0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1260 -: Юни 15, 2011, 18:25:56 pm »
Здравейте, момичета!Някой знае ли в новата клиника на Владимиров дали се извършват лапароскопии и дали са по здравната каса?

Здравейте,

Ще ми правят лапароскопия в новата болница на Владимиров в събота.

За здравна каса не съм питала. За цените още не знам. Предполагам, че няма да са по-различни от другите частни болници. Ще ви кажа, като разбера.

Иначе Владимиров има съмнения за ендометриоза и затова препоръча лапаро. Хирургът ще е Начев.

Дано съм помогнала с капка информация :) Благодаря на всички, които споделят, много окуражаващо действа на начинаещи като мен

Успех



   La vita è bella
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1261 -: Юни 15, 2011, 18:34:07 pm »
Д-р Начев ще оперира при д-р Владимиров? Интересно...
Добър екип създава! osi_9

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1262 -: Юни 15, 2011, 19:51:38 pm »
Здравейте, на 13.06. мина моето лапаро. Самата процедура и болката след това се понасят леко. По-скоро неприятните моменти са с общото състояние след излизането от упойка. Сега коремът ми е адски подут, даже и краката, направо съм като балон. Страшни газове ... Също и болки в диафрагмата и гърлото, явно от тръбата. Това, което ме озадачи много  8O е че съм +3кг след 3 дни глад. При вас имаше ли такъв ефект?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1263 -: Юни 16, 2011, 00:16:35 am »
Лили, то няма други изследвания за проходимостта на тръбите - това са - ЦС, Хидротубация и Лапароскопия, като последното е най-точно. С лапарото се откриват и други проблеми с тръбите, които не могат да се открият с другите два метода. Не само запушването е тубарен фактор.
На въпроса ти - имам 2 лапароскопии, втората оперативна - отстранени тръби, но не в следствие на сраствания от първото лапаро, а от хидросалпинкс в следствие на хламидии :wink: Няма значение как ще почистиш пубиса, аз лично - с кола маска. Нямам проблем и до днес. Сега разрезите са само драскотинки.
При опитен оператор страничните ефекти са сведени до минимум. Аз лично не съм имала никакви проблеми. Освен нормалния дискомфорт и раздуване на корема от газа, който се вкарва, всичко друго беше ок. На същия ден си вървях и сядах без проблеми. Не се притеснявай, няма нищо страшно, това не е отворена операция. Вярно, че си е хирургична намеса, но е далеееч по-щадяща и дава много информация. Неслучайно е част от изследванията, някои я водят тежка артилерия, но аз не съм съгласна с това твърдение. Тежката артилерия е АРТ :wink:, по мое мнение, разбира се :D
Успех и не бъди толкова скептична и негативно настроена :wink: В тази борба правим много неща, които не ни харесват, в името на едно - да имаме деца!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1264 -: Юни 16, 2011, 09:55:51 am »
Лили,...
Нямаш представа колко съм ти благодарна, имах нужда да чуя точно тези думи! Благодаря ти!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1265 -: Юни 16, 2011, 23:51:33 pm »
Няма защо :D
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1266 -: Юни 17, 2011, 13:29:01 pm »
Snegina, пожелавам ти бързо отшумяване на следоперативните болежки
lili2011, стискам палци за безпроблемна операция
Моето лапаро при Владимиров се отложи за юли, дойде ми по-рано този месец...



   La vita è bella
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1267 -: Юни 22, 2011, 10:12:54 am »
Благодаря ви, момичета! Мина и моята лапароскопия, много бързо се възстанових и резултатът ми е добър. Успех на всички, на които им предстои и... наистина се оказа че няма нищо страшно!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1268 -: Юни 22, 2011, 10:26:37 am »
Чудесни новини, lili2011
Успех и за напред :)



   La vita è bella
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1269 -: Юни 22, 2011, 15:15:30 pm »
моето второ лапаро ще бъде на 18.07 в тутракан при доктор Б.Бойчев някой има ли записан за тогава
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1270 -: Юни 26, 2011, 14:41:06 pm »
Здравейте и от мен.
Ще задам глупав и може би многократно обсъждан въпрос, но ви моля да проявите търпение, объркана съм и главата ми пуши...
Имам правена ЦС в АГ Варна, заключението е, че едната тръба е запушена в горния си край, или пропуска слабо под налягане, а другата е проходима, но нагъната. Лекарят ми каза, че имаме шанс да се случат естествено нещата, да пробваме по-упорито няколко месеца и ако не се получи и решим - да преминаваме към ин витро. Обърна ми внимание на повишения риск от извънматочна, но не е препоръчвал други изследвания (лапаро по-специално)
Вчера на деня на репродуктивното здраве един от специалистите ми препоръча директно лапароскопия (диагностична), защото се съмнява, че около здравата тръба има сраствания, а друг ми каза или да повторя снимката, или също да направя лапароскопия, за да се види точното състояние на нещата, защото снимките не го убедиха.
Не знам какво да правя, след като 3 години не се получава и имаме очевидно проблем с тръбите, има ли смисъл от това лапаро? Какво като се потвърди проблемът, ще ми помогне ли това? Аз съм почти сигурна, че диагнозата няма да е по-добра отколкото на ЦС, може да се окаже само по-зле. И ако е по-зле, бих ли могла да кандидатствам по фонда с резултат от лапароскопия, ако се окаже, че тръбите пропускат, но са увредени? Май само това виждам като полза...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1271 -: Юни 26, 2011, 15:18:51 pm »
Здравейте и от мен.
Ще задам глупав и може би многократно обсъждан въпрос, но ви моля да проявите търпение, объркана съм и главата ми пуши...
Имам правена ЦС в АГ Варна, заключението е, че едната тръба е запушена в горния си край, или пропуска слабо под налягане, а другата е проходима, но нагъната. Лекарят ми каза, че имаме шанс да се случат естествено нещата, да пробваме по-упорито няколко месеца и ако не се получи и решим - да преминаваме към ин витро. Обърна ми внимание на повишения риск от извънматочна, но не е препоръчвал други изследвания (лапаро по-специално)
Вчера на деня на репродуктивното здраве един от специалистите ми препоръча директно лапароскопия (диагностична), защото се съмнява, че около здравата тръба има сраствания, а друг ми каза или да повторя снимката, или също да направя лапароскопия, за да се види точното състояние на нещата, защото снимките не го убедиха.
Не знам какво да правя, след като 3 години не се получава и имаме очевидно проблем с тръбите, има ли смисъл от това лапаро? Какво като се потвърди проблемът, ще ми помогне ли това? Аз съм почти сигурна, че диагнозата няма да е по-добра отколкото на ЦС, може да се окаже само по-зле. И ако е по-зле, бих ли могла да кандидатствам по фонда с резултат от лапароскопия, ако се окаже, че тръбите пропускат, но са увредени? Май само това виждам като полза...
Пламени, щом има проблем с тръбите, при лапарото може да се открие хидросалпингс и течността събрана в него при едно инвитро да доведе до убиване на ембрионите.Би трябвало да обсъдите преди самата операция дали при нужда да ти прекъснат тръбите, за да не правят проблеми по натам.Естествено, може да се види, че нещата не са зле, а примерно по време на ЦС да си направила спазъм и затова да са такива резултатите от нея.Правени ли са останалите изследвания като спермограма, изследвания на полови и щитовидни хормони,имунологични,фоликуметрия?
Успех ти желая!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1272 -: Юни 26, 2011, 15:22:49 pm »
спермограма, полови хормони, фоликулометрия - ок. Имунологични и хормони на щитовидната жлеза не съм правила, имуноложката, с която се консултирах ми каза да правя нещата едно по едно, след като сме открили проблем първо да потвърдим него, после останалото... Все пак ми препоръча да пусна хормони на щитовидната жлеза, може би поне това ще направя. Благодаря ти.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1273 -: Юни 27, 2011, 20:09:54 pm »
За да не пускам нова тема - питам тук:
Някой правил ли е лапароскопия за премахване на миома при д-р Тюфекчиева. И ако да - с какъв размер беше миомата?
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1274 -: Юни 29, 2011, 16:08:39 pm »
Искам да попитам нормално ли е да ми зацапва вече 10 дни след лапароскопията? Всеки ден ми прицапва, като с всеки ден става все повече. Отстранени са ми единствено леки сраствания (които не са пречели на естественото), други проблеми не бяха открити. Ще отида на преглед чак другата седмица а вече започвам да се притеснявам... но и да се надявам..
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1275 -: Юни 29, 2011, 20:06:23 pm »
Аз имам 3лапаро. При диагностичното на което ми отпушваха тръбите не съм имала прокървяване. При другите да но бяха свързани едната с премахване на тръба а другата с изолиране/така го казаха/.

да не би да ти е близка датата за цикъл и по рано да ти идва.Въпреки че лапаро след 15ден от цикъла никой не прави освен по спешност.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1276 -: Юни 29, 2011, 20:41:29 pm »
Аз имам 3лапаро. При диагностичното на което ми отпушваха тръбите не съм имала прокървяване. При другите да но бяха свързани едната с премахване на тръба а другата с изолиране/така го казаха/.

да не би да ти е близка датата за цикъл и по рано да ти идва.Въпреки че лапаро след 15ден от цикъла никой не прави освен по спешност.
При мен беше планирано, 18-ти ден. Важно беше да е на този ден, не знам защо. Утре ми е датата за цикъл, но може би днес ми дойде - вече червена кръв. Иначе всеки ден имах кафяво зацапване - да кажем че сутрин и следобед ми зацапва бельото за час-два, а през останалото време все едно нищо не е било. Последните дни повече зацапваше, а днес вече все едно съм в цикъл... но пак има спиране за по няколко часа. Бих се усъмнила за бременност, ако нямах лапароскопия и хидротубация 5 дни след овулацията. Преди 6 дни имах силни предменструални симптоми, но на следващия ден изчезнаха и не са се появявали повече. Теб при интервенциите по тръбите колко време ти прокървяваше?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1277 -: Юни 29, 2011, 21:31:29 pm »
Нормално е да има зацапване, но не при всички се появява. На мен след премахването на тръбите не ми зацапа дори капка, при други - има кървене. Но особено щом ти наближава цикъла - напълно нормално. Случва се дори да подрани или да позакъснее.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1278 -: Юни 29, 2011, 21:41:55 pm »
Нормално е да има зацапване, но не при всички се появява.
Мерси, това ме интересуваше. Понеже 10 дни постоянно зацапване + още 5 цикъл вече ми идва в повече и се бях притеснила.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1279 -: Юни 29, 2011, 21:59:34 pm »
Това ти е цикъла.така че спокийно. При мен зацапването след оперативно лапаро беше около 7,10 дни с намаляване във времето.

На мен диагностичното беше на 11ден от цикъла. Питай лекаря защо на 18ден от цикъла е правил лапарото. Това е интересно .В моя богат медицински опит винаги и всички оперативни манипулации и интервенции са ми правени и са ми казвали че се правят между 10 и 15 ден от цикъла.