0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1380 -: Ноември 17, 2011, 16:45:34 pm »
аз за конците ми казаха ,че били такива дето сами падали,а док. ми каза да ида на преглед след 4 седмици,освен ако няма много силно течение или не вдигна температура,така ,че моите лепенки ще трябва аз да си ги сваля,а тъи ме е страх,някои може и да ми се смеят,но аз съм си такава,имам 3 разреза,като този на пъпа ме притеснява наи-много,на него под лепенката се вижда малко кръв и това ме притеснява,но така е още след операцията.А и за течението да попитам,веднага след операцията имах,но беше кафеникаво и много слабо,а сега е малко по-силно и червено като при М. 8O,оххххх мина операцията ,а аз не спирам да се притеснявам....споделете при вас как е било...
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1381 -: Ноември 17, 2011, 17:15:37 pm »
Винаги разреза на пъпа е най шокиращ и притеснителен, накарай съпругат ти да ти махне лепенките.Купи си спрей за рани и прахче за по-бързо затваряне аз всеки ден го карах да ми прочисти раната и слагахме от водоустойчивите лепенки.С тях можеш да се къпеш без проблем. Лекото кървене на мен и при двете лапароскопии ми продължи около 4-5 дни, но може и по-дълго да е зависи какво са ти правили точно!
Важното е да си мериш температурата, нямаш ли температура до 1-2 седмици ще забравиш за лапарото!  :D Успех!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1382 -: Ноември 17, 2011, 18:25:44 pm »
Хей Havali - по-смело. След лапарото ми в Плевен, което започна в 15.30 следобяд - още на другия ден в 8.00 часа се изкъпах. Там такава е практиката - всички оперирани - на сутринта в банята. На следнащия - 3-ти ден сутринта - отново душ. Тогава ми подмениха и лепенките, като ги промиха и пак ми сложиха лепенки. След 5 дни ходих да ми свалят конците, като до тогава си бях със същите водоустойчиви лепенки и естествено си влизах в банята.
Няма нищо опасно! Страшното е минало!
Иначе имах леко кръвотечение 5-6 дни, но при лапарото са проверили тръбите - а при тази манипулация защипват шийката и от там се кърви. Но и от самата операция - моята интервенция беше върху матката - и от там може да е!
Следи температурата - това е по-важно. До 37.5 е нормално да имаш няколко дни след операцията. Ако е повече - обади се на лекаря си!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1383 -: Ноември 17, 2011, 19:44:38 pm »
и на мен ми проверяваха тръбите и сега се успокоих ,че сигурно от това ми тече и на мен,а лепенките днес ми е 2-ри ден след операцията и не съм се къпала :oops:,и не съм ги сменяла,док. ми каза ,че мога вече да се капя,да подсуша и сложа нови,ама пустия страх,но тази вечер влизам в банята,като си доиде мъжа,да може после тои да ми ги смени,аз съм такава пъзла :oops:
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1384 -: Ноември 17, 2011, 20:06:52 pm »
Моите лепенки ми ги смениха на следващия ден след операцията и ми казаха когато искам пак да си ги сменя.Аз си се къпех, сменях си ги и не ми пукаше.Та не се шашкайте.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1385 -: Ноември 17, 2011, 22:09:33 pm »
Ivkacom, ако питаш колко цикъла след отстраняването на тръбите можеш да започнеш ин витро, то отговорът е - още на следващия, но по-добре да се изчака един цикъл, да се нормализират нещата /понякога след лапаро, цикълът може да дойде по-рано/ и на следващия - старт :lol: Не се притеснявай за това, не е като след коремна операция да се чака с месеци.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1386 -: Ноември 18, 2011, 09:05:09 am »
sixsens, bari благодаря ви!!!
Много ми помогнахте  :wink:
И моят доктор така  ми беше казал, но започнах да се шашкам като чета  :oops:
Колко пъти съм си казвала да не чета, да не чета, да не чета  :(
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1387 -: Ноември 18, 2011, 11:05:20 am »
Здравейте момичета,реших и аз да напиша нещо за мен.Този сайт много ми помогна,да започна да мисля позитивно.Бях се отчаяла тотално.Не съм сигурна ,дали съм за този форум, но от 5 год живея в чужбина и няма с кого да споделя,всичките си страхове и тревоги с ,които се сблъсквам.Историята ми е много дълга,но ще се опитам да не навлизам ,много подробно. Преди да замина за Англия,преди 5год реших да си направя изследвания,пуснах хормони,цито,кръв и урина ,защото точно се бях омъжила,и мислихме за дете,изследванията ,които направих бяха "наред",или поне така ми каза тогавашната ми лекуваща докторка.Три месеца
по-късно,трябваше да се запиша на GP тук в Лондон ,и ми направиха задължителната цитомаска преди да ме запишат.
Общо взето тогава ми ,започнаха кошмарите.Получих писмо в ,което пишеше че резултата е abnormalen,и трябваше да се изследвам отново след 6месеца, уплаших се събрах си багажа и се прибрах в България,за да разбера какво става,неможех да чакам 6 месеца.Свързах се с доктор ,който "беше" голям специалист,той ми направи цито и колоскопия,оказа се дисплазия ПАП 2С група,последва биопсия на шийката на матката, Доктора каза няма проблем ,повърхностна дисплазая,ще си купиш лекарство,(което доколкото си спомням  струваше около 130лв)ще те намажа и всичко ще е наред.Тръгнах си спокойна,защото наистина вярвах , че всичко ще е наред.Върнах се обратно в  Лондон.6 месеца по-късно GP,започна да ми звъни по тел, да се явя на 2та цито ,мислих да не ходя,но тя непрестана да звъни,затова отидох и след 2сед когато получих резултата,направо ми стана лошо.Той беше същтия,но сега имах и направление за колоскопия и LIEDZ (лазарна конизация).Реших да направя това ,и да се върна обратно в България,и да потърся друг специалист.През това време изчетох ,много в интернет ,и вече знаех какво ще искам да си изследвам.Когато върнах обратно,отидох в една частна клиника и си направих пълна хормонална картина,пълна кръвна и всички венерически болести.Оказа се ,че имам 3-но завишени нива на пролактин,и стара инфекция хламидии.Започнах отново да търся специалист "намерих" той ме прати на ЯМР, за аденом на хипофизата,в експертизата пишеше само ,че имат съмнение за аденом,нищо конкретно.Въпросния док ми изписа достинекс,азитрил за хламидиите за мен и за моя съпруг и така приключи ,поредния сеанс при поредния доктор.Върнах се обратно в Англия,изключително отчаяна.Започнах да пия всички хапчета ,с надежда за светлина в тунела.Една година по-късно,реших да си дам малко почивка,и да опитаме за бебе без доктори,без лекарства.Така измина още 1год и половина без резултат.Реших да зарежа Докторите в България,и да започна тук отначало,записах си час при GP обясних ,че немога да зачена вече 3год и половина,и след 1мес получих писмо с направление ,за една от най-добрите клиники в Лондон за стериалитет.Попаднах на изключителна докторка,тя започна всички изследвания отначало,оказа се че нямам проблем с пролактина,цервикалния тест за хламидии беше отрицателен,но се оказа че имам киста на десния яйчник,направи ми цветна снимка на тръбите,която не беше добра. Преди 4дни правих лапароскопия,хистероскопия и тест за проходимост на тръбите.За съжаление и тук резултата беше лош.Едната тръба е блокирана на цяло,а другата нагъната,което не ми дава шанс за нормално забременяване.След операцията хирурга дойде при мен,и ми обясни как е протекла операцията,изрязал е кистата(пратена за хистология,със съмнение за ендометриоза) изчистени са полипи които са останали от хламидията(която уж трябваше да бъде вече излекувана)и много опити за фиксиране на нагънатата тръба.Посъветва ме инвитро, в моя случай било 90% успеваемост.След 6сед имам час при лекуващата си докторка,и се надявам да съм в листата за инвитро.За съжаление тук системата е много тромава,чаках повече от 6 мес за лапарото, не се знае колко ще трябва да чакам за инвитро,но поне в мен се зароди надежда.Надявам се ,че не съм ви отегчила с дългият си разказ,но тук има момичета със сходни проблеми, и може би разбират болката ми.Сърдечно ви желая ,много много успех в борбата,и искренно се надявам да нямате моят късмет.Един съвет към по-младите момичета ,четете , информирайте се постоянно ,защото на много от докторите не им пука и пазете много.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1388 -: Ноември 18, 2011, 11:55:42 am »
iveli1 , добре дошла във форума най-напред!
Историята ти почти припокрива моята, разбирам много добре какво си преживяла. Дано бързо дойде реда ви за инвитро, да завърши успешно опита и да гушкаш малкото си бебче!

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1389 -: Ноември 18, 2011, 13:24:49 pm »
iveli1, добре дошла и от мен.
Изчетох целия ти разказ. Аз също съм с хламидии и хидросалпингс.
Но не мога да разбера ккави полипи от хламидията си имала? Хламидията е енфекция която причинява запушване.
Оставиха ли ти тръбите?
Мишле82 виждам лентичката ти :) Ти с каква диагноза си- махната ли ти тръбите преди инвитрото?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1390 -: Ноември 18, 2011, 14:27:52 pm »
Много ви благодаря момичета,за отделеното време и разбирането.Не са ми махнати тръбите,незнам защо ако не функционират,в експертизата пише,че няма хидросалпингс.А за хламидията доколкото разбрах( анг. ми е доста добър , но той използваше ,много термини)каза,че е имало стара инфекция хламидия ,която била изчистена,и аз съм малко объркана какво точно значи.Ще питам по-подробно моята лекуваща докторка,защото всички документи отиват при нея, плюс диск и снимки на висока резолюция.В момента пия 3 вида антибиотик,1 е доксациклин,затова започвам да си мисля,че май не съм се изликувала преди 2 год . От Азитрила.Съжалявам ,че пак се отплеснах.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1391 -: Ноември 18, 2011, 15:37:05 pm »
havali,моят съвет е да си смениш превръзките  с водонепромокаеми и спокойно да се къпеш,но не ги дръж повече от 2 дни,понеже раните могат да нагноят,т,е.след 2 дни си сложи други.Освен това не разбирам защо са ти сложили такива резорбируеми конци,които не са много удачни в твоя случай,стува ми се.Аз лично се изкъпах на 3-4 ден,по рано мъжът ми ми забрани да се къпя/понеже той ми прави лапарото/.и не е препоръчително като махнеш превръзките и се къпеш без тях,да третираш местата със сапун известно време.Ако нещо те притеснява се обръщай към лекаря ти........Хайде оздравявай по-бързо
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1392 -: Ноември 18, 2011, 15:47:54 pm »
благорадя ти рания,а за конците незнам защо,аз живея в испания и може би така практикуват тука,но днес имам и друг проблем ,хвана ме ужасна хрема,то сополи...,а ако се случи да кихна,,оо то страх да не се пукнат тези конци,днес си взех от аптеката нещо за нос,но ми дадоха само разтвор на морска сол като разбраха ще съм след операция,чайове пиа с мед и лимон,та дано да мине тази хрема,а температура нямам поне.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1393 -: Ноември 18, 2011, 16:05:08 pm »
hawali,извинявай,чак сега видях каква глупост съм написала,имах предвид да НЕ третираш местата със сапун......тц,тц,за малко да те подведа,още веднъж извинявай
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1394 -: Ноември 18, 2011, 16:25:42 pm »
не се притеснявай рания,аз те разбрах,то със такъв страх се къпах снощи,че не беше и къпане,ами само мокрене. :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1395 -: Ноември 18, 2011, 22:22:27 pm »
Мишле82 виждам лентичката ти :) Ти с каква диагноза си- махната ли ти тръбите преди инвитрото?
Не, не са ми ги махали. Едната беше запушена (две хламид.инфекции имам прекарани и лекувани), а другата силно нагъната. Отпушването на първата не помогна да се справим сами ;) Хидросалпингс при лапароскопията се установи, че нямам.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1396 -: Ноември 18, 2011, 22:33:22 pm »
Ivkacom, моите тръби са отстранени заради хидросалпинкс, предполагам виждаш и моята лентичка :D
Не се притеснявай, премахването на тръбите не е краят, а началото, в случаи като нашите :D
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1397 -: Ноември 19, 2011, 01:47:18 am »
Мишленце82,Разбирам ,че твоето състояние наистина ,е било сходно на моето.Само неразбрах как се е получило при теб ,инвитро или естествено?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1398 -: Ноември 19, 2011, 11:01:40 am »
О, инвитро, разбира се :)

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1399 -: Ноември 19, 2011, 12:49:34 pm »
Мишле82,пожелавам ти леко раждане и страхотно ,здраво бебече!