0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1360 -: Ноември 05, 2011, 12:21:26 pm »
Бари- и аз потвърждавам думите на момичетата. самата интервенция не е дълга ,под пълна упойка си ,нищо няма да усетиш за около 4,5 дни си се възтановила ,ще имаш само три малки дупчици ,които наистина след време ще "търсиш с лупа".

Щом хидросалпингса е доказан с др диагностични методи ,хубаво е да махнеш тръбата ,тя и без това не става за нищо. Но това ще се потвърди на 100% само на лапароскопията ,понякога другите методи не дават този окончателен отговор за състоянието на тръбите а на лапрото всичко ще се види. Може и да не се налага да се отстранява ,зависи каква е тежеста на увредената тръба ,лекаря ще прецени.

Знам че си притеснена и това е нормално ,но те уверявам че всичко ще мине много бързо.
Успех.
« Последна редакция: Ноември 05, 2011, 12:23:03 pm от zarina »
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1361 -: Ноември 05, 2011, 19:47:55 pm »
Благодаря ви момичета благодарение на вас съм много по спокойна и даже нямам търпение да дойде 30.11 да знам че всичко е наред и да мога да започна опита вече заредена с положителна енергия. :bighug:успех на всички
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1362 -: Ноември 13, 2011, 23:37:51 pm »
Момичета, мина и моята лапароскопия,моите тръби са били с доста сраствания в следствие най вероятно на операцията ми от спукан апандисит(перитонит).Тръбите не са ми прекъснати ,а почистени.Сега ще се надявам за пол.резултат.Другата седмица ще изкоментираме с док. следващите стъпки за по нататък.Сега ме притеснява,че доста силно ме болят гърдите,зная че е нормално ,но  и стомаха,хапнали веднага болки получавам..При някоя от вас имаше ли проблем специално със сомаха?
http:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1363 -: Ноември 14, 2011, 08:58:04 am »
anjela80, аз нямах никакви проблеми със стомаха. Разбира се, всичко е индивидуално, но най-добре е да се консултираш с лекаря си.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1364 -: Ноември 14, 2011, 09:20:23 am »
и стомаха,хапна ли веднага болки получавам..При някоя от вас имаше ли проблем специално със стомаха?
На мен след лапароскопията стомаха ми стана 'редовен' (преди това беше мнооого ленив), но не ме е болял.
В момента няколко човека около мен са с оплаквания от стомах, диария, но без други симптоми. Може да има няккаъв вирус и да не е свързано с операцията.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1365 -: Ноември 14, 2011, 11:51:30 am »
Момичета, мина и моята лапароскопия,моите тръби са били с доста сраствания в следствие най вероятно на операцията ми от спукан апандисит(перитонит).Тръбите не са ми прекъснати ,а почистени.Сега ще се надявам за пол.резултат.Другата седмица ще изкоментираме с док. следващите стъпки за по нататък.Сега ме притеснява,че доста силно ме болят гърдите,зная че е нормално ,но  и стомаха,хапнали веднага болки получавам..При някоя от вас имаше ли проблем специално със сомаха?
Да ,след последната и аз имах проблеми но не само със стомаха . Целият ми корем отгоре до долу беше подут ужасно и болките които имах всъщност бяха от огромното подуване,защото при последния път ми бяха вкарали 4литра газ и лекаря ми каза че за моето телосложение 4л е множко. Минаха около 2седмици и се пооправих.
Въздуха който вкарват вътре води до това подуване а това притиска другите органи и понякога ме е болял много силно.

Консулта ти с лекар е задължителен ,защото може тази болка да не е същата както е била при мен.


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1366 -: Ноември 14, 2011, 11:52:27 am »
anjela80 - писах ти на лични за повече подробности около лапароскопията и доктора. На мен ми предстой и ще ти бъда благодарна , ако имаш време да ми отговориш. Благодаря  :)




