещата да се оправят и да може да се пробва естествено забременяване. Но се подготви и за другото, умерен оптимизъм, както се казва.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1293 -: Юли 05, 2011, 01:44:19 am »
благодаря ви момичета...много се радвам че ви има..
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1294 -: Юли 06, 2011, 10:11:35 am »
Потвърждавам всичко което са писали момичетата по-горе. След отпушването ,наистина в рамките на 6 до 8 месеца се пробвай да забременееш естествено ,щансовете не са големи ,защото наистина тръбата пак се запушва.Ако не се случи подготви  се за инвитро без да губиш много време.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1295 -: Юли 13, 2011, 14:08:54 pm »
Здравейте, момичета!

Радвам се,че открих форума както и вашите мнения в темата. Изключително притеснена и уплашена съм, на мен също ми предстои лапароскопия.
При мен проблема е следния след два гафа със скъсан презерватив се наложи в рамките на 2 цикъла да приема Ескапел - съответно резултата е на лице! Бременна съм!
Пусках си ЧХГ което е с доста високи стойности, показва 100% наличие на бременност, но за съжаление околоплоден сак не се вижда изобщо нито във матката нито извън нея ... Ходих при доц. Тюфекчиева от Майчин Дом, която ме успокои малко с думите,че е ранна бременност и на 5 ден от закъснението от цикъла е възможно все още да не се вижда околоплоден сак, Но ..... има съмнение и за извънматочна бременност което налага лапароскопия  :( :( :( Искам да попитам дамите тук дали някоя не е имала подобен проблем, а именно премахване на извънматочна бременност чрез лапароскопия?
Притеснява ме най-вече престоя в болницата и пълната упойка  :( до сега никога не ми се е налагало да ми слагат такава ...
Благодаря предварително на всички
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1296 -: Юли 13, 2011, 19:54:01 pm »
Здравей, lolittta. На мен ми предстои лапароскопия утре - ще споделям, като се върна :)



   La vita è bella
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1297 -: Юли 13, 2011, 21:56:36 pm »
Оххх Лолита знаеш ли само колко жени само мечтаят да им се случат "гафове" като твоя  :(
Вземайте сигурни предпазни средства бе хора  :bonk: пожелавам ти да е било рано и да си имаш плодно вътрематочно сакче
На мен също ми предстои лапароскопия заради 4 неуспешни цветни снимки,но съм готова да мина ако ще и през 10 пълни упойки само и само да си гушна моето слънчице  :youwoman:
Успех на всички момичета и много ревливи бебчета  :) :goodluck:

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1298 -: Юли 14, 2011, 08:29:40 am »
лолитаЧестито мила,наистина за такъв гаф ,всички ние си мечтаем. Нямаш основание за притеснение,5д закъснение е прекалено рано за да се види ембрион на ехото. Изчакай минимул 10д и тогава иди на ехо пак.
Ако има извънматочна БР има време тя да се докаже,без да ти се случи нещо страшно до тогава.
Пиша ти това съвсем смело  защото аз съм била със извънматочна БР и наистина в 95%от тези случей се прави лапароскопия за отстраняване на засегнатата тръба.

Ти нямаш това ,просто изчакай нормалния срок от закъснението не ходи по-рано защото няма да се види ясно и това само ще те товари дали всичко е наред.

Успешна и лека БР.Сигорна съм че всичко е наред.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1299 -: Юли 14, 2011, 09:20:06 am »
Най-лесен начин да установите извънматочна в ранен стадий е чрез ЧХГ-то пускаш ЧХГ и проследяваш след 48 часа, дали нараства двойно.Ако ли не значи има проблем и тогава се насочваш към извънматочна.