*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1367 -: Ноември 14, 2011, 14:35:50 pm »
Въздуха който вкарват вътре води до това подуване а това притиска другите органи и понякога ме е болял много силно.
За да излезе по-бързо този газ нас ни караха да спим с леко повдигнат торс. Не на равно легло, макар че не всички легла в клиниката можеха да се вдигат. В къщи също се старах да спя с възглавници първите дни.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1368 -: Ноември 14, 2011, 15:27:20 pm »
Аз имам направено лапаро преди месец и много ме болеше,но само първите 7-8 дни.Болките бяха толкова силни,че дните прекарани в клиниката бях непрекъснато на обезболяващи.Но всичко зависи от телосложението на човек.На мен са ми вкарали около 5л газ,което за мен беше много.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1369 -: Ноември 14, 2011, 16:32:14 pm »
Момичета,преди малко се обадих на д-р Ставрев и му обесних и той каза,че не е нормално да имам болки в стомаха,което доста ме притесни и утре сутрин ме вика за да ми пуснат изследвания.
На мен не зная колко литра са ми пуснали,но днес ми е четвъртия ден след лапарото и д-ра каза,че вече би трябвало да се чувствам добре,но явно при всеки е индивидуално..
http:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1370 -: Ноември 15, 2011, 12:48:04 pm »
Мина и моята лапароскопия в "Света Марина" - Плевен в началото на ноември. Операцията въобще не ме изплаши, на фона на това, че съм преживяла коремна операция преди 4 години. Първия ден имах "газова криза", а също и болки в гърба. Имах усещането, че имам мускулна треска на гръдния кош - странно, но точно така го усещах - сякаш дробовете ми не се побираха в него и ако си поема въздух до края нещо ще се пръсне.  И това беше още около 4 дни.
Иначе болките са съвсем леки и поносими. Обезболяването беше само непосредствено след операцията - след това не беше необходимо.
Сега само корема ми е подут, но това вероятно е нормално и скоро ще се оправи положението.
И както след всяка интервенция заявявам - страха е по-голям от това, което предстои.
Започнах да вземам пробиотик (Ентеросан)и витамини "Б комплекс" още преди операцията - по съвет на един много скъп за мен лекар. Това е заради антибиотиците, които обикновено включват. Те правят доста поразии върху стомашните лигавици и не само. Продължих с него и след операцията и ще продължавам още 1 месец. За разлика от миналата операция нямам проблем с гастрита, както и нямам затегнат стомах. Всичко е супер.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1371 -: Ноември 15, 2011, 13:18:54 pm »
mira_m66  а защо ти правиха лапароскопия? Какъв беше резултата?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1372 -: Ноември 15, 2011, 14:52:11 pm »
За отстраняване на миоми! Помолих да ми бъдат проверени тръбите или пък ако са повредени или с хидросалпингси - да бъдат прекъснати. За радост всичко с тях е наред - проходими са и без повреди!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1373 -: Ноември 15, 2011, 16:22:16 pm »
mira_m66   :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Желая ти успех!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1374 -: Ноември 17, 2011, 09:24:07 am »
Вчера определиха дата и за моята лапароскопия 29/11/2011 в държавната болница в гр.Пловдив. Чакам да ми дойде лелката и ако закъснее ще има малка корекция на датата. Вече съм притеснена  :oops:  8O .




*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1375 -: Ноември 17, 2011, 09:59:07 am »
Вчера определиха дата и за моята лапароскопия 29/11/2011 в държавната болница в гр.Пловдив. Чакам да ми дойде лелката и ако закъснее ще има малка корекция на датата. Вече съм притеснена  :oops:  8O .
На кой ден ще ти я правят?
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1376 -: Ноември 17, 2011, 10:21:10 am »
Ако ми дойде в събота по график.... значи на 12 ден.




Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1377 -: Ноември 17, 2011, 10:59:20 am »
Сигурно за стотен път ще питам. И сигурно щ екажете - що не питаш лекара си  :(
Но ми се иска да отложа срещата с него поне за сега.
Евентуално през март-април ще получа заповедта си.
Но преди това трябва да ми махнат тръбите с лапароскопия.
Нека който е минал по този пък да ми каже колко цикъла след лапарото трябва да чакам. За да мога да планирам операцията си  :(
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1378 -: Ноември 17, 2011, 13:34:20 pm »
здравейте момичета,днес ми е втори ден след лапароскопията,вчера ме изписаха,болки силни нямам,но немога да ходя изправена,трудно ми е ставането и сядането,имам и кървене.Още не съм се къпала ,лепенките не сам ги махала,като на тази на пъпа се вийда че има малко крав отдолу 8O,охххх,такава пъзла съм,че нямам думи..Сега чакам мъжа да си доиде,че да влезна да се къпя,а тои да ми смени лепенките,аз изпитвам ужас от рани,и от кръв...Вие на кои ден се изкапахте и сменихте лепенките...
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1379 -: Ноември 17, 2011, 13:49:50 pm »
Аз лепенките май не съм ги сменяла - просто гледах да не ги мокря при къпане. Оперираха ме в понеделник, къпах се във вторник или сряда. Преди да отида за махане бях свалила поставените от тях лепенки и май ми се скараха - трябвало те да ги махнат. А аз уж да ги улесня (а да не ме боли, че кой знае как дърпат ;) )